Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Schobert Norbi nem vállal 3. gyereket mert nincs annyi pénze fórum

Schobert Norbi nem vállal 3. gyereket mert nincs annyi pénze (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
338. afbc662347 (válaszként erre: 336. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 14. 15:25

Nem lehet valahol beleolvasni? Kivi lettem. :)

Te mivel foglakozol, ha nem túl indiszkrét a kérdés?

337. afbc662347 (válaszként erre: 333. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 15:24
Te adtál már fel hirdetést? Egy barátnőm két évig küldözgette a cv-ket, semmi eredménye nem volt, aztán feldobott egy ötletes hirdetést az Expresszbe a neten, hogy dolgozni szeretne - ő se hitt a sikerben - erre többen is jelentkeztek, és egy szupi helyett kifogott. Never say never! :)
336. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 332. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:23
nem, nem én tanítom, de van hozzá közöm :))
2009. ápr. 14. 15:22
Igaz. De most éppen ő jutott eszembe
334. afbc662347 (válaszként erre: 330. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 15:21
Szerintem ezt ketté kell azért választani! Nem minden önérvényesítő pofátlanul nyomulós, intelligens és rátermett módszerekkel is élnek sikeremberek, akik nem másokon átgázolva és értek el valamit üres dolgokkal és nulla munkával.
2009. ápr. 14. 15:20
Adjatok nekem tanácsot! Mit tennétek a helyemben? Hol próbálkozzak? Vác környékén lakom
332. afbc662347 (válaszként erre: 331. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 14. 15:19
Ez tök jó! Nincs valami jegyzet róla lelkes autodidakta diákoknak?:)Vagy te tanítod? :D
331. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 328. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:18

nyitott kapukat döngetsz :))

Tetszik a hozzáállásod! a Zalaegerszegi főiskolán már van humánökológia tantárgy, pénzügyi és életvezetési kultúrát tanítanak. Hamarosan még több felsőoktatási intézményben lesz.

330. anaterra (válaszként erre: 328. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:17
Akik a jég hátán megélnek eléggé nyomulós figurák. Unokatesóm is ilyen, mindenkit és mindent kihasznál, felhasznál, sír hogy nincs pénze, de mindig megteremteni. Én nem ilyen vagyok. Így tényleg jó lenne egy "önmenedzsment" szak:)
2009. ápr. 14. 15:13

A fórumcímhez hozzászólva,nem hiszem, hogy gyereket szeretnének,nem rég még a végrendeletét írta,mert olyan beteg Norbi.

De ha a pénzen múlna,nem hiszem,hogy sajnálni kéne szegényeket!

2009. ápr. 14. 15:10
Én már középiskolában bevezetnék egy olyan tárgyat,hogy "önmenedzsment", meg kéne tanulnunk, hogy miként adjuk el jól magukat.Vannak emberek, akik tényleg papírok és kapcsolatok nélkül is megélnek még a jég hátán is. Valamennyire biztos tanítható lenne ez a dolog.
327. anaterra (válaszként erre: 326. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:08
Én is ezt kérdezem. Mert én is váltottam és továbbra is váltanom kell ha akarok valamit
326. afbc662347 (válaszként erre: 316. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 15:05
Én is azt látom, hogy azoknak a fiataloknak könnyebb elhelyezkedniük, akik nem mennek egyetemre, hanem van egy jó szakmájuk. Akit taníttatnak, évekig kiesik a melóból, meg még otthonról elvisz egy rakás pénzt is, aztán nagy mázlival 23-24 évesen talál-talán el tud helyezkedni, gyakran nem sokkal többért, mint minimálbér. Vagy mint sokan , kényszerből váltanak - de akkor meg minek tanult évekig? Csak magának?
325. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 322. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:04

Igen, erre mondtam én azt korábban,hogy olyan rendszert kell felállítani, amely alól nincs kibúvó, s aztán következetesen be is kell tartatni.


Igen, ez tényleg sajnálatos, hogy nehéz visszatalálni a munkába. Ugyanakkor egy cégtől sem várható el, arra várjon, hogy anyuka mikor kíván visszatérni, az élet a távol létében sem állhat meg. Főleg ha kiderül, hogy akit a helyére felvettek, az még jobb munkaerő.


Szerintem még ha nem is hagysz ki, akkor is szükség van a folyamatos képzésre, mert amit az ember 5-10-20 éve megtanult, már idejét múlt.

324. 7dea0ad493 (válaszként erre: 322. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 15:03

A házban lakik egy anyuka a rossmannban volt boltvezető.

Elment szülni,és a munkáltató felajánlotta neki hogy fenntartja a munkahelyét max 2 évig, de ez a max.Eltelt a két év,anyuka jött azzal, hogy ő bizony 3 évig otthon marad, mert a gyereknek ez a jó.Nem ment vissza.Aztán mire a gyerek 3 éves lett,közölte, kibabázta magát, mehet a munka.De a nagyfőnök a központban közölte hogy jó, de a helyettese, akit ideiglenesen találtak,bevált, így nem veszik vissza.Akkor miért nem jött mikor lehetett volna?2 év után?Felajánlottak eki sokkal kevesebbért egy "normál alkalmazotti"állást.az meg nem volt jó, mert kevesebb pénz.Aztán mikor kiakadt és lehordta a munkáltatót, azt mondta a nagfőnök:Ki maga hogy ilyen munkanélküliség mellett még magának 3 évig fenntartjuk a helyet?,.És még a nő volt megsértődve.....

Szóval sokan tényleg ha lehetne sem mennek vissza

323. anaterra (válaszként erre: 322. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 14:59
Igen ez a szomorú. Mert ha megtudom oldani, hogy legyen felügyelet a gyerek mellett mikor beteg, (anyu gyermekgondozónő, majd szülésznő volt) akkor miért fontos annyira a gyereklétszám.
322. afbc662347 (válaszként erre: 320. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 14. 14:55
Mondjuk, nem akarok általánosítani, sem feltételezni,d e nagyon sok olyan anyukát is látok, aki meg visszamehetne melózni, de "bolond lennék" felütéssel a lehető legtovább húzza otthon. Pedig szerintem - bár nyilván egyéne válogatja -, de azért egy 2 éves gyerek mondjuk már nem olyan csöpp, és sokszor igényi is már a gyerektársaságot (pláne ha még tesója sincs). No, meg azért az anyukáknak sem rossz, ha 5-6 évig nem csak a gyerekről és a házimunkákról szól kizárólag minden percük, több szempontból sem. És igen, vannak olyan szakmák, ahol sokéves kihagyás,nagyon sokat számít. Viszont ez szörnyű, hogy rengeteg munkáltató azért tesz margóra valakit indításkor az állásinterjúknál már, mert van 2-3 gyereke, és esélyt sem ad a nőnek a bizonyításra.
321. 7dea0ad493 (válaszként erre: 320. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 14. 14:54

És ennek

isszuk a levét....(ennek is)

320. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 312. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 14:46

Igen, de egyszer valaki kitalálta ezt a hülyeséget, hogy nem kellenek a bölcsődék, mert anya majd otthon marad a gyerekével.

Felnő még egy-két generáció, mire újra megoldott lesz így vagy úgy.


Erről jut eszembe, nemrégen azt mondta nekem valaki,hogy "tudja kedvesem, az én generációmnak ki kell halnia ahhoz, hogy a maguké érvényesülni tudjon"

319. anaterra (válaszként erre: 318. - Spinneli)
2009. ápr. 14. 14:45
azt is próbáltam, még az lenne a legjobb. Most a Zepter majdnem behúzott a csőbe. Magas eurós jövedelmet kínáltak, alkalmazotti státusz, menedzser asszisztensként sok jutalékkal. Igen ám, de ez jutalékos rendszer. Nincs fix. Az alkalmazotti státusz sem alkalmazotti, mert egyből mondta hogy legyek vállalkozó. Az adminisztráció meg kimerült volna a számlaszerződés megkötésében. Az egész meló arról szólt volna, hogy bioptron lámpákat erőltessek mindenkire. Sajnos én nem vagyok tukmálós fajta és hiába vettek fel, a párom közölte velem elhagy ha odamerek menni.Ő sem szereti a pénzhajhászást. Azt mondta inkább keressek még, majd csak lesz valahogy
318. spinneli (válaszként erre: 316. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 14:39
adminisztrátori meló?
317. anaterra (válaszként erre: 312. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 14:39
ez teljesen jó lenne
2009. ápr. 14. 14:38
próbáltam tanárként, mentálosként, szociális asszisztensként, biztosítónál, Tesco-nal stb. Nagyon sok helyen próbálkoztam. Tanárként esélytelen, mert az 5 1/2-vel kiesett a gyakorlat szerintük, végülis jogos. Valamint kihalásos alapon működik. Egyelőre élnek. A szociális pálya a legszemetebb. Ott sokkal jobban tapossák egymást az emberek, mint máshol. Pedig ez egy segítő szakma. Biztosító: van jogosítvány. Ott nem is mertem bevallanai a 3 gyereket csak kettőt. Erre közölték velem, hogy az életben nem fogok munkát találni 2 gyerekkel. Ne is erőlködjek. Nagyokat néztem és még jobban elkeseredtem. Tesco tavaly hirdetett állást Dunakeszire, ahova fel is vettek tréning asszisztensként. A dolog szépség hibája, hogy még építési engedélyt sem kaptak. Most kezdik építeni állítólad. De számos helyre küldtem Önéletrajzot. Ahol vagy nem reagáltak, vagy csak azt küldték hogy bocs nem kellesz. És öszintén. Azért vagyok nagyon elkeseredve és vagyok dühös, mert életem eddigi nagy részét tanulással töltöttem azért, hogy tudjak dolgozni. Így teljesen feleslegesen tanultam. Szüleimet sajnálom, mert rám pazarolták a pénzüket
315. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 306. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 14:36

Ó, ez egy hosszú történet :))


amikor 58 kg voltam, úgy éreztem,hogy tűrhetetlen, hogy ekkora bálna vagyok :)). akkor elkezdtem minden baromságot, nem ettem egy hétig, aztán csak alma, kefír, minden vackot megvettem,amit hirdettek, mágneseket, kütyüket. lefogytam, öt kilót, híztam nyolcat. lefogytam, 9-et híztam 13-at, stb. Nem volt diéta amit ki ne próbáltam volna. A végére sikerült magam több mint 80 kilósra fogyni.


Akkor elegem lett, atkins-oztam. szépen fogytam is, de nem szeretem a húst. Arra meg alkalmatlan vagyok, hogy figyeljem a mennyiségeket, főzögessek. Ami helyretett az a t.urbo diéta - meg az, hogy végre rendet raktam a fejemben. És igen, próbáltam az update termékeket. Párizsit, virslit pl. csak update-et veszek, mert abban több mint kétszer annyi a hús, mint a többiben.

a környezetemben sok ember fogyott le update módszerrel, volt aki rendelte tőlük a kaját,de volt aki csak betartotta az alapelveket.



Viszont megvannak a réka dvd-k és sűrűn tornázom velük, bár a hangot általában leveszem és zenét hallgatok közben :) nem csípem a humorát sem neki, sem norbinak.


alexandrának viszont a lendületben és a pörgesd fel dvd-it szeretem. van belőlük egy csomó, ha már unom az egyiket, váltok.


most közel egy hónapig utazgattam, kicsit megcsúsztam a súlyommal :)), most turmixozom legalább két hétig. ha csak oda akarok figyelni, akkor igyekszem az update-et betartani.

314. 7dea0ad493 (válaszként erre: 312. - Afbc662347)
2009. ápr. 14. 14:36

Hát igen, a külföld...

Vajon hol rontottuk el...mi is tarthatnánk itt

2009. ápr. 14. 14:31
hú már sok helyen
312. afbc662347 (válaszként erre: 304. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 14:31
Tavaly amerikai ismerőseimmel sétáltunk Pesten és megrökönyödve kérdezte a sok anyuka és nem olyan kicsi 2-3 éves gyerekek látvány a kapcsán: Hogyhogy napközben ők nem dolgoznak? Merthogy ott 6 hét után ugye már ismét melóznak a nők. Az az egyik véglet, túl korai, de ilyen 3 évig otthon sincs máshol nagyon tudtommal.Viszont az is igaz, hogy a változásokhoz bölcsik és baba- mamabarát munkahelyek meg egyebek is kellenének. Pl. kint gyakori, hogy együtt mennek dolgozni, hiszen a nagyobb cégeknél van babamegőrző oviféle, ahová még szoptatni is leugranak a mamák napközben.
311. spinneli (válaszként erre: 310. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 14:29
és hol próbálkoztál?
310. anaterra (válaszként erre: 309. - Spinneli)
2009. ápr. 14. 14:28
történelem tanár, és most februárban végeztem szociális asszisztensként is
309. spinneli (válaszként erre: 305. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 14:27
mi a végzettséged?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook