Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Reggelre beállt a nyakam! fórum

Segítség! Reggelre beállt a nyakam! (beszélgetős fórum)


1 2
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Frenczy)
2010. okt. 17. 21:19
Nyaki porckorongsérv.
2010. okt. 17. 21:00

Sziasztok, nem teljesen fejfájás, de nem találtam jobb forum topicot :)

Szerda óta el van zsibbadva a bal tenyerem, illetve annak is egy része (kisujj és gyurus ujj)

Az előzményekről annyit, hogy edzésen épp a csuklóvédőmet akartam felvenni, és lehet túl szorosan sikerült. Azóta olyan, mintha megszünt volna a vérkeringés a kezem azon részében, vagy becsipődött volna az ideg.. Már kezdek aggódni, hogy négy nap óta semmit sem javult. Az ujjaimat tudom mozgatni, de nem érzek velük, vagyis minimálisan.

Valakinek van valami ötlete? Nem tudom, milyen dokihoz forduljak.

Frenczy

35. annah18 (válaszként erre: 34. - Marcsix)
2010. okt. 6. 06:59

Szia!

Remélem mára már jobban vagy...

Nekem szerencsére már csak egy nagyon kicsit fáj, és csak akkor a teljesen balra akarok nézni, vagy ha nagyon hirtelen mozdulok. Az első két nap volt borzalmas. De megmaradok... :)

Jobbulást neked!

34. marcsix (válaszként erre: 24. - Annah18)
2010. okt. 5. 11:11
Hogy smint vagy? Nyak ügyileg? :) Én már tűrhetően, bár még mindig fáj kicsikét, de már nem kell fájdalom csillapító sem pár napja. Ezt már kibírom, de még nem szünt... Irj hogy vagy.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Annah18)
2010. okt. 2. 12:56
Arra vigyázz, hogy körbe ne tornásztasd a nyakad. Csel előre-hátra, és oldalra finoman.
2010. okt. 2. 10:37
Az enyém 9-10 ezer körül van. nem jut eszembe milyen shop-ban vettem. A tévében is szokott lenni hosszú reklám műsoruk. Mikor vettem, ajándékba adták a martaccal. :)
2010. okt. 2. 10:31
Az a gondom, hogy van 30 ezerért is meg 3500-ért is.Van különbség...biztos.
2010. okt. 2. 10:27
Az enyém memória hab. van ugyanilyen vékony matracom is, amit az ágy tetején tartok. Szuper jó az is. Vékony, mégis olyan, mint ölelne. nagyon kellemes aludni rajta. :)
29. globus (válaszként erre: 26. - Gyöngyi)
2010. okt. 2. 10:22
Metróban is láttam többfélét, eltérő árakkal, de a minőségről fogalmam sincs. Úgy vélem, hogy azért a nagy ágyneműgyártó cégek termékeit jobban ellenőrzik, minőségileg megbízhatóbbak.
2010. okt. 2. 10:20
Legutóbb lakberendezési üzletben láttam, ahol párnák, ányneműk is vannak.
27. annah18 (válaszként erre: 26. - Gyöngyi)
2010. okt. 2. 10:19
Szerintem bárhol, ahol egyéb ágyneműt is lehet vásárolni. Valóban jó. Nem is értem, hogy miért nem ezen aludtam....
2010. okt. 2. 10:15
Hol kapható ez az anatómiai párna?
25. d7ffe12db2 (válaszként erre: 24. - Annah18)
2010. okt. 2. 10:11

Örülök hogy jól alakulnak a dolgok.

A reiki, a **, ugyanazt az univerzális energiát jelenti, amiről írtam. Az az energia amit kaptál, még a nap folyamán hatni fog, és tovább javítja az állapotodat. :)



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. okt. 2. 10:07

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Most volt nálam a tesóm barátnője, ő reikis. Megmasszírozta + energiát is adott, meg vettem be egy donalgint és forró vízzel is melengettem egy negyed órát. Most már legalább egy kicsit mozog /bár **** fáj/, és nem csak jobbra tudok nézni. Még rakok rá egy sálat és veszek be egy magnéziumot + mozgatom amennyire tudom. Az anatómiai párna elővéve! :)

A sorstársaknak is jobbulást!

Köszönöm mindenkinek!!!!

2010. okt. 2. 10:01

Miért ragaszkodtok a kemikáliákhoz, mikor az energia ingyen van, és mindenki számára elérhető.

csak mert kényelmesebb bekapni egy bogyót, vagy felragasztani valamit, A kémiai anyagok hatásának következményeire is gondoljatok, azon túl, hogy pillanatnyilag segíthet.

2010. okt. 2. 09:57
Esetleg Flector tapasz..az is jó ilyesmire,vagy a gél változata,nekem azzal masszírozgattuk,és enyhült...
2010. okt. 2. 09:44
Igen, a donalgin is jó, és próbáld mozgatni. Nekem a fortedol is jó szokott lenni, de olyanod nincs, ugye? Egyik húsvétkor 3 napon át jártam ügyeletre. Ha teheted menj el és adjanak egy koktélt rá (algopyrin, mideton, lidocain).
2010. okt. 2. 09:32
Ja, és nem napok alatt ,hanem egyből fog hatni.
2010. okt. 2. 09:30
Egyszer elfeküdtem úgy a nyakam, hogy se jobbra, se balra nem tudtam forgatni, ha mégis, begörcsölt. Sírtam a fájdalomtól, ami SEGÍT: ZUHANY ALATT AMILYEN MELEG VIZET ELBÍR A BŐRÖD FOLYASD RÁ ÉS EGY KIS SZAPPANNAL MASSZÍROZD. A MELEG OLDJA A GÖRCSÖT + EGY KIS KÁLCIUM MAGNÉZUM ÉS JELENTŐSEN ENYHÜLNI FOG.
2010. okt. 2. 09:03

Nekem a kórházban tanítottak egy olyan nyaktornát,

ami segítettt is.

Látnod is kellene, hogy kell, de megpróbálom leírni. A tükör elá állj. A fejed tartsd egyenesen, akkor is ha fáj. A mutatóujjad, tedd az állcsúcsodra, és tóld előre az állad. Ennek úgy kellene kinézni a nyak nem mozdúl az állcsont jön előre. Ez kitűnő nyaksérvnél is.

donalgint kaptam kórházban is, de ha kibírható, inkább gyógyszer nélkül próbálj élni. Nem tudom van-e az ismerőseid kötében orvosi tensz az jó még , ha jó helyre és a leírás alapján használod.

Csontkováccsal nagyon kell vigázni, ha nem jól nyúl a nyakadhoz, akár le is bénulhatsz. Méf a gyógymasszőrök is eltudják rontani.

Mielőbbi jobbulást!

Ja és aki ajnlotta, hogy tarsd meg a nyakad valamivel az jó ötlet, és az anatómiai párna is. (legjobb lenne egy sansz gallér. Egy törölközőt is tudsz úgy hajtogatni, hogy megtartsa a nyakad.

17. d7ffe12db2 (válaszként erre: 11. - Annah18)
2010. okt. 2. 08:59

Igen, az anatómiai párnát ajánlottam.

(Én is **s vagyok, de nem magas szinten.) Azt viszont most közkincsé teszem, hogy nem szükséges ahhoz tanfolyam, hogy a tenyerünkből áramló energiát hasznosítsuk.


Ülj egyenes testtartással, kényelmesen.

1 percen keresztül dörzsöld össze két tenyered. Zárd össze ujjaidat, tenyeredből formázz kis kosarat. Lazán emeld nyakadhoz mindkét kezed úgy, hogy a két kéz ujjai ne érintkezzenek.

Csukd be a szemed, és képzeld el, ahogy a fejed tetején- mint egy tölcséren - gyönyörű fehér gyógyító fény áramlik befelé. Lassan megtölti a fejedet. Ez után lassan a nyakadon keresztül beáramlik a karjaidba, és a tenyereden keresztül kiáramlik a fájdalmas részhez. E közben ne gondolkodj, csak figyeld a fény áramlását. Tudatosítsd magadban ez a gyógyító energia bármikor a rendelkezésedre áll, akkor használhatod, amikor akarod.

Ezt a gyakorlatot hittel végezd naponta 2-3, vagy ahány alkalommal szeretnéd.

Közben melegséget, vagy enyhe bizsergést fogsz érezni a tenyeredben.


Hitet, reményt, és teljes gyógyulást kívánok neked szeretettel! :)



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. okt. 2. 08:58
Az egyik ismerősömnek a kórházban adtak infúziót, attól jobb lett neki, meg még otthonra is kapott gyógyszert.
2010. okt. 2. 08:48
Együtt érzek, volt nekem is. Reflektálnék a többiek megjegyzéseire: 1. Diclac-om volt itthon, meg kaptam is, de azóta a vérvételnél a májfunkcióm 50 és 70 között mozog, úgyhogy csak óvatosan szedjed. Én már nem merem, hasonló a voltarenes tabletta is. Akkor használt, de csak addig, amíg szedtem, mikor kiment a hatása, ugyanúgy fájt a nyakam. 2. Jó a csontkovács, de itt nálunk (az országban) még elég ritka, a környékemen nem is találtam, ezért meg nem mentem Pestre. Ja, és drága is. 3. az én megoldásom BenGay Sportkrém volt sállal, de így is kellett 3 nap, mire jobb lett. Jobbulást!
14. csillagpaszuj (válaszként erre: 1. - Annah18)
2010. okt. 2. 08:40
Ha ismersz **st, vagy reikist kérd meg, hogy segítsen. Én egyszer már segítettem valakinek, amikor "elaludta" a nyakát. Néhány perc alatt elmúlt a fájdalom.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. okt. 2. 08:40
Naturland kapszaicines krém. De vigyázz, csak gumikesztyűben kend fel, és keveset először.
12. annah18 (válaszként erre: 9. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 08:39
És köszönöm az együttérzést!
11. annah18 (válaszként erre: 9. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 08:38
Az úgy nevezett anatómiai párnára gondolsz?
2010. okt. 2. 08:38
Csak donalginom van itthon (elvileg) az is jó??
2010. okt. 2. 08:37

Sajnos S.O.S. segítséget nem tudok nyújtani, de együtt érzek veletek.

Hogy elkerüljétek hogy a jövőben is előforduljon ez, vásároljatok olyan párnát, ami a nyaki csigolyákat alátámasztja. Nekem is ez van, nyaki porckorong sérv miatt vettem. Már 3 éve ezen alszom, és bevált.

Szeretettel kívánok gyógyulást! :)

2010. okt. 2. 08:36
Akkor jobbulást mindenkinek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook