Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sebhorreás Dermatitis fórum

Sebhorreás Dermatitis (beszélgetős fórum)


18. fd8e423e9e (válaszként erre: 17. - Éva anyu)
2010. szept. 29. 07:46

Próbáljatok meg mindent, szerintem ez is nagyon szervezetfüggő, hogy kinek mire lesz jobb ez a betegség.


Én mégis komplett kivizsgálást kérnék, így utólag a saját példámat véve alapul: 20 év kellett hozzá, hogy orvosilag is megmondják a tutit. Genetikailag örökölt mellékvese túlműködésem van (emiatt van több férfihormon a szervezetemben, és hullik is a hajam kisebb-nagyobb intenzitással, helyesebben gyorsabb a hajcserélődésem!) és a fejbőröm lévő tüneteimet is örököltem a szüleimtől, ehhh és több százezret, akár milliót is költöttünk különböző szerekre a bőrgyógyászoknál - azért voltak rendesek is közülük, akik megmondták nyíltan, hogy örökletes, és hormonális lehet, de azért soha nem küldtek volna el egy kivizsgálásra (hormonvizsgálat), ehhez el kellett veszíteni az Angyalkánkat :(

17. Éva anyu (válaszként erre: 15. - Fd8e423e9e)
2010. szept. 28. 23:26
Kedvesek vagytok!
16. Éva anyu (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. szept. 28. 23:25
köszönöm!
15. fd8e423e9e (válaszként erre: 14. - Fd8e423e9e)
2010. szept. 27. 11:48
Psoriasis=pikkelysömör
2010. szept. 27. 11:47

PSORIASIS

Ismeretlen eredetű betegség, tünetei nagyon egyszerűek, a hámréteg megvastagodása jellemzi. A Psoriasis gyulladásban és viaszos fehér színű keményedésekben manifesztálódik, a sérüléseket jól látható egészséges területek határolják. Nem mindig könnyű megkülönböztetni a Dermatitis Seborrheától, aminek léteznek ún. parapsoriasis-os formái is. Azaz nagyon hasonló magához a Psoriasis- hoz, ezért egyes esetekben a helyes diagnózishoz biopszis végzendő (a mikroszkopikus vizsgálathoz eltávolítanak egy kis bőrdarabot).

Minden esetben, amikor a sérülések a mellkason és a könyökön is fellelhetők, Psoriasis-sal állunk szemben.

A keményedések eltávolítása, vakarása vérzést okoz, ezért ez nem javasolt.

A Psoriasis nem fertőző. Előfordulása gyakoribb a hideg-nedves éghajlatokon és nagyon ritka a meleg-száraz területeken. Az ebben szenvedők állapota a nyári időszakban javul.


SEBORRHEA

A hajas fejbőrben található faggyúmirigyek túlzott faggyútermelését Seborrheának nevezzük. A Seborrhea enyhe formái szintén nem adnak okot az aggodalomra, és azt, mint egyszerű esztétikai problémát kell kezelni. Az androgén hormonra jellemző kopaszodás szinte mindig Seborrheával párosul, de egymással való biztos összefüggésük nem bizonyított.

Amennyiben a Seborrhea közönséges Pitiriasis-sal párosul, annak egyes eseteit Pitiriasis Steatoid-nak nevezzük és a Dermatitis Seborrhea jelenlétére utal.


DERMATITIS SEBORRHEA

A Dermatitis Seborrhea a bőr gyulladása. Jellemzője, hogy a mirigyekben gazdag területeken fordul elő, főként a hajas fejbőrön, a homlokon, a szemhéjon, az orrnyergen, a retroaurikuláris területen, a mellkason, stb.

Pirosodásban és sárgás színű keményedések formájában manifesztálódik (míg ez a Psoriasis esetében viaszos fehér színű). A betegség eredete ismeretlen, egyszerű tünetekkel rendelkezik és mind felnőtteknél, mind pedig gyermekeknél előfordulhat.

[link]

13. fd8e423e9e (válaszként erre: 11. - Éva anyu)
2010. szept. 27. 11:44

Nekem soha nem voltak aknéim, mégis gyerekkorom (kamaszkorom elejétől kb. 9-10 éves koromtól) küzdök ezzel a betegséggel.


Most éppen megfáztam, vagyis valami vírust beszedtem, és egyből elkezdett hámlani a szemöldököm, és a pajeszomnál, tehát ahogy éri valami "stressz" a szervezetemet, ez is belobban. Nekem a stresszel van teljes összhangban ez a betegség, ezért nem is hat úgymond semmiféle szer rá, egyedül a stresszmentes élet, a megfelelő táplálkozás-mozgás, és ezzel együtt az erős immunrendszer.


Jah és engem pikkelysömörre is akartak kezelni, ugyanis a két betegségnek sok közös vonása van!

12. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Éva anyu)
2010. szept. 27. 10:40

"Bőrhámlást, vörösödést, irritációt okoz a test különbötő részein, gyakran a hajjal vagy szőrrel fedett felületeken, ahol sok faggyúmirigy található."

Okozhatja egy gombafaj is, a pityrosporum ovale.

(A szép bőr titkai c. könyvből írtam ki ezeket.)

2010. szept. 26. 20:18

Köszönöm!

Azt szeretném még tudni hogy a fadgyú termelödéshez van-e köze ennek a bőrbetegségnek?

Vagy hogy akinek aknés volt a bőre ahoz közel állhat ez a betegség?

2010. szept. 21. 20:56

Ez a bőrbetegség öröklődik... Édesapám és a két nővérem is szenvedett tőle.

Nagyon fontos, hogy a hámló részt óvatosan radírozzuk le, ugyanis attól gyullad be a bőr, mert az elhalt szarupikkelyek nem válnak le a bőrfelszínről, így gátolják a bőrlégzést.

Nálunk is mindenki Diprosalic-ot használt. Szerencsére rajtam nem jött ki...

2010. szept. 21. 17:28
Tud valaki valami új készitményt számomra sebhorreás dermatitisre? Jelenleg diprosalic kenőcsőt használja a fiam de állitolag azt mondják hogy hosszútávon kárositja a bőrt!
2010. szept. 19. 11:36
Köszönöm!
2010. szept. 18. 22:04

Én sebamed napvédőkrémet 30 faktorost használok.Úgyanis seborea az uv fénytől jobban kijönn.Emelet ez a krém e vitamint tartalmaz és nagyon jól hidratál.Az arcot nagyon gyengén megfesti fehére igy nem látszik pirosnak,gyúladtnak.

A felnőteknek valót kérjétek,minden patikában kapható ! Ezenkivül amikor nagyon viszket és begyúlad a bőr,sok a pattanás Colpocin-T gél használok.Ezt úgy keverik a patikában,nincs mindenhol.Régeben peddig skinoren krémet használtam a gyúladt bőre,ez viszont nekem túl drága volt.3éves szenvedek én is.Nekem ezek beváltak.

2010. szept. 18. 21:38

34 éves a fiam de egy éve jelentkeztek az első tünetek az arcán. Azt is mondta több bőrgyógyász

hogy ez a fadgyúmirigy túltengéstől van.

Mivel hogy fiatalabb korábban aknés volt az arcböre.

5. fd8e423e9e (válaszként erre: 4. - Éva anyu)
2010. szept. 18. 21:08

Nekem stresszes időszakaiban volt iszonyatos csúnya a fej- és arcbőröm (szemöldök, homlok, fül környéke)... igazából amióta megtanultam a stresszt leküzdeni (mozgás, jóga) - egy éve sokat javult a helyzet, és csak a fejbőrömön van (enyhe korpának is tűnhet).


Nekem egyébként bevált pl. az eucerin krém.


Fiad hány éves? Nekem az endokrinológus azzal bíztatott, hogy harmincas éveinkben már enyhülnek ezek a tünetek.

2010. szept. 18. 20:47

Köszönöm!

A fiam diprosalic kenőcsöt használja de azt hallottuk róla hogy hosszútávon ez káros az arcbőrnek. De locálisan segit. És van mégegy ez egy gyógyszertári saját készitmény ez is jó de nem annyira mint a diprosalic. Tudna valaki valamit ajánlani ami segit?

2010. szept. 18. 19:57
nekem is ez van,minél jobban hidratáld a bőröd az sokat segit
2010. szept. 18. 19:43

kamaszkorom óta van, ideig-óráig kezelhető, már belenyugodtam, és nem szégyenkezem miatt


kiderült miért van: mellékvesehormon túltermelés, ami a 30-as éveink után már automatikusan csökken... tehát várhatok javulást

2010. szept. 18. 19:35
Sebhorreás Dermatitis

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook