Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra fórum

Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. nov. 23. 12:38
Az ember csak magára számíthat.
2013. nov. 23. 12:21
Sajnos a legtöbb estben nem abban nyilvánul meg,hogy számíthatsz-e a párodra, hogy ott űl e a gyerekkel az orvosi rendelőbe.Nekem is volt olyan eset,hogy délelőtt ambuláns műtétem volt 2-kor kiengedtek a kórházból onnét mentem a munkahelyemre takarítani.
2013. nov. 21. 09:46
Akkor a szerncsétlen anyukának kell kersnie egy vezető beosztású társat,hogy legyen mellettt valaki.Írigylem az ilyet.Vannak még azért szerencsés emberek és természetes,hogy mindenki ezek közé szeretne tartozni.Nem kifejezetten ebben a kérdésben állja meg a helyét,de tényleg vannak jó munkahelyek férfinak,nőknek és igazán kijárna mindnekinek,aki gyererket nevel.Nem csak némely embereknek.
163. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 159. - Beszi 79)
2013. nov. 21. 09:05
Én nem a gyerekemmel vagyok itthon,hanem az anyukámmal.A múlt héten,kétszer kellett vinnem orvoshoz,amit egyedül nem tudtam volna megoldani.A szerencse az,hogy a barátom el tudott jönni velem mind a 2-szer,DE ő vezető beosztásban van és szinte akármikor el tud jönni!És kijavítanálak:Egyszerűen vannak olyan apukák,akik el tudnak jönni,vagy "lógni" a munkahelyéről!
162. 103cacdfd2 (válaszként erre: 159. - Beszi 79)
2013. nov. 21. 08:41

Ezt sok-sok apuka nem teheti meg.

Gondolom a komuvesmunka mellol pedig meg kevesbe.

Netalan tobbek meg azon haborodnanak fel, hogy malteros a munkaruhaja.

2013. nov. 20. 10:40
Ez egy szar világ.
160. Mazsinka (válaszként erre: 159. - Beszi 79)
2013. nov. 20. 10:28
Hol élsz te? Némelyik munkáltató azt sem engedi meg, hogy egynél többször kimenj budira, nemhogy azt, hogy mindahányszor a gyerek lebetegszik, ott gubbasszonak a váróteremben fél napot... Barátnőmet hétfőn operálták, a főnöke közölte, ha kell a munka, akkor csütörtökön ott lesz. Tegnap még fel sem bírt kelni, nemhogy majd cipekedjen hasi sebekkel. Nem volt képes helyettesítést intézni erre az időre, a másik váltásban lévő lány dolgozik reggel öttől este kilencig, akinek már lóg a bele emez miatt. Köszöntelek a való világban!!!
2013. nov. 20. 10:10

Kistanítónéni minden hozzászólásával egyetértek és tapasztalatból mondom,hogy amelyik pasi ilyen,nem fog változni,ha az anya elmegy dolgozni.

Apuka dolgozik és pezsgőt bontunk érte.Anya dolgozik,gyerekek,háztartás,csekkek,bevásárlás,orvososdi.Oldjon meg mindent Ő??Így természetes???

Végül is könnyebb lelépni otthonról és feltenni a kezünket,hogy oldjon meg mindent a másik.Ahogy akarja,pedig a gyerek övé is.Számtalanszor láttam,hogy egy -egy szakrendelésen a kisgyermekkel mindkét szülő ott volt és ránézésre nem voltak mindeketten munkanélküliek.Egyszerűen vannak olyan apukák,akiknek ez is fontos.

158. gribedli*** (válaszként erre: 157. - Ittmost)
2013. nov. 19. 09:39
En mar 3 eve forumozom, aki azota van itt, azok tudjak, ezert nem ismetelgetem, de amugy nem titok:) sose volt az!
157. ittmost (válaszként erre: 155. - Gribedli***)
2013. nov. 19. 07:22

Valószínűleg nem voltam azokban a topikokban,ahol meséltél róluk:)

Amúgy igazad van,ha kicsit nagyobb a korkülönbség,akkor jó segítség lehet kisebb dolgokban egyik tesó a másiknak.

2013. nov. 15. 10:22

Es az enyemek kozott van jo kis korkulonbseg, ezert nem eltem meg ugy, hogy minden egyes ujabb gyerekkel ram szakadna az a bazi nagy felelosseg (persze, van, de szep fokozatosan hozzaszoktam), igy mindig volt egy apro segito kez, aki pelust hozott a tesonak, vagy vigyazott ra, mig elmentem zuhanyozni stb. Annak idejen a legnagyobb ugyanugy segitett a kozepso nevelgeteseben, mint most a kozepso a picureban. A gyerekek a gyerekektol tanulnak a legtobbet, mert egyenranguaknak tekintik egymast, utanozzak egymast, bar ez negativ ertelemben is el.


Meg tudom erteni, bar nem eltem at, hogy a nagyon pici korkulonbseggel szuletett gyerekeknel mennyire tomorulnek a feladatok, de ezt en sosem vallaltam be az enyemeknel, ezert inkabb vartam hogy mindig legalabb ovis legyen az, aki felette van a sorban, igy legalabb reggelente, delutanig tudok csak a kisebbel foglalkozni

155. gribedli*** (válaszként erre: 154. - Ittmost)
2013. nov. 15. 10:15

Mindig is mondtam!:)


Egy apatol van mind, mivel az elso "proba" jo lett, sokszorositottunk;DDDD

154. ittmost (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2013. nov. 14. 20:13

Ilyen sok gyereked van:)nem gondoltam.

Persze,vannak ilyen gyerekek.

...és megint más esetleg rábízni otthon egy fél órára a nagyobbra a kisebbet,mint egy yilen balesetveszélyes helyzet..

153. 7a3a05277b (válaszként erre: 146. - 273206364e)
2013. nov. 14. 17:52
Legfőképpen arra gondoltam, hogy ki mit szokott meg, milyen stílusban beszél vele a férje. Tanulságos...
152. gribedli*** (válaszként erre: 148. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 14. 15:23
Tetves bkv...:)))
151. 273206364e (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2013. nov. 14. 14:35
Kedves Mazsinka szerintem én semmit sem akartam bemagyarázni,valakivel összetévesztesz. A hozzászólásom végén ott a mosoly jel.
2013. nov. 14. 13:18

A dolgozó félnek nagyon nehéz. Bele kell gondolni: egész nap távol van, rengeteg megoldandó probléma merülhet fel a munka során,mások osztják be az idejét, mások határozzák meg a tevékenységét, amitől lelkileg-fizikailag is fáradt lesz, mire hazaér. Ha tömegessel, vagy messze utazik, még ez is fárasztó.

Nem mondom én, hogy könnyű 3 gyerekkel, de érthető, ha fáradt. Te magadnak osztod be az időd, amikor megtervezed a napod. Teli van munkával az is, tudom, de ennyi előnyöd van.

Nincs mese, oda kell tenni magunkat, ha gyermeket vállaltunk, és onnantól kezdve el kell fogadnunk, hogy mindenre kevés idő jut.

149. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 148. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 14. 13:15
ja bocs:Az egyik oviba a másik gondolom bölcsibe jár,ha nem akkor annyival könnyebb lenne ha járna.Az én lányom 2évesen kezdte a bölcsit és imádta,itthon már halálra unta velem a napot.
2013. nov. 14. 13:12

Fórumindító!

Nem értem minek szültél 3 gyereket ha most nyafogsz,amúgy is gondolom a nagyobbak oviba vannak napközben,csak utána vagy 3-al,akkor miben kellene a segítség?Tudtad már amikor megszülted,hogy nincs kocsitok,ezért tudtad azt is,hogy a tetves bkv-val vagy biciklivel kell majd közlekedned.A férjed azért dolgozik,hogy titeket eltartson,gondolom azért amikor otthon van csak segít valamiben.Az én párom is ha itthon van leül az x-box elé,de ő fürdeti a nagyobbat,ő néz vele mesét és ő vacsorázik vele,ennyit gondolom a párod is segít..Én nem is szülnék 3-at mert tudnám,nem bírnék annyival,te vállaltad,gondolom okod volt rá!

147. Mazsinka (válaszként erre: 146. - 273206364e)
2013. nov. 14. 10:18
Nagyon be akarod magyarázni, hogy el vannak nyomva azok a nők, akik nem várják meg a férjüket tíz óra munka után a mosatlannal, hogy juszt is csináljon valamit. Szerintem teljesen normális, hogy az, aki otthon van, az csinálja a házimunkát. A férjtől, ahogy már hangsúlyoztam, az várható el elsősorban, hogy a gyerekkel foglalkozzon, ha hazaért. De ez sem teher kéne, hogy legyen neki, ha már úgy döntött, hogy szeretné azt a gyereket. Aztán meg majd ha szabadnapos lesz, hétvégén, vagy amikor, megcsinálhatja a ház körüli, pasis teendőket. Ha mindkét fél dolgozik, akkor mindent feleznek. Nem tudom, ebben mi a rossz. S miért is jelzi azt, hogy "ki hordja a nadrágot"? Az meg inkább papucsférj, aki képes a feleség minden egyes nyafogására ugrani. Őszintén: én se jönnék haza a munkahelyemről csak azért, mert a férjem nem bír el a gyerekekkel. Oldja meg!
146. 273206364e (válaszként erre: 145. - 7a3a05277b)
2013. nov. 14. 09:26
Ki viseli a nadrágot?!:)
2013. nov. 14. 09:06
Azért érdekes ez a fórum, mert le lehet szűrni belőle, hogy ki milyen beszédstílushoz van szokva otthon.
144. simple (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2013. nov. 14. 08:42
Nem leszek népszerű, de szerintem igaza van. Ha jól értem jelenleg ő keresi a pénzt, te pedig otthon vagy. Normális hogy most a munkája mindennél előbbre való. Akkor kérhetnéd ezeket számon rajta, ha te is dolgoznál.
143. gribedli*** (válaszként erre: 137. - Ittmost)
2013. nov. 14. 08:39

Nemelyik gyerek sajat maga is keresi a felelosseget, nyilvan a szulon all, hogy mennyit hagy. Az 5 eves lanyom rendszeresen felajanlja, hogy marpedig menjek el a nagyert edzesre ugy, hogy kozben vigyaz itthon egyedul(!!!) a masfel evesre. Meg csak az kene!:))) de szerintem benne lenne a bicajosdiban is, csak nekem felnott szemmel ez nem jatek, ugyhogy soha nem hagynam.


A 10 evesre viszont ra merem bizni a masfel evest, amig elmegyek oviba a kozepsoert, ha ugy adodik, de o mar mini-bebiszitter kategoria. A kozepsot nem biztam ra soha mert osszeverekszenek. Valahogy adja magat, vannak 10 evesek, akiket meg egyedul sem merne hagyni az ember, szoval a szulo dolga eldonteni, de azt hiszem, 2 ev korkulonbseg az nagyon keves, ez a bicajos dolog engem nagyon kiakasztott egy pillanatra

142. gribedli*** (válaszként erre: 114. - Cippora)
2013. nov. 14. 08:31
Igaz, masfel ora eleg cakkunpakk, rendrakas, mosas, fozes, takaritas, elosztva, meg lehet csinalni. Meg akkor is megcsinalom ennyi ido alatt, ha a 3 gyerek tancol a fejemen, sot, veluk is csinaltatom, ha mind itthon vannak!:)
2013. nov. 14. 08:28
Apropo fogorvos, en ugy csinalom, hogy 3 havonta megkerem anyost, hogy vigyazzon 1 orat a gyerekre es odaviszem neki helybe, megyek a dokihoz, amint vegeztem, spurizok vissza anyoshoz a gyerekert. Mivel nagy tavolsagokrol van szo, kocsival. Anyosnak annyit sem kell tennie, hogy fozzon neki, mert mar a picur kajajat is odaviszem, csak meg kell melegitenie. Kozmetikus vagy fodrasz van hetvegen is, 1 orara lelephetek itthonrol is ugy, hogy a ferjem vigyaz addig, de szinten mindent elotte ki kell kesziteni. Munkabol soha nem hivnam el ilyenekert de ha messzire megyek dokihoz, es anyos ennyi idore nem vallalja a picurt akkor ebedszunetre kerek idopontot, ebedszunet kezdetekor odaerek a ferjem munkahelyere a gyerekkel, lejon es elmegyunk dokihoz, amig bent vagyok, vigyaz a varoteremben a picurra, amikor vegzunk, visszamegyunk a munkahelyere, en meg hazajovok. Egyszeru, nem kell a fejehez vagni, hogy nem szamithatok ra, es nem kell hianyoznia a munkabol sem. Elengedhetetlen a kocsi
140. pzm3 (válaszként erre: 114. - Cippora)
2013. nov. 14. 08:23
Így van.
139. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2013. nov. 14. 08:14

Szia, meg csak felig olvastam vissza, de par dolog eszembe jutott errol az egeszrol. Vegulis a paroddal mindketten felelosek vagytok azert, hogy egy ilyen anyagi helyzetbe 3.gyereket vallaltatok, de mivel a gyerekneveles nagy resze a nokre harul altalaban, te elorelatobb is lehettel volna, a nagy alig 4, a kicsi alig 2, epp kilabalsz (vagy mar kilabaltal olyan koran) egy masik kapcsolatbol es durr bele egy harmadik baba...


De ez, hiaba irtak elottem, nem segit, meg kulonben is, a gyerek legyen orom es ne nyug, szoval probaljuk meg helyretenni, amit lehet.


Ami a hazimunkat illeti, vagy a gyerekre vigyazast, legjobbnak azt az elvet tartom, hogy az tegye, aki ott, otthon van, igy logikus, ha te vagy otthon tobbet, nem fogod megvarni a melobol a ferjet, hogy jajistenem, hadd segitsen mar be aranyszive...de ha otthon van, tegyen o is valamit, a funyiras, kerti melo teljesen oke, az, hogy nem vigyaz szivesen a gyerekekre, az sok ferfira jellemzo, de nem tudom, ki akarta igazan a harmadik gyereket? Pl nalunk ugy van (szinten 3 gyerek), hogy itthon vigyaz 1-1 orat, ha dokihoz megyek, moziba a masik kettovel, de a munkat emiatt nem hagyna ott soha, vagy nem hianyozna, szoval normalis, hogy a ferjed sem akarja elveszteni, vagy hianyozni a munkabol. Viszont a ferjem 3 eves kor felett mar viszi oket barhova, neki az a lenyeg, hogy tudjon a gyerek beszelni, egyedul pisilni, egyedul enni, jarni, ne hisztizzen es akkor elviszi barhova, meg meccsre is oket. Ezert lehet, hogy a parod is javulni fog.


Ami fontos lenne, hogy gubizzatok ossze egy kocsira azonnal, el nem tudom kepzelni, hogy kocsi nelkul hogy csinalnam 3-mal, a biciklis eset szornyu, de itt is, nezd, ez nem az, hogy nem szamithatsz a parodra. Ez az, hogy rossz anyagi helyzetben vallaltatok babat, es nincs kocsi. Nem az a megoldas, hogy vele hoborogsz, hanem vegyetek egyet, csak guruljon. Es akkor el tudod vinni anyukadhoz, oviba menet viszed a kicsit is (en is viszem ot mindenhova, mikor megyek a tobbiekert, hurcolom magammal, es a kozepsot is hurcoltam mindenhova).


Amugy tudsz vezetni? Vagy ez is problema?


Mivel a ferjed keres egyedul a csaladban, en, megmondom oszinten, a munkajat, hogy egyaltalan van, es hogy jo benne, amolyan szent tehenkent kezelnem, majd ha visszamesz dolgozni, akkor mar kicsit mas lesz, de igy, ha a melohelyen vakami baj lenne vele, tenyleg 2 munkanelkuli lenne 3 gyerekre...egyszoval nem veszitheti el most, nem kernem a helyedben, hogy keredzkedjen el emiatt.

138. ittmost (válaszként erre: 97. - Mazsinka)
2013. nov. 14. 07:35
Nagyon kíváncsi vagyok,hogy eljutnak-e a topiknyitó fülébe a szépen összeszedett tanácsaid,és másoké,vagy inkább csak panaszkodni nyitotta ezt a topikot.
137. ittmost (válaszként erre: 107. - Csillag29)
2013. nov. 14. 07:32

De örülök,h nemcsak nekem probléma ez.Nemcsak technikailag,meg balesetveszélyileg,de nem szabad ekkora felelősséget tenni egy 6 évesre! Ha baja lesz a kisebbnek,úgyis a nagyobb fog kapni érte.De még ha nem is kap,biztos,h baromi rosszul fogja érezni magát,h miatta megsérült a kistestvére.

És ez nem egy alkalmi dolog,h játszás közben véletlenül bevert egyet a tesónak,hanem rendszeresen rábízva a felelősség..:S

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook