Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, ha a rugalmas fogsor irritálja a nyelvem? fórum

Mit lehet tenni, ha a rugalmas fogsor irritálja a nyelvem? (tudásbázis kérdés)


16. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 20:47
Nem valószínű. Menj vissza, kicsit csiszoljon rajta a fogorvos ! Ha kisebesedik a nyelved, sokáig fog gyógyulni, és nagyon fáj. Ne felejtsd el, hogy jön a Karácsony, és nem lesz fogászat kb. 2 hétig !
15. liliom10 (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. dec. 13. 20:43
Más az ára a protézisnek (kivehető), és más a fixnek ( korona, híd). A kivehetőt nem foganként számolják, hiszen műanyag fogsorba műanyag fogak kerülnek. Teljesen más technológia.
14. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 20:54
Úgy tűnik, ilyesmi rémtörténetnek még előtte állhatunk ☹ Sosem gondoltam volna, hogy nem lyukas foggal is mennyi gond lehet.
13. globus (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. dec. 12. 20:50
Nem tudom. Talán élethűbb, és erősebb. Fémmentesen készítik. A hátsó kerámia fémvázas, ez kicsit kékesnek látszódhat az ínynél.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. dec. 12. 20:44
A felső fogaim elöl abból vannak,de az alsót csak a rugalmassal lehetett már megoldani.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. dec. 12. 20:36
Nekem is volt Cirkon,de sajnos az alatta lévő fogaim elhaltak,így fogastól együtt tört le a felső hidam. 4 fogból állt,igen sokat fizettem érte. Most csak ez a fajta jöhetett szóba,mert ki kellett húzni ínysorvadás miatt az alsó metszőket :( Igen,az íny része jól tapad,és szép,esztétikus. Nekem meg pont azért ajánlotta ezt,ha változtatni kell,akkor a rugalmasat lehet,de a církont meg a porcelánt nem,az ment a kukába sajnos :(
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. dec. 12. 19:53

Az íny rugalmas gumi szerű és nem merev műanyag. A fogak ugyan úgy műanyagok, mint a sima protézisnél.


És miért jobb a cirkon, mint a hagyományos porcelán?

9. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. dec. 12. 19:48

Szerintem 8 fogra nem rossz. Cirkon darabja 65 ezer...

Nem tudom, milyen a rugalmas.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 19:41

Azta!

Szép ára volt.


Azt mondták egyszer, hogy jobb a nem rugalmas, mert ha a meglévő fogakból ki kell húzni, akkor újra kell csinálni az egész fogsort, de a másiknál tudják pótolni azonnal a kihúzott fogat...

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. dec. 12. 19:37
Köszönöm szépen :)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. dec. 12. 19:36
Igen :) Főleg hogy 190.000-et hagytam ott érte :)
5. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 19:36
Menj csak vissza. Talán egy egyszerű csiszolással megoldódik. Legjobbakat!
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 19:33

Én visszamennék, bár én cipővel sem próbálkozok, hogy majd kitágul, betörik, stb.

A fogaimmal meg főleg nem.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. dec. 12. 19:31
Igen,visszafogok. Csak Ő mondta,hogy majd alakulni fog,de egy helyen annyira éles,hogy vágja a nyelvem
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 19:27
Nem tudom. Szerintem menj vissza a dokihoz mielőbb!
2021. dec. 12. 19:23
Két hete lett készen egy 8 tagú alsó rugalmas fogsorom,amit hordok is,tényleg nagyon szép,olyan mintha sajátom kenne. Viszont a nyelvemet egy helyen élesen csikarja,ami fáj. Fog még alakulni szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook