Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség BECSAPTAK, mit tehetek? fórum

Segítség BECSAPTAK, mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 25. 07:04
legkozelebb legy ovatosabb,ez az amit tehetsz es tanulj az esetbol!
69. Linnax
2014. máj. 2. 15:12
Csak most olvasom ezt a kérdést. A fiam is így járt, csak ő 300 ezret bukott. Aztán kénytelen volt egy másik helyen újracsinálni, hogy papírt is kapjon. Neki nem volt módja visszakérni. Akkor még "gazdag" voltam, dolgoztam, én fizettem ki neki.
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - Manki)
2013. júl. 3. 09:08

Ebből a hozzászólásból sok minden kiderült.

Van emailed, esetleg befizetést igazoló számlakivonat, stb.

Ezzel próbáld leigazoltatni a sulival az elvárt előképzést.

A táboroztatóval szerintem nem tudsz mit kezdeni. Ő nem adta írásba, hogy mit fog nyújtani, így nem is vállalt úgymond semmit. Tényleg csak egy jó kis táborozás volt.

De, ha az emailekben volt arról szó, hogy ő igazolást is ad, akkor esetleg tudsz valami polgári pert elindítani de, hogy ebből lesz e valamikor valami azt nem tudom.

esetleg rábeszélhetnéd egy sima kézzel írt igazolásra, amiben csak közli, hogy a.....táborban részt vettél ettől-eddig.

67. N-drew (válaszként erre: 66. - Dodi44)
2013. júl. 3. 08:42

Nem ez volt a lényeg. Ha most esetleg valaki "olyan" olvassa a hozzászólásod, nagyon könnyen bekopognak az ajtódon (Tudod, az IP cím). Hidd el nekem, nem ez lenne az első ilyen eset, ami egy hozzászólásból indult el. Akkor aztán lehet magyarázkodni, hogy "azt nem úgy gondoltam". Részemről a Veled való vitát lezártam.


Manki: sok sikert, remélem, rendeződik a problémád.

66. Dodi44 (válaszként erre: 61. - N-drew)
2013. júl. 2. 23:47

Nem tesz semmit.

Csak azt tartom erdekesnek, hogy Hazank majdnem az egyetlen, aki akkora sulyt fektet egy papir fontossaganak, amit nallunk mindig az "irastudok" meg kovetelnek. Bar mennyire is megszerezted a tapasztalatodat, es mestri fokon tudhatod a tanultakat, de azt Hazankban meltatasra sem veszik, ha egy nalluk is ismeretlen valaki az annak elismereset papirra is fekteti.

Erdekes, masok orszagaban, ez egy mellekes dolog a ciradas szelu es kaligrafikaju viznyomasos papirusz.

Azokat keretekbe es a falra tesszuk.Masra nem jok.

Csodalkozom, hogy M.O. a Periodus tablazatot meg nem egeszitettek ki egy uj elemmel, :a "Burokratium"-mal.

Az angolul beszelo orszagokban, a frissen jott ember a papir fontossagu orszagbol, magammal vittem az osszes Bizonyitvanyaimat, Diplomamat, Oklevelem es elebe helyeztem a portfoliomat, kedvesen ram mosolygott, annelkul, hogy bele is pillantott volna, osszehatotta, es felre csusztatta az egesz paksametat.

Akkor miert van az egy vesszoparipa Hazankban?

Ezt a szemem elott tartva reagaltam a "Papiros" hianya, megoldasara.

Ekkora burokratizmus van Hazankban?

65. Manki (válaszként erre: 34. - N-drew)
2013. júl. 2. 21:43

Nagyon köszönöm a hasznos infót, adok magamnak és a tábort szervezőnek is még pár napot, hogy nyugodtan is átgondoljuk mindketten milyen megoldások vannak. Próbálom diplomatikusan rendezni vele a helyzetet, bár Ő eddig úgy állítja be, hogy nem hibázott.

Köszönöm a segítséged, lehet, hogy tényleg megkereslek még priviben később!

64. Manki (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 21:24
Köszönöm Neked, hogy így ismeretlenül is folyamatosan kiálltál mellettem, nagyon jól esett!!!
63. Manki (válaszként erre: 59. - Mézgapaula)
2013. júl. 2. 21:21

Kedves mézgapaula,

ez így nem valós ahogy TE leírod, én nem azért megyek kizárólag mert nincs más lehetőség, hanem mert olyan meggyőző élményt kaptam egy kineziológustól, hogy úgy éreztem belevágok, azért írtam, hogy nincs más lehetőség, hogy tudjam árnyalni, mennyire számit minden egyes Ft.

Az életmódtáborba sem CSAK azért mentem, hogy igazolást kapjak, aktívan részt vettem minden programon mert érdekelt!

SZERINTEM ÍGY A LEGELEJÉN EZERSZER TÖBB HÍVATÁSTUDAT SZORULT BELÉM MINT A TÁBORT SZERVEZŐBE, MERT ÉN SOHA NEM CSAPNÉK BE SENKIT!!!

ILLETVE NEKED ÉRDEMES KÉRDEZNI MIELŐTT ILYEN LESÚJTÓAN VÉLEMÉNYT NYÍLVÁNÍTASZ RÓLAM!!!

A táborszervezőnek a megérkezésemtől számított első egy órában már jeleztem, hogy mire van szükségem!!!!!!! Itt azonnal jelezhette volna, hogy Ő ilyet nem fog tudni adni és akkor egy minimális összeg elbukása mellett természetesen vállaltam volna, hogy hazautazom és olyan tábort keresek ami megfelel az ETI-nek is, DE MÉLYEN HALLGATOTT, ELTETTE A PÉNZEM, MAJD UTOLSÓ NAP JELEZTE, HOGY NEM AD IGAZOLÁST, NEM A SZÁMLA A PROBLÉMA, TUDOM IGAZOLNI FÉNYKÉPEKKEL, SZÁLLÁSADÓVAL IS A RÉSZVÉTELT, HANEM A SZÁNDÉKOS FÉLREVEZETÉS. Folyamatosan hangoztatta, hogy Ő mennyi helyen mennyi szakmai anyagot készített stb. akkor mint szakembernek -életmód tábort szervezőnek- tudnia kellett volna, de ha nem is tudta, mivel jeleztem neki a legelején a feltételem, akkor utána kellett volna járnia, hogy tud-e majd megfelelő igazolást kiállítani!!!!!!

62. N-drew (válaszként erre: 61. - N-drew)
2013. júl. 2. 13:31
Tehát diplomát, elnézést.
61. N-drew (válaszként erre: 42. - Dodi44)
2013. júl. 2. 13:31

Pont a Te hozzászólásodra írtam, amit írtam.


"...Egy computeren olyan oklevelet/Diplomat nyomtathatsz ki magadnak, amilyent szeretnel! Meg doktori cimet is elbirja a papir!".


Éppen arra bíztatod, hogy a saját számítógépén nyomtasson ki magának valamilyen dilpomát...



Elnézést az OFF-ért.

60. bd55e3f068 (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 11:35

Abba ne menjünk bele, hogy az iskolában mi hangzott el és mi nem, mert nem olyan biztos, hogy az ég áldotta iskola hibázott.

Ahogy most kattintottam párat, több helyen szerepel ilyen képzés leírásában, hogy csak a saját életmódtábort fogadják el.

Elolvasta a táborok lényegét, annyira nem érthetetlen miért kell résztvenni.


Sajnálom a kiírót, mert borzasztó lehet az utolsó félretett pénzzel koppanni, hogy a semmire adta ki, de valószínűleg körültekintőbbnek kellett volna lennie.

2013. júl. 2. 10:19

Nekem ebben a történetben az az elszomorító, hogy

- a topiknyitó azért tanul természetgyógyásznak, mert nincs más munkalehetőség

- azért megy el életmódtáborba 50 ezerért, hogy igazolást kapjon, nem pedig, hogy tudást, tapasztalatot gyűjtsön

- a táborszervező ezek szerint elsősorban a pénzért szervezi a tábort, ha még becsapás árán is toborozza a résztvevőket


Hol itt a hivatástudat, kedves természetgyógyászok?

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 10:15

Pontosan! Nem a gyakorlattal kezdik, hanem az oktatással, majd kell x idő gyakorlatot igazolni.


Ami felháborít ezzel kapcsolatban, hogy az iskolák sem adnak megfelelő támogatást a gyakorlati hely megtalálásával kapcsolatban. A fiam is nem rég végzett el egy OKJ-s sulit és az iskola nem igen akart gyakorlati helyben segíteni. Első körben elküldte a tanulókat házalni, amit nem tartok jónak, hiszen járhattak volna úgy, mint a fórumindító.

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Bd55e3f068)
2013. júl. 2. 10:07

Ez teljesen így van ahogy leírtad. Viszont az ég áldja meg az az iskolát, aki nem tud egy normális felvilágosítást adni, és a kezébe nyomni a tanulójának azt a bizonyos nyomtatványt, amin számon kérik a gyakorlatot. Nekem az iskolában is meginogna a bizalmam, ha ilyen alapvető dolgokról nem ad felvilágosítást, milyen követelményeket várnak el, formailag is.

Most fejeztem be egy 2 éves OKJ-s tanfolyam első évét, mint érintett mondok véleményt erről. Sőt, ha valaki nem talál magának megfelelő gyakorlati helyet, ebben az iskola is segítséget nyújthat. Zavaros az egész dolog, hiszen az iskolák ....tudomásom szerint......az elvégzett elsőéves elméleti év után szokták kérni a gyakorlatot.

56. bd55e3f068 (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 09:57
Én az e-mailek elolvasása nélkül nem vonnék le messzemenő következtetést, mert szerintem a kiíró nem tudta pontosan, hogy mit is kell kérdeznie.
55. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Manki)
2013. júl. 2. 09:53
Akkor rosszat választottál. Elmentél egy szórakoztató programra, pedig nyilván vmilyen képzés kellett volna, amit megfelelően akkreditált hely adhat csak bizonyos követelményeknek megfelelő képzés, számonkérés mellett. Ha ilyet választottál volna, akkor az elején ugyanúgy, mint minden felnőttképzési rendszerben, az elején egy oktatási szerződést kellet volna aláírnod, amiben pontosan benne van, hogy ők mit vállalnak, és hogy a sikeres elvégzés esetén te milyen végzettséggel lépsz ki a kapun.
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 09:12

És akár ezzel is leigazolhatná a részvétet...

A suli meg fogadja el, hiszen ő kényszerítette bele a fórumindítót, hogy ilyenen részt vegyen.

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 09:11

Nem rugdosok bele a fórumindítóba, épp ezért írom, hogy remélem legalább jól érezte magát.


Megint olyanról írsz, amit nem tudhatsz. Nekem is számít 50 ezer forint, épp ezért próbálok körültekintően eljárni, ha kiadok ennyit, bár nekem nehezemre esne ennyit kifizetni egy táborért. Én biztos más megoldást kerestem volna arra, hogy megszerezzem a szükséges alapfeltételt, bár nekem már az is fura, hogy alapfeltétel egy ilyen táborban való részvétel.

Meg kellene nézni, hogy milyen ismeretség van a suli és a táboroztató között. A természetgyógyászok már csak ilyenek. Ha elmegyek egyhez, akkor tuti, hogy javasolja, hogy menjek el csontkovácshoz és meg is adja kihez, aki természetesen az ő rokona vagy ismerőse, majd a csontkovács elküld egy biorezonancia valamire, amit szintén az ő rokona vagy ismerőse tart és ez így megy tovább, hogy az egész család jól járjon...

52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Zizisicc)
2013. júl. 2. 09:06
Mivel azt írta, hogy tudta miért jelentkezik, ezért tuti átverték, persze mivel nem kérte írásban sőt szerintem számlája sincs róla, így nagyon nehéz, de nem lehetetlen visszakapni a pénzét, hiszem, mint írta az emailok megvannak. Nem teljesen veszett az ügy.
51. Zizisicc (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 09:02
Csak akkor verték át, ha előzőleg abban állapodtak meg, hogy kap az ETI felé igazolást a részvételről. Szerintem a gond ott lehet, hogy ez a tábor nem felel meg az ETI követelményeinek, így az ottani részvételt az ETI nem ismeri el, ezért a táborvezető igazolást sem ad. De erről előtte a résztvevőknek kell tájékozódni. Ha a fórumindító erre nem kérdezett rá, hogy az ETI által elfogadott-e a tábor és kap-e igazolást róla a suliba, ill. a vizsgához, akkor valószínűleg bukta a pénzét. Viszont, ha úgy hirdették a tábort, hogy vizsgára készülőknek, igazolással, akkor már becsapták, és fel lehet jelenteni.
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2013. júl. 2. 09:00

Nem azt írtam nem vagy becsületes,honnan is tudhatnám???...de más a véleményed, ezzel az értékrended is....szerintem.


Nem sírok együtt vele, leírtam néhány tanácsot. A fórumindító belátta, hogy hibázott, tehát nem fogom még én is "rugdosni", hogy úgy kellett hülye volt, így járt.

Tudod vannak olyan emberek akiknek 50 ezer Ft egy vagyon, és ezért ítélem el a "kedves mestert".

Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy valami nyugtát, előszerződést kellett volna kérni, és abban is biztos vagyok, ez a Hölgy egy életre megtanulta, hogy az adott szó fabatkát sem ér. Mindent írásban dokumentálva kell kérni.

Részemről még ennyi volt, itt befejeztem. Ha érted, érted, ha nem, akkor nem,hogy mire próbáltam rávilágítani.

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Zizisicc)
2013. júl. 2. 08:51
Erre elég a befizetés igazoló bizonylat. Remélem ilyet kért....
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 08:50

Nem, a becsületességemmel nincs gond és az értékrendemmel sem, hiszen ha gond lenne, akkor nem hiszem, hogy ott dolgozhatnék, ahol dolgozok, de ez nem is ide tartozik, csak szeretem, amikor kétségbe vonják az erkölcseimet és egyebeket így ismeretlenül.


Ettől függetlenül sok embernek gondja van a megértéssel, a szerződéssel és egy csomó mindennel, ahogy ez a fórumindítóról is kiderült. Lehet, hogy átverték, de abban is biztos vagyok, hogy ő is tehet róla, hiszen nem volt körültekintő.


Te mit is ajánlottál neki? Nem hiszem, hogy olyat tudtál ajánlani, ami ezt a helyzetet megoldaná, együtt sírdogálni pedig értelmetlen...



És igen, én reménykedek benne, hogy 40 ezer forintért a táborozás jó volt, mert legalább ennyi haszna legyen belőle.

47. Zizisicc (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. júl. 2. 08:42
A részvételt kell igazolni.
46. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Manki)
2013. júl. 2. 08:41
Hívd fel az ETI-t, kérdezd meg, ilyenkor mi a teendő.
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. júl. 2. 08:36

"de az hogy tudja, hogy ezért vagyok ott és képes elvenni a pénzt, hogy nem tudja teljesíteni a kötelességét ezt egyszerűen fel nem foghatom :(((("

Itt leírta.


Mindegy nem is az én problémám. És az sem, hogy a becsületről nekünk más-más az értékrendünk, fogalmunk. Mert csűrhetjük, csavarhatjuk a dolgokat, számomra csúnyán átverték, számodra meg örüljön, hogy táborozhatott.

44. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2013. júl. 2. 08:22

pont ezt ;)

illetve értem, csak.. khm... szóval.. marhaság. (ahogy ezt te nagyon jól tudod:D)

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 2. 08:19

Biztos gondjaim vannak a fogalmakkal, de szerintem a tábor nem egyenlő a tanfolyammal vagy gyakorlattal. Ha jól értem, akkor a fórumindító táborba ment, így nem kaphat semmilyen igazolást arról, hogy elvégzett valamit, gyakorlatot szerzett. A táborban való részvételt a befizetéssel tudja igazolni.


Arról nem írt a fórumindító, hogy milyen igazolást akar kapni. Minek kellene abban az igazolásban lennie?

42. Dodi44 (válaszként erre: 34. - N-drew)
2013. júl. 2. 08:14

Hogy mondhatsz ilyent, hogy hamisitott?

Hat befizette es elvegezte vagy nem?

Ha elvegezte, akkor miert mondod, hogy hamisitott?

Ha a nyomtatasaban azt irja, hogy x tanfolyamot elvegezte, es az igaz, akkor hol latsz ott hamisitast?

2013. júl. 2. 08:13

"A természetgyógyász táborozta a fórumindítót, miért lett volna rosszhiszemű?"


Mert a hölgy az elején jelezte, hogy miért megy oda. DE majd ő leírja, ha gondolja.

Tehát, ha a természetgyógyász ebben a tudatban vállalta, akkor rosszhiszemű csaló. A fórumindító meg megtanulta egy életre, hogy senkiben nem lehet megbízni. Mások hiszékenységével,bizalmával visszaélni gusztustalannak tartom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook