Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Samsung Smart TV-nél mire jó a szoftver frissítés? fórum

Samsung Smart TV-nél mire jó a szoftver frissítés? (tudásbázis kérdés)


14. 35341ab13d (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2018. nov. 16. 11:14
a hoxa társ oldalán a gyakorikerdeseken is bedobtam mit mondanak, ott is írták, hogy elképzelhető, hogy a szoftver frissítéshet nem kell net mert megoldja a kábelen.
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - 35341ab13d)
2018. nov. 16. 07:25

Nehéz ezt a távolból megválaszolni.:)

Azt is el tudom képzelni, ha a szolgáltatódtól vetted a tévét, akkor ők kábelen megoldják a supportot és akkor nem kell, hogy a tévé internetkapcsolatban legyen.

Nálam minden eszköz akkor frissít, amikor kiadnak rá valamilyen új verziót, mert így vannak beállítva.

A tévé akkor, ha alvó állapotban van.

A szg. és a telefon akkor, ha értesítenek, hogy indítsam újra, mert frissítés van.

12. 35341ab13d (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2018. nov. 15. 11:13
Ha nincs a tv hálózaton akkor mi módon keresi a rendszer frissítést? Tegnap kíváncsiságból rányomtam a frissítésre és interet kapcsolat nélkül is el kezdte keresni, ezek szerint a frissítéshez nem kell neki a wifi, megoldja maga? (nem talált :) ) milyen sűrün szokott neked a tv- szoftver frissítéslenni? Ugye gépen havonta van, okos telefonon kb 2-3 évbe egy, az hogy a tv-t is frissítenem kell még új élmény :) (neked is keresett net nélkül frissítést?)
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - 35341ab13d)
2018. nov. 14. 21:59

Semmiben nem fogja érinteni a tv-élményt. Az hardware erőforrásai megvannak ahhoz, hogy a jelenleg elérhető csatornákat úgy jelenítse meg, ahogyan azt továbbítják.

vagyis, ha HD csatornát szeretnél nézni, azt HD-ban fogod látni.

10. 35341ab13d (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2018. nov. 14. 19:53
Ahha és ha mégsincs frissítgetve, akkor ez a tv funkciót, hogyan érimti? Azt nyílván értem, hogy ha frissítem új dolgok jönnek satöbbi, nem ez a kérdés, hanem ha békén van hagyva a szoftver a tv-t az hogy érinti? (jelenleg még maga a tv sincs wifi-n előbb kiélvezem a tv részt aztán 1szer majd rá szánom magam , hogy nettre kapcsoljam. (igen ez tudom így furán hangzik, de mikor a szolgáltatótól akciós tv-t vettünk és ezt kértük, még nem tudtuk, hogy okoska, akkor jöttem rá mikor beüzemeltem, és mivel én tv-t vártam előbb az új képvilágot hangzást és 123 centis méretet élvezném ki utánna jöhet az okosodás) amúgy online tv film adatbázisokra úgyse fogok elő fizetni, ezen kívül még mit ér nekem az hogy okos ? (nyílván netten rákerestem az okos tv-re és leginkább az előfizethető online videotéka szerűségeket és egyebeket eeltek ki)
9. Amaunet (válaszként erre: 6. - 35341ab13d)
2018. nov. 14. 15:18
Nem, nem független.
8. apeeng (válaszként erre: 6. - 35341ab13d)
2018. nov. 14. 14:16
Töltsd le a kezelési kézikönyvet. Abban minden le van írva, csak türelem kell végigolvasni.
7. apeeng (válaszként erre: 1. - 35341ab13d)
2018. nov. 14. 14:14

jó döntés volt Smartot venni..nyugodtan kattints a frissítésre, ha felajánlja.

...jobban kezeli a direkt jutubot, és a telefonodról átküldött jutub videókat,(is)valamint az internetről nézett műsorokat.


vesztenivalód nincs. Bármi "elállítódik" az nem a frissítés miatt van. Néha, félálomban rossz gombot nyomok, akkor bizony szöszmötölni kell, hogy visszaállítsam...

6. 35341ab13d (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. nov. 14. 11:10
köszi, tehát maga a tv- része az mindenről független? (bocsi tényleg nem volt még ilyenem)
5. 35341ab13d (válaszként erre: 3. - Regin_a)
2018. nov. 14. 11:07
ez elég régi cikk már ezt biztos javították :)
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Regin_a)
2018. nov. 14. 08:06

Ez a cikk több, mint egy éves és az Angliában értékesített egy bizonyos sorozatú tévékre volt igaz.

Ilyesmi bármelyik olyan eszközzel előfordulhat amelyik szolgáltatásainak teljes kihasználásához frissítés szükséges.

A világ halad és ha ezeket a frissítéseket nem végezzük el, akkor a készülékünk egy idő után bármennyire okosnak vettük, buta marad.


Ha Tomi nem akarja frissíteni, ne tegye. Tévézni így is tud majd, csak az okos tévé az évek során egyre butább lesz (vagyis marad egy alap szinten) az újonnan kijött, frissített tévékhez képest.

3. Regin_a (válaszként erre: 1. - 35341ab13d)
2018. nov. 13. 22:02

Én nem piszkálnám

[link]


Azt tudja amit a műszakijában leirtak. Több meg minek, illetve, nem hiszem hogy többlettudása lenne frissités után

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 35341ab13d)
2018. nov. 13. 21:03

Szia!


Kb. arra jó, mint a telefonoknál, vagy az operációs rendszereknél. Vásárláskor a gyártáskor érvényes keretrendszer, szoftver van rajta telepítve.

Menni fog, tudsz rajta tévét nézni, csak azoktól a szolgáltatásokról kell lemondanod, amit azóta fejlesztettek rá, vagy finomítottak a meglévőkön.

2018. nov. 13. 18:47
Üdv, mielőtt bárki beírná, hogy szoftvert frissíteni, leírom még nem volt okos tévém ez az első. Mire jó, illetve ha nem frissítem a szoftvert az az alap TV, funkcióit befolyásolja a tv-nek vagy független? köszi (magyarul ha nincs frissítve a szoftver attól még tv-t nézni tudok e és befolyásolja e az alap tv-s dolgokat) köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook