Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítene valaki a terheléses cukor és inzulin vizsgálatom eredményének értékelésében? fórum

Segítene valaki a terheléses cukor és inzulin vizsgálatom eredményének értékelésében? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. gumi-nyuszi (válaszként erre: 17. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 15:56

Az én nőgyógyászom most jött vissza gyesről és pco-val szült. Ráadásul ez a szakterülete. A magánrendelőben van belgyógyászati szakrendelés is. Elméletileg konzultálnak is.

Csak nagyon nem szeretném, ha már a kezelés elkezdésére is hónapokat kellene várnom.

2011. nov. 16. 15:55
Szerintem nem fogsz mindjárt gyógyszert kapni, elöször 180g CH diétára fognak aztán ha nem müködik akkor 150g ra. Én az utsolsó 2 hétben inzulint is kaptam 3*4 egységet. Azóta semmi bajom.
17. .Sziszu. (válaszként erre: 14. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 15:54

Bocsi, látom , hogy már itt vagy.


Nagyon fontos, és megszívlelendő tanácsom: PCO nőgyógyász általi kezelése előtt menj el endokrinológushoz!!!!


A nőgyógyász is elkezdi a maga módján (gyógyszer, injekció, kb. 1 év - nekem legalábbis ennyi volt), de a PCO az egy endokrin betegség, főleg, ha inzulinrezisztanciával is jár...

16. gumi-nyuszi (válaszként erre: 15. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 15:54
Tényleg?
2011. nov. 16. 15:52
Azt észrevettétek, hogy gumi-nyuszi azóta nem is reagált semmit? A lényeg, hogy mi jól elbeszélgetünk itt! :D
2011. nov. 16. 15:52

Nem vagyok várandós. Épp ennek kapcsán merült fel a vizsgálat szükségessége, mert a petefészkeim is policisztásak, tehát ez már PCO.

Szeretném minél hamarabb elkezdeni a kezelést.

Nőgyógyász tényleg nem írhat fel gyógyszert erre?

13. .Sziszu. (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2011. nov. 16. 15:51
Bocsi nem neked szántam, csak a te gondolatodhoz hozzáfűzésként. :)
12. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 15:50
Én sosem szedtem. Csak azt írtam, hogy nekem a belgyógyász fogja kiértékelni a cukorterhelés eredményét, nem találgatnom kell, vagy a nődokira várni...
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Vonalsz77)
2011. nov. 16. 15:50
De nem tudjuk, hogy terhes-e vagy sem. Ha nem, akkor ezek az értékek sajnos bajosak a teherbeesésnél. Az enyémek alacsonyabbak voltak, mégis 3 hónap pihenőt javasolt az orvosom baba témában, mert úgy gondolta, hogy azokkal az értékekkel elvetéltem volna h sikerül is terherbeesnem. Sajnos sokszor a cukor/inzulin értékek felborogatják a hormonháztartást is.
10. .Sziszu. (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2011. nov. 16. 15:50

Nekem a nőgyógyász mondta először, hogy le kellene tennem, és beszéljem meg az endokrinológussal. Megbeszéltem vele is, épp akkor jött egy konferenciáról, és ott mondták neki is, hogy terhesség alatt már nem szedhető.

Engem is meglepett, mert eddig "terhességmegtartó gyógyszerként" tartották számon, de az orvosok tanácsára természetesen leálltam vele.

2011. nov. 16. 15:46

Szia! Nekem is hasonló értékeim lettek, nem kell megijedni. Nálunk a szülészeten van kismama diabétesz, oda kell járnom 2 hetente. Szigorú diétát kell betartani, emellett nézik mindig az értékeket. Ha betartod a diétát, nem lesz baj. Ha ennek ellenére nem megy lejjebb, akkor jön az inzulin. 10 hete diétázok, és fogytam 10 kg-ot.

Ami a legfontosabb: ne idegeskedj!!

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 15:44
Bár én mercket szedek, de ha teherbeesem, akkor is szednem kellene tovább.
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 15:44

Nekem endokrinológus írta fel a Merckformint. (Ez is met hatóanyagú.)


A cukor és inzulin értéknek is vissza kellene térnie 120 percnél a kiinduló 0 perces értékhez.


Nekem ezek voltak az értékeim:

Glükóz:

* 0' 4,7

* 60' 6,0

* 120' 4,1


Inzulin terhelés:

* 0' 4,9

* 60' 104,0

* 120' 21,6


A terheltem giga sok az inzulinnál, de az orvosom szerint még a 120-as is magas.


Én nem vagyok szakértő, de a 0 perces inzulinod is soknak tűnik. A 120-as cukor sem megy vissza a kiindulóhoz.

6. .Sziszu. (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2011. nov. 16. 15:42
Ha kismamaterhelés, akkor viszont nem is szedhetsz metformint. Nálam, amikor kiderült, hogy sikerült teherbe esnem, leállították a metformint.
2011. nov. 16. 15:40
belgyógyásznál nem voltál? Ez kismama cukorterhelés? CSak mert ma voltam én is, nekem már időpontot kellett kérni a belgyógyászatra is, és ő majd kiértékeli.
4. .Sziszu. (válaszként erre: 2. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 15:38
Nekem a metformint az endokrinológus írta fel, úgy tudom nőgyógyász nem írhatja...
3. Babeck (válaszként erre: 2. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 15:36
Szerintem ezt terhespatológián tudják beállítani Neked, gondolom ott kapsz gyógyszert is. (Legalábbis ahová én járok terhesgondozásra, így van)
2011. nov. 16. 15:33

Inzulin 0 perc: 9. 62 uU/mL

Inzulin 120 perc: 98. 85 uU/mL


Cukor 0 perc: 5. 4 mmol/L

Cukor 120 perc: 9.9 mmol/L


Ez rettenetesen ijesztő nekem; főleg az inzulin!

Szombaton megyek a nőgyógyászomhoz a leletekkel.

Szerintetek, ha indokoltnak látja, Ő felírhatja a megfelelő gyógyszereket (pl. Metformin), vagy azt csak belgyógyász írhatja fel?

2011. nov. 16. 15:31
Segítene valaki a terheléses cukor és inzulin vizsgálatom eredményének értékelésében?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook