Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Retinol a vitamin A származéka- is káros a gyógyszereknél? fórum

Retinol a vitamin A származéka- is káros a gyógyszereknél? (tudásbázis kérdés)


5. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Artiny)
2016. szept. 17. 10:44
A tényektévhiteket egy programozó matematikus, forgatókönyvíró, dramaturg, pszichológus végzettségű ember írja és fordítja, ollózza össze innen meg onnan. Tehát nem orvos, nem biológus. Tehát hagyjuk.
4. NomNom (válaszként erre: 1. - Artiny)
2016. szept. 17. 09:37
Szedj biovannét vagy ilyesmit, nekem az segített. Ha nem, akkor meg marad a Sotret. Sajnos fél évig szedtem. Mellékhatásokat nem tapasztaltam, azóta nincsenek mély és fájdalmas aknéim.
2016. szept. 17. 09:24
Látom, sok fórumot indítasz a témában, eredmény nélkül, hidd el, egy jó diéta segíteni fog, csak ne húsos-szalonnás diéta legyen, hanem növények!
2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Artiny)
2016. szept. 17. 09:22

Szia, nem arról van szó, hogy annyira káros lenne a retinol, hanem arról, hogy abból nem ürül ki a felesleg, és ez lehet káros, ha valaki túladagolja.


2 féle A-vitamin létezik:

-növényi, a bétakarotin (de ez még nem "kész" A vitamin, hanem egy előanyag és a szervezet csak annyi karotinból fog A vitamint előállítani, amennyire szüksége van, a többit kiüríti, ezért szerencsésebb ez a verzió mert nem tudod túladagolni vagyis nem káros)

-állati eredetű (retinol, ez már kész A vitamin, az a hátránya, hogy a szervezet nem üríti ki a felesleget, hanem fel kell használnod, a többit raktározza, tehát ezt, ha nem ismered a szükségletedet, akár túladagolhatod és az káros).


Ebből lejött, hogy jobb valasztás a növényi. Kivéve, ha dohányzol, a dohányosoknak nem szabad nagy adag karotint szedni, az összes többi embernek viszont ajánlott, sőt, a növekedéshez is elengedhetetlen.


A pattanásos bőr nagyon jól tud javulni növényi béta karotin emelésétől is, de ezt ne bogyó formájában tegyed, ne legyél lusta, kényelmes, finnyás, hanem egyed zöldség, gyümölcs formájában (főleg zöldség), mert azok sok rostot is tartalmaznak és más vitaminokat is.


A tejtermékeket teljesen hagyd el, és egyél mindennap ezekből: sárgarépa (nyersen, főtten, bárhogy, 3-4 db mehet, később 2), spenót (nyersen, főtten), narancs, télen sütőtök, nyáron sárgabarack, ősszel piros szőlő, esetleg most, hogy nincs sárgabarack, mehet a szilva vagy aszalt sárgabarack. Zöldségek közül még bármi, ami sötétzöld (sóska, brokkoli, stb)


A paradicsomban is van sok bétakarotin, de ha cisztás pattanásaid vannak tehát gyulladás is van, a paradicsomot és paprikát ne edd (majd ráérsz akkor, ha elmúltak)


És napi 2 marék valamilyen olajos mag, de nem pörkölt, pl ehetsz mandulát.


A tejtermékeket ismétlem, hagyd el teljesen, és minden olyat, amiben lehet tejpor, pl kekszek, csokik, készételek, stb.


Hagyd el az olajban sütött dolgokat is, semmi rántott meg sült izék, szalonna, kolbász, ne edd! Ha valaki, akit ismersz, eszik ilyeneket és mégsem pattanásos, az ő és nem te, szóval ezzel nem kell megmagyarázni, nem mindenki pattog ki akár a kólától sem, de ha te eleve pattanásos vagy, akkor minden ilyet le kell csökkentened.

2016. szept. 17. 08:20

Vitamin A -al olvastam számos helyen hogy mindenfele elofeldolgozott vegyulete mennyire káros, a sima RETINOL is ezek kozze tartozik?


forras:

[link]


Amikor neztem az osszetevoket eggyes vitaminoknal amit lehet kapni,ezeket lattam:

retinylacetát

retinylpalmitát

retinol


Talaltam egy olyat amiben ha minden igaz sima retinol van. Ilyet szerintetek szedhetek ?!?

Nature's Bounty Vitamín A + D 5000 I.U./400 I.U.

[link]

itt osszetevoknel azt irja hogy halolaj,

egy masik oldalon azt irtak hogy retinol.

[link]

(ergokalciferol (vitamín D2) , retinol (vitamín A))

[link]


amugy arra akarnám szedni,hogy jobb legyen a borom, kevesbbe pattanásos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook