Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rókák (mint állat) ...a ravaszdiak nem csak tyúkot lopni tudnak!! fórum

Rókák (mint állat) ...a ravaszdiak nem csak tyúkot lopni tudnak!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. aug. 18. 18:32
Ma voltam az állat orvosnál, szerinte nem beteg az a róka csak éhes. Nem is értette ha nem harapott meg senkit miért oltanának be egy fél utcát.
2014. aug. 17. 18:31

Sajnos róka probléma van nálunk is. Hetek óta garázdálkodik a szomszédomba, már nem csak éjjel nappal is jön. Helyeztek ki rókacsapdákat, erős mérget ami rögtön le kellett volna hogy terítse. Minden hiába, volt kint a rendőrség, közterületes, az Önkormányzattól, állatvédők....

Hétfőn vadáz + rendőr fog jönni megpróbálják kilőni és a feját beviszik az ÁNTSZ-hez megvizsgálni hogy veszett-e.

Azt mondták ha veszett beoltják a szomszédokat

is,ez nekem nagyon érdekes nem is láttam a rókát, nem tartok állatot az udvaron és a szomszédba sem jártam miért kellene beoltani engem és a családtagjaimat? Mitől lehetnék veszett?

63. ina87
2013. okt. 27. 23:03
Nagyon ravasz egy állat a róka,több baromfit elvitt a ház környékéröl saját szememel láttam mikor át ballagot az utca tul oldalára ugy 10percet néztünk egymásra észre vett h megláttam majd eltünt,nem szerettem öket
2009. dec. 19. 20:16
Londontól délre 30 mérföldnyire még a cicát sem lehet símán kiengedni, mert elviszi a róka, ami meg ugyebár védett állat. Cica csak úgy mehet ki füvet legelni, ha kap hámot és már sétálhat is a gazdival... A rókát pedig nem csapják el, ha átmegy az úttesten. A saját szememmel láttam, milyen kényelmesen battyog... a reptértől néhány kilométerre.
2009. ápr. 17. 17:18
..... pedig a rókák ügyesek ... és okosak ... és .... :oDDDDDDDD
2009. ápr. 17. 17:17
Egyszer a szomszédunktól elvitt egy tyúkot a róka. Amikor menekült ki az udvarból még a kerítést is átugrotta a tyúkkal a szájában. Ki sem néztem volna egy apróka rókából ekkora ugrást.
2009. ápr. 17. 15:25

.... öööö .... :o)))))))))

Biztos nagyon aranyosak .... :oD

2009. ápr. 17. 15:14
Sziasztok!Én csak most regisztráltam a honlapra,mert láttam,hogy itt a fórumon nagy az érdeklődés a rókák iránt!Semmi egyéb célom nincs,minthogy gazdát keresek rókakölykeimnek!2hónaposak,és szelidek,játékosak!Akit érdekel irjon nyugodtan,aztán a többit privátban megbeszéljük,ha kell küldök képet is!
57. andix (válaszként erre: 56. - Zizisicc)
2008. aug. 12. 21:31

szia.

Van még de csak kiscsirke ami szeptember végén megy a fagyasztóba(na meg az összes még megmaradt jószág is)

Télire nem akarok rókát háziállatnak na meg takarmány is annyira drága hogy jobban járok ha a boltba vagy háznál veszem a tojást.

Ha ezen túl vagyok már én is szerethetem a rókákat mert nem tesz kárt nálunk.

56. Zizisicc (válaszként erre: 55. - Andix)
2008. júl. 26. 09:25
Szia Andix! Na, mi van a "rókáddal" és van még tyúkod?
55. andix (válaszként erre: 54. - Zizisicc)
2008. jún. 22. 10:50
Ne szégyeld magad.Engem már nem idegesít.Sajnos ilyen a tápláléklánc.Ha jól belegondolok ő is egy állat és éhes.Ha lehetne etetném is csak hát annyira nem szeretem a rókákat.Majd nem tartok tyúkot és nem lesz neki mit elvinni.:))
54. Zizisicc (válaszként erre: 53. - Andix)
2008. máj. 25. 11:10

Sajnálom, nem is tudom, mit mondjak. :o((

Szégyenlem magam helyette is. Pedig most már lenne kajája. Lehet, hogy beteg vagy sérült, azért megy a könnyű prédára?

53. andix
2008. máj. 25. 10:35
Na megint itt járt a kis ravaszdi.Elvitte a tyúkanyómat.Szegény kiscsibék meg nekem csipogtak az ablak alatt egész éjjel.Hiába szaladgáltam egész éjjel csak túl járt az eszemen.
52. Nagisa
2008. márc. 26. 11:23

persze, h szépek! :) máskülönben nem is figyeltem volna fel rájuk ;)

amúgy én is elfogult vok, csak másképp! :P nekem a pusztai róka a kedvencem, de nem a szépségük miatt, hanem a neve miatt! mivel én is Pusztai vok. :P

51. andix (válaszként erre: 50. - Nagisa)
2008. márc. 19. 21:55
A kutya azóta szabadon van és megmentve a rókától jól vannak a jószágok is.A rókák szép állatok mert minden állatnak megvan a maga szépsége csak ezzel a fránya vörössel nem tudok megbékélni.Láttam képen olyan rókafajtákat amíg valóban nagyon szépek.Én elfogult vagyok velük szembe azért nem látom sokszor a szépségüket.
50. Nagisa
2008. márc. 10. 08:38

hűű, kicsit rég jártam erre... ^^ sajnos nem volt időm, alkalmam. nah mindegy.

andix: sajnálom a tyúkodat! remélem, h a másik majd olyan helyen költ, ahol védve van! :) amúgy télleg szép! ... meg a sejem tyúk is, bár nekem a rókák akkor is jobban tetszenek! :P

49. andix
2008. márc. 8. 21:22
Úgy legyen,ha nem azt megírom bár nem segít már szegénykéimen.Nagyon bízom a kutyánkba mert eddig is védte a jószágokat.
48. Zizisicc (válaszként erre: 47. - Andix)
2008. márc. 8. 21:14
Úgy értettem, hogy Neked sem lesz károd, meg a tyúkok is megmaradnak! :o)
47. andix (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2008. márc. 8. 21:09
Ha elvinné az összes jószágom akkor se bántanék egy állatot se,az életben maradásért küzdenek ők is.Ilyenkor kevés ennivaló jut nekik gondolom ezért jönnek be az udvarba mert nyáron nincs ilyen gondom.Akkor nem viszi el semmi a jószágokat.
46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Andix)
2008. márc. 8. 21:06
Hát, remélem nem merészkedik újra a közeletekbe, akármi is volt, és akkor nem lesz senkinek sem baja! :o))
45. andix (válaszként erre: 44. - Zizisicc)
2008. márc. 8. 21:03
Mivel tanyán lakunk nekünk nincs szomszédunk,ha lenne nem csak az én jószágom látná kárát.Egyébként lehet hogy ártatlanul vádoltam most a rókát mert azóta nincs semmi mozgás,de lehet az is az oka hogy szabadon van a kutya.
44. Zizisicc (válaszként erre: 43. - Andix)
2008. márc. 8. 19:17
És mit szóltak a szomszédok? :o))
43. andix
2008. márc. 8. 19:06
Petárdát durrogtattam neki mert bántani nem szeretem az állatokat mégha az róka is.
42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Andix)
2008. márc. 8. 17:07
És mivel sikerült elűzni?
41. andix
2008. márc. 8. 14:07
Most nem csak gondolom.Mikor tavaly járt találkoztam vele.Két hétbe telt mire elűztem az udvarból.
40. Zizisicc (válaszként erre: 39. - Andix)
2008. márc. 8. 13:24
És tényleg, honnan tudjátok, hogy róka volt? Láttátok?
39. andix (válaszként erre: 38. - Zizisicc)
2008. márc. 8. 11:43
Ebben igazad van mert kóbór kutya is járhatott volna épp erre.Annak is megvan a valószínűsége.
38. Zizisicc (válaszként erre: 37. - Andix)
2008. márc. 8. 09:58

:o))))))

Én könnyen vagyok, se tyúkom, se libám, se kacsám ...

Gondolj a Vukra! :o)) Végül is a róka sem rosszabb semelyik más állatnál sem, sőt a maga nemében páratlan, de meg kell tanulni együtt élni vele. Lsd. kerítés stb. stb.

37. andix (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2008. márc. 7. 20:31
Ha nem gondolok a kistyúkomra akkor nem is olyan csúnya állat a róka.Az ami neked fent van nagyon édi,de ilyet nem szeretnék az udvaromba.
36. andix
2008. márc. 7. 20:12

Megyek és mindjárt elengedem a kutyát csak lefektetem a gyerkőcöket.

Remélem reggelre meglesz még a kiscsirkém.A csirkén kívül van még két kakasom is(apa és fia)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook