Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csúnyán becsaptak fórum

Csúnyán becsaptak (beszélgetős fórum)

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. nov. 13. 16:52
A szerződés semmire sem garancia, hiszen mindenki próbaidővel kezd és ez alatt bármikor, indok nélkül felmondhat bármelyik fél.
2013. nov. 13. 16:01

köszi a jó tanácsokat,így utólag mi is okosabbak vagyunk...de sajna már késő.az ember tanul a hibáiból.csak sajna későn jön rá... :)

előszerződés meg volt a második cégnél.amikor a szerződést kellett volna aláírni akkor mondták,h nem veszik fel,tehát már ott volt Pesten.Győrben pedig mindenképp szóltak volna.

ahová pedig korábban jelentkezett,ott már mikor sejtette,h nem lesz egyszerű eset,ő jelezte,h tan. szerződéssel is bevállalná a dolgot.ennek ellenére semmi...

minden esetre,köszi az infót,nekünk is gondolkodnunk kellett volna,mostmár tudjuk.

26. szafaripók (válaszként erre: 25. - Cirmoscicajaj)
2013. nov. 13. 11:10

"Némi" álláskeresési tapasztalattal azt mondanám:

1. NEM MOND FEL az ember egy másik állás reményében, amíg onnan legalább egy előszerződése nincsen.

2. Örülj, hogy egyáltalán felhívtak, hogy nem kellesz, a legtöbb munkáltató nem veszi erre a fáradságot.

3. Hogy milyen indokkal küldenek el, szinte mindegy. Ha nem akar foglalkoztatni, nem fog. Innentől meg, hogy megmondja-e a valós indokot, vagy csak mond valamit, már olyan mindegy.

4. Egy JAVASLAT: a leendő céget kérjétek meg, hogy kössenek a férjeddel tanulmányi szerződést. Akkor talán könnyebben beiskolázzák.

2013. nov. 13. 08:50

Ez nem egészen ez a téma,de leírom,hogy mi,vagyis inkább a férjem,hogy járt.25 éve volt a munkahelyén,hívták egy céghez amelyik terjeszkedni akart.Bp.-re ment,ott elmondták,mi-hogy zajlik mit ajánlanak stb.persze sokkal több fizetés(duplánál is több,jobb munkakörülmények stb)Mivel a munkahelyén leépítések voltak,hát belevágtunk.(ki nem tenné...)Mondtam a férjemnek,h ha az új cég terjeszkedni akar,biztosan van megfelelő tőkéje,h biztos állást tudjon biztosítani.Na,közös megeggyezéssel megsszűntették a munkaviszonyt a régi cégnél,megkapta a végkielégítést,amiből vettünk egy autót,(ami egyik feltétele az új munkahelynek)és vártuk a Júl.1.-jét,hogy kezdhessen...előzetesen elkérték a személyes adatait,ami a szerződéshez kell.aztán júniusban telefonáltak,hogy 30.-án menjen fel Bp-re aláírni a szerződést.30.-án felment (vonatjegy 5-6000)ott kávéval,üdítővel stb. kedvesen fogadták,majd ugyan ezen kedves bájolgással közölték vele,h mégsem kapja meg az állást!!!a fickó azt mondta,h mindenben megfelelt(tapasztalat,román nyelvtudás stb)de értse meg neki is van egy főnöke,annak meg egy unokaöccse....a férjem természetesen nagyon dühös és csalódott volt.És ez még csak az első szivatás volt!

második szivatás:

korábban egy másik magán céghez jelentkezett a férjem(itt már 2,5x-es fizetésért,ugyan csak ki ne élne a lehetőséggel)visszahívták,hogy ha meg van egy vizsgája azonnal kezdhet.És itt jön a csavar,vagy ha úgy tetszik a 22-es csapdája.A cég nem akar ilyen kiadást mármint,h beíratja a hiányzó tanfolyamra,de a férjem magánemberként meg nem jelentkezhet,csak cég nevezheti be a tanulót.tehát addig nem dolgozhat míg a vizsgája meg nincs,de addig nem lesz vizsgája míg ez a cég be nem íratja.(a tanfolyam 800 ezer ft.)

a férjem ebbe is beleélte magát,hogy mostbár biztosan lesz munkája.az a baj.hogy túlságosan is.

már 95%-ban erről is lemondtunk,de 5%-ban meg várjuk a telefont,h szóljanak mehet vizsgára.

Na akkor mit tegyünk,megtanultunk önéletrajzot,kísérő levelet,stb írni és küldözgettem mindenhova.A páromnak fogalma sem volt,hogy kell egyeltalán egy önéletrajzot megírni,mivel ő még nem volt soha munkanélküli,így ez is rám maradt.

teltek-múltak a hetek egyszer jött egy tel.,hogy menjünk fel Győrbe,castingra.Fel is mentünk,amíg ő a cégnél volt én jártam a várost,megismertem a helyet.Elmondása szerint volt egy számítógépes teszt,egy elbeszélgetés,1 gyakorlat. ő mind a három helyen jól teljesített(akinek nem sikerült valamelyik forduló,szó szerint rögtön haza is küldték,így persze nőtt a férjem esélye)Na ezzel is kész voltunk,szóltak,hogy 2-3 héten beül telefonálnak,ha felveszik,ha nem.1 hét múlva csörög a teló,bizakodtunk,erre jön a hír:sajnáljuk nem felelt meg!

A párom egyszerűen nem értette,hogy miért...

az mondta,nem is az a hölgy telefonált akivel a casting során voltak.a másik,hogy egy olyan dolgot mondott hibának,amit tudott,h nem is rontott el,sőt 1 perccel még jobb is volt a többi jelöltnél.ez csak szerinte egy mondva csinált indok volt...

megint teljes letargia,mert nagyon beleélte magát,ami természetes egy "hibátlan"casting után...

mint utólag megtudtam,annyira el volt keseredve,hogy az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejében.Nagyon szomorú lettem,mert én nélküle egyszerűen semmi vagyok,és szó szerint próbáltam lebeszélni róla.Eggyütt sírtunk,mert úgy érezte,h ő nem jó semmire,ő nem kell senkinek.

Most már egy picit megnyugodott,egy nyomdában talán lesz állása,(segítséggel)persze (JÓVAL)kevesebb pénzért amit eddig keresett.de legalább valami.

24. ina87
2013. nov. 12. 20:34
Jelezném ott ahol ezt a munkát ajánloták h valojába mi is meggy ott,sajnos a bejelentés sok hejen nincs az ember már annak örül ha kap egy állást,a bejelentés sok esetbe mellözik:-(
23. ancsika688 (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2013. nov. 12. 20:29
Jött egy ismerős:)
2013. nov. 12. 20:26
Sajnálom, ami veled történt, de annak is örülhetsz, hogy nem létél ki valahonnan azért, hogy ezt tegyék veled. Ismerősömet felvették egy helyre, elküldték orvoshoz, beléptették, 1 nap munka után közölték vele, hogy nem felel meg. Ezt vajon, hogy tudták megállapítani? Az ismerősöm munka nélkül maradt.
21. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 12:30
Sajnos ez nem egyedi eset..Itt már minden erről szól..Egy fecske nem csinál nyarat..ugye tudod?Ezeknek a foglakoztatóknak megvan a felépített kapcsolatrendszerük..Azon kívül úgysem tanúskodna senki melletted..Én nem azt mondom,hogy nem kellene fellépni az ilyen helyzetek ellen..Csak azt ,hogy akkora a szegénység,hogy a munkavállalók..bármit elfogadnak..bármit elnéznek ..csak jövedelmük legyen..Bármily csekély is az..Tehát mérlegelni kell..
20. szafaripók (válaszként erre: 16. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 11:37

Szerintem még akkor is kijátszanák egyesek a törvényeket, ha halálbüntetés járna akár a fekete foglalkoztatásért is. Miért? mert mindig van, aki megússza...


Ha a többiek nem foglalkoznak a te helyzeteddel, jelentsd csak azt, ami veled szemben történt. Tudod bizonyítani valahogy egyébként?

19. michelle.r (válaszként erre: 8. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 11:36
Nem, sajnos senki nem fogja megúszni, de akkor is kötelességed jelenteni. Te szívesen hordanád a gyerekedet oda - ráadásul nem kevés pénzért - ahol gyakorlatilag utcáról beesett emberek gondjaira bízzák őket?
2013. nov. 12. 11:09

Szóval nem véltlenül vannak, voltak, és lesznek tisztességtelen "munkaadók" .


Köszönöm a hozzászólásokat, szép napot mindenkinek!

17. eef0a6bb43 (válaszként erre: 15. - Ancsika688)
2013. nov. 12. 11:07
Biztos vagyok benne, hogy se a szülők, se a gondozónéni nem szeretnének belefolyni az ügyembe, még akkor sem, ha egyébként egyetértenének velem.
16. eef0a6bb43 (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. nov. 12. 11:03

Érthető okokból kifolyólag nem vennének részt az együttes erővel való fellépésben. Biztos, hogy tisztában vannak azzal, hogy ezután elbúcsúzhatnak a munkahelyüktől. Ez egy patt helyzet!

Rosszalk a törvényeink, és ezek éltetik a tisztességtelen munkaadókat.

2013. nov. 12. 11:00
Van megbízható tanúd arról,hogy ott dolgoztál?Le is tagadhatják.
14. szafaripók (válaszként erre: 8. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 10:54

A NAV-nál.

A helyedben az ott dolgozóknak előre szólnék, és megkérném őket, hogy együttes erővel lépjetek fel a tulaj ellen. Nem hiszem, hogy nekik ez így jó, bár tény, sokaknak kell a munka.

Ha nem akarod őket belekeverni, akkor viszont csak arról tedd meg a bejelentést, hogy a kiesett munkaerőt milyen tisztességtelen módon próbálják meg időszakosan pótolni, se megbízási szerződés, se semmi nélkül. Az is büntetendő.

13. eef0a6bb43 (válaszként erre: 11. - Babeck)
2013. nov. 12. 10:50
Megírnád priviben, hogy melyik csanába jár a kisfiad?
12. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 10:48
Jelentsd be.Sajnos ilyen világot élünk kell a munka,és sokan nem mernek lépni,ezt a munkáltatók/tisztelet a kivételnek/ki is használják.
11. Babeck (válaszként erre: 10. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 10:42

Igazából látom, mert reggel mikor megyünk, már elő van készítve a reggeli (kenyér+felvágott, vagy pástétom, ilyesmik). Az ebédet írják nekünk a gondozók (minden nap beszámolót írnak, ennek az is a része), meg látom is, mikor délben megyek érte.

Az uzsit elhozom, úgyhogy azzal szerencsére képben vagyok :D


Meg a gondozók is ott esznek, csak nem ennék meg, ha olyan vacak lenne :)


A leveskocka meg a mirelit fasírt az nagyon durva :(

10. eef0a6bb43 (válaszként erre: 9. - Babeck)
2013. nov. 12. 10:35

Nem tudhatom, hogy a te kisfiad mit kaphat enni, de abban biztos vagyok, hogy a szóban forgó családi mnapköziben sem tudják a szülők, hogy reggelire a gyerekek 2-3 gerezd almát kapnak 3-4 szem háztartási keksszel. Ebédre vízben kifőtt leveskockát, amiben pár szem levestészta úszkál. Másodiknak céklafőzelék mirelit csibefasírttal.

Ezeket az "ételeket" még én magam sem enném meg!


Szerintem menj be ebédidőben, és nézd meg, hogy nálatok mit esznek a gyereke. Jogod vamn tudni!!

9. Babeck (válaszként erre: 7. - Eef0a6bb43)
2013. nov. 12. 10:30

Oh, az én kisfiam is heti két napot családi napköziben van, remélem itt azért nincsenek ilyenek (mondjuk 4000 forint egy nap, nyilván ezért is megy csak kétszer egy héten... de remélem ezért minőségi ellátást kap) :(

Menzás kaját kapnak, vagy még annál is rosszabbat?



Szerintem a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatóságánál vagy a NAV-nál tudsz bejelentést tenni.

8. eef0a6bb43 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. nov. 12. 10:23
A bejelentést vajon hol lehet megtenni? És az ott dolgozók meg tudják úszni a büntetést? Tulajdonképpen ők is át vannak verve valamilyen szinten.
2013. nov. 12. 10:19
És az, hogy a gyerekek mit kapnak enni............... nagyon szomorú!!!! Valószínűleg a szülők nem is tudnak róla!
2013. nov. 12. 10:17

Egyszer én is megjártam, azóta SEHOL nem kezdek el dolgozni, amíg alá nem írtuk a papírokat.

Tedd meg a bejelentést - addig biztosan nem is lehet elhelyezkedni rendesen, amíg ilyen szemét munkáltatók vannak.

Nálunk az egyik pékségben szinte menetrendszerűen 2-3 havonta kerül ki hirdetés: kiderült, annyi a próbaidő, ami alatt csak a fizetés 75 százalékát kapják az eladók, mondván, ha jól teljesíti a próbaidőt, a szerződéskötéskor egy összegben megkapja ezt a levonást. SENKI nem maradt ott állandóra, mert a próbaidő vége előtt valamilyen kifogással elküldik az illetőt, a pénzt meg persze nem adják, mert nem teljesített megfelelően...

5. eef0a6bb43 (válaszként erre: 4. - Babeck)
2013. nov. 12. 10:16
Igen, nagyon hülye helyzet, hiszen azokkal is kitolok, akik nem érmelik meg, és nem tehetnek arról, hogy így kénytelenek dolgozni. Viszont ha nem jelentem, akkor a tulaj vígan átver még nagyon sok embert, ugyanis gond nélkül megteheti.
2013. nov. 12. 10:13

Sajnálom ami Veled történt, remélem hamarosan találsz állást!


Ha van benned elég tettrekészség, akkor tedd meg a hivatalos lépéseket. Csak az ezzel a baj, hogy valószínűleg akkor a mostani gondozónők is mehetnek az utcára (gondolom bezárja a csanát a tulaj, ha megpiszkálják), és őket is megbüntetik, hiszen a "feketén" kapott fizetésüket átvették.

3. kisj
2013. nov. 12. 10:12
Megtenném a hivatalos lépéseket.
2013. nov. 12. 10:11
Természetesen jelenteném... Sajnálom... :(
2013. nov. 12. 10:09

Sziasztok! A történetem a következő:


Hónapok óta nincs munkahelyem. Múlt héten kaptam egy megkeresést egy budapesti családi napköziből, hogy a következő két hétre, majd hétfő és péntekre, januártól pedig hétfőtől péntekig mehetek dolgozni. Megvolt a személyes interjú, megegyeztünk, hogy hétfőn kezdhetek. Kezdetem is, viszont gyanús volt, hogy semmi adatot nem kértek tőlem, és munkaszerződést sem írattak alá.

Reggel jöttek a szülők, hozták a gyerekeiket, erre szólt a gondozónő, hogy telefonált a tulaj, hogy amíg a szülők ott vannak, menjek be a konyhába, hogy ne vegyenek észre. Rossz érzés volt, és totál össze voltam zavarodva, de tettem, amit kértek.

9 és fél órát ledolgoztam, majd este állt össze a kép, hogy rengeteg jelentkező van az állásra, és azokból válogatnak arra a két hétre, hogy az éppen hiányzó gondozónénit ingyen helyettesítsék. Persze minden nap más valaki jön azzal a címszóval, hogy "próba nap" . Totál magam alá kerültem, azt reméltem, hogy végre találtam munkát, aztán rádöbbentem, hogy kihasználtak és átvertek.


Egyébként a nap folyamán azt is megtudtam, hogy az ott dolgozó lányok sincsenek bejelentve, és a tulaj 6 éve űzi a szemét kis sunnyogásait.


Ti mit tennétek most a helyemben? Annyiban hagynátok, beletörődve, hogy becsaptak és visszaéletek a helyzetetekkel, vagy megtennétek a hivatalos lépéseket, hogy mással ez ne fordulhasson elő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook