Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz helyre pénzutalás...mit tehetnék? fórum

Rossz helyre pénzutalás...mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)

18. Sort (válaszként erre: 16. - De Luca)
2011. júl. 21. 20:24
Egy internetes tavbaratsag, leven 1500 kilometerre lakunk egymastol - legvonalban. :-)
17. Sort (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 20:20
Pontosan, ha maganember, az mas. Ott mar en sem vacakolnek.
16. de Luca (válaszként erre: 14. - Sort)
2011. júl. 21. 20:18

Így van!

Érzem, hogy szinte együtt rezdül minden gondolatunk. Ez még egy csodálatos barátság kezdete is lehetne :-)

2011. júl. 21. 20:15
A Diákszövetkezetnek hidd el, nem számít 150ft, majd valahogy lekönyvelik. Ha a topiknyitónak számít, nyugodtan vonja csak le. Nem a Vatikán ő, nem kell itt jótékonykodni. :D Ha még magánember lenne az illető, azt mondom, oké.. de egy szövetkezet felé emberileg tartozni valamivel? nemá
14. Sort (válaszként erre: 13. - De Luca)
2011. júl. 21. 20:13
En egyetertek veled, a tolerancia es az emberseg nagyon szep es erenyes dolog, de a munkaban szerintem nincs helye. Illetve ugy igen, hogy nem kell meghurcolni a szerencsetlen dolgozot, mert hibazott egyet, de ha valaki hibazik a munkajaban, akkor valalja erte a feleloseget, legyen az anyagai, vagy erkolcsi. Nem hiszem, hogy a diakszovetkezet a berszamfejtovel fogja kifizetettni azt a cirka mondjuk 300 Ft-ot, ami plusz koltsege szarmazik a hibabol. De ha megis, akkor is inkabb o fizessen, mint egy harmadik fel. Ha nekem azt mondta volna a fonokom, hogy azt a 72000-t levonjak a fizetesembol, nem lehetett volna egy szavam sem. Eszembe nem jutott volna, hogy a vendeg utan telefonalgassak, hogy jaj bocsi, 80000 helyett csak 8000-t szamlaztam, nem utalnal meg el 72000-t? En hibaztam, nem ra tartozik, mazlim volt, hogy a ceg benyelte, milliardos eves forgalomnal belefer, en meg megusztam egy fegyelmivel.
13. de Luca (válaszként erre: 12. - Sort)
2011. júl. 21. 20:02

Megbocsátok! :-D

Jogilag igazat adok, emberileg nem. Arról, hogy olyan világban élünk, ahol ittas, drogos sztárok visszaeső bűnözőként egy fél ország együttérzését élvezik, az elütött áldozatot pedig meghurcolják csak azért, mert a kertben kapál a sérült lábával, és nem az ágyban várja a sültgalambot, bizony mi tehetünk.

Vannak esetek, ahol erkölcsileg is nehéz lenne meghúzni a határt, ezt elismerem, de ez nem az a kategória.

Legyen mindenki toleránsabb, szerintem hosszútávon kifizetődő!

12. Sort (válaszként erre: 10. - De Luca)
2011. júl. 21. 19:50

Bocsass meg, de ezzel nem ertek maximalaisan egyet. Hibazott, persze van ilyen. De nehogy mar a hibaja miatt egy harmadik, teljesen artatlan felnek legyenek plusz koltsegei. Utalja vissza a tranzakcio es a hozza tartozo ertesitesek koltsegeivel csokkentett osszeget. Nem kell baleknak lenni. Ha valaki dolgozik, az valaja a feleloseget. Kinek-kinek mit jelent ez a munkakoreben. En egyszer egy nullat utottem el, ez 72000 forintjaba kerult a cegnek, ahol dolgoztam. Masnap reggel mar ott volt a fegyelmi az asztalomon, teljesen jogosan, kerdes nelkul alairtam.

Vagy, ha egy orvos kezeli egy hozzatartozodat, aki meghal a doki hibaja miatt, azt is ennyivel el lehet intezni?? Tudom, most az jon, de az azert mas. Mitol lenne? Az orvos is ember, lehet rossz paszban, lehetnek maganeleti gondjai, megis joggal varjuk el, hogy ha hozza fordulunk a maximumot nyujtsa. Igy van ez minden szakmaban. Persze senki sem tokeletes, de ha hibazik, valaja a kovetkezmenyeket.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - De Luca)
2011. júl. 21. 18:34

én is így gondolom.

Ha fordított lenne a szituáció, micsoda anyázás lenne, hogy még mindig nem utalta vissza az a ....

2011. júl. 21. 18:15

Akkor most mindenki szálljon magába!

Hányszor hibáztatok már ennél jóval nagyobb kaliberű dolgokban, mint egy elütött bankszámlaszám (akár munkahelyen, akár emberi kapcsolatokban). Mindenki elvárja, hogy legalább a jelentéktelen tévedéseit elnézzék, megbocsássák. Lehet, hogy aki az utalást beállította nem volt jó passzban, beteg a gyereke, anyagi problémái vannak, elhagyta a férje... (lehet, hogy nem így van)

Utald vissza a teljes összeget, hidd el, többnek fogod Magad érezni!

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Lexi018)
2011. júl. 21. 17:59

ezek szerint pontosan ki tudod számolni, mennyivel jönnek Neked.


Számold össze és vond le.


Ennyi.

kb. 150 ft lesz

2011. júl. 21. 17:58
Amikor megjött a pénz,150ft kezelési költséget vontak le.Az üzenetdij 5darabot foglal magában,utána fizetni kell érte.Darabonként.Amikor utalok,az is pénz.Mondtam nekik,hogy örüljenek,hogy visszaadom,ha nem adnám,akkor sem tudna mit csinálni.
2011. júl. 21. 17:57
szóval szerintem Neked maximum annyi lehet a plusz ebben, hogy besétálsz a bankba (amúgy is menni akarsz,nem?)
2011. júl. 21. 17:56

az, hogy pénz érkezik a bankszámládra, neked nem jelent költséget.

A legtöbb folyószámlánál az átutalás is költségmentes.

Az üzenetdíjat mire érted? Sms-értesítőre? Annak havi díja van, nem darabonként kell fizetni

2011. júl. 21. 17:56
nem tudom,de sztem nem ez a lényeg.Természetesen vissza szeretném adni,de nem a saját káromra.
2011. júl. 21. 17:55
Akár mennyiről is van szó, szerintem sem tartozik senkinek semmivel. Sőt, örüljenek, hogy visszautalja a pénzt, amit ők elcsesztek!
2011. júl. 21. 17:54
mennyi pénzről van szó?? 150-200 ft-ról?
2011. júl. 21. 17:52

sziasztok!


Kb 2 hete egy diákszövetkezettől kaptam 23.000ftot,nem jelentkeztek érte.Ma hiv a nő,hogy vissza tudnám -e utalni.Mondom persze,és utána jutott eszembe,hogy ja amugy is levett pénzt amikor jött a pénz,kezelési dij,üzenetdij,és most azért,hogy visszautalom,azért is én fizessek?amugy is meg akarom szüntetni a számlám.Irtam nekik e-mailt,hogy miattuk nem fogok én minuszba jutni,találjanak ki valamit.Nem jött még válasz.

Most mit tehetnék?

2011. júl. 21. 17:50
Rossz helyre utalás...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook