Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítséget szeretnék kérni a fogyókúrámban. fórum

Segítséget szeretnék kérni a fogyókúrámban. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. júl. 28. 21:53

Hát szerintem ettől nem fogsz olyan látványosan fogyni, bár tényleg fontos, hogy mennyi a súlyfelesleged és eddig milyne étrenden voltál.

Én szülés után szerettem volna 20 kilótól megszabadulni, 80-ról indultam és most 60 vagyok (még 2 kilót szeretnék), 172 centihez.


Szóval ahogy az én étrendem most kinéz kb:

- reggel 1 evőkanál lenmagolaj és 1 evőkanál mustármag (nem feltétlen a fogyás miatt szedtem, de azt is elősegíti, olvass utána)

- utána iszom egy tejeskávét (ezt muszáj:)

- 9 óra körül iszom egy fogyókurás italporból készült turmixot, ez a reggelim, mást nem eszem

- nem tízóraizom

- ebédre eszem rendes ételt, de csak egyfélét, tehát vagy csak levest vagy csak másodikat

- nem uzsonnázom

- vacsora általában mozerrálás paradicsomsaláta olívával, zöldfűszerekkel, 1-2 szelet kétszersült, ,sonka, zöldésgek, ilyesmi.


Nasizni nasizok,mert arra szükségem van:)


De már elértem a célomat, tehát belefér és szerencsére nem hízom vissza.

Kenyeret, péksüteményt nem eszem, vagy csak nagyon ritkán (ha otthagyja a gyerek a tányérján, azt megeszem stb.).


Kb. 6-7 hónap alatt ment le a 20 kiló. Mozogni egy héten egyszer tudok fitnesz teremben, a hét többi napján a 2,5 és az 1 éves gyerekeimmel sétálunk kilómétereket és utánuk futkosok, bőven elég:)

2013. júl. 28. 21:37
Az attól függ, hogy mennyitől szeretnél megszabadulni és hogy milyen életvitelt folytattál előtte. Az embernek van egy alapanyagcseréje, ami azt jelenti, hogy alapjáraton, ha a megszokott tevékenységeit végzi, akkor x kalóriát fogyaszt. Ez mindenkinél változó. Ehhez vegyük hozzá, hogy mennyit viszel be, és ha az eredmény mínuszban van, akkor van, akkor beszélhetünk fogyásról. Véleményem szerint egészségesen fogyni csak hosszútávú tervekkel és sok kitartással lehet. A villámdiétáktól ne várj csodákat, sokkal inkább koncentrál egy komplex életmódváltásra, és inkább haladj lassabban, de a változás legyen tartós!Ami az étkezést illeti:Fogyassz minél több zöldséget-és gyümölcsöt. Alapszabály, hogy a fehérje mellé szénhidrátot nem eszünk. Tehát a hús mellé csak zöldséget tegyél rizs vagy krumpli helyett.Fogyassz sok-sok szénsavmentes (!)vizet (napi 2-3 l minimum!), ha szereted a citromos vizet, az méghatékonyabb!Napi 5-ször egyél, keveset!Ha nassolhatnékod van, egyél olajos magvakat, almachips-et, aszalt gyümölcsöket, vagy házi készítésű müzliszeletet (neten van recept), vagy ropogtass el egy sárgarépát, vagy almát!A séta kezdetnek jó, de lehetőleg tempósan, hogy a pulzusszámot is megemelje, mert csak akkor indul be a zsírégetés.Még rengeteg dolgot tudnék írni, de ezek nagyjából az alapok! Sok sikert! Hajrá!:)
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Szoszkeeee)
2013. júl. 28. 21:31
próbáld ki, egy hét és kiderül neked jó e...
2013. júl. 28. 21:21

Az úgy jó lenne ha reggelire teljes kiőrlésű kenyeret ennék meg 100% gyümölcslét innék. Tízóraira egy alma vagy müzli. Ebédre rendes kaja de mondjuk féladag. Délutánra megint műzli vagy gyümölcs estére pedig saláta vagy tojás vagy hasonló?

Mozgásnak meg mondjuk 1-2 óra séta? Előre is köszönöm

2013. júl. 28. 21:19
Segítséget szeretnék kérni a fogyókúrámban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook