Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ruhaszárítás fórum

Ruhaszárítás (beszélgetős fórum)


23. Batata (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. nov. 15. 09:15
Van padlásod? Mert esetleg abban is érdemes gondolkozni. Ha van, de csak poros, akkor kezd azzal, hogy alaposan megtisztítjátok és biztonságos feljárót csináltok. Megéri, mert ha ez a szárítás ekkora gond, akkor ez elég jó megoldás lehet hosszú távra. Kicsit macera a ruháskosárral fel+le rohangálni, de jobb, mint kerülgetni állandóan a ruhákat, vagy áthordani anyukádhoz. S ez nem olyan dolog, hogy majd lesz valahogy, hiszen ruhákat mindig kell mosni, sosincs vége :)
22. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. nov. 15. 09:08
Nekem egy fregolim van a fürdőben felfúrva, nincs ablaka a fürdőnknek(panel) csak egy szellőző, de soha olyan gyorsan nem száradt a ruha, mint most. Az ajtót nyitva hagyom, és a falaink sem penészednek a nedvesség miatt. Én csak ajánlani tudom.
2012. nov. 14. 07:50

Szia Roza !


Én is gondban vagyok néha a ruhaszárítással. Szerencsére a férjem tönkretette nyáron az egyik ruhaszárítónkat, az a kihajthatós volt.

Elmentem, hogy pótolom. Nem olyat vettem, hanem 1 sokkal drágábbat (8 ezer körül volt).

Linkelem:

[link]

a négy emeletes.

Próbáld meg ezt, én nagyon szeretem. sokféleképpen lehet variálni, kis helyen elfér. ha nincs annyi szárítanivaló, akkor felére lehet csukni, akár a sarokban is elfér.

Remélem, tudtam segíteni.

Üdv: Jucus

20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2012. nov. 13. 21:00
A vastagabbaknak több idô kell nálam is. Ez van...
19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2012. nov. 13. 20:34
Jó Neked! Nálunk nem mindig szárad le reggelre.
2012. nov. 13. 20:28
Nyáron a levegőn szárítom a ruhákat, télen bent, néha szellőztetek hozzá, de csak óvatosan, a szükséges ruhákat felteszem a radiátorra.
2012. nov. 13. 19:38
Àltalában este mosok és teregetek ki. Így reggelre majdnem megszárad a legtöbb. Sok lehetôség nincs a szárításra...
2012. nov. 13. 18:55
Nálunk a mosókonyhában száradnak, van 2 db benti szárogatóm, ott frankón elférnek és nem is zavar senkit. Ha hely szűkében vagy, teregethetsz a radiátorokra, a függönykarnisra, vagy ablakkilincsre, szekrénygombra akasztott vállfákra. Anyósom szokott úgy is pl, hogy a csillárra akasztja fel a kis csipeszes körszárítót.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. nov. 13. 18:50
Nálunk sincs sok hely, de több fregolim van. Egy a fürdőszobában, egy x lábú pelenkaszárító egy eldugott szobában, és van egy ablakba is rakható szárítóm az egyik ajtó befelé (nem látszó) részén. Ez utóbbival az a gond, hogy némileg megkarcolja az ajtót.
2012. nov. 13. 17:36
Amíg csak lehet kint, utána bent szárítón, meg a radiátorokon. A vállfás, függönytartós rész is megvan, főleg hétvégén, mikor itthon van a nagy fiam, és gyorsan kell szárítani a ruháit.
2012. nov. 13. 15:19

Fedett helyen szoktam de a nyirkos az idő nem jó.

Amúgy meg mi a pincébe szoktunk teregetni,ott is van kihúzva kötél.Ott gyorsabban szárad.Van szárító gépünk is de azt csak a fiam ruháinak de leginkább pelusainak szárítására használom.

2012. nov. 13. 15:11
Én is kintre teregetek, 4 felé behozom és bent már csak picit kell száradnia.Nagy esőben,ködben nem érdemes kirakni.Van olyan ruhaszárító ami nem oldal irányba, hanem felfelé terjeszkedik, 1 kis adagos mosás erre is kirakható és talán nem foglal olyan nagy helyet.A fregoli is jó megoldás és a szárítógép is.Ez utóbbival csak az a baj,hogy szintén helyet foglal, bár egy ismerősöm a mosógépe tetejére tette fel.Én nem merném.....
11. bowie
2012. nov. 13. 15:05

Hát télen nálunk a kinti szárítás nem oldható meg..főleg, ha nincs nagy szél. Sokan fával fűtenek ebben a városban, és leül a füst...tegnap ajtótól a kocsiig mentem délután és a frissen mosott hajam füstszagú lett.

Én is a radiátor elé teszem a szárítót, és mindig csak egy ruhát teszek rá, és azt cserélgetem, hogy a radiátort se fedje le teljesen.

2012. nov. 13. 15:00
Szárítógépben.
2012. nov. 13. 14:56
ÉN MEGOLDOTTAM A KÉRDÉST,MERT ÉN IS HELYSZŰKÉBEN VAGYOK....DE VAN HARMONIKA SZÁRÍTÓM ÉS TÉLEN RÁTESZEM A FÜRDÖKÁD SZÉLÉRE,VAGYIS NEKÜNK OLYAN A KÉDUNK,HOGY VAN PAKOLOS RÉSZE IS,VAGY NEM IS TUDOM HOGY MONDJAM...SZÓVAL EGY RÉSZE ODA MEGY,A KISEBBEK MEG SZINTÉN A KÁD FÖLÉ ILYEN CSIPESZES KIS SZÁRÍTÓRA...
8. mafalda (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. nov. 13. 14:52

Milyen szárítód van?Az a nyitható-asztalhoz hasonló nem foglal sok helyet,ha nincs a két oldalsó része nyitva.Én evvel szírítok bent.

A fürdőben meg van oldal falra szerelhető kihúzható fregolim,de azon nem fér el sok.Ált. a hosszú nadrágokat tudom ott felcsipeszelni.

2012. nov. 13. 14:44
Ha nincs köd akkor szárad kint is. Én egyébként most úgy szárítok ha nem lehet kint (hiába fedett a terasz ha köd van akkor ott sem szárad), hogy a kandalló mellé állítom fel a szárítót és elég gyorsan szárad így.
6. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. nov. 13. 14:40
Ne várj össze sok ruhát! Moss egyszerre kevesebbet, tedd ki a szélre, így benn gyorsabban megszárad. Én is ezt csinálom.
2012. nov. 13. 14:39
Nyugodtan teregess kintre,csak akkor nem szárad,ha köd van.Teraszon,vagy fedett folyosón megázni sem fog,de mikor behozod,célszerű még a radiátoron teljesen megszárítani.
2012. nov. 13. 14:39
Vállfákon szoktam amikor nincs helyem és fel akasztom az ablak fölé a függönytartóra gyorsan meg száradnak csak hát sok a pára fülött levegő de hát kis szellőztetés megoldja....
2012. nov. 13. 14:34

Nálunk van nem használt szoba, az a teregető és vasaló szoba egyelőre...


Szüleimnél hasonlóan hozzád kevés a hely, ő télen is kintre tereget, hidegben is száradnak valamennyit a ruhák, sokszor keményre fagynak, aztán délután beviszi őket és a radiátorokra teregeti, estig simán megszáradnak.

2012. nov. 13. 14:33
Fregoli (remélem így írják :D) esetleg?
2012. nov. 13. 14:29
Ki hogy oldja meg télen a ruhaszárítást?Mi kertes házban lakunk,nem túl nagyban.Nyáron kintre teregetek,de most bajban vagyok.Bentre nem fér el a ruhaszárító.Tavaly még tudtam hova rakni,de azóta lett bútor csere,és most nem tudom hova rakni a szárítót.A gyerkőc ovis ruháit pénteken átviszem anyumékhoz,kimosom,kiteregetem,vasárnap este hozom haza.De ez sem megoldás.... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook