Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség BECSAPTAK, mit tehetek? fórum

Segítség BECSAPTAK, mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 08:08

Nem tudom. Lehet fére értettem valamit, de azt gondolom, hogy nem. A tanfolyam feltétele az volt, hogy részt vegyen egy ehhez hasonló programon, ahonnan kap igazolást. Ő keresett a neten egy ilyet. Előre megbeszélte? Ez biztos? És miből gondolta, hogy azt találta meg, ahonnan kaphat igazolást? Azért azzal tisztában kellene lennünk, hogy igazolást nem adhat mindenki, ha ad is, nem biztos, hogy elfogadhatja a suli. A sulival vajon egyeztetett? Én mindenképp a sulitól kértem volna segítséget a táborral kapcsolatban.

A természetgyógyász táborozta a fórumindítót, miért lett volna rosszhiszemű?

39. spinneli (válaszként erre: 14. - Manki)
2013. júl. 2. 08:06

Megkérdezted a tábor kezdetén, hogy adhat-e igazolást a tanfolyamhoz?


Ha nem, akkor ez nekem nem tűnik csalásnak, inkább nem informálódtál eléggé.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2013. júl. 2. 08:02

Azért ez ebben az esetben sem így zajlott, hiszen a fórumindító jelezte neki mihez kell ez "képzés"

Valahol úgy érzem annyira volt jogos így pénzt kérni, mintha elmennél egy étterembe ebédelni, és azt mondaná a tulajdonos -Ja én nem kp-ben kérem a pénzt asszonyom, irány a konyha, mosogassa le az árat!!!!- Megkaptad az ebédet igaz, de Te nem ilyen áron szerettél volna ebédelni.

Az tény, naivan járt el a fórumindító, de a "természetgyógyász" viszont rosszhiszeműleg.

37. andi6020 (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2013. júl. 2. 07:32

Mit nem értesz? ;)

"40.000 Ft-ig szabálysértés, felette bűntett!"

2013. júl. 2. 07:31
Ha jól értem, akkor ez kb. olyan lehet, mint egy "gyakorlat", persze csak számodra, ő pedig csak elvitt téged 4 napra táborozni az egészség nevében. Miért is kellene visszaadnia a pénz? Részt vettél a táboron? Mit kaptál a pénzedért? Teljes ellátást? Szállás? És még programok is voltak? Szerintem pont megkaptad, amit kifizettél. Az csak egy mellékes dolog, hogy esetleg adhatna egy "igazolást", hogy részt vettél a táborban de, hogy a suli ezt elfogadná e, nem hiszem. Általában a gyakorlatokat előre le kell beszélni és arról csak olyan "intézmény" adhat igazolást, akinek erre van jogosítványa. Nem vágtak át, csak nem voltál körültekintő. Én csak bízom benne, hogy vízparton voltál és jól érezted magad.
35. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - Anyagi)
2013. júl. 2. 07:28
He???
34. N-drew (válaszként erre: 30. - Dodi44)
2013. júl. 2. 07:25

Valakit arra bíztatsz, hogy hamisítson közokiratot? Szép...


Egyébként a kérdés kiírójának.


Ha átvettek Tőled pénzt azzal, hogy valamit kapsz érte, de nem kaptad meg az ígért ellenszolgáltatást/bármit, akkor az bizony Btk. 318.§, csalás. Ebben az esetben a szab.s.érték egyébként 20.000 Ft, de a közhiedelemmel ellentétben a rendőrség 1000 ft esetében is eljár már. A helyzetedben egyébként ismeretlen tettes ellen tudsz feljelentést tenni az illetékes kapitányságon, onnan már megy majd minden a maga útján.


Ha kérdésed van, keress nyugodtan, akár privátban is.

33. Anyagi (válaszként erre: 31. - B74f6e5cdd)
2013. júl. 2. 06:52
40.000 Ft-ig szabálysértés, felette bűntett!
32. Anyagi
2013. júl. 2. 06:51

Adott számlát? Ha igen, akkor nem értem miért nem tudja igazolni, hogy a pénzedért teljesített?? Csak azt kell leírnia, hogy részt vettél a pénzedért a táborban.

Ha nem adott máris feljelenteném a rendőrségen és a Nav-nál is. Ehhez persze jó ha tudod a többi résztvevő nevét, címét, mert ők a tanuk. Bármennyire is szeretik azt az embert nem hiszem, hogy a tényeket tagadni mernék a Hivatal előtt. Vagy ha mégis megpróbálnák, akkor lebuknak azon, hogy nem tudnak összehangoltan hazudni.

A legvalószínűbb azonban, hogy az illetőnek nincs képzettsége-végzettsége ilyen táborok tartásához, így kóklerkedik! Ez viszont tényleg feljelentendő!

Viszont ha tényleg így van akkor max. a pénzed tudod visszacsikarni. Menj el (férfi erősítéssel) és kérd el a diplomáját/oklevelét - és nyugodtan fenyegesd meg!

2013. júl. 2. 06:43

Esélytelen mert nem egy ördőngős nagy összeg ez a rendőrség számára, sajnos erről le kell mondanod, sírd ki magad nyugodtan.

Ezt az 50-et sajnos buktad:-(

30. Dodi44
2013. júl. 2. 06:17
Egy computeren olyan oklevelet/Diplomat nyomtathatsz ki magadnak, amilyent szeretnel! Meg doktori cimet is elbirja a papir!
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Manki)
2013. júl. 2. 06:09

Sajnálom, de ebben az esetben nem csaptak be, hanem benézted.

Hacsak nem tisztáztad le előtte, hogy ad igazolást. Márpedig szerintem nem.

28. firerife (válaszként erre: 1. - Manki)
2013. júl. 2. 03:27
Manki draga, ezekben az idokben a legelso, hogyha elmesz barhova es letejelsz egy bizonyos osszeget, (ami te esetedben nem keves), AZONNAL nyugtat kerni rola, ha felrebeszel, hogy nem ad, nem tud adni, akkor azonnal ott kell hagyni, mert egy sarlatan. Sajnos, ebben a vilagban az elso a penz, nem pedig a kimondott szo. De azert remelem, sikerul a penzt valahogy visszaszerezned, bar nem sok eselyt adok ra...kihasznaljak az embereket mindenhol. Sok sikert kivanok, es ne felejtsd, nyugta az ELSO! Ha nem adnak, ott baj van, ott kell hagyni...:(
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2013. júl. 1. 23:46

Azért, ami elhangzik az sem mindegy. Ha ég valakinek a háza, nem biztos, hogy olajjal akarja oltani.

És tudom nem szabályos, de a kivétel erősíti a szabályt.

26. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Manki)
2013. júl. 1. 23:35

Tuti feljelenteném!


Én amikor masszázs tanfolyamra jelentkeztem mondták adnak róla oklevelet, amivel vállalkozhatok is. Különben nem vágtam volna bele.

2013. júl. 1. 23:35

Szia!

Elég szomorú hogy ez történt,de ha nem úgy hirdette hogy igazolást ad,nem sokat tehetsz.Én voltam egy svéd frissítő masszázs tanfolyamon,de egy helyi újságban hirdettek és mondták hogy milyen igazolást adnak ,hogy az mire jó és be is tartották amit ígértek.Hátha mégis sikerül kapni egy olyan igazolást hogy részt vettél a táborban,sok sikert.

24. Manki (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2013. júl. 1. 23:17
Írásban nem, de amikor megérkeztem akkor igen!!!
23. gyöngyszemü (válaszként erre: 19. - Manki)
2013. júl. 1. 23:16

Ha nem tud róla nem egyezett bele nem ér semmit sőt még ő jelenthet fel....


Az elején mielőtt elkezdtél odajárni nem tisztáztátok hogy ez mivel jár, mit kapsz érte.....?

22. Manki (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 23:12
Akkor holnap felhívom, hogy egyértelműen kiderüljön, hogy én már az elején tisztáztam vele, hogy erre az igazolásra szükségem van....
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Manki)
2013. júl. 1. 23:11
Ha nem "kiművelt" csaló, és visszahallja a hangját szerintem inkább kifizet,mintsem problémája legyen belőle.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Manki)
2013. júl. 1. 23:10
Elvileg nem lenne szabad a beleegyezése nélkül hangfelvételt készíteni, DE a gyakorlatban én már alkalmaztam, és elfogadták. Nekem semmi problémám nem lett belőle, az illetőnek annál inkább.
19. Manki (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 23:07
és ha rögzített beszélgetésem van???
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Manki)
2013. júl. 1. 23:06
Pl. csalásért simán feljelenthetnéd a rendőrségen, de bizonyíték nélkül egy állítás egy tagadás...nem biztos, hogy megtudnád őket győzni.
17. Manki (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 23:06
Ezek nagyon jó ötletek, nagyon köszönöm!!!!!
16. Annette (válaszként erre: 11. - Manki)
2013. júl. 1. 23:04
Valószínűleg épp ez lesz az ütőkártyájuk is.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Manki)
2013. júl. 1. 23:04

Próbálj vele úgy beszélni, hogy közben vedd fel a beszélgetést. Majd játszd vissza neki telefonon, hogy feljelented, ha nem adja vissza a pénzedet.

Esetleg írj neki egy tértivevényes felszólítást, hogy amennyiben nem ad papírt, vagy a pénzed nem kapod meg, akkor feljelented, a lényeg ne hagyd élni, arra ügyelj, éjszaka ......de naponta többször se hívd, mert feljelenthet, hogy zaklatod.

A NAV-ot tuti ráküldeném, bejelentést tennék, és gondolom a természetgyógyászoknak is van valami felettes szerve, ott is panaszt tennék ellene.

14. Manki (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 1. 23:03
De hol kéne tanúsítaniuk??? Ráadásul nekik nem érdekük, mert nekik nem kell igazolás és a táborvezetőt már régóta ismerik...
13. Manki (válaszként erre: 9. - 17aadc1082)
2013. júl. 1. 23:02
Ez csak az alapképzés része, én kineziológiát akartam tanulni ami még 3 év lenne, tehát ez nem gyorstalpaló, csak kell hogy legyen egy átfogó képed a többi természetgyógyász ágról...
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Manki)
2013. júl. 1. 22:59
Nem tudod megkérni azokat akik ott voltak, hogy tanúsítsák, ott voltál és fizettél?
11. Manki (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. júl. 1. 22:59
Nem mondta senki, hogy oda kell jelentkeznem, csak életmódtáboron való részvétel a feltétel és én kiválasztottam ezt a netről...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook