Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap kihúzták az egyik fogamat. Ma reggelre azon a helyen háromszorosára dagadt az arcom. Ez normális foghúzás után? fórum

Tegnap kihúzták az egyik fogamat. Ma reggelre azon a helyen háromszorosára dagadt az arcom. Ez normális foghúzás után? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 8. 20:51
Én is húzattam már fogat többször is. Egyszer elöl fájdult meg, és az orvosnál derült ki, hogy egy bölcsességfog helye miatt fájt, mert a fájdalom végigment az idegen. Húzás után az idegek még benne maradnak az ínyben, és kapcsolatban vannak a többi foggal ezek szerint. Foghúzás után, ha megdagad a helye, az lehet attól is, hogy nem volt a fogó fertőtlenítve, vagy bennemaradt egy darabka fog...sokféle oka lehet, de azt csak a fogorvos tudja megállapítani. A leghelyesebb ilyenkor az, ha az ember visszamegy az orvoshoz
2010. júl. 8. 20:36
Szerintem nem. Soha nem volt nekem feldagadva az arcom foghúzás után. Vissza kellene menni a fogorvoshoz!
2009. máj. 5. 18:00
Foghúzás és szájsebészeti beavatkozás után ajánlatos Clorhexamedet használni!Gyógyszertárban kapható erős fertőtlenítő hatású készítmény,afta kezelésére is kiváló!Pluszban a fájdalmat is csökkenti!
2009. máj. 5. 16:37
nekem canga vitte ki egyik felét aztán húzás, dagadni nem dagadt, de úgy gondolom teljesen normális. Soxor szokták ajánlani, hogy ha fáj is de mint a fogad szépen fogkrémmel keféljed erősen a seb helyét, mert ugye ilyenkor az még egy nyílt seb, és bekerül bármi kosz akkor begyulladhat és mehetsz gennyet kapartatni. Én is így tettem, nem para ha még vérzik, sokkal gyorsabban gyógyul.
2009. máj. 5. 16:30

sziasztok.

nekem tnap húzták ki az egyik fogamat, és most nem a helye fáj, hanem a mellette lévő fogam. nem lyukas meg semmi :S lehetséges hogy csak oda sugárzik a fájdalom? mindenesetre ha nem múlik hétfőn visszamegyek ...

24. Katka*
2009. márc. 29. 20:34
Teljesen normál.Az viszont kevésbé hogy mivel kihúzták a bölcsességfogam,az Én fejem is 3 napja dagadt és fogászaton dolgozok.Holnap érdekes lesz....
2009. jan. 25. 11:02

Nagyon feldagadt a pofim a fogam miatt, szerdára vagyok programáltatva a fogdokihoz... pénteken maturánduszom lessz... remélem addig lelohad..


Mit tehetek, h minnél hamarabb lohadjon le?

2008. dec. 29. 11:21
Ez normális dolog, nekem is huztak ki fogamat ami nagyon be volt gyuladva, és esténként nagyon vérzet.1hét kellet mire helyre jojjon. De szerintem kérhetsz az orvostol valami antibiotikumot. Kitartás!!!!
2008. dec. 29. 09:37

Sziasztok!

Szép lassan azért javulgat az arcom. A duzzanat már múlik és a fájdalom is egyre elviselhetőbb. Bár reggelente mindig rosszabb egy kicsit. Talán azért lehet, mert álmomban akaratlanul megnyomom vagy elfekszem. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tanácsokat.

20. bomee
2008. dec. 28. 11:29
nem lehet hogy egy másik fogad okozza a duzzanatot? vagy esetleg a szúrás helye, ha pirosodik is. látatlanban elég nehéz megmondani. elmennék a dokihoz a helyedben. az öblögetés pedig nem épp a legjobb tanács, foghúzás után 1-2 napig tilos bármivel is öbliteni. a borogatás viszont annál jobb. a legjobb, h az orvos lásson megint.
19. gerna (válaszként erre: 17. - 36662af67d)
2008. dec. 28. 11:25
Akkor az előző tippem: az injekció utóhatása. Keresd fel a dokit, biztos tud rá valamit.
2008. dec. 28. 04:22

Kérdezd meg a Dokit-feltétlenül.

Minél előbbbi fájdalom mentes gyógyulást kivánunk.

17. 36662af67d (válaszként erre: 14. - Ujlany)
2008. dec. 28. 01:19
Kicsit jobb volt napközben, de most megint dagad. :( És be is pirosodott ott az arcom. Az ínyem és a fogam helye nem fáj. Csak az arcom.
16. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 4. - 36662af67d)
2008. dec. 28. 00:49
Szerintem menj el a fogorvoshoz, mert begyulladhatott,ír fel gyulladáscsökentőt
2008. dec. 27. 22:47
Nekem semmi bajom nem volt foghúzás után.Szerintem nem normális.
14. ujlany
2008. dec. 27. 22:02
Tina, javult valamennyit a helyzet?
2008. dec. 27. 21:50
teljesen normális, akár 3 napig is olan maradhat. borogatni kell.
12. NOA
2008. dec. 27. 14:20
Kammillázd de sokáig öblögess és naponta többször.Le kell, hogy lohadjon a duzzanat.Nekem sokszor bedagadt már húzás után de le is ment.Vannak kivételes esetek mikor más baj is lehet de ha nem fáj az jó.
2008. dec. 27. 14:00
Esetleg egy pár szem gyulladáscsökkentő(Dalacin) vagy legalább Cataflam is segít, ha a borogatás kevés.
10. 36662af67d (válaszként erre: 9. - Cikicakk)
2008. dec. 27. 13:56
Köszönöm szépen.
2008. dec. 27. 12:13
Kamilla teával öblögess,és ha ma nem múlik a duzzanat,holnap menj vissza az orvoshoz.Jobbulást kívánok.
2008. dec. 27. 11:31
Köszönöm a tanácsokat! Elkezdtem fertőtlenítőzni a fogam helyét, az arcomat pedig borogatom. Remélem segít valamennyit.
2008. dec. 27. 10:38
Nekem 15-én húztak, de még mindig érzékeny! Ránézésre nem volt gyulladt, de pár nap múlva bedagadt. Lámpáztam - Bioptronnal -, végül már gyulladáscsökkentőt is vettem be. Párom szerint normális, ha kicsit begyullad, mert durva beavatkozás volt. Felhívtam a dokit, de nem adott időpontot: azt mondta, januárban menjek. :s
2008. dec. 27. 10:10
Ha érzéstelenítőt kaptál, a szúrás miatt is lehet. Különben "belül", a fog helyénél fájna. 1-2 nap alatt el kell múlnia.
2008. dec. 27. 10:06

Lehet belement valami ami miatt begyulladt.

Nekem mikor húztak azt mondta a doki, hogy ehetek de vigyázzak rá és ha bele is megy az étel akkor csak sima vízzel öblítsem ki.

Az lenne a normális ha saját maga dolgozná ki azt ami nem odavaló.(doki mondta)

Mondjuk a fertőtlenítéssel biztos nem árthatsz.

4. 36662af67d (válaszként erre: 3. - Ujlany)
2008. dec. 27. 10:02
Nem igazán fáj. Vagyis kívül fáj, belül kicsit érzéketlen. :S
2008. dec. 27. 10:00

"csak" megdagadt vagy elviselhetetlenul faj is?

Ha mar gennyes volt, akkor lehet, hogy ki kellett volna takaritani a helyet.

szerintem erdemes lenne visszamenni az orvoshoz.

ha nem tudsz, vagy nincs kedved, probald meg fertotleniteni.

vagy valami nagyon eros szesszel, vagy eros szajvizzel, vagy tomeny kamillateaval.

2008. dec. 27. 09:59
Nem! Keresd fel ismét a fogorvost!
2008. dec. 27. 09:56
Tegnap kihúzták az egyik fogamat. Ma reggelre azon a helyen háromszorosára dagadt az arcom. Ez normális foghúzás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook