Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék fórum

Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék (beszélgetős fórum)


987. Lujza82
2017. aug. 31. 15:16
Anne ti tudjátok már hol szültök? Èn kórházdilemmában vagyok, az ikres koraszülès miatt mert a Róbertbe csak 36-ik hèttől lehet menni, nem tudom kockáztassak e, vagy keressünk másik kórházat. Most a Honvèden ès a Jánoson agyalunk csak nem ismetem az ottani dokikat.
986. Lujza82
2017. aug. 31. 15:11

Örülök,higy minden rendben.

Èn szinte az egèsz nyarat 5db felsővel nyomtam vègig, amik lenge tunikák, mert a combom az már az elejèn kicsit szèlesebb lett a mozgáshiány miatt így azokkal takartam a comb rèszt itt munkahelyen. Èn is vettem már 2 új gatyót de mèg nem volt rajtam mert fèlek az is csak melegítene pocaknál ès így is hisztis vagyok s melegtől. De pont ma mondtam a főnöknek, h jövő hèten elmondom a kollegáknak is mert most már a bő cucc alatt is èszrevehető. Hètfőn megyek uh- ra. Kiváncsi leszek mert a genetikain B babára mondták fixen h ő lány, a másik lehet fiú. Múlt hèten nem bírtam már kivárni a szept 4-et ès elmentem egy uh-ra, ott meg A babára mondta h tuti lány, B baba lehet fiú. Úgyhogy most már kiváncsi vagyok :)

S mozgás viszont nrkem már most is nagyon nehèzkes nem tudom mi lesz kèsőbb. Folyton úgy èrzem mintha csigatempóban közlekednèk mert olyan mintha szèt akarna repedni a hasam.enni inni sincs kedvem mert szètfeszülök, úgy èrzem nincs hely egy korty víznek se.

2017. aug. 31. 13:59
Sziasztok! Ma voltam UH-n, minden rendben. :-) A Prenateszt még nincs meg, egy vérvétel még kell. Már kezd szépen domborodni a hasam, egy nadrágom sem jó már, így be kellett szereznem már kismama nadrágot. Ti hogy vagytok?
984. Lujza82
2017. aug. 29. 06:02

Sziasztok,

Anne, hogy vagy? Túl vagy már a prena teszten?

983. Fannikutya (válaszként erre: 981. - Lujza82)
2017. aug. 20. 13:19
Lujza gratulálok a babócákhoz és nagyon vigyázz magatokra!😊
2017. aug. 20. 13:18

Sziasztok!Most egyben írok mindenkinek,mert nagyon rég jártam itt és döbbenten olvastam az eseményeket.Anne borzasztóan sajnàlom és én tudom hogy min mentél át.Nem pont ugyanez volt de a fájdalom és értetlenség hogy miért velem és miért az én babámmal.Es en sem fogom fel hogy miert nem lehet ezt a vizsgálatot korábban megcsinálni?

Szeptemberben megyek majd megint és most gy ideig nem foglalkoztam a dologgal.Adtam magamnak egy hónapot ahol csak nyaraltunk es együtt voltunk a ferjemmel.Csak mi ketten számítottunk mert nehéz tavaszunk volt.De őszre folytatjuk!

Én eddig nem csináltam semmit ami segithet de lehet most elkezdem a Q10-et meg folytatom az Avivat az a terv.

981. Lujza82
2017. aug. 18. 14:05
Fannikutya nálad miújság? Mindjárt szeptember.
2017. aug. 16. 19:39
A Rózsakert Medical Centerben a Prenatestet javasolták, hogy ellenőrizzük egészséges-e a baba,mivel több hasbaszúrás már nem ajánlott a kockázat miatt. Az UH szerint nincs semmi anomália, de biztos,ami biztos. 4D-s UH-t is szeretnék majd.
979. Babus123 (válaszként erre: 977. - Anne0007)
2017. aug. 16. 15:23

Szia! Köszi,hogy megírtad,nagyon szorítottunk értetek!

Továbbra is nagyon szorítok,hogy ennyi borzasztó dolog után végre legyen nyugalmad és a lehetö leghamarabb felépülj ebböl lelkileg is,és a babával már ne legyen gond és sok örömödet leld benne és a terhesség további trimesztereiben! Lehet,hogy ez most nem alkalmas,de pár héten belül egy 4D UH? Mi most voltunk,és eszméletlen eröt és lelkesedést ad.Talán segítene átlendíteni ha látod a babád,aki még veled van,és akiért érdemes menni elöre! Örülök,hogy jól van a baba!

978. Lujza82 (válaszként erre: 977. - Anne0007)
2017. aug. 16. 08:55

Remèljük, ennyi szörnyűsèg után most már minden rendben lesz. Megèrdemelnèd már a nyugalmat.

Ahigy leírtad,most èn is megsirattam a babádat.

2017. aug. 16. 08:23
Sziasztok! Túl vagyok rajta. Fájdalmas volt minden szempontból. Kb. 25 percig tartott, ebből 10 percig a hosszú 20 cm-es tűvel kotorásztak bennem, borzalmas volt. Amikor hirtelen kihúzták a tűt a hasamból,úgy éreztem,mintha a méhem is kiszakadna. Két orvos,két asszisztens ügyködött rajtam, elnézést kértek a végén,hogy így megkínoztak,de nem volt könnyű elérni a babát,menekült volna....Közben hangtalanul potyogtak a könnyeim. Aztán UH ellenőrzés, B baba rendben, A baba már nem mozdult. Szörnyű érzés, még akkor is,hogy tudom,beteg volt. Továbbra sem értem,hogy Magyarországon miért nem vizsgálják meg beültetés előtt az embriókat,akkor humánusabb lenne a redukció,mint 13 hetesen, mikor láttam már,hogy jártak a kis kezei lábai. Aki ezt a döntést hozta,nyilván halvány fogalma sincs róla,mit él át egy nő ilyenkor.
976. Lujza82
2017. aug. 15. 04:29
Gondolok Rád Anne, kitartás!
975. Medlin (válaszként erre: 974. - Anne0007)
2017. aug. 14. 19:06

Szia Anne! Nagyon sajnálom ami Veletek történt, bízni kell a harmadik babában.

Én ezen már egy ideje gondolkodom, hogy miért nem lehet a lombik embriókat a beültetés előtt genetikailag megvizsgálni??? Miért lenne az baj, h kevesebb vetélés lenne és beteg babát kellene elvenni. Ez szerintem is felháborító!!

974. Anne0007 (válaszként erre: 972. - Babus123)
2017. aug. 12. 11:53
Köszönöm szépen! Nagyon bízom benne,hogy minden rendben lesz és kapaszkodik erősen a babánk.
973. Babus123 (válaszként erre: 966. - Anne0007)
2017. aug. 11. 17:34
ez engem is dühít..:( hogy itt miért kell ennyi felesleges szenvedésnek kitenni az embereket,míg máshol ezt simán elkerülhetik,nem értem! Aki ezt a döntést meghozta el se tudja képzelni,hogy min megy egy csomó ember keresztül emiatt:(
2017. aug. 11. 17:28

Lujza,szuper hírek!Gratulálok! És lesz fiú,lány is! De jó! :)

Anne,érted meg szorítunk kedden nagyon!! Szorítok nagyon a másik babáért!! Annyi nehézségen mentél már keresztül,muszáj már,hogy jó is történjen!

971. Lujza82 (válaszként erre: 970. - Anne0007)
2017. aug. 11. 17:00
Sajnálom nagyon, már így is annyi mindenen mentèl keresztül.
2017. aug. 11. 16:44
Örülök Lujza, most már megnyugodhatsz! Mi kedden megyünk a redukcióra, hívott az orvos, a gyorsteszt kész és beigazolódott a gyanú sajnos. Nincs más megoldás.
969. Lujza82
2017. aug. 11. 11:55
Sziasztok, túl vagyok rajta. Mindkèt babára alacsony kockázat jött ki. Bár az egyiknek jóval magasabb a tarkóredője mint a másiknak ( 2,5 ès a másiknak 1) de így is negatív lett. Úgy nèz ki vegyespáros, egy fú, egy lány :)
2017. aug. 10. 15:07
Elvileg másfél-két óra alatt kész van. Nekünk is ez lett volna,le is vették a vért,de nem csinálták meg, mert a harmadik elhalt baba kromoszómái miatt fals eredmény lett volna, így csak genetikai UH volt. Ne izgulj,biztos minden rendben lesz.
967. Lujza82
2017. aug. 10. 12:39
Ès ennek a kombinált tesztnek az eredmènyèt helyben kell megvárni vagy felhívnak? Csak mert nekem azt mondták másfèl óra alatt megvan az eredmèny. 9 re megyünk majd, nagyon izgulok.
2017. aug. 10. 11:31
Az orvosok azt mondták bonyolult eset vagyok. Nyilván ha itthon is genetikailag megvizsgálnák az embriókat beültetés előtt és csak az egészséges embrió kerülne a méhbe,nem kellene mindezeken keresztül menni. De még annak az egy intézménynek is elvették ezt a jogát,ahol ezt csinálták korábban.
2017. aug. 10. 11:26
A Prena tesztet nekem is ajánlották abban az esetben,ha beigazolódik a Down és redukció kell és a másik baba vizsgálatára már nem javasolják az amniót,mert a sok szúrkálástól nő a vetélés veszélye, persze kérdéses még,hogy a Prena mikortól mutat valós eredményt, mivel az elhalt magzat kromoszómái egy ideig jelen vannak, ezt a német orvos kollégáktól megkérdezik.
964. Lujza82
2017. aug. 10. 10:29

Èn most rengeteg olyan esetet olvastam ahol nagyon kockázatosnak hozták ki, elmentek nekik is vettek mintát ès kiderült semmi baja a babának, meg is születtek ès egèszsègesek. Tegnap a vèdőnő is azt mondta, h ezt a kombináltat is általában közepes kockázatúnak hozzák ki, h aztán menjèl 200 ezerèrt penta tesztet csinálni.

Persze itt van a mi szegèny Fannikutyánk akinek sajnos ezt át kellett èlnie mert valóban rossz lett az eredmèny, de vannak sikersztorik is.

2017. aug. 10. 10:12
Túl vagyok a vizsgálaton,ami több mint kellemetlen,kimondottan fájdalmas volt,főleg amikor a mintát "csipkodta" az orvos a tűvel, a férjemnek fel is fordult a gyomra a látványtól. A végleges,teljes eredmény 10 nap múlva lesz meg, de az hogy Down-os az pár nap múlva kiderül. A másik baba méhlepényéből nem tudtak mintát venni, mert az artériám pont előtte van és ez rám nézve nagyon kockázatos lett volna. Most várunk...ha beigazolódik,hogy beteg,akkor újabb szúrás és imádkozhatok,hogy a másik baba túlélje a beavatkozást.
962. Lujza82
2017. aug. 10. 09:51
Szorítok Anne!!!
2017. aug. 8. 20:47
Jaj,Istenem!!Nem is tudom mit mondjak:( Csak egyetérteni tudok veletek,hogy dühítö,hogy akik tényleg ennyire szeretnének babát,ezen kell keresztülmenniük míg aki meg nem akar becsúszik neki,meg elveteti stb:( A babáknak is mennyivel jobb lenne ilyen szülökkel,akik teljes szívböl akarják öket! Nagyon szorítok,hogy az az egy baba kis túlélö legyen! Csak annyit tudok mondani h ne adjátok fel,Anne és Nyuszók! Annyira szorítok,hogy mindenkinek a lehetö legjobban alakuljon és legyen baba!
960. Anne0007 (válaszként erre: 959. - Lujza82)
2017. aug. 8. 10:10
Várni kell az eredményre kb 4 napot. El is sírtam magam a vizsgáló ágyon, annyira bíztam benne,hogy minden rendben a babákkal. Mindkettő baba kislány. Már tervezgettük,hogy milyen lesz az életünk ikrekkel. El sem hiszem,hogy ez velem történik. Más simán kipottyantja a 25.gyerekét, akik meg tényleg vágynak rá és mindent megtesznek érte küszködnek. Remélem, Nálad minden rendben lesz pénteken.
959. Lujza82
2017. aug. 8. 09:35
Jajj Anne, a " sajnálom" megint annyira elcsèpelt szó ide, nagyon szorítok. Dühös is vagyok, h itt mindenki akit megismertem jó ember, vágyunk az anyaságra ès senkivel se törtènik semmi jó. Ès akkor csütörtökön ki is fog derülni, vagy pár nap az eredmèny?
2017. aug. 8. 09:15
Vért hiába vettek,abból nem tudnak semmit megállapítani,mivel a harmadik elhalt magzat kromoszómái bezavarnak. Tehát esetemben csak az invazív vizsgálat marad, 2% vetélési kockázattal. A biopszia után szigorú fekvést javasoltak 3-4 napig, ha szükséges lesz a redukció(méhen belüli abortusz) utána szintén. A lebomló magzati szövetek pedig fertőzést is okozhatnak. Reménykedek még a csodában,de sajnos elég egyértelműek a vizsgálati markerek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook