Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Riasztót szereltetnék a házamba, de hogyan? fórum

Riasztót szereltetnék a házamba, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
26. syria (válaszként erre: 25. - Jstefan)
2011. dec. 7. 17:53

Igen, ez lesz, jó magasan, ahogy mindenhol látom a kültéri egységet.

GSM kommunikátort is akarnak telepíteni, ami felhív, és SMT-t küld, ha "esemény" van.

25. jstefan (válaszként erre: 19. - Syria)
2011. dec. 6. 19:19
Az a jó ha látszik a sziréna csak magasan legyen 4-5 m fölött, mert így az analfabéta betörőket elriasztja a látvány, a szomszédba törnek be ahol nincs sziréna,így nem tudják összetörni, mert ők erőből törnek be ,fejszével, feszítővassal,csákánnyal.
24. f1e23b97ee (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. dec. 6. 16:15

Még mikor hozzánk voltak bekötve az ilyen riasztó rendszerek nálunk is ez volt a módszer, hogy kívülről körbenéztük az épületet, elsősorban a nyílászárók és a zárak sértetlenségét ellenőriztük, valamint a tetőt, mert olyan is előfordulhat, hogy tetőbontás módszerével jut be az elkövető az épületbe.


Valamint ezzel egyidőben értesítve lett egy olyan személy aki a tulajdonos távollétében meg volt bízva az épület felügyeletével. Nála voltak a kulcsok, aki beengedett az épület helyiségeibe, amit akkor is ellenőriztünk, ha kívülről épnek tűnt minden.


Így biztosan meggyőződhettünk arról, hogy nem történt behatolás.

23. timycat (válaszként erre: 18. - Syria)
2011. dec. 6. 15:56

az ár; a látszódás más kérdés, ahogy írtam a vinnyogó részt nem is tudom hol van, mert egy max 10centis kis hülyeség, viszont kegyetlen hangja van, nálunk a kamerák látszanak


szerintem sem baj ha látszódik, hogy nem "védtelenül" várod a "nemvárt vendégeket"

22. syria
2011. dec. 6. 14:55
Azt hiszem hallhatok rátok: lesz kültéri vijjogó.
21. simple (válaszként erre: 15. - Syria)
2011. dec. 6. 09:56
Látszódjon, persze kell egy kültéri és egy beltéri. Nem kell félmillió, 150 ezerből már egy nagy házat is teljesen felszerelnek. Ha kisebb akkor kevesebből.
20. simple (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 6. 09:53
Nagyon sokat számít. A betörők is a legkisebb ellenállás irányába mozognak, biztos van a környékeden olyan ház, ahol nincs riasztó. Ha látják hogy nálad van, inkább oda mennek ahol nincs. Kisebb a kockázat. Én mindenképp szereltetnék.
19. syria (válaszként erre: 17. - Jstefan)
2011. dec. 5. 22:49

Köszi, már értem, miért vannak a kültéri egységek olyan magasan.


A profiktól nem félek, mert nálam nincsenek 7 számjegyű értékek. Csak számomra nagyon fontos tárgyak.


Most komolyan: már attól is félek, aki idejön felmérni a munkát; olyan árajánlatot tesz, amitől a falnak megyek -> visszautasítom -> aztán alaprajzzal jönnek a nem kívánt vendégek. :(


Igen, kétségtelen, hogy egyedileg kell tervezni és telepíteni. De kiben lehet megbízni???


A lakáson belül rejtve jól rögzítetten beépített széfem van, amiről csak én tudok. De a rácsból nem kérek; nem vagyok kíváncsi rá, mert az börtön feeling. És szeretnék úgy élni, mint 15-20 évvel ezelőtt, amikor nyáron úgy mentem el dolgozni, hogy minden szúnyoghálóval ellátott ablak nyitva volt. Pár hónapja a szomszéd utcában lévő házból úgy vitték el az összes értéket a fél órára egyedül hagyott házból, hogy felvágták a szúnyoghálót.


Szóval: látszódjon a sziréna, vagy sem? :D

18. syria (válaszként erre: 16. - Timycat)
2011. dec. 5. 22:30
Mi is a gyenge pont? Az ár, vagy a láthatóság?
17. jstefan (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 5. 22:12
Ha kívülről látható "vijjogó" egységet szereltettek fel akkor azt olyan magasságba kell felszerelni hogy a betörők teleszkópos célszerszámmal ne tudjanak purhabot vagy sósavat belenyomni,mert a purhab kikeményedése után néma marad, mert leszorítja a membránt és nem vijjog,a sósav zárlatot okoz és az egészet szétmarja.Minden riasztó leküzdhető, ha a betörő profi elektronikai szakember.A profik csak megadott címre, tippre mennek, általában megrendelésre, műgyűjtőkhöz,ékszer gyüjtőkhöz, egyéb milliárdos tolvajokhoz,vagy uzsorás rabszolgatartókhoz.Az egyedileg tervezett,és telepített riasztórendszer biztonságosabb mint az üzletben kapható kínai tömegszéria.Akkor jó ha nem tud a riasztóról senki a családon kívül, mert így kizárhatók a tippadók, akik sokszor éppen azok akikre sokan a felügyeletet bízzák,mert őket is alulfizetik.Nagyon fontos ezenkívül a mechanikai védelem,rács,fém ajtó,több pontos hevederzár,nagyon fontos a lakáson belül rejtve jól rögzítetten beépített széf.
16. timycat (válaszként erre: 15. - Syria)
2011. dec. 5. 21:57
:S hát ez igaz, ez az általam említett rendszer gyengepontja
15. syria (válaszként erre: 10. - Timycat)
2011. dec. 5. 21:47

Amiről eddig nem esett szó: az a berendezés ára.

Konkrétan: nincs félmillióm komolyabb berendezésre. Azért kezdtem el népet számolni, hogy a keresetből megoldjam a régóta vágyott őrzést.


Na szóval: látszódjon a sziréna, vagy sem? :D

14. syria (válaszként erre: 7. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 5. 21:42
Mi van? Ezen a területen is működik a maffia?
13. syria (válaszként erre: 2. - F263e5104b)
2011. dec. 5. 21:41
Jaj, ne keseríts el!
12. timycat (válaszként erre: 11. - B4ca0947f4)
2011. dec. 5. 20:07
hát nálunk a biztonság cég végzi a távfelügyeletet, nekik érdekük utána nézni a dolgoknak, ha már havonta több ezret fizetünk nekik; az egyik üzletnél volt múltkor riasztás, kivonultak nem találtak semmit, e hívtak minket is (helyiség tulajdonos) és a bérlőt is telefonon, hogy alaki menjen, mert be szeretnének jutni körbenézni
2011. dec. 5. 20:02

Akármilyen cégben én sem bízom, figyeljen csak a rendőrség... legalább tenni is tudnának , ha valami történik.

Sztori, az egyik ismerős néninél megszólalt a riasztó, kimentek a rendőrök, becsengettek(!) és elvonultak. A szomszédok szóltak a tulajnak, mire hazament kipakolták a házat. Bement a rendőrségre reklamálni, azt a választ adták: mi ott voltunk és csengettünk, de nem jött ki senki... ez még viccnek is rossz.

10. timycat (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 5. 19:43

A kamut kiszúrják, messziről; nálunk nem rég volt a biztonsági cégtől egy szerelő cserélni a kamerákat és megmutatta mi a különbség, így én már teljesen laikusan is ki tudom szúrni, hogy kamu, vagy amúgy igazi csak régi és már nem működik. Szóval gondolom a betörésre specializálódott úriemberek meg abszolút képzettek e téren.

A legbiztosabb ha egy nagyobb biztonsági céget kérsz meg a telepítéssel, ők tudják, hogy mire kell odafigyelni, melyik helyiségre, pontra milyen eszközt érdemes telepíteni. A kódot távozásuk után megváltoztathatod. Ha tutira akarsz menni kérsz távőrzést is, ez lehet szintén a cégnél vagy egyenesen a rendőrségnél. Egy nagyobb, régóta működő biztonsági szolgálatnak nem éri meg kiadni kódokat, szóval emiatt ne aggódj!


Ami a szirénát illeti; én azt sem tudom, hogy a miénk hol van, annyira picik és eldugottak a mostaniak

9. bbfd1052c7 (válaszként erre: 8. - F263e5104b)
2011. dec. 5. 19:36

áh egy csoda:D


Látom akkor te is tapasztaltál:)

8. f263e5104b (válaszként erre: 6. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 5. 19:32
Egyet értek!:)
2011. dec. 5. 19:29

*minden ember(legalábbis a nagy többség) lefizethető


Ez az egyetlen módszer amikor a valós tényeket tudod nézni.

Ugyanis ha csak a biztonsági cégtől kéred az infot-az kozmetikázva lesz.Avval meg nem érsz semmit.

6. bbfd1052c7 (válaszként erre: 2. - F263e5104b)
2011. dec. 5. 19:28

Ma Magyarországon nincs biztonságos riasztó mivel minden ember lefizethető.

Egy lehetőséged an, ha szemfülesebb vagy az átlagnál, hogy a rendőrségről lekéred az ajtó zárást és nyitást. Evvel ki tudod szűrni, hogy járkál valaki-saját rejtett kóddal-a lakásba addig mig te nem vagy otthon, vagy sem.

5. bbfd1052c7 (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 5. 19:26
:DD
4. b4ca0947f4 (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 5. 19:21

Nálunk kb. 15 éve van riasztó, rendes kültéri egységgel... sőt matrica is van az ablak sarkában. Nem bánom, inkább ne is kísérletezzenek, minthogy feltörjék az ajtót és akkor beriasszon... jobb, ha távol tartják magunkat... Most tul. képpen egy családi házon nem zavaró az a kis dobozszerű, elfér.Megbabrálni nem lehet, azonnal beindulna.

A kamunak tényleg nem sok értelme van... gondolom szakavatott betörök találkoztak már olyannal is...

2011. dec. 5. 19:20
Nekünk látható, víjjogó van, bekötve a rendőrségre és a távszolgáltatóhoz egyaránt,havi fixért. Megéri hidd el. Nyugodtan hagyom itt a házat és nyugodtan alszom.Ráadásul ha távfelügyelethez is bekötteted kevesebb a biztosítási díj.
2. f263e5104b (válaszként erre: 1. - Syria)
2011. dec. 5. 19:19
Szia! Szerintem tök mindegy van vagy nincs! A mai világban nem nézik már,hogy van-e riasztó vagy nincs! és minden riasztót meg leghet buherálni!Tudom mert foglakoztam vele! Már mint a beszerelésével!Szal ha van! ha nincs! nincs jelentősége!
2011. dec. 5. 19:16

Az a dilemmám, hogy legyen-e kívülről látható, vijjogó egység, vagy ne.


Úgy gondolkodom: ha látja a betörő, azt gondolja, van mit védeni, ide érdemes bemenni. Egyébként füles híján nem próbálkozik. Ha mégis, akkor pofára fog esni, mert behatolva szembe találja magát a riasztóval.


Azt is tudom: régen rossz, ha már bent vannak, mert ha nem is tudnak értéket elvinni, tetemes kárt okozhatnak mérgükben.


Ugyanakkor sokan kamu kültéri egységet raknak fel, mintha védve lenne a ház.


Kinek mi a véleménye?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook