Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2360. Hamil (válaszként erre: 2359. - Frida3)
2019. ápr. 10. 11:12
Szia,en Finaceat hasznalok a gobokre,ha van. Amugy meg Soolantraval kenem az arcom minden 2ik este vekonyan.Nekem ez nagyon bevalt🙂
2359. Frida3
2019. ápr. 9. 18:14
Sziasztok! Sajnos én most elég borúlátó hangulatban vagyok. Még sosem volt ilyen csúnya a bőröm. Elmentem lézeres kezelésekre. Végig csináltam a javasolt sorozatot. (5 alkalom) Az orvos persze megint gyógyszert írt fel, amit én nem tudok szedni. ( magas a koleszterinem ) A háziorvos elájult, hogy minden előzetes vizsgálat nélkül felírta a bőrgyógyász ezt e gyógyszert, amit állítólag már több országban nem ajánlatosnak tekintenek.(Rengeteg veszélyes mellékhatása van) Persze a bőrdoki csak szajkózta, hogy szedjem, szedjem, ez csak „ vitamin” Ilyenkor nem kell az egész embert tekinteni? Én elhiszem, hogy van, akinek használ, de aki nem tudja szedni, mert van valamilyen egyéb problémája is, mint a rosaceaja? Az csak adja ki a rengeteg pénzt, mert a lézeres kezelés önmagában nem használ semmit. Több százezer forint egy ilyen kezelés. Túl drága ahhoz, hogy az orvos széttárja a karját mondván ilyen is van, mármint, hogy nem használ. Ezt csak azért írtam, hogy ne bánkódjon, aki nem engedheti meg magának, hogy ilyen kezelésre menjen. Az erősebb hajszálereim ugyan úgy megmaradtak. A göböket pedig csak a gyógyszer tudná vissza szorítani.
2358. SSszonja (válaszként erre: 2352. - Szabeva)
2019. ápr. 7. 20:28
Szabeva írtam privit nézd majd meg. Ugyanígy IPL tapasztalat.
2357. Bojholyska86 (válaszként erre: 2351. - 8f8f3a827e)
2019. ápr. 6. 11:55
Okoskolbász! Írtad hogy 1,5 éves folyamat kb amíg javulás lesz! De addig kell kezelésre is járni? Sikerült megkeresnem Almádi doktor urat, sajnos elég késői időpontot tudtak adni és azt is közölték hogy már csak ősszel lehetséges a kezelés!
2356. Murci33
2019. márc. 21. 18:48
Tetrlysall 300 al van valakinek tapasztalata. Ma voltam dokinál aki megerősítette, h ez rosacea
2355. Murci33
2019. márc. 20. 11:29
Egyébként krémből már mindent próbáltam, ami termeszetes, vagy gyógyszertári, minden mentes, de teljesen mindegy. Ha még nem nekem az arcom nagyon száraz a bőröm. Ti milyen arckrémet javasoltok?
2354. Murci33
2019. márc. 20. 11:28
Ja egyebkent a fogamzasgatlon gondolkodom,hogy elkezdem szedni mert hátha az rendbe teszi.
2353. Murci33
2019. márc. 20. 11:27
Sziasztok! A történeteiteket olvasva rájöttem, hogy az eb problémám nem is olyan nagy ,csak nekem. Sosem volt baba bőröm, de éveken keresztül fogamzásgátlót szedtem,ami gyönyörűen rendbe tartotta. Babatervezes előtt 2 évvel abba hagytam, akkor sem volt igazán baja az arcomnak. De terhesség után kezdődtek a problémáim. Piros pattanásszerű dolgok, kitüremkedesek, amiknek nem volt igazán közepe, csak az arcom két oldalán jönnek ki , van kb 1 hét tünetmentes időszak és utána megint elborítja az arcom. Voltam több borgyogyasznal. Az egyik anno azt mondta hogyajd ha nagyobb lesz a gyerek és többet pihenek elmúlik. Nos a lányom már 4 éves régen végig alusszuk az éjszakát, de ez nem változtatott a dolgon. Egy másik bőrgyógyász 5 méterről azt mondta h rosacea, ezzel nem lehet semmit tenni szokjak hozzá. Akkor úgy gondoltam ez hülyeség, nekem nem az a tipikusan egybefüggően piros az arcom. Most már viszont azon agyalok ,hogy talán igaza volt. A gyomrommal, emésztésemmel is voltam problémák ezért tej és glutén mentes étrendre kellett áttérnem illetve leves cukrot fogyasztok. Azóta javult helyzet, de ha diéta hiba van akkpr pár órán belül megjelennek megint ezek a foltok. Nem tudom lehet ez valóban rosacea? Vagy az étel intolerancia lenne? De akkor máshol is lenne kiütés nem? Megint el fogom menni dokihoz , kíváncsi vagyok mit mond ,csak az a gáz h holnapra van időpontom de persze most szép a bőröm magához kepest.
2352. szabeva
2019. márc. 19. 17:21
Három hete voltamIPL villanófény kezelésen rosaceas arccal. az orromat is kezelték ahol szerintem nem volt ilyen, de azóta nem csak az arcom hanem az orrom is piros. Úgy látom kiterjedtebb lett a pirosság. Sebek soha nem voltak az arcomon csak ezek a csúnya piros erek. Rozex 7,5mg emulziót kaptam azzal kell 2x kennem. Három kezelést javasoltak, jövőhéten lenne a második, de nem merem bevállalni mivel most is csúnyább lett mint volt. Van valakinek tapasztalata?
2351. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2350. - Bojholyska86)
2019. márc. 18. 12:00

Kozmetikus nem kezelhet rozáceát, az általuk működtetett villanófény nem alkalmas erre. Keress orvost!


Ami a tapasztalatom, hogy az ELOS és pulzáló festéklézer terápia a hatásos gyógymód a rozáceára. Debrecenből volt nálam Almádi doktor úr tanulni kb. egy éve, ő ELOS-szal dolgozik. Pulzáló festéklézer nincsen Db-ben.


Kolbi

2350. Bojholyska86 (válaszként erre: 2348. - 8f8f3a827e)
2019. márc. 15. 21:36
Köszönöm a választ Kolbi! Ha én mégis úgy gondolom, hogy szeretnék más lézert kipróbálni, ez működőképes? VAgy többet ártok neki, ha most egy másik kezeléssel folytatnám? Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre kezdtem el járni....Itt Debrecenben nincs igazán lehetőség arra , hogy válogassak a kezelések között!
2019. márc. 13. 17:41
Sziasztok.Hétfön kezelésen voltam jó pàr hajszàlér volt az orromon ezt szerettem volna eltüntetni.apró kellemetlen kis túszuràsokat éreztem csak a kezelés alatt.kicsit gyulladásban van maga az orrom és hàmlik.Eucerin Anti-Redness arcàpolót vettem és màr fel is kentem.Remélem lesz hatàsa,de valószinü megveszem a màsik készítményt ami szintén Eucerin.
2348. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2347. - Bojholyska86)
2019. márc. 11. 21:32

A rosacea kialakulása változó. Van, akinek csak kitágult erek jelennek meg az orcán és ez elkíséri őket egy életen át különösebb progresszió, romlás nélkül. Másoknak már iskolás korban pír alakulhat ki erősebb emocióra, míg másoknak meg kifejezetten gyorsan progrediál az életet befolyásoló klinikai kép, mely az utca túloldaláról is ordít. Ezzel azt akarom mondani, hogy a rosacea kifejlődése (progressziója) egyéni, de mindig megfigyelhető benne egyfajta hullámzás a romlás és az átmeneti javulás közben. De ha visszanézünk akár egy évet is, az eredmény mindig rosszabb, mint előtte volt.

A fénnyel történő gyógyítás során is megfigyelhető ez a hullámzás. Ahogy a pácienseimnek szoktam mondani, először a kis erek falában indul el a változás, válik rugalmasabbá az érrendszer, így a nagyobb erek mintegy "rátolják" a vért a kisebb erekre. Azok meg belobbannak a pluszban érkező vér hatására. Ez átmeneti, de nem rövid időszak.

Az első viziten erről szoktunk a pácienssel beszélgetni, hogy a negyedik kezelés után, amikor a fotót készítem, általában a bőr megszépülése már elkezdődik, de a rozácea remissziója (nyugalomba kerülése) még nem indul el. Sőt, sokszor rosszabb, egyneműbb, kiterjedtebb lesz. Az igazi javulás kb. másfél éves folyamat. Szóval, nem akarom elkeseríteni, de még egy hosszú folyamat előtt áll. Kitartás!


Kolbi

2019. márc. 9. 17:03

Kedves Okoskolbász!

Debrecenben élek, és itt próbálom megoldani a rosacea kezelését! Most voltam a 3. lézeres kezelésen! A kérdésem az lenne, hogy előfordul olyan, hogy romlik az arcom a lézer hatására? Eddig azért nem nagy területen volt piros, most viszont szinte az egész orcám piros és ég!

2346. SSszonja
2019. márc. 6. 16:34

Sziasztok.nalam most van egy nagyobb fellángolas eddig egesz nyugiban volt ez a szar. Most kb 1 hete főleg délelőtt a bőröm szinte feszül úgy ég es persze piros..akkor is ha mellettem egyaltalan nem megy a fűtés.nálam göbök nincsenek 1es típus lehetek.

A lenyeg hogy kínomban összeolvastam már mindent es írják hogy az oximetazolin ami az orrcseppekben van az érösszehúzó hatasa miatt enyhít.vettem Nasivint es tenyleg jó. Kb 70%os enyhülest adott ma es remenykedem hogy lassan lecseng az egesz es ismet nyugiba kerül a bőröm.akinek van kedve tehet vele egy probat en siman orrba fujtam.a bőrre kenve nem vettem eszre változast.

2345. alinka01 (válaszként erre: 2344. - Monaaaaa)
2019. márc. 5. 19:50
Nekem viszonylag enyhe a rosacea-m, jó rá a Rozex. De nézegetek persze én is másokat. Ezzel az Orbáncfű olajjal vigyáznék a helyedben, mert azt írják ők is, hogy: Fontos, hogy napozni nem szabad a használata alatt, mivel az orbáncfű fényérzékenységet okozhat! De lehet, hogy már az is elég a fényérzékenység kialakulásához, ha jössz-mész a szabadban, hiszen ma már februárban kezdődik az erős napsütés.
2344. Monaaaaa
2019. márc. 2. 11:57
Sziasztok! Próbálta valaki Gyuri bácsi Orbáncfű olajos kivonatát?
2343. papsajt07
2019. febr. 28. 06:55

Érzékeny,vékony a bőröm,gyulladásra hajlamos,és rozacea is kialakult rajta.

Az a fajtája,ami nem csupán esztétikai probléma,hanem ég,fáj,viszket is.

Ami a legnagyobb gond,az a nagyon komoly allergiám a citrusfélékre.

Az eddig felkeresett bőrgyógyászok mindegyike kész termékekkel dolgozott:Eucerin,Toleriane,Rozex krém stb. Ezek mindegyike tartalmazza pl.a citrid acid összetevőt.

Egy gyulladáscsökkentő hatásos hidratáló krémmel is sokat javulna az állapotom,de azt sem kaptam.

Amit jelenleg használok,az a nonion vízzel keverve,mert még leginkább azt bírja a bőröm,de az egy nagyon gyenge készítmény.

Kérdezném,hogy tud valaki segíteni ennek a bőrproblémának a megoldásában/enyhítésében?

2342. Démon94 (válaszként erre: 2341. - E18f2d4ad1)
2019. febr. 27. 20:11

Szia!


Kiprobalok én is egy olyan fogkrémet köszi!


Tényleg volt amikor hónapokig nem sminkeltem max néha, és akkor is csúnya volt az arcom..

Illetve sokáig vichy gyógyszertári alapozót tettem fel


Sokat olvastam, Sok pénzt költöttem már én is és elvagyok keseredve hogy tényleg semmi se használ..

6ezres alapozot vettem 6ezeres fenyvedőt és rengeteg gyogszeres kuran mentem at rengeteg kenőccsel..

Sok allergia vizsgálat..


Mondjuk nálam szerintem gyulladás lesz, de mire kiderul hogy hol van a gyulladás.. A sok vizsgálat és ismét sok pénz lesz:(

2341. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2339. - Démon94)
2019. febr. 27. 17:19

Szia!


Nekem a lilaság, göbök, hámlás pont az alapozótól jön elő meg a többi sminkszertől. Itthon vagyok GYED-en, nagyon ritkán sminkelek és így észre vettem, hogy árt. Pár óra sminkben és lemosás után ott a lila, göbös hámlás napokig. Bármilyen márkát használok, egyik sem jó. Még a szemfestékre is reagál a szemem. Vörös, könnyezik. Pedig évekig naponta sminkeltem.

Így sem szép a bőröm, mert a több évi rozacea nyomot hagyott.


Elhagytam Kolbi tanácsára a fluoridos fogkrémet, így a szám körül megszűnt a sok vörös göb. Egy előre lépés, köszönöm!


Gyanítom, hogy van még vmi káros anyag, amivel kapcsolatba kerülök és a tüneteket okozza, de nem tudom, mi lehet az.

2340. Démon94 (válaszként erre: 2338. - Bncbp)
2019. febr. 27. 16:08

Én egyébként gyárban dolgozok, eleinte mikor uj voltam néha elpirultam de már ritkán.

Nyáron durva lesz mert legkondi sincs..

2339. Démon94 (válaszként erre: 2338. - Bncbp)
2019. febr. 27. 16:06

Nagyon át érzem!!

Mindenki mondja várja a nyarat de nekem egyből az jut az eszembe hogy piros lesz az arcom..

És hiába nem eszek olyat, hiába iszok sokat,volt amikor nem sminkeltem egyáltalán.. És mégis kijott.

Piros kis pattanás szerű pöttyök, kiszáradt hamlott bőr stb..


Talán nőként annyi szerencsém van hogy ott az alapozó.. Ha esetleg megyek valahova és nagyon csúnya az arcom.


Meg sose felejtem el mikor télen valamelyik évbe volt egy szeles nap, és széllel szembe mentem, és legalább egy hétig bedurrant az arcom tiszta piros volt..


Egyébként nekem az antibiotikum használt csak eddig, szóval én arra tippelek hogy nekem valami gyulladás miatt jött ki

2338. Bncbp (válaszként erre: 2337. - Démon94)
2019. febr. 27. 09:20
Na az mostmár nekem sincs. A 3. Szakmámban kezdtem el dolgozni a többi már a betegség miatt esélytelen. Nem nagyon lehetne vele emelgetni sem, hideget meleget kerülni kell diétázni egész hátralévő életembe kínosan ügyelni az arcbőrömre... Szóval lassan ez is ugrik. Irodai munkák szintén kizárva. Akkor mi? (költői) Még egy nyaralás is kizárva a kellemesen hűs hotel szobákon kívül. Rettentően dühítő. 😠😠😠
2337. Démon94 (válaszként erre: 2336. - Bncbp)
2019. febr. 27. 05:42

Nekem ez a pirulás a 0 önbizalmam hozza ki.

És a rosacea erre rasegit egy jó piros szinvaltassal..szerintem te is rosaceas lehetsz

Állítólag ezt megszuntetni nem lehet, max enyhíteni.. 😥😢

2336. Bncbp (válaszként erre: 2335. - Bncbp)
2019. febr. 26. 23:14
Sikeresen el is küldte és nem tudom visszavonni. Szóval aknekon kívül semmit nem láttak, az kezelve lett gyógyszerrel de a pirosság azóta egyre durvábban 'rohamokban érkezik' vérben foeog a szemem úgy nézek ki mint aki 2 hete bömböl, nem alszik, és leforrázták az arcát néha már átmegy lilába. Izzik a fülem is. Ha hozzám szólnak is azonnal ez történik mellé persze brutálisan izzadok. Két pszichiáternél, pszichológusnál, kineziológusnál is jártam. Tippek voltak, de érdemleges változás semmi. 6 éve magas a vérnyomásom gyógyszert is szedek rá. Jelenleg endokrin úton próbálok közelíteni. Esetleg mégegy bőrgyógyász? Neurológus? Lassan már a munkahelyem is ott fogom hagyni. Mindenkit próbálok kerülni magamra sem ismerek. Érdekes módon ha végig dolgozom a napot és nem ülök le, nem megyek enni,nem történik semmi egész tűrhető. Amint beülök az autómba vagy néha megvárja még hazaérek éa nyugalomba helyezem magam bedurran és megőrít. Reggelre megint szép fehér az arcbőröm az első lehajolásig. Én nem tudok így élni...
2335. Bncbp
2019. febr. 26. 23:03
Sziasztok! Sosem fórumozok remélem nem lesz túl hosszú de szeretnék egy kis segítséget kérni. Rosaceam lehet? 24 éves vagyok, férfi. Már visszaemlékezni sem tudok pontosan 17 körül lehettem amikor a barárnőm gyakran megjegyezte, hogy 'elpirulok' mondjuk a pénztárnál. Mindig is szép bőrű voltam, edzettem mondjuk amelett az életvitelem hagyott némi kívánni valót. Aztán néha már én is éreztem egy kis húzást az arcomon de nem volt állandó és nem ia foglalkoztam vele. 20 évesen észre vettem, (szabad téren dolgoztam télen) hogy étkezésnél a melegbe beülve ill. Hazafelé a meleg kocsiban brutál feszül az arcom, lángol, piros. 1-2 óra alatt lement. Majd azthiszem 2 évig megint semmi nem történt (télen sem) és most két éve megint elkezdődött télen és már el sem múlt tulajdonképpen állandósult van egy alap pirosságom, és az arcom, mellkasom, hátam, lábam tele lett aknekkal. 2 a városomban kiváló magán bőrgyógyásznál jártam, mivel alapjáraton nem láttak semmit az akne
2334. soyle74 (válaszként erre: 2333. - Démon94)
2019. febr. 26. 19:24
Hát igen, nagyon idegesítő dolog valóban, ráadásul érthető, hogy egy nőt még jobban zavarja ez, bár férfiként engem is eléggé zavar. :/
2333. Démon94 (válaszként erre: 2332. - Soyle74)
2019. febr. 26. 19:15

Köszi a válaszod,

Én mindegyiket kipróbálnám, szépen sorba..de igen az összes drága...

Utalom ezt a betegséget.. Igaz van ennél nagyobb is de rohadtul megkeseriti az életem

Télen kiszárad és azért sebes, ősszel kifujja a szél és piros lesz, nyáron a melegtől durran be...

2332. soyle74 (válaszként erre: 2331. - Démon94)
2019. febr. 26. 16:37
Én a Dr. Lenkei-féle Roza krémmel szemezek már egy ideje, mert állítólag ez nincs tele mesterséges anyagokkal, bár eléggé elriaszt a közel 4000 ft-os ára... :/
2331. Démon94
2019. febr. 26. 16:01

Kinek mi vált be?

Nemtudom melyik krémet vegyem meg a patikába.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook