Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májvizsgálat eredményére nagyon rossz értékek jöttek ki, kezdjek el aggódni? fórum

Májvizsgálat eredményére nagyon rossz értékek jöttek ki, kezdjek el aggódni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 29. 16:37
Nagyon sajnálom, borzasztó lehet, de remélhetőleg hamarosan kiderül, hogy mi okozza ezeket a tüneteket! Nagyon szurkolok Neked! Sok erőt, és próbálj meg pozitív lenni! Azért jelentkezze, ha van valami hír!
2013. jan. 25. 00:16
Sajnos egy helyben áll a dolog, levették a specifikus vizsgálatokat, de sajnos nem vagyok jobban. Valószínű, hogy a máj csak valaminek a folyománya- erős csontfájdalmak, nyilalló fájások, fáradékonyság, szédülés, rosszullétek jelentkeznek. Közel két hónapja nem tudok dolgozni és még nincs diagnózis.....Jövő héten fekszem be a kórházba kivizsgálásra.
2013. jan. 17. 16:17
Szia! Kiderült már valami? Javul az állapotod? Remélem, jobban vagy!
2013. jan. 7. 01:35
Hát az alkohol fajtájától függ, illetve attól, hogy mennyit iszol. Egy pohár sör pár óra alatt felszívódik, de 5 feles pálesz sokáig benne van a vérben.... meg függ az egyéni feldolgozóképsségtől, testsúlytól is....
2013. jan. 4. 21:20

májammal nekem is van némi problémám, főleg bilirubim...

olvastam miket írtatok, nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha fogyasztok alkoholt időnként, az iben és mennyi idő múlva mutatható ki a vérből?

2012. dec. 29. 21:24

igen, igen, köszi a jótanácsokat, én is gondoltam rá, hogy ezen az úton fogom folytatni. már egy ideje foglalkozom önismerettel, el fogok menni majd kineziolgóushoz is-.


Csak tudnák már, hogy mi a bajom....

2012. dec. 27. 18:56

A máj valóban igen gyorsan képes regenerálódni, akkor ha ez a folyamat elkezdődik benne. Abban az esetben viszont, ha folyamatosan romlik az állapota és a valódi májsejtek testi sejtekké alakulnak, folyamatosan képtelenek ellátni a feladatukat, a máj túlterhelődik, a vese és a lép is veszélybe kerül. Ha időben májátültetést végeznek, elkerülhető a legrosszabb.

A kiváltó ok két irányból érkezik: belülről és kívülről. Minden vegyi anyag, legyen az néhány pohár (mások számára veszélytelen mennyiségű)alkohol, vegyi terhelés munka során, de ártalmatlannak titulált gyógyszerek (akár vitamintabletta is!) árthat a már beteg májnak. A máriatövis a májsejtek szaporodását segíti, de folyamatosan nem alkalmazható, legfeljebb néhány héten keresztül! Belülről pedig fel nem dolgozott problémák súlyosbíthatják a helyzetet, ha nem vagyunk képesek a bennünket ért "mérget" kidolgozni a szervezetből. A gyógyuláshoz változtatni kell: méregmentes életmódra kell váltani, szó szerint és átvitt értelemben is.

2012. dec. 27. 14:36

Hát már hónapokkal ezelőtt éreztem az erős nyilalló fájdalmakat a végtagjaimban, combomban, karokban, hátamban, szívtájékon.... azt hittem, hogy a stressz okozza. Aztán azt tűnt fel, hogy a december 8-ai hétvégét szinte átaludtam... aztán egyre fáradékonyabb voltam, már csak szinte órákat tudtam fent lenni... hát ennyi tünetem volt előtte. Amikor orvoshoz mentem, akkor már erős fájások jelentkeztek és egyre fáradtabb, levertebb voltam... nem szedtem semmilyen gyógyszert,fogamzásgátlót 7 éve hagytam abba, csak néha vitaminokat, c-vitamint, meg a probiotikumokat szedtem...

sajnos nem lettek készen az eredmények...

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Bellavita21)
2012. dec. 27. 06:05

Igen, a pajzsmirigy betegségem is ezért van.

Jövőre utána járok, de már annyira utálok dokihoz járni...


Tüneteid nem enyhülnek? Nem lehet, hogy csak valami keményebb vírust szedtél össze? Arra is reagálhat úgy a szervezet, hogy a májértékek emelkednek. Nem szedsz gyógyszert? Akár fogamzásgátlót? El tudom képzelni, hogy az is ronthat a májértékeken. Nem vagy derékbeteg? Ezt a végtag fájdalmak miatt kérdezem. Hogyan fájnak a végtagjaid? Nem lehet, hogy mozgással az izmaid erősödnének és a fájdalom megszűnne, enyhülne?

Végig kellene gondolni, hogy mi történt, mielőtt el kezdődtek a problémáid. Gyógyszer, megterhelő munka, stressz, megfázás, stb. Sokszor olyan vált ki betegséget, amire nem is gondolnánk.

48. Bellavita21 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2012. dec. 26. 18:58

Hú, az nem túl jó hír, hogy autoimmun beteg vagy. s a pajzsmirigy betegség is emiatt van?

Igen én is olvastam, hogy van olyan, hogy autoimmun májbetegség, a saját máját támadja meg a szervezet. azért ennek utána kéne járnod neked is....

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Bellavita21)
2012. dec. 26. 18:48

Ez tényleg egész jó. Mármint a TSH.

Vas?

Igen, az enyém is inhomogén már kb. 10 éve.

Nekem a pajzsmirigy betegségem miatt van. Bár ezt csak én gondolom. A doki semmit nem mond rá. Mindig csak azt mondja, hogy majd egyszer meg kellene nézni, hogy mitől van. És sokszor sopánkodik, hogy reméli nem támadtam meg a májamat, ugyanis én autoimmun beteg vagyok.

2012. dec. 26. 17:33

A TSH-m 2,2, pont középérték... úgyhogy nem hiszem, hogy attól van... az egész napot át tudnám aludni...

a te májad is inhomogén? s ez mitől van?

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Bellavita21)
2012. dec. 26. 14:12

Nekem is inhomogén a májszerkezetem. Erre a dokim azt mondta, hogy nem normális a szerkezet, de nem jelenti azt, hogy nagyon beteg vagyok.


Mennyi az a normális TSH?

44. Bellavita21 (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2012. dec. 26. 13:52

Szia Kékírisz,


Megnézték a TSH-mat is, normális....

nem értem, hogy mi lehet ez.... holnap reggel lesznek leletek.

S a magas májérték esetén a májkárosodás, inhomogén szerkezet mindenképpen együttáll?

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Bellavita21)
2012. dec. 26. 11:00

Hogy a félreértéseket elkerüljük!

Nem vonom kétségbe, hogy van valami bajod!

Én pusztán az kétlem, hogy a májértékek miatt lenne! Nekem volt magasabb is, de sosem okozott problémát. Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy mindenkire minden máshogy hat. A magas májértéktől lehet haspuffadásod, esetleg görcsölhet az epéd, fájhat a gyomrod, de nem a végtagjaid.


Amiket leírsz tüneteket, nagyon hasonlítanak a pajzsmirigy alulműködésre. Én ezt is megnézetném a helyedbe. Vérvétel kell hozzá és TSH-t kell nézni.

2012. dec. 25. 23:56

Én az egész vérképemet meg minden leletet figyelmen kívül hagynék, ha mondjuk egy órát tudnék egy boltban vásárolni anélkül, hogy az ájulás határára kerülnék. Rosszul vagyok folyamatosan ha nem fekszem... olyan nyillalások jönnek a testembe, hogy az leírhatatlan, a mellkasomba, nyakamba, lábamba stb. a csont mélyéig hatoló. Ha fekszem, akkor kevésbé jelentkeznek a tünetek. Ha egy óráig beszélgetek, annyira kimerülök, hogy le kell feküdnöm, hidegrázás jön rám, úgy remegek.


Nagyon nehéz 4 éven vagyok túl, ez így van.

A problémáim nem hirtelen jelentkeztek, kb 2 hónapja folyamatában rosszabbodnak a dolgok, először pszichés tünetekre fogtam, de tudom, hogy nem pszichés és nem beképzelem. Tudom, hogy nem vagyok depressziós, ha ez lenne a másik kérdés.

Október végén egy borozásra áthívtak és megittam kb 4 pohár bort. Akkor minden ok volt, de utána 2,5 napig feküdtem, felkelni sem bírtam, annyira rosszul voltam. Korábban sohasem volt rá példa, hogy egy picit is másnapos lettem volna.

Az egész bőröm tele van mitesszerekkel, minden egyes pórusban az arcomon, a hátamon, a dekoltázsomon. Iszonyú ijesztő.

Diagnosztizált bélgyulladásom van, két évig ment a hasam folyamatosan, mire tükrözésre eljutottam, most szeptemberben.

Bármi lehet, nem akarok semmit sem bebeszélni. Szerintem senkinek sem esne jól, ha rosszul van és csak legyintetnének, hogy bebeszéli magának.

A Gpt és GOt értékeim magasak, többszöröse a maximálisnak.

A ct-t a szülés miatt nem javasolta addig, amíg a nagyobb valószínűségű dolgokat ki nem zárjuk, és hogy 99.9%ban semmit sem látnak a ct-n. Nyilván, a diagnózis kizárásos alapon megy egészen addig, amíg meg nincs az ok.

41. eandi78 (válaszként erre: 36. - Bellavita21)
2012. dec. 25. 23:21
Vérképed miatt tényleg nem érdemes aggódni, a fáradékonyság tényleg ijesztő. Vérképemben következő volt alacsony: fehérvérsejt, lymphocita, neutrofil, hematokrit, hemoglobin alsó határon, mch és társait nem írom inkább. Magas volt basofil vagy eonisofil. Egyik sem tért el nagyon, így semmit nem csináltak/mondtak. Vasam 8 (6,6-26 között jó), azt kell növelni, de szerencsére arra se kellett vényköteles vaskészítmény. Azt se tudom köze van e a sok csillagos értéknek a viszonylag alacsony vashoz. Talán nem. Májra nem tudok mondani semmit, az 9-10 körüli érték volt.
40. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Bellavita21)
2012. dec. 25. 16:23

Ezt írtad: "Minden egyéb értékem rendben, kivéve a bazofil granulocitát.

Egyre rosszabbul vagyok, ha pár órát tevékenykedek, pl. bemegyek a boltba vagy ilyesmi, már majdnem összeesek. SZinte csak feküdni tudok. Étvágyam van, jókedvem is amúgy.

Elég gyorsan rosszabbodok amúgy.... van valakinek valami ötlete, javaslata? Borzalmas így a Karácsony...."


Miért gondolod, hogy nekem van valami bajom? Nem én írtam, hogy rosszabbodik az állapotom.

Ilyen májértékek nem okoznak tüneteket. Leírtam a tapasztalatomat. Nekem is magasabbak, de sosem okoz semmi panaszt! Én tudom is, hogy a pajzsmirigyem miatt nem jók az értékeim.


Neked kell elgondolkodnod azon, hogy miért akarsz beteg lenni mindenképp.

A CT nem veszélyes. Ez butaság. Ha az lenne nem csinálnák. Én is szülőkorban voltam és mégis megcsinálták. Egy UH pedig sokszor olyat is kimutat, ami nem is létezik. MR-re elküldhetett volna a dokid, mert ez nem annyira terheli meg a szervezetet, mint a CT...

Milyen tünetek? Végtag fájdalom? Hasmenés? Ez inkább egy jó kis vírusnak tűnik és semmi köze a máj értékekhez.

39. Bellavita21 (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2012. dec. 25. 15:53

Kedves Kékírsisz,


Kicsit az az érzésem, hogy valami más miatti fájdalmadat tolod rám. Mire fel ez a felháborodás? Mirefel ez a vádló magatartás? Kicsit gondolkodj el ezen....


Ha tudni akarod, azonnal orvoshoz mentem, amint éreztem, hogy valami nem ok. Akkor vesére gyanakodtak. Két nap múlva jött meg az eredmény, nem az volt. Csináltak teljes vérképet, egy nap. Mikor visszamentem a dokihoz, akkor mondta, hogy menjek az ultrahangra. Időpont január végén lett volna, elmentem magándokihoz... Én mindent csináltam,ahogy tudtam.... gyorsan. Akkor visszamentem a gasztroenterológusomhoz, aki csinálta a tükrözést (bár heti egyszer van csak rendelése a kórházban és időpontot kell kérni, ott ültem 4 órát de nem jutottam be), és másnap bementem a kórházba, hogy elkapjam a folyosón, ott ültem megintcsak órákat- s akkor beszélgettük, hogy mi lehet a helyzet. Volt időpontom ct-re, de mivel nem szültem, nem javasolta, és nagyon a gyanúja valami vírusnak, autoimmunnak stb... Megcsináltatja a vérvételt, másnap reggel tudtam csak visszamenni, étgyomorral, azaz 21.én pénteken vették le a vért, és nézik meg a kórokozók jelenlétét, amely egy hét, mire kitenyésztik.

azt gondolom, hogy még egy magánkórházban sem mennek gyorsabban a dolgok. A háziorvos amúgy nem javasolja a magánkórházat, ugyanis ha valami nagy gebasz van, akkor ott helyben legyenek leletek, mert a külsősöket nem úgy fogadják el. SZóval ez van, amit tudtam, megtettem.

vettem máriatövis kapszulát, méregtelenítő algakapszulát, iszom a máriatövisteát és a naturlandos májteát. ENnél többet nem lehet tenni.

Itt azt vártam, hogy mások, akik esetleg hasonló tünetekkel rendelkeztek, valamire rávezetnek, amivel előrébb jutok.

Neked is Boldog Karácsonyt!

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Bellavita21)
2012. dec. 25. 09:57

18-án indítottad a fórumot. Volt még 3 napod, hogy elmenj dokihoz. Nem tetted, így mit ajánljunk még?

A másik pedig, hogy ilyen eltérésektől nem hiszem, hogy lehetnek testi tüneteid.


Elég gyorsan rosszabbodsz? Mihez képest?

Kivel karácsonyozol?

Ha azt hiszed, hogy az éppen, hogy csak magasabb májértékek a hibásak, akkor diétázz! Írtuk, hogy igyál májvédő teát. Mire számítasz a fórumon? Azt hiszed megtudjuk mondani, hogy mi a bajod? Rávágjuk, hogy igen, biztos attól vagy rosszul, hogy kicsit magasabbak az értékeid? Ugye nem gondoltad komolyan?

37. jutka.
2012. dec. 25. 04:27

Nem csak akkor magas a májfunkció ha valaki iszik,soha nem ittam és az enyém 1200 volt.

Hepatitiszről beszélünk,de nem a fertőzőről bár sokan ezt is össze keverik.Gyorsan menjél orvoshoz én sem vettem komolyan utólag bánom,üdv jutka.

2012. dec. 25. 01:07

Minden egyéb értékem rendben, kivéve a bazofil granulocitát.

Egyre rosszabbul vagyok, ha pár órát tevékenykedek, pl. bemegyek a boltba vagy ilyesmi, már majdnem összeesek. SZinte csak feküdni tudok. Étvágyam van, jókedvem is amúgy.

Elég gyorsan rosszabbodok amúgy.... van valakinek valami ötlete, javaslata? Borzalmas így a Karácsony....

35. eandi78 (válaszként erre: 32. - Bellavita21)
2012. dec. 20. 20:48
Vasad rendben? Ha bélgyulladásod van b12 nehezen szívódik fel, de talán vas is. Ilyenkor b12 csak injekcióban adható.
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. dec. 20. 18:43
Ja, semmit...
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Loretta30)
2012. dec. 20. 18:40

Én ezt nem bántásból írtam!

Doki mit mond?

2012. dec. 20. 16:13

Hát bizony, sokmindentől lehetnek ezek a tünetek.

El akartak küldeni ct-re, de aztán a gasztroenterológusom úgy döntött, hogy ne ez legyen a következő lépés, merthogy az egy nagyon nagy sugárdózis és ha még valaki nem szült, akkor tönkrevágja a petéket.... :-(

SZóval megnézik az autoimmunt, hepatitiszeket meg mindenféle létező vírust... jó lenne, ha valami kis egyszerűen gyógyítható fertőzést találnának....

van itt hepatitiszen áttesett valaki? annak mik a tünetei?

2012. dec. 19. 14:00
de az egeszseges etelek es a sport,az immunrendszer erositese es a stressz mentesseg bizonyosan jot tesznek. No meg a kitartas,az,hogy sosem szabad feladni,maradni kell pozitivan,mert az is befolyasol,hogy mennyire akarunk meggyogyulni! Minden jot!
30. Loretta30 (válaszként erre: 16. - Igazság hol vagy?)
2012. dec. 19. 13:56

azorvosok lemondtak rola 5 eve.,hogy menthetetlen. Azota osszehazasodtunk es szuletett egy kisbabank,akivel minden rendben. Mondjuk az,h vernyomascsokkentot kell szednie folyamatosan,reggel,este,nem befolyasolja pozitivan a majertekeit,az biztos.

Na ennyit arrol hogy a dokik mit mondanak. Nekem is mondtak suletlensegeket terhesseg alatt, lancdoganyosnak is titulaltak,pl,laboreredmenyek miatt,pedig eletemben nem gyujtottam ra es a ferjem sem. Szal igy megis arra a vegyi anyagot tartalmazo valamire gyanakszom, amit el kene tavolitani a kornyezetunkbol... Csak ra kene jonni,h mi az. ;)) mellesleg az en majertekeim jok. Meg.

29. Loretta30 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2012. dec. 19. 13:48
Nem , nem iszik. Lehet akkor nem keresnenk magyarazatot, nem gondolod?
28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. dec. 19. 13:18

Cseppet sem kételkedem abban, hogy ez így van.

Sok olyan eset van azonban, amit étkezés megváltoztatással és egyéb módon mégis tudnak kezelni, karbantartani. Gyógyszerek nélkül.

Nem az eü-ben az igaz :(

Ez az immunrendszer összeomlásakor alakul ki és még sok mindent nem tudnak róla. A nőket sújtja elsősorban, ezért a hormonműködéssel hozzák összefüggésbe.

Remélem előbb-utóbb orvosolható lesz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook