Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz óvodai csoport fórum

Rossz óvodai csoport (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 1. 23:02

Végig olvastam a fórumot és több hozzászólásom is lenne.

-Minden képpen átiratnám a gyerekemet.

Én Németprszágban lakom éppen. A gyerekem a kiscsoportot még otthon járta, a középsőt már itt, de egy nem jó oviban. Ez az ovi ugyanis magán ovi volt és teljesen ujjonnan alakult, nagy volt a fejetlenség. A rossz gyerekekre hiába szóltak rá, nem volt megoldva, hogy a gyerekek ki játszák magukat sem pedig az hogy le ülhessenek rajzolni nyugodtan. Valami téves elképzelés alapján egyetlen terem volt az egész ovi. Rohangálás, ebédelés, rajzolás egy helyen. A nagycsoportot már egy állami oviban kezdte, egy kifejezetten rosszabb környéken. Rosszabb, mert sok a külföldi. Minden féle, de egyébbként is mindenhol sok a külföldi csak itt a török is sok. És az ovi sokkal jobb. Meg van oldva hogy kirohangálják magukat, meg van oldva hogy vannak nyugis sarkok is. A pedagógusok pedig felkészültek. Kedvesek és határozottak. Lányomnak 2 nap sem kellett a beilleszkedéshez. A régi ovit ha lehetne el is felejtené, pedig szerette. Csakhogy itt az újban nem csak barátai vannak, hanem biztonságban is érzi magát.

Aggódtam hogy a gyerekem 3 év alatt a harmadik oviban kezd, de most látom, mennyire nyitott és alaklmazkodó képes lett attól hogy sok új helyzet elé lett állítva. Ne aggódj a váltáson.


Pankakukac: Az óvónőtökkel nagy baj van. Otthon mikor a lányom oviba ment és csak fél napra szerettem volna beíratni, mégis azt mondták, hogy jobb ha először egész napra szoktatom be mindjárt, mert: Ha egy hónap múlva mégis lesz munkahelyem, és szükség lesz rá hogy egész nap maradjon, akkor kezdhetem újra a beszoktatást. Tehát jobb ha teljes napra szokik be alvással, majd beszokás után akkor viszem haza amikor akarom. Lányom be is szokott annyira, hogy bent kellett hagynom egész napra, ott akart aludn minden nap délután, mert szeretett ott lenni. Soha nem is vittem haza végül is fél nap után. Minek?

Az óvónőtök valóban lusta. Nagy hibát követ el, mert rászoktatja a gyerekeket arra, hogy lehet anyuval üzletelni ez ügyben. Aztán neked szükőnek kell kibírni az ezzel járó hisztit. Én ezt megmondanám az óvónőnek. Sőt, számon kérném. Aztán persze ha e miatt szívózna a gyerekemmel, azt is számon kérném. :S

63. bazuki
2013. nov. 1. 21:56
ÉN sem értek vele egyet ezt csak úgy megemlíteném a vezetőnőnek kiváncsi lennék mit szólna hozzá!
62. trapiti (válaszként erre: 60. - Pankakukac)
2013. okt. 23. 18:50

Micsoda hül*eség... Remélem nem lesz olyan birka szülő aki ezt bevezeti a gyerekénél... Ha úgy alakul a szülő munkája, ideje stb. hogy korábban hazaviszi a gyereket, annak biztosan örül a kicsi. Viszont elhitetni a gyerekkel, hogy büntetésből van óvodában óriási hiba szerintem - ráadásul nem is igaz. A gyereknek is tudnia kell, hogy ő részben azért van oviban, hogy amíg a szülei dolgoznak, addig ne legyen egyedül, másrészt, hogy játsszon, barátkozzon, okosodjon. Mi lesz ha pl. a gyerek egész héten nagyon jó, igyekszik, reménykedik de te pl. a munkád miatt nem tudsz érte menni délre????


A háttérben valószínűleg az van, hogy az óvónéninek nincs kedve már sok gyerekhez péntek délután, vagy ha kevés gyerek marad, akkor összevonják őket és néhány óvónéni ebéd után hazamehet...

Nálunk ha nagy ritkán olyan alkalom van, évente 2-3 péntekről van szó, akkor korrekten kiírják, hogy aki tudja vigye el ebéd után, az okot is közlik. Pl. most szombaton jótékonysági bál volt, pénteken már díszítették az ovit, emiatt kérték. Én nem tudtam megoldani, szóltam hogy nem megy, semmi gond nem volt belőle. Normális helyen ez így megy... ha sok ilyen "furcsaságot" tapasztalnék, megfontolnám, hogy meddig akarom abba az oviba járatni a gyerekemet...

61. csincsinlány (válaszként erre: 60. - Pankakukac)
2013. okt. 23. 18:36
Igen érdekes nálatok az óvodai ellátás. Az óvónéni egyszerűen egy kicsit lusta, péntek délután már nem akar dolgozni.
2013. okt. 22. 22:46

Sziasztok!

Mi idén szeptemberben kezdtük kisfiammal a kiscsoportot.

Már az eleje fura volt nekem, mert az óvónő akinél csak tudta, húzta a beszoktatást. Mi pl. az első hónap végén kezdhettük el az ottalvást. Nekünk nem volt ugyan gond, de pár kis társa nagyon nem értette, hogy ha eddig hazavitte anya ebéd után, most miért nem?

A lényege a mondandómnak az, hogy tegnap megkért az óvónő minden szülőt, hogy legyünk olyan kedvesek, ha csak tehetjük, péntekenként ne aludjanak ott a gyerekek, vigyük haza őket. Én nem nagyon értettem ezt. Az volt rá a magyarázat, hogy lehetne ez afféle jutalom, vagy ha úgy tetszik büntetés, kinek mi a szimpatikus. A gyakorlatban pedig úgy nézne ki, hogy azt kellene mondani a gyereknek, hogy ha egész héten jól viselkedsz, pénteken nem kell benn aludnod az oviban.

Nem értek egyet ezzel.

Mi a véleményetek?

59. morwen
2013. okt. 21. 19:54

kedves Mindenki,

olyan óvodát/óvónőt keresek Vácon ill. környékén ahol gyógypedagógiai fejlesztére szoruló gyermekkel türelemmel és megértéssel vannak és segítik a közösségbe való beilleszkedését. 4 éves kisfiam gyógypedagógiai és tsmt fejlesztése a napokban fog elkezdődni, de mindenki azt várja hogy a magatartás problémája egy csettintésre megváltozik. kérem aki tud ilyen óvodát jelentkezzen.

2013. okt. 8. 15:27
Az én lányom 6,5 éves, még ovodás! Nem ez a baj, hanem az, hogy ovónéni miatt maradt vissza, aki reggel beült reggel beült az asztal mögé, és elfelejtett foglalkozni a gyerekkel! Az én lányom nem szeret szinezni, rajzolni, de ha megkérte ovónénit ő is csinálhassa, "te ezt úgyse tudod!" Jött a válasz a " kedves ovónénitől!"
57. bazuki (válaszként erre: 55. - Elszabadult hold)
2013. okt. 4. 09:36

Felgyorsult a világ talán nekünk kène tenni hogy egy picit odafigyeljünk egymásra nem?


Vannak olyan alternatìv òvodák ahol azt az ìrányelvet követik ahol a gyerek van a központban odafigyelnek egymásra ès hogy gyermek minnèl tovább maradjon gyerek szabadelvűsèg nincs vas szigor

56. bazuki (válaszként erre: 55. - Elszabadult hold)
2013. okt. 4. 09:32
Az az èn időmben a tanár lekevert egy maflást az olyan gyerekeknek akik nem tudtak viselkedni! A szülők támogadták a tanárt ès otthon ők is megadták a mòdját a fegyelemnek! Na ès most a diák az ùr a tanárnak kuss a szülő pedig trágárul beszèlhet a tanárral sőtt meg is verheti! Rossz irányba ment el a dolog sajnos règen tiszteltèk a tanárokat ma viszont nem. Ne verjük a gyereket okè de egy jò irányzott èszhez tèrìtő pofonba mèg senki sem halt bele....
2013. okt. 4. 07:37
Az biztos, hogy az egyik fő ok; kevés az idő, sok a gyerek. Bár ez régebben is így volt, ma màr annyira felgyorsult a világ minden értelemben, hogy alig lehet lépést tartani. A mai óvodások szülei pedig màr annak idején is egy felgyorsult világba születtek... :( Amivel nem értek egyet manapság, az az, hogy nincs kötelező foglalkozás nagycsoportban sem. Annyira laza minden, emiatt nincs feladattudat, stb. Tudom, az óvoda nem kisiskola, de azert nem hagynám igy elkanászodni az iskolába készülőket. Nem az életre nevelik őket, és ezt itt szó szerint érteném. Ha rajtam múlna, több kötelező dolog lenne az ovikban, mert a való életben amikor már kötelesség is van, akkor nem azt tesszük ami jólesik, ez a "ha tetszik, ha nem meg kell csinálni" kategória. Ezzel (is) kellene szembesìteni őket idejekorán, hogy ne legyenek ilyen szétszórtak.
2013. okt. 3. 21:53
Szóval nem akartam én elterelnia a témát az ovodáról, csak a tapasztalatomat akartam leírni. S sajnos az ovodánál kezdődik .
2013. okt. 3. 21:50

Na de mikor derűl ez ki? Későn!!! :(

A mai világban szerintem egy szülő se engedheti meg magának, hogy eltartsa a gyermekét, mert nem tud elhelyeszkedni. Szerencsésnek mondhatom magam, mert sikerűlt olyan szakmát választani a a fiamnak amit szeret.(pék-cukrász)Na de ha egy kicsit tanulna!! többre is vihetné.

52. Fannyi nyuszi (válaszként erre: 49. - 93ed0a16d5)
2013. okt. 3. 21:42
Nem mindegy milyen a tanár vagy az òvònő hiszen meghatározza a gyerek további èletèt ( pl tovább tanulás munka stb)
2013. okt. 3. 21:34

A vèlemènyem az hogy van egy bizonyos csoport akik mindent megkapnak mert ők a kissebbsèg

sajos ezt ránk kènyszeriti a mostani kormány pl kötekező óvi három èvesen.

sajnos ez a cèl csoport gyerekei koszosak piszkosak ès nem tanultak meg viselkedni a tanárok òvònő tehetetlenek

2013. okt. 3. 21:18
S persze most is fizetős napközibe jár, ahol négyen vannak, szaktanár segítségével felkészűlnek , s elkészítika házit. Arra tanítják a gyerekeket segítsenek a másiknak, mert az jó, s jó kapni is . Nem vagyok jó módú szülő, igenis nehéz kifizetni. De sajnos már tudom mit jelent később a bukás, vagy a sikerelenség. (fiam a mai napig utálja az iskolát)
2013. okt. 3. 21:11

Már régóta baj van az ovodákkal. Túl sok gyerek, kevés idő. Hiszen nem tudnak viselkedni legtöbben.

17 éves a fiam, megtanultam a leckét, hiszen az ovodától vártam a felkészülést az iskolára. Nem jött be.

Lányomnál észnél voltam. S hiszitek ha nem lehülyéztek, lebunkozták ez miatt a lányomat. S ennek elenére külön órákra (nyugdíjas ovónénihez) járattam a lányomat hetente kétszer. Nem betűt tanúlt, hanem koncentrálni, egyhelyben maradni. Hisz tudjuk, elsőben azzal küzdenek hogy 45 percig figyelni, s ülni kell.

Na és mi történt az iskolában?

Az én lányom szeret iskolába járni, olvasni, angolt tanulni , kiegyensúlyozott. Rengeteg barátja van, nevet, mosolyog a világra.

S most harmadikos!

48. Fannyi nyuszi (válaszként erre: 24. - Era 10000)
2013. okt. 3. 20:55

Szia!

Az òvònők ìgy pròbálnak vèdekezni ha a szülö szembe száll velük. Kevès az olyan aki beismeri hogy ők sem tökèletesek ès elismerik hogy lètezik a te általad felhozott problèma ( rossz òvodai csoport).

Nem állìtom hogy a szülők tökèletesek ès hogy olykor-olykor tùloznak sajnáltatják magukat stb.DE nem kell rögtön negatìvan állni a másik szemèlyèhez. Ő igy láttja a dolgokat èli át stb a másik máskènt è

s kèsz

47. Fannyi nyuszi (válaszként erre: 24. - Era 10000)
2013. okt. 3. 20:44

Szia!

Az òvònők ìgy pròbálnak vèdekezni ha a szülö szembe száll velük. Kevès az olyan aki beismeri hogy ők sem tökèletesek ès elismerik hogy lètezik a te általad felhozott problèma ( rossz òvodai csoport).

Nem állìtom hogy a szülők tökèletesek ès hogy olykor-olykor tùloznak sajnáltatják magukat stb.DE nem kell rögtön negatìvan állni a másik szemèlyèhez. Ő igy láttja a dolgokat èli át stb a másik máskènt è

s kèsz

46. trapiti (válaszként erre: 44. - Elszabadult hold)
2013. okt. 3. 18:48
Szerintem is, mi csak nyertünk vele. És a jóba való beszokás semmiféle nehézséget nem okoz a gyereknek.
45. trapiti (válaszként erre: 43. - Elszabadult hold)
2013. okt. 3. 18:47

Mi a XV. kerületben lakunk, a mi körzetes óvodánk, iskolánk ugyanilyen, gyakorlatilag a környékről egy normális család sem meri oda beadni a gyerekét...


Ezzel szemben a VII. kerületben szuper oviba járunk, cigányok itt is vannak, de egészen másképp viszonyulnak hozzájuk, és a többi szülőhöz is. Valahogy jól kezelik a helyzetet... bár lehet hogy ott már csak azok maradtak meg akik dolgoznak és fenn tudják tartani a lakásukat, a többiek már régen eladták...

2013. okt. 3. 12:41
Szerintem megéri átiratni a gyereket akár az utolsó óvodai évre is. Sokkal több haszna lesz belőle mint amit az új helyre való beszokás okoz majd. Ha okoz.
43. elszabadult hold (válaszként erre: 40. - Jstefan)
2013. okt. 3. 12:37
Csepelre is jutott belőlük bőven...! :(( Ami azt illeti negativ óvodai tapasztalatom nekem is van bőven. Egy kolléga óvónővel rengeteg baj volt tavaly; ivott, erőszakos ès megalázó volt a gyerekekkel, tettlegességre is volt példa nem egy... hogy a kolléganőkkel való viselkedéséről és a szülők bejelentéseiről ne is beszéljünk. Eleinte a tutyi-mutyi főnökünknek panaszkodtunk, de nem változott semmi. Valamiért védte, nekünk ez jött le. Meg is szondáztatta, de az eredményt senki nem látta, csak szóbeli "megnyugtatást" kaptunk. Végre nagyobb port kavart az ügy egy idő után; az óvodafelügyelő személyesen jött az intézménybe több alkalommal, meghallgatások következtek, jegyzőkönyvet vettek fel. Na, gondoltuk, végre, elküldik ezt az idiótát innen, mindenkinek jobb lesz. Az eredmény; azóta is ugyanitt dolgozik! Na, innentől nekem semmi nem hiteles! Főleg nem a fő-fő óvodaigazgató! A tutyimutyi főnök viszont már a múlté. Hát, örüljünk ennek...
42. ez van és kész (válaszként erre: 39. - Dafke)
2013. okt. 3. 07:55
Hát ez gáz váltanod kell sürgősen!!
2013. okt. 3. 07:48

Az állam mondjuk ki nyìltan hogy az O kormány azèrt hozta lètre az intèzkedèseket mint pl a kötelező òvoda vagy erkölcstan hogy a cigány gyerekeket is integrálni, fejleszteni tudják. Ez nem is problèma ( az intèzkedèsekre gondolok csak ne lenne kötelező)


Amùgy igen mindent megkapnak a cigányok segèlyt lakást stb de viselkedni ki tanìtja meg őket? vannak kivètelek is de az ritka!


sajnos XX IX VIII XVIII XXI ker ilyen cigò kerület

40. jstefan (válaszként erre: 31. - Era 10000)
2013. okt. 2. 21:35
Ha teheted költözz el sürgősen abból a kerületből! Az egyik legrosszabb közbiztonságú kerület lett. Amikor a szomszédos IX.-ik kerületben, a közelben lévő hírhedt dzsumbujt részben felszámolták , több ezer büntetett előéletű szülőt, és családonként a 8-15 gyermekével együtt átköltöztették a XX.-ik kerületbe , úgy hogy a társasházakban lakásokat vettek nekik EU támogatással. Azóta naponta van egy egy rablás ,betörés, a sétáló utcában nyaklánc kitépés, gépkocsifeltörések. Egyáltalán nincs működőképes térfigyelő kamera,mert amit nem látnak az nincs,és nem kell intézkedni. A tanárok,és az óvónők azért nem mernek a verekedő gyermekre rászólni mert bemennek a szülők ,és megfenyegetik vagy megverik a pedagógust, vagy kirúgják mert rá mert szólni a felzárkózás alatt lévő gyermekre.
39. dafke
2013. okt. 2. 21:33
Megsérült a gyerek, és ennyi reakció? Azonnal válts!!! Ez nem elfogadható.
38. 17aadc1082 (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2013. okt. 2. 21:17

Figyi, én tudom, hogy mi a módja. Speciel a mi ovinkban ez volt, amit leírtam. Szombati kirándulást szervezett az óvónéni, most is mennek szombaton, bár már iskolás a lányom, viszik őt is. Nyári tábor is volt. Az megy, aki akar, önkéntes alapon. A gyerekek is, a szülők is imádják.

Úgyhogy én pont nem az vagyok, aki bármi miatt is elégedetlen, de ha az lennék, lehet, én is feltenném itt a kérdést, hogy máshol hogy megy ez? Mert ha az ember csak egyet ismer, akkor nem tudja, hogy máshol hogy működnek a dolgok. És, ha az egyik helyen megoldható, akkor a másikon miért nem? tény, hogy baromi sok munka, de évek óta így megy abban az oviban, ahová a lányom járt, és nem csak az ő csoportjában megy így, hanem mind a 4-ben.

Tehát a topikindító kérdése teljesen jogos, nem érti, hogy miért csak annyi műxik náluk, amennyit leírt.

37. csincsinlány (válaszként erre: 36. - Csincsinlány)
2013. okt. 2. 20:05
"Viszont a kicsi jövőre megy majd "
36. csincsinlány (válaszként erre: 6. - 3b1a5ec920)
2013. okt. 2. 20:05
Az én gyerekem is önkormányzati oviba jár és elégedett vagyok az óvónőkkel a saját csoportunkban. Nagyon sok programot csinálnak, olvasnak nekik, feladatokat oldanak meg, több helyre viszik őket, stb. Viszont a jövőre megy majd oviba ugyanide, csak másik csoportba és az ott dolgozó óvónő reakció sokszor már megdöbbentettek. Igenis vannak nemtörödőm, figyelmetlen, sokszor ideges óvónők is. Elhiszem, hogy ez sem egy könnyű szakma, de minden munkahelyen elvárják az embertől, hogy maximális teljesítményt nyújtson. Természetes, hogy egy szülő ugyancsak ezt várja el attól az embertől aki a gyermekére vigyáz napi több órában.
35. ez van és kész (válaszként erre: 24. - Era 10000)
2013. okt. 2. 19:25
ez igen pont olyanok veszik ezt sèrtőnek akik a szakmában dolgoznak "òvònők". Tisztelet a kivètelnek persze!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook