Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valplast rugalmas fogsorról van valakinek tapasztalata? fórum

Valplast rugalmas fogsorról van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


ápr. 22. 22:01
Szia. Felul nincs egy db fogam sem.A vákuum tartja oda de elkezdtem ragasztót használni kényelmesebb vele enni.
ápr. 16. 14:44
Nekem VERTEX van teljes felső. Még szokni kell, az enyém is friss. Enni nehezen tudok.
ápr. 15. 17:16

Szia :)


Teljes fogsort csináltak neked felülre? Mi az ami oda tartja? Vagy neked volt még fent fogad? :)

22. liliom10 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 16:48
Szopogass savanyú cukorkát pár napig, hogy elmúljon a szokatlan íz, és megszokd a fogsort !
21. libikóka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 16:44

Na:)) Örülök,,a szépség meg sok mindenért kárpótol:)

Puhábbakkal kezdjél talán úgy könnyebb.

20. liliom10 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 16:40
Oszd el a falatot két oldalra, és egyszerre rágj mindkét oldalon !!! Lehet, hogy akkor nem fog törni. Ha tör, vedd ki éjszakára, mert ha kisebesedik az íny, soká gyógyul be (1-2 hét), és addig nem tudod hordani.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
márc. 21. 16:22

Furcsa szokatlan érzés,néha oklendezem tőle,de ez majd elmulik.. az evés nehezen megy de már ettem is vele óvatosan.Ugy vettem észre jobb oldalt felül amikor rágok tör egy kicsit ezzel visszakell majd mennem,de nem baj. :)


Egyébként nagyon szép,nagyon esztétikus,tényleg lathatatlan


rajta a kapocs amivel összevannak fogva az igazi fogaim,szóval tetszik :) rágásnál nem billegett ja és ami nagyon tetszik,nem kell ragasztani tok jól felcuppan a felső :)


Ja és a beszéd,hát az kicsit pösze még,de próbálok sokat beszélgetni,meset is fogok olvasni a gyerekeimnek,így javul a kiejtesem is.


Egyszóval nem bántam meg,még így sem hogy baromi szokatlan,és egyenlőre kb éhen halok.. :D


Majd megszokom,pozitivan próbálok hozzáállni.

18. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 15:32
Nos, milyen?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 55Judit)
márc. 21. 08:36
Igen valószínű,pedig szerintem sokkal rosszabb egy igénytelen,elhanyagolt fogazat,vagy epp a fogatlanság ,mint egy szépen elkészített műfogsor.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
márc. 21. 08:34
Koszonom szepen :) Én is nagy reményeket fűzök hozzá :)
15. liliom10 (válaszként erre: 14. - 55Judit)
márc. 21. 08:22
Nálunk a közeli rokonságban van Valplastos. Nekem még saját fogaim vannak! :)
14. 55Judit (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 07:38
Van aki nem foglalkozik, és van aki azért marad csendben, mert nem szeretné hogy kiderüljön kivehető foga van.
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 07:22
Remélem beválik:)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Liliom10)
márc. 20. 22:09
Holnap lesz kész,10-re megyek érte,és nagyon-nagyon izgatott vagyok :))))
11. liliom10 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 21:59

Még nincs kész a fogsorod ?

Amelyik állcsont fogatlan, oda nem ajánlják a Valplastot, mert nem (nagyon) tapad. Nálad alulra lehet Valplastból, mert ott van a két szemfog, azokra készül a Valplastból a kapocs.

Nagyon esztétikus, nincs benne fém, törhetetlen anyag, és rugalmas. Mivel törhetetlen, vékonyabbra készül, mint a hagyományos protézis, ezért is könnyebb megszokni. Szuper találmány !

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
márc. 20. 21:02

De ha neki is rugalmas anyagú volt akkor lehet ugyanez.

A sima az keményebb műanyag talán...én sem tudom pontosan.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
márc. 20. 20:59

Elvileg a sima hagyományos is odacuppan,ha jó a vakum. :D Legalábbis azt olvastam :D


Ez rugalmas,elvileg törhetetlen,és állítólag a kivehetosok közül ezt a legkönnyebb megszokni.. (na de ezt nem sajat tapasztalatokbol olvastam,hanem reklámokból sajnos)


Van egy csoport a facen meg oda is kiirtam ezt a kérdést,és ott sem jött nagyon semmi válasz..na most ilyenkor azért ott a kérdőjel az ember feje fölött,ha tényleg olyan jó,mint ahogy reklámozzák,s mint pl ahogy az én fogtechnikusom említette,akkor miért nem használnak ilyet inkább az emberek? (Bár ez drágább,mint a sima hagyomanyos)


Vagy csak szimplán nem foglalkoznak ezzel a témával,kérdéssel...

8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 19:27
Ez nem az a fogsor ami odacuppan az inyhez? Az a vákumos? ha az, akkor azt tudom mondani hogy ismerősömnek volt olyan, és mikor picit kezdett az ínye sorvadni a korából kifolyólag, nem tudta használni mert lötyögött a szájában.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
márc. 20. 19:20
Nyilván nem olyantol szeretnék választ akinek megvannak a fogai :) Örülj neki:)
6. michelle.r (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 19:14
Elnézést, hogy megvannak a saját fogaim. 😝
5. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 20. 19:13
Sajnálom,,azt gondoltam segít.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
márc. 20. 19:10
Szinte végig olvastam azt a sok oldalt,sok jót olvastam,sokat lehet tőlük tanulni..de erről q fajtáról nemnagyon van ott szó..
márc. 20. 18:28
Olvasgass bele a,,,, Műfogsorosok segítsek,,fórumba
márc. 20. 18:21
Senki?Hihetetlen hogy senkinek semmi tapasztalata nincs.. :( Azert annyira nem újkeletű dolog ez :/
márc. 5. 20:10

Nekem teljes felső és részleges (alsó két szemfogam marad) valplast műfogsor fog hamarosan készülni kb 2 hét múlva.

Akinek ilyen van,megvan vele elégedve? És akinek volt már hagyományos is,ez tényleg jobb,mint az? :) első protkó lesz egyébként:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook