Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz evő lett az 1 éves kisfiam, mit tegyek? fórum

Rossz evő lett az 1 éves kisfiam, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. gabi0630 (válaszként erre: 17. - _kleo_)
2008. aug. 20. 07:45
Voltak gyomor problémáink (műtét) + ekcémás!
23. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2008. aug. 19. 23:48

Szia!


Mindenesetre ne stresszelj a nem evésen, mert érzi a gyerek, és csak makacsabb lesz.


Menjen minden az eddigiekben, ne kínálj neki ezerfélét, ha azt érzed ezt kell tenned. Ne könyörögj, hogy még 1 falat, meg még 1. legalábbis ne idegesen.

Ja, és ne is zsarold semmivel, hogyha ezt megeszed.

Ha éhes lesz, enni fog.

Amennyire szüksége van azt beviszi a szerevezetébe. Majd javul az étvágya, ha alapban nem rossz evő..

Ha van kérdésed írj.


Egy anyuka, Csilla, aki amúgy egy vékony nő, és a gyerekei is gebék, de már nem izgulok rajta.

Mi ilyenek vagyunk.

Levi 3 évesen 11kg, Beni 4,5 évesen 13.

Amúgy alacsonyak is.

Pofásak, helyesek, jókedvűek, de ilyen fajták.

Ja, és amíg stresszeltem a nem evésen, addig katasztrófa volt.

Most se egy was ist das, de így legalább esznek valamennyit.:)

2008. aug. 19. 22:36
Jah, nálunk sokszor van hiszti evés közben, csak menne, az evésre nincs ideje (merugye annyi dóga van egy 1-2 évesnek:) ). Ilyenkor úgy próbálom etetni, hogy közben valami nagyon érdekeset mutatok neki (általában képes mesekönyvet, vagy egy újságot, esetleg a telefonomat, de előforult az is, hogy evés közben kipakolt egy fiókot a konyhaszekrényből), és akkor úgy evett, mint a kisangyal. Még a mai napig le kell kötnöm evés közben a figyelmét, mert különben megy a hiszti, hogy menne és nem akar enni.
21. Ezti
2008. aug. 19. 22:33

Hát én próbálom tartani magamat a fix időpontokhoz és ne legyen köztes kajcsi/nasi, a rudit vagy joghurtot, banánt akkor adom, amikor nem eszik egyátalán főétkezést és akkor megkínálom ezekkel, hátha ezt megeszi, legyen már valmai a hasában.


Kleo meddig kell tápot adni? Mert nekem i sesti rituálé inkább, bár ezt is sokadszorra 30 milinként issza meg, a végét az ágyában. Ajjjj a fenébe...:))))

2008. aug. 19. 22:26

Az én kislányom se itta a vizet, aztán kipróbáltam úgy, hogy belefacsartam egy kis citrom levét (csak éppenhogy savanykás legyen), na úgy már megitta. Cukor nélkül. Azóta is úgy issza.

A nasi nem feltétlen baj, inkább arra kell törekedni, hogy gyümi vagy zöld legyen az (összevagdosott gyümimix, valamint az ubi+paradicsom kombináció, nálunk nagyon tuti).

Csokit lehet adni a gyereknek (persze minőségit, nem valami vacakot), mert kell a szervezetének (a nemtommilyen anyag miatt), nálunk Anna egy nap egyszer kap, valamelyik étkezés után. MÁr tudja, hogy addig nincs csokika, amíg nem ette meg a hamit.

A lényeg a következetesség!

19. win
2008. aug. 19. 22:18

Szerintem itt félreértés van.

Ezti, legalábbis az én olvasatomban, nem nassnak adja a túró rudit, joghurtot, etc.


Ha nem nassol a gyerek és így sem akar enni, de megeszik egy joghurtot (és én itt natur joghurtra gondolok-esetleg friss gyümölccsel!!!) vagy kefirt, akkor miért ne ehetné azt?


A fiam kölesgolyót meg mazsolát szokott nassolni, azt is hetente kb. egyszer, és vizet, ásványvizet iszik. Ennek ellenére nem eszik. Ha nem kell neki semmi, amit tudok adni, de azt feleli, hogy enne egy joghurtot, egy kefirt, egy almát vagy egy banánt, akkor én inkább adok neki azt, mint hogy éhesen küldjem el az asztaltól vagy beleerőszakoljak valamit, amit nem kíván éppen.

18. win (válaszként erre: 15. - Gabi0630)
2008. aug. 19. 22:10
Elküldenéd éhesen aludni? Nem semmi...
17. _kleo_
2008. aug. 19. 21:44
Gabi, te miért adsz még tápot? Ezt sosem értettem. Annyival egészségesebb a gabona, a zöldség, a gyümölcs, mint a műtehéntej. Tényleg érdekel, hogy mi az ami csak a tápszerben/tejpépben van és máshogy nem tudjuk bevinni a gyerkőc a szervezetébe.
16. _kleo_
2008. aug. 19. 21:39

Az enyém mar 17 hónapos, de tejet és tejpépet még nem kapott. 1 évesen nálunk a reggeli rendszeresen uborka volt banánnal. Aztán egyre több kenyeret evett meg hozzá, mostmár eljutottunk a szendvicsekig, banán nélkül. Néha sütök kalácsot, kiflit, esetleg mézeskalácsot, vagy kap natúr kukoricapelyhet rizstejjel. Ebédre 1 évesen nálunk a mindenféle zöldséglevesek, húslevesek, ragulevesek mentek. Persze kevés leve és sok sűrűje, azzal nagyon jóllakott. Én rántást sosem tettem bele, néha habarást. Vacsorára pedig vagy zöldség, esetleg husival, vagy megint próbáltunk valami pékárut. Tízóraira és ebéd/vacsi után desszertnek mindig cukormentes lehetőleg friss gyümölcs. Én a bébiételeken is minden apróbetűt elolvastam, hogy ne egye a cukrot.


Szerintem a legfontosabb, hogy ne nassoljon. A fél banán, fél kalács, egy keksz, cukros ivólé, fél pohár joghurt rengeteg kalóriát tartalmaz. Lehet hogy épp azok miatt nincs étvágya. Még azt a keveset is elveszi. Próbálj kevés cukrot és sok hazai zöldséget, gyümölcsöt adni neki, minél több saját főzésűt. Nálunk mindig jobban fogyott az ami az apa, anya, tesó tányérjáról került a szájába. Egy egyévesnek nem feltétlenül kell már külön főzni, hacsak nem disznótoros a menü. :)


Ha a vizet nem issza, próbálj ízesítetlen teát adni neki. Esetleg mézzel. Nálunk a hársfa a menő. Ha szereti a savanykás ízeket, akkor natúr gyümölcstea. A legfontosabb a cukormentes étkezés egy étvágytalan gyereknél. Nekem mindkét fiamnál ez vált be.

15. gabi0630 (válaszként erre: 13. - Ezti)
2008. aug. 19. 21:32

Szia!


Hát ez az! Joghurt, túrórudi megy, a főtt meg nem? AZért gondoltam hogy ez makacsság, illetve rossz szokás. Azt hozzátenném még, hogy azért voltunk vérvételen, vashiányt kizárni.

Reggel-este táp, és ebéd főtt kaja, de én modtam neki, hogy ez az ebéd és ha nem eszel, éhesen fekszel le. Mutogatta egy ideig a szekrényt, ahol tartjuk a piskótát, kekszet, de rájött hamar, hogy nem vicc. Vagy megeszi amit kiteszek elé, vagy tényleg éhen fekszik le. HA csak 2 kanállal eszik már haladás. Meg kezébe adtam egy kanalt, próbálgassa csak, evett is szépen (jó, az én fiam nagyobb már), de sikerélménye volt, lehet ezért is evett jobban.

És neki a reggeli-esti táp adag 267 ml. Este kapta, de a reggeli le lett csökkentve 210-re.

Még valami. Reggeli nálunk 8 körül, ebéd 12 fle, vacxsi, az igaz este 7 körül. AZ kenyér, felvágott, sajt, ilyenek. Nem az estitápot tekintem vacsinak, az csak valami rítusféle.

14. Ezti (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2008. aug. 19. 21:03

Kleo, hát lehet a teácskát elveszem, de a vizet meg nem nagyon issza:((( Hátha...

Neked a 3 kaja az tej meg ebéd volt?

Köszi!!!

13. Ezti (válaszként erre: 5. - Gabi0630)
2008. aug. 19. 21:01

Gabi!

Megeszi a túró rudit, a kicsi joghurtot, fél banánt, de ezek így egy egész napi kajálás pl.

Nem akarom azt sem, hogy erre szokjon csak rá.

Még elmajszolja a szénhidrátokat, 1 picike darab vajas pogi, kalács fél-1 szelet, ilyesmi.

Vettem neki most cebion multivitamint, 3 napja kapja. Ha csak napi 3-szori kaja, akkor az legyen reggel este tejcsi, plussz ebéd pl.???

Most már tápszer helyett is hígabb tejpépet adtam neki vacsira, ennyivel is több kalória legalább...

12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 2. - Ezti)
2008. aug. 19. 20:56

Szia!

Az én kislányomnál is volt ilyen időszak. Februárban az egész családon átment valami nyavaja, volt hasmenés, hányás. Ez utóbbi annyira megviselte Annát,hogy nem volt hajlandó utána enni. Fokozatosan jött vissza az étvágya. Én adtam neki minden nap vitamint (Cebion-t), nálunk segített. Azóta is jó étvágya van. Szerintem egy próbát megér. (Ezt egyébként akkor is adom neki, ha egy kicsit folyik az orra, vagy ha tüsszög, ártani nem árt.)

11. Roni24 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2008. aug. 19. 20:56

Az én kisfiammal is most egy ilyen korszakban vagyunk, bár ő már 3 éves! Egyszerűen nincs igénye a normális étkezésre!

Rettentően keveseket eszik, néha még azt is úgy kell belekönyörögni!

Jó húsban van ő is, bár nem dundi, de nem is túl sovány!

Egyik nap megkérdezték mivel etetem, mert hogy olyan jó husiban van...

Leesett az állam, mert én tudom, hogy amit megeszik egy nap, az szinte a 0-val egyenlő!

A súlyán sem látszik, hogy mennyire nem eszik! Egyszerűen nem értem, mert rengeteget mozog, és csak annyit eszik mint egy beteg madár! Az apjával már azon viccelődünk, hogy biztos a levegő kalóriatartalmából él... :) Mostanra már én sem aggódom annyit, hiszen az orvos szerint is jól néz ki, és egészséges, meg aztán vannak napok mikor okoz meglepetéseket a kaja terén! :) Persze ritka eset!

Én is azt mondom, hogy ne aggódj, amíg nem kezd el fogyni, addig nincs semmi baj, valószínű nagyon jól hasznosítja a keveset is a szervezete! Adj neki olyat amit általában mindig megeszik, amit nagyon szeret vagy éppen próbálkozz újdonságokkal! Esetleg ha annyira aggaszt az étvágytalansága adj neki kekszet, vagy nápolyit, kakaót, persze ezzel vigyázni kell mert nagyon könnyen áteshet a ló másik oldalára, és elképzelhető, hogy aztán meg azért nem fog enni! Ne erőltesd semmiképp!

Esetleg megpróbálhatnál adni neki Vitacolan szirupot, hátha jót tesz az étvágyának!

Egyébként ez a hülye idő is betehet neki, a túl meleg, aztán a hirtelen jött hideg, aztán megint meleg, megviselheti őt...


Sok sikert! :)

10. win (válaszként erre: 2. - Ezti)
2008. aug. 19. 20:50

Szerintem, ha egyébként jól van (játszik, nevetgél, beszélget, stb., mint eddig), akkor nincs komolyabb baja.

Amennyire tudom, a legtöbb gyereket utoléri ez a probléma, valamikor egy éves kora környékén.


A fiam iszonyatos mennyiségeket evett, aztán egyszer csak nem kellett neki semmi, ami addig jó volt. Ma is itt tartunk, de most már nem érdekel. Tudom, hogy nem beteg, jó a kedélye, egész nap lót-fut. Nem akar enni, mert nem ér rá: játszani kell, szaladni, megismerni a világot :).

Mi sem örülnénk neki, ha megtömnének minket akaratunk ellenére, hát én sem tömöm bele a kaját, ha nem kéri.

Persze, idő kellett hozzá, míg elfogadtam a helyzetet, eleinte én is aggódtam és ez természetes is. De elmúlt. ;)



Ha megnyugtat, kérj egy vérvételt! És azért a nagy kedvencek, amik eddig bármikor bejöttek, biztosan ezután is nagyobb sikert fognak aratni, mint más étel. Ha ez egy túró rudi vagy joghurt, akkor az. Nyugodtan add neki! Ha minden nap azt kéri, akkor minden nap. Ha legalább ennyit megeszik, már az is valami.

2008. aug. 19. 20:48
A meleg miatt is ehet rosszabbul.
2008. aug. 19. 20:47
Várj türelemmel és ne erőltesd az evést. Kínáld csak naponta 3x, reggel, délben, este, hagyd hogy annyit egyen amennyi jólesik neki. Napközben pedig csak vizet adj neki ha szomjas, semmi cukros gyümölcslé vagy cukros tea. Meglásd, visszatér az étvágya hamar.
2008. aug. 19. 20:38
nekem mindig azt mondták eszik az a gyerek annyit amennyire neki szuksége van.lehet te kevesselled,de o neki elég,az hogy nem iszik nagyon tejet,nem lehet beleeroszakolni,valaki elhaggya,sok kisbaba leszokik a tejrol,hiába eroltetnénk,szeretnénk hogy igya,mert egészséges o már egy egyéniség egyszeruen nem szereti,nem jol esik neki
2008. aug. 19. 20:36
az én fiam is hasonlóan viselkedik, ő még csak 10 hónapos, és mostanság hihetetlen rosszul eszik, még nem tudni biztosan hogy a foga miatt van-e...
2008. aug. 19. 20:36

Szia!


Van olyan amit szeret, és amit megeszik? Pl joghurt, banán, keksz stb...?

Mert nálunk ugyanez volt. Elhúzódó fogzás, semmi nem evés, csak néhány kanál joghurt, banán, néhány szem keksz, de más semmi. Miután kijött a fog, kicsit bekeményítettem, mert fura volt ha megeszi a johurtot, a levest nem? Adtam neki multivitamint, amellett pedig megvontam ideiglenes a tízórait és az uzsit. 3 nap után evett.

4. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2008. aug. 19. 20:33

nekem a nagylányom volt ilyen.hetente egyszer evett normálisan, a kenyereket egybe dobáltam ki.

most meg zabál:))))

a kisfiam meg ennyi idősen volt zabás most meg turkálja a kaját. majd kinövi.

2008. aug. 19. 20:32

semmit. ugyanúgy ahogy a felnőttnek a gyereknek is lehetnek hullámos időszakai.

valószinű ennyi kell most neki.

ha egészséges nincs baj.

2. Ezti
2008. aug. 19. 20:31

Sziasztok!


Most 1 éves kisfiam sosem volt nagyétkű, de mára már a 2 deci rggeli és esti tápszert is 3-4 részletben kell belediktálni. Napközben szinte semmit sem eszik, főzelékeket egyátalán nem, amiket régebben szerettett nagyon, azokat sem eszi meg, max. 3-4 kanállal és kész.

Ez az állapotot megelőzte egy elhúzódó fájdalmas fogzás, de a fogacskák már kijöttek azóta, az éjszakai fel-fel sírogatás és az étvágytalanság megmaradt. Nincsen rossz húsban, de ez az étvágytalanság nagyon aggaszt. Mi történhet vele??? Mit tehetnénk?

Köszönöm előre is a segítséget!

1. Ezti
2008. aug. 19. 20:28
Rossz evő lett az 1 éves kisfiam, mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook