Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mi baja lehet anyukámnak? fórum

Segítség! Mi baja lehet anyukámnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 1. 12:50

Szia, hogy vagytok most? A cukorral kapcsolatban sokan írtak, ahhoz nem akarok hozzászólni. A másikhoz igen. Tényleg kellene orvosnak látnia, de - és kérek mindenkit, ne ítéljen el, nem lebeszélni akarom, csak megírni az Édesanyám esetét - neki is volt egy teniszlabda méretű valami kívül. Sokáig nem tudtam róla. 60 éves korában kivették a méhét mioma miatt, akkor mondta neki a doki, h a hólyagját meg kellene műteni, mert nagyon megnyúltak a szalagok. Nem egyezett bele. Később is javasolták neki, de mikor a várható eredményt kérdezte, nem tudtak egyértelműen jó választ adni. Volt egy combnyaktörése 80 éves kora után. akkor a kórházban megnézte a doki, és visszatette neki kézzel, és vmivel rögzítette. Mikor jöttünk haza, akkor mondta, h 3 lehetőség van, vagy vmilyen módszerrel visszateszik de azt néhány havonta ismételni kell (altatásban, és a szíve ezt nem bírta volna, igy ezt el is vetette) vagy műtét de annak kb 50 % a sikeressége, a harmadikra nem emlékszem. Anyu kerek perec megmondta, h nem egyezik bele egyikbe sem, mert ő ezt tudja kezelni. Megbeszélte a dokival, és a doki mondta, h ha tisztán tartja és időnként kenegeti, h ne száradjon ki a nagyon vékony bőr és igy nem is fog kidörzsölődni, akkor próbáljuk meg igy. Mert az a veszélyes, ha kidörzsölődik, vérzik, emiatt begyulladhat és gennyes is lehet, és akkor ott elindulhat egy veszélyes fertőzés. Nem mindig volt neki kint, de amikor igen, akkor ő kézzel szépen visszanyomta, fájdalmatlan volt neki. Rendszeresen mosta, ha kint volt, krémmel kezelte. Egyébként majdnem rosszul lettem, mikor először megláttam. Nagyon tiszta volt, neki nem vérzett, de igy is nagyon ügyelt arra, h ne maradjon vizeletmaradék rajta, mert akkor annak szaga is lett volna. 87 évesen ment el, és ezzel igazán nem volt neki problémája, mert gondosan kezelte. Nekem azért volt nyugodt a lelkiismeretem, mert orvos tudott róla, nem is 1x látta, ráadásul olyan doki, akiben nagyon bíztam is. Azt mondta, kétséges az ilyen műtétek sikeressége, és mivel mérlegelni kellett az altatás kiváltotta problémákat egy szívbetegnél és minden egyebet, beleegyezett, h ő tartsa magát rendben. Persze Nálatok a cukor miatt lehet, h sokkal nehezebb lehet, mert a kifekélyesedés és vérzés esélye is nagyobb, mint ahogy írod is.

Javulást, és mindenképp konzultálj dokival!!

2011. okt. 27. 10:54
szia! történt valami?
2011. okt. 26. 13:45

figyi, a háziorvosotokkal nem tudsz beszélni? Mert ez már kimeríti az önveszélyeztetés fogalmát.... Hátha ő tud intézni vmit az ügyben..... Ez sokkal súlyosabbnak tűnik így a leírtak alapján, mint am csak úgy a szőnyeg alá lehetne söpörni....

Jó, h be nem kómázott még iyln cukrokkal.....

2011. okt. 26. 06:42
szia sajnos csak az előttem szólókhoz csatlakozom abban hogy sajnálom és tudom mit érzel .anyunak évekig volt egy daganat a mellébem. Az elején ment biopsziára rendben volt aztán láttuk hogy nő neki meg fáj de minden hiába. Mi is mindent megtettünk nővéremmej. Okos értelmes nő volt.odáig fajult a dolog hogy amikor már fel sem bírt kelni akkor kihívtam az ügyeletett. Rögtön kórház és 5nap múlva meghalt áttétes daganatban. Mellette ültem amikor közölték a diagnózist és nem lepődött meg csak félt.azt mondta ezért is nem ment kórházba. Lehet anyukád is tudja hogy nagy a baj de fél tőle így leplezi hogy megsértődik.nálunk is ez volt. Abban a korosztályban nem hívták fel a figyelmet talán annyira hogy minél előbb és kezelni kell mindent.amivel nem foglakozik az nincs mentalitás is jellemző sajnos:( A seb vagy mi a cukorbetegségtől is lehet csak félő hogy elfertőződik a cukrosoknál gyakran van ilyen. Javaslom menj el a háziorvoshoz kérj tanácsot tőle .
2011. okt. 26. 02:34

Azóta is agyalok,hogy mit lehetne csinálni..

Figyelj! Szólni kell valami megbízható felnőtt embernek a családban.Biztos van valami rokon.Biztos haragudni fog anyukád,de nem baj! Most a célt kell látni,hogy meg tudd menteni!Puszi!

39. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2011. okt. 26. 02:27

Jajaj! Nagyon sajnállak téged,és anyukádat is.

A cukorbetegséget szépen kordában lehet tartani,de ha kezeletlen,akkor tulajdonképpen az egész szervezetre rámegy,és nagyon durva dolgokat képes csinálni.

Nem lehetne esetleg egy orvossal beszélni,megmondani,h.mi a szitu,h.anyukád nem akar elmenni,és kihívni házhoz? Csak nem küldené el anyukád.Nagyon fontos lenne!

Szívből kívánom Neked,hogy legyen valami megoldás!

2011. okt. 26. 01:56
Na tortent valami? Tenyleg nem jatek, nem lehet ilyen makacs :S Nem egy fogfajasrol van szo :S Szerintem probalj meg ra azzal hatni, hogy meg fiatal vagy szukseged van ra, legalabb miattad gyogyuljon meg....
2011. okt. 25. 20:58
sétálj ki a konyhába és hívd fel a dokit! ennyi, de ne várj addig míg elalszik, mert akkor a doki hiába megy! mentőt!!!!!
36. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 33. - 91d4989ab9)
2011. okt. 25. 20:57
de a doki úgy is azt fogja mondani,hogy láthatlanba hiába ad tanácsot
35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:56

itt már te vagy a felnőtt a gyerek, nagyon sajnállak átérzem a tehetetlenséged és mindenképpen erőltesd rá a dokit mert ha nem viszed dokihoz akkor a saját életed végéig hibáztatni fogod magad:(



mondd meg anyudnak, hogy most pedig orvoshoz mentek vagy kihivott és nem őmiatta mert ő nem érdemli meg ezt a gondoskodást tőled ezekután, hanemMAGAD miatt viszed orvoshoz hogy neked ne legyen egész életedben büntudatod ha meghal.



ha ez se tériti észre akkor beszélj egy dokival és kérj kényszergyógykezelést, majd kimennek érte begyogyszerezik beteszik egy pszichiátriára mint önmagára veszélyes személy...

34. Venu (válaszként erre: 32. - 7ac18b9dfa)
2011. okt. 25. 20:52
Az tuti hogy ezt nem lehet és nem is szabad halogatni. Én biztosan rögtön cselekednék, persze tudom hogy nehéz...
2011. okt. 25. 20:50

azt is lehetne hogy te elmész a nődokihoz beszélsz vele elmondod mit láttál mit tudsz a dologról, és majd ő talán tud valami tanácsot adni neked hogy mit tegyél


meg hogy mihez van jogod

2011. okt. 25. 20:49
MOST AZONNAL HÍVD KI AZ ÜGYELETET! NEM VICCEL ITT SENKI, NE CSAK OLVASD, HANEM CSELEKEDJ, HA NEM SZÓL HOZZÁD AKKOR NEM SZÓL HOZZÁD, DE EZ NEM JÁTÉK! NE MAJD HOLNAP, MAJD HOLNAP, MAJD HOLNAP, HANEM MOST AZONNAL
2011. okt. 25. 20:47
HAAAAAAAAAAAAA szeret el kell hogy menjen dokihoz, vagy nem akarja majd látni az unokáit????????????????
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:47
a másik ötletem az hogy ültesd ide és olvastasd végig vele a forumot
29. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:46
és ha azt mondanád neki hogy most azonnal kihivod az ügyeletet hozzá ,ettől nem ijedne meg?
28. Bcicus
2011. okt. 25. 20:44
Beszélj apukáddal és ha nem megy hívjatok orvost. Anyukád az életével játszik. Ilyen magas cukorszintnél bármikor be is kómálhat akár.
2011. okt. 25. 20:41
igaza van Venu-nak! inkább ne szóljon hozzád napokig, hetekig de legalább megmentik az életét, ami még kell neki és fontos vagy Te is meg a férje is...
26. Venu (válaszként erre: 23. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:39
Később, ha rájön hogy megmentetted az életét nem fog haragudni...ezt nem hagyhatod, az idős emberek makacsok...inkább haragudjon pár napig rád, de csináljanak vele valamit amíg még lehet!
25. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 23. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:34
ne haragudj, hogy ezt írom, vagy ő már tudja,hogy mi a baja.
24. gizus58 (válaszként erre: 1. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:32
Szia! már maga a kezeletlen cukorbetegség is komoly probléma, de én úgy olvasom a soraidból, hog édesanyádnak vagy súlyos húgyhólyag , de inkább méh előre esése van.Ha már ennyire komoly, hogy vérzik is, az nem tűr halasztást!Sürgősenel kell mennie az orvoshoz, mert ez elrákosodhat,hidd el, nem ijesztgetni akarlak.onkológián dolgoztam, tudom miről írok.A méhet tartó szalagok, annyra elgyengültek, hogy azért csúszik ki, és az irritáció miatt vérzik.Beszélj apukáddal, és együtt győzzétek meg anyut, hogy azonnal orvoshoz kell menni vele!
2011. okt. 25. 20:32
Megpróbálok tenni valamit, de nagyon nehéz. Egyszer már mondtam neki, hogy kihívom az orvost, amire besértődött, és alig akart hozzám szólni utána. Ő szerinte nem bízhat meg bennem, ha képes vagyok elárulni. Hiába mondom neki napi szinten, hogy BETEG, gyógyításra vár, elengedi a füle mellett vagy belül érzi lehet, hogy nagy gáz van, de nem mer orvoshoz menni vele. :(
2011. okt. 25. 20:29
Egyébként, ha megmutatta neked, hogy van egy ilyen elváltozás a nemi szervén, valahol a lelke mélyén mégiscsak segítséget vár...de te magad nem gyógyíthatod meg...
21. Venu (válaszként erre: 20. - Venu)
2011. okt. 25. 20:21
mármint rosszul lettem ettől...
20. Venu
2011. okt. 25. 20:21

Teljesen rosszul lettől ettől amit leírtál.

CSELEKEDJ! Ne foglalkozz a véleményével, mert ez szörnyen veszélyes!

19. Venu (válaszként erre: 15. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:18

Én holnap reggel összepakolnám a cuccát, kihívnám a háziorvost, aki ha látja hogy nagy a baj biztosan fog egy mentőt hívni...


Hívd ki az orvost, ez nem játék, ha ő nem tesz semmit, legalább te légy elég okos!

2011. okt. 25. 20:11

Szia Drága!

Ne késlekedj, ne hallgass az anyukádra, hanem a tudta nélkül hívd ki a háziorvost, ha már ilyen makacs.

Meglátásom szerint csakis így tudsz rajta segíteni.

Ő majd intézkedik.

Most az eszedre hallgass!!!!! Kérlek.


Gyógyulást kívánok az Édesanyádnak!

17. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 15. - Fannusi)
2011. okt. 25. 20:04
apádnak mond el, nincs kecmec, ha ő nem akkor Te! fogjatok össze ketten apáddal...
2011. okt. 25. 20:03
Na, nem azt akartam írni, hogy napi szinten kell cserélgetnie, mert azt minden embernek, hanem napi szinten TÖBBSZÖR.
2011. okt. 25. 20:02

Köszönöm, hogy ennyien írtatok!

Azért tűntem el 10 percre, mert anya lefeküdt, és nem szokott ilyen korán ágyba bújni. Éreztem, hogy van valami gáz. Most a lába fáj, de nagyon, alig bír felkelni. Elmagyaráztam neki, hogyha oltaná magát rendszeresen, talán nem fájna neki vagy legalábbis nem ennyire. A fejéhez vágtam sajnos, hogy nem hiszem el neki, hogy a lába fáj, inkább a nemi szerve, csak nem meri nekem bevallani.

Minden áldott nap könyörgök neki, hogy menjünk orvoshoz, de nem. Miért várja meg, amíg tényleg valami komolyabb baja lesz? Ne adj isten megvakul, lebénul? Ezt még egy tinédzser s felfogja ép ésszel, hogy ez nem normális, mikor már pisilni sem bír és napi szinten cserélnie kell a bugyiját, mert tiszta vér.

Apukám nem tudja, hogy hólyag van neki, legalábbis szerintem nem, de rá sem hallgat. Nagyszülő sajnos már egy sincs, meghaltak. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook