Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez miért irritálja az anyóst? fórum

Ez miért irritálja az anyóst? (beszélgetős fórum)


29. Koralia (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2011. szept. 23. 14:42

Ez így van, csak a többség gondolom én de lehet tévedek, nem lát vendégül heti 5-6 alkalommal kb 4 embert vagy többet/alkalom nem?

Tehát ha nincs pénzem nem játszom a krőzust...

Nem az én dolgom de szerintem ez a pazarlás...ha nincs és elverem azt a kicsit is ami épp aznap bejött.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Koralia)
2011. szept. 23. 13:59
Szerinted hány embernek van 50 ezer forintja agyik napról a másikra? Van, akinek egész hónapra ennyi jut...
27. Koralia (válaszként erre: 24. - Winny)
2011. szept. 23. 11:58
Igen ez lehet....de el kell engedni sajnos :-)
26. Koralia (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2011. szept. 23. 11:58

Akkor megpróbálom megint le írni mi a baj... szerintem :-)


Sajnos nem jól kormányozták az életüket,azt hitték mindig jól fog menni a "bolt" és így egy kanyit nem tettek félre, ma már elég rossz az anyagi helyzetük, legalább is nekem az rosszat jelent amikor egy családnak máról holnapra nincs 50 ezer forintja se...

Ha gazdagok lennének még azt mondom ok...

Kp nem akarnak elfogadni, nem tudtunk velük ebben megegyezni, így maradt az hogy bevásárolunk x időközönként.

Azért veszek 3 öblítőt előre, ami se helyet nem foglal ott, és meg sem romlik ráadásul vagyunk rá elegen, mert pont azt szeretném elkerülni, hogy ő mindent megvegyen és mi ezért sose vegyünk oda semmit. Szerintem ebben semmi rossz nincs.

Nem 6 ki kenyeret veszek ami ránk romlik...


Aki pazarol az nem mi vagyunk hanem ők mellesleg de ez másik téma, én sem szólok ebbe bele mert az ő dolguk, hogy hogyan alapozzák vagy nem alapozzák meg azt az időszakot amikor már nem fognak tudni dolgozni. De nekem ehhez nincs közöm.

2011. szept. 23. 06:29
Szerintem ők csak segiteni szeretnének. Velünk is ilyenek voltak a szülők. Amikor náluk laktunk egy fillért sem fogadtak el, nem szerették ha vásárolunk, stb. És amikor már külön laktunk, akkor hetente jöttek nagy szatyrokkal, mert bevásároltak helyettünk:) Jó volt. Könnyebben kijöttünk a pénzünkből. Engem ez sosem zavart. Nem is értem miért problémát akarsz ebbe belelátni? Ha valóban nem volt szükséges a retek vagy a nem tudom hány öblitő, akkor miért kell megvenni? Igen, lehet azt gondolja, hogy pazaroltok, de nem akar megbántani.
24. winny (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. szept. 22. 19:58

Mint anyós mondom-:)

Ők még mindig nem nőttek fel.Azért akarnak mindent ellenőrizni mert félnek a veszteségtől.

Elengedni a "gyereket"

23. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. szept. 22. 18:04

egyetlen megoldás van erre az átmeneti időre:


X összeget adtok neki, és intézzen belőle ő mindent.

22. Koralia (válaszként erre: 21. - 1df26470c2)
2011. szept. 22. 17:43
Ezt sajnos a párom nem így látja, szerinte ha szeretjük egymást semmi nem számít...
21. 1df26470c2 (válaszként erre: 18. - Koralia)
2011. szept. 22. 17:41

Az albérleten soha nem szabad szerintem úgy spórolni, hogy a szülőkkel lakjon az ember.

Az a legnagyobb horror!


Inkább fizessetek ki 50-80ezret az albérletre, de soha ilyen problémával nem fogtok találkozni, hanem csak ti ketten együtt....

20. Koralia (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2011. szept. 22. 17:31

:-)


Kellemetlennek tartom ezt az egészet, de rá kérdeznék szívesen, hogy őket ez tényleg zavarja vagy sem, de nem akarom,hogy úgy érezzék, hogy számon kérem őket vagy ilyesmi...

Persze szépen kérdezném, de ki tudja ki milyen...

A múltkor valamiért ki volt az anyja ránk de fogalmunk nem volt miért és nem is mondta meg....csak flegma volt velünk...amikor a párom rá kérdezett azt mondta semmi baj nincs...

De lehet ma rá kérdezek :-)

19. csgybzs (válaszként erre: 18. - Koralia)
2011. szept. 22. 17:29
Akkor most lényegében mi a kérdés? Téged zavar, hogy őket zavarja, de nem akarsz szólni, meg annyira nem is zavar, csak fura... én feladom.
18. Koralia (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2011. szept. 22. 17:26

Nem vagyok azért nagyon elveszve ebben :-) Csak furi...


Mi nekik is megmondtuk hogy az albérlet havi árán spórolunk, nem más költségen.

Eddig is magunknak vettük a dolgokat ezutánis így szeretnénk.

Akkor egyébként még megérteném amit te mondasz, hogy ők segíteni akarnak HA lenne miből...de effektív ők 3man így is máról holnapra élnek....tényleg ahhoz képest hogy mekkora házat tartanak fent, hogy mennyi idősek stb nincs nagy anyagi hátterük, sőt tartalék sincs...

Mellesleg amikor oda akartunk még költözni a tető térbe az apja ült le velünk beszélni uccsó nap amikor már írtuk volna alá a szerződést, hogy hát ha baj lesz és már nem tudják magukat eltartani meg a házat akkor mi tudunk segíteni? Mondtukhogy persze...bizonyos határokon belül, mivel azért 2en, + ha gyerekünk is lesz nem tudunk még másik 2 embert eltartani meg egy ekkora házat....Aztán párom úgy döntött még sem akar ott maradni..

17. csgybzs (válaszként erre: 16. - Koralia)
2011. szept. 22. 17:22

Ha rossz dolgot szül, akkor még inkább most derüljön ki, hogy mennyire tudtok a családon belül ellenni.....


Lehet, hogy Neked nagyon furcsa, nekik meg az a furcsa, hogy Te meg akarod venni...néma gyereknek anyja se... mert ugye ők azon vannak, hogy Ti spóroljatok..... tehát őket is meg lehet érteni. És ha elfogadnák, akkor meg Ti mondhatnátok (szerintük), hogy na, ide jöttünk lakni, aztán jól lehúznak ezen az alapon mindennel.... Szóval nincs más út, csak a kommunikáció. Ez nem olyan dolog amitől ennyire kardodba kéne dőlnöd....

16. Koralia (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2011. szept. 22. 17:19

Teljesen igazad van. Bevallom attól félek, hogy ez valami rossz dolgot szül...Nem tudom miért gondolom így valószínűleg az eddigiek miatt..

Mert nekem nagyon de nagyon furcsa hogy ezt meg kell beszélni, hogy ez nem evidens és nem ez a normális...

Nem jár együtt a vita a normális beszéddel persze, csak nem tudom, hogy belőlük ez mit vált ki ha eleve neki/nekik azzal van bajuk, hogy vásárolunk...?

2011. szept. 22. 17:17

Nem tudom, miért nem próbálsz meg vele erről beszélni. Nem vitatkozni, beszélni. VAgy ez a kettő csak együtt járhat?


Ültesd le és mondd el, hogy nagyon kellemetlen Neked, hogy úgy érzed, nekik teher az, hogy szeretnétek beleadni a háztartásba, amíg ott vagytok, de Te nem várod el tőlük, hogy ők tartsanak el titeket, hiszen felnőtt kereső emberek vagytok. Nem tudom elképzelni, hogy ebből bármilyen formában is vitát lehet generálni. CSinálj valamit! Felnőtt ember vagy.

2011. szept. 22. 17:04

Le írom még egyszer a lényeget..ami akkora bűn...


Egyébként mindösszesen annyi volt az alapvető problémám, hogy számomra felfoghatatlan, hogy mi a baj abban ha az ember nem ingyen akar élni valahol mások nyakán, ebben gondolom te se látsz kivetni valót, vagy nem olvastad el rendesen a fórumot.

13. Koralia (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 17:03
Ok, szerintem hagyjuk mert úgy érzem te vagy az aki egy szemszögből néz ezt. Értelmetlen vita.
12. Koralia (válaszként erre: 10. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 17:03

Nem kötegszem :-) Úgy látszik én elfogadom ha másnak más a véleménye te nem..

A kötegvő te voltál aki egyből kiemelte ha más nyakán él fogadja el ami ott van, én elfogadtam ;-)

Abszolút nem lenne bajom, ha nem lenne baj az egyenes viselkedés...


Nincs nagy szám, bocs ha véleményt merek nyilvánítani...ennyire azért ne húzd fel magad ezen.

Neki azért nem mondom meg még, mert nem szeretnék vitát.

11. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - Koralia)
2011. szept. 22. 17:02

Mivel értelmes ember vagy, próbáld meg a másik szemszögéből is felfogni!

De látod, már megint rögtön kötözködsz, elkezdesz vádaskodni, hogy nem olvastam el rendesen...

10. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - Koralia)
2011. szept. 22. 17:00

1. Objektív vagyok VELED SZEMBEN, mert én nem élek benne veled ellentétben.

2. Nem írtam, hogy kötelező.

3. Ne itt legyen nagy a szád velem szemben, hanem az anyósodnak mondd meg kulturáltam, hogy Te nem ehhez szoktál, neked ez fucsa, ezt nem szeretnéd követni.


Aztán kössz, nekem ebből elég, mert már az én szavaimmal is kezdesz kötekedni.

9. Koralia (válaszként erre: 8. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 17:00

Mivel értelmes ember vagyok nem fogom az arcába vágni hogy elegem van és nincs kompromisszum.Már beszéltünk róla, ő eléggé ki áll amellett, hogy még maradni kell, sajnos, vitát nem akarok emiatt kettőnk közt hogy én meg mennék..

Egyébként mindösszesen annyi volt az alapvető problémám, hogy számomra felfoghatatlan, hogy mi a baj abban ha az ember nem ingyen akar élni valahol mások nyakán, ebben gondolom te se látsz kivetni valót, vagy nem olvastad el rendesen a fórumot.

8. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - Koralia)
2011. szept. 22. 16:58
Akkor beszéld meg a paliddal, hogy elged van!
7. Koralia (válaszként erre: 5. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 16:54

Ha picit objektívan olvasnád akkor észrevehető lenne, hogy nem kötöttem bele, hanem az zavar, hogy nálunk nem volt divat napjában 3 szor puszilkodni a családon belül..elég volt max 1szer amikor találkoztunk 1nap....

Azzal van a bajom, hogy tőlem is ezt várja el, holott nem direkt, de néha elfelejtem, ha eszembe van persze puszilkodom, de nekem nem jelzés értű ez a puszi, azért ugye azt nem várod el, hogy mert ott lakhatunk ahogy te mondtad kötelező puszilkodnom is;-)

6. Koralia (válaszként erre: 4. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 16:53

Nem kell helyeselni ez egy fórum nem bólogató platform...

Én tiszteletben tartom őt ő engem nem...


Csak egy példa..versenyre készülök, diétázom,..ez NEM fogyókúra hanem tiszta evés...nem eszek cukros és tésztás ételeket ennyi.

A minap lejön amikor edzek és beszól viccesen, mivan csonti....most szerinted ha én vissza reagálok viccesen semmi ducika akkor mi lesz? Mert hogy ő nem épp vékony...

Szóval nem érzem hibásnak magam, mivel max azzal irritálom amin nem tudok változtatni az pedig önmagam. De ahhoz meg kell egy kis IQ hogy disztingváljon felnőtt ember módjára, jah mert ha most elköltöznénk az sem tetszene neki, egyéb iránt írtam nem miattam lakunk ott...

5. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Koralia)
2011. szept. 22. 16:51
Ez nem felületes szeretet, hanem szokás, amibe nem is értem miért kötsz bele. Ez olyan, hogy vhol a ffiak kezetfognak egymással családon belül találkozáskor, valahol csak szóban köszönnek. Valaki ad puszit, valaki nem, valaki csak egyet egy oldalra, valahol kettő a szokás, vhol három, máshol meg szájra. Aki keres, talál. Ez igaz a hibákra is.
4. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Koralia)
2011. szept. 22. 16:48

Gondolom, a másik részről ő meg nem gondolta, hogy ilyen irritáló leszel. (Ezt nem én állítom, hanem az anyósod leírt viselkedéséből ez jön le.) Meg amúgy azt akkor mondta, most meg most van.

Ha annyira nem tetszik, akkor lehet pakolni és menni még mindig. A saját házukban úgy viselkednek a saját gyerekükkel, ahogy akarnak, ahhoz szerintem semmi közöd.


A magánszférátokba való betörésről eddig nem említettél semmit. Hacsak nem a mosást meg a retked gondolod annak.


Bocs, nem tudok helyeselni, és felháborodva a pártodra állni. Akárhogy is nézzük, jelenleg ők tesznek szívességet, úgyhogy nektek kell alkalmazkodni és nyelni. Majd ha ti tesztek nekik szívességet, fordul a kocka.

2011. szept. 22. 16:47

Mellesleg én azt vettem észre, hogy inkább olyanok zavarják amiben én más vagyok...csak mondjuk a személyiségemet ne akarja már megváltoztatni ha lehet, mindenki jött valahonnan...

Pl náluk mánia a reggel és mikor haza megyünk puszilkodás..ez mire jó? Ez a felületes szeretet?

Nálunk ez nem divat de ha baj van mindig egymás mellett állunk...nem külsőségekre helyezzük a hangsúlyt...én elhiszem, hogy náluk ez ment eddig is de ha én nem veszem a lapot,magyarul néha elfelejtek oda menni puszit adni ha haza megyek az ne legyen már rossz pont...

2. Koralia (válaszként erre: 1. - 4c30444687)
2011. szept. 22. 16:33

Nem kötelező hívnia sem....tudod én egyenlőre semmi olyat nem tettem ami bárkinek rosszul eshetne asszem...ellátom magunkat,takarítok, mosok, vasalok...

Amikor grill partit csináltunk mindent elpakoltam, semmit nem kellt utánunk rámolni..Amikor a párom bátyja csinált grill partit akkor meg minden az anyja pakolt el még a mosogatógépet is ő rámolta kibe kb 2szer...

Vásárolunk sok mindent otthonra, amit a bátyja szintén nem tesz meg, semmit nem ad haza...

Annyira akarta hogy ott lakjunk, most kis időre oda költöztünk azt hiszem annyi jár, hogy meglegyen a magánszféránk..

2011. szept. 22. 14:23
Irritálja, mert csak :) Nem kötelező ott lakni, viszont ha éltek a lehetőséggel, akkor muszáj nyelni a békát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook