Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeborreás dermatitisz! Kinek milyen kezelés vált be? fórum

Szeborreás dermatitisz! Kinek milyen kezelés vált be? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 14. 20:18

Sziasztok!

Örömmel számolok be arról, hogy még tavasszal megtaláltuk a Just Nahrin-nak a teafa krémjét, ami 1 hét alatt csodát tett a kislányom dermatitiszével, azóta sem újult ki. :)

Remélem így is marad!!!

14. Céda
2011. nov. 14. 12:30
Persze gyerekeknek nem jó, azért mert nagyon tudja csípni a szemet, ha belekerül véletlenül...
13. Céda
2011. nov. 14. 12:30
A Head and Shoulders mentolos samponban is van valami hatóanyag - nekem ez bejön - nem gyógysampont használok , mégis ez az egyetlen sampon, ami kordában tartja a problémámat.
2011. jún. 10. 10:01

sziasztok,

én a szeborreára bőrgyógyász által kevertetett krémet használtam, nagy sikerrel, amint kijöttek a tünetek a krémtől pár nap múlva eltüntek.

Most vettem Psorioderm krémet és tesztelem egyelőre, ez kimondottan ilyen betegségekre van és tüneti kezelést végez gyógynövényes alapanyagokkal.

2011. márc. 9. 14:22

Az atopiás dermatitis bőrtünetei az életkorral változnak, ennek alapján 3 fő formát különíthetünk el: a csecsemőkori, a kisded ill. kisgyermekkori, valamint az ifjúkori formát. A bőrszárazság és a viszketés állandó tünete a betegségnek.


Ha pozitív a családi anamnézis atopiás dermatitis, rhinitis allergica, asthma irányában, akkor a betegség előfordulásának nagyobb a valószínűsége az adott betegben. Az atopiás dermatitis az érintett gyermekek 50%-ában felnőttkorra gyógyul. Ezek a betegek a későbbiekben is érzékenyen reagálnak az irritáló anyagokra, leggyakrabban a kéz ekzemája fordul elő.


A tünetek az életkorral változnak, de a bőrszárazság és a viszketés állandó tünet. Csecsemőkben elsősorban az arcon, majd a törzsön jelennek meg, vörös, viszkető, hámló foltok, de nem ritka a nedvedző, helyenként összefolyó bőrkiütés sem. Gyakori a hajas fejbőr érintettsége. Kisdedkortól a tünetek egyre inkább térd- és könyökhajlatban, nyakon jelennek meg, de az arcbőr és a szemhéjak vörössége és hámlása is gyakori.


A tünetek fokozatosan alakulnak át. Az ifjúkori formában az idült, hajlati bőrgyulladás mellett, a tenyerek, talpak érintettsége, valamint a végtagokon látható, erősen viszkető, vörös beszűrt területek a jellemzőek.

10. -magnólia- (válaszként erre: 9. - Toncsimimi)
2011. febr. 3. 19:17
Itt írtak olyat, hogy az atópiást hogy kezelték és erre írtam, hogy az atópiás dermatitis teljesen más, mint a seborrhea. Két külön dolog.
9. toncsimimi (válaszként erre: 7. - -magnólia-)
2011. febr. 3. 19:00
Ezt a hozzászólást nem értem...
8. toncsimimi (válaszként erre: 5. - Ovics)
2011. febr. 3. 19:00

Sajnos a doki is ezt mondta.:(

Most egy természetes alapanyagú krémmel kenjük és már annyit elértünk, hogy legalább nem vörös!

Még a homeopátiát megpróbáljuk a teljes gyógyuláshoz. Szteroidos krémmel már kentük, de nem tűnt el tőle.

2011. febr. 3. 09:58
Azért az atópiás meg seborrhoeás két külön dolog, attól még, hogy dermatitis...
2011. febr. 3. 09:31
A kisfiam 1,5 éves volt,amikor az arcán atópiás dermatitiszt diagnosztizált az orvos.Nekünk is felírta a nizoralt az advantant,de nem akartam szteroidokkal tömni. A nagyobbik tejallergiás múltja miatt gondoltam,lehet,hogy ő is allergiás. Nem adtam neki tejet és teljesen elmúlt minden szer nélkül.Már több mint 1 éve tünetmentes.
5. ovics (válaszként erre: 3. - Toncsimimi)
2011. febr. 3. 09:10

Nem fog sosem meggyógyulni. Ez genetikailag kódolt. Hidegre és stresszre előjön.

Én Locoid Crelo 0,1 %-os emulziót használok és Nisoral krémet. Így eltűnik, de meg nem gyógyul.

2011. febr. 2. 22:17
jaj a barátnőmnek van ilyen,már tudom ő azt mondja télen főként a csúnya neki,ő popsikrémet szerez be mármint receptjét és neki az bevált.
2011. febr. 2. 22:11
10 éves nagylányom fél éve küzd vele. Az orrcimpájánál van és elég csúnya, sok mindent próbáltunk már, de teljesen eddig még nem gyógyult meg. Tapasztalatokat várok, kinek melyik készítmény vált be?
2011. febr. 2. 22:09
a kislányomnak az arcán van dermatitise de az atópiás,advantan szépen helyrehozza
2011. febr. 2. 22:08
Szeborreás dermatitisz! Kinek milyen kezelés vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook