Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra fórum

Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
136. ittmost (válaszként erre: 34. - Perseida)
2013. nov. 14. 07:22

"esetleg egy szakértő is tudna talán "

Igazad van,szerepel a "szakértő" szó,mint esetleg,talán.NEM ez volt neki fő,és egyetlen lehetőségként felajánlva,h rohanjon szakértőhöz.10 mondat szólt lolita hsz-ében is más lehetőségekről.

A pszichológust meg én írtam,h most foglalkozzon a helyzettel,és keressen megoldást,mert ha nem,KÉSŐBB szüksége lehet még pszichológusra is a gyerekekhez,ha ennyire nem tud kezelni egy ilyen helyzetet.lesznek még rosszabbak is.

Amúgy 20 más dolgot írtunk neki,de az első 20 hsz-ben meg sem hallotta a feltűnőbbeket sem,nemhogy ezt a 10 mondat közé bebújtatott "lehet,talán"okat..Nem tudom,ez javult-e,elolvasom.

és bocsánat a tegnapi dühös megfogalmazásért.

2013. nov. 14. 06:44
Engem érdekelne, hogyan élte túl a fórumindító a tegnapi napot, eljutott-e a fogorvoshoz?
134. kattyus (válaszként erre: 130. - A0c1361e44)
2013. nov. 14. 06:14
Az én körzeti fogorvosom reggel 8,30-tól 12,30-ig rendel. Nincs délután háziorvosi rendelés, csak ügyelet. A laborban csak 90 embert vizsgálnak egy nap.....Napokat-sőt heteket várunk egy-egy vérvételre.2 óra után szinte semmi sincs:( Ez a vidék.....
133. silany
2013. nov. 14. 02:11

Akik szerint apa az isten, mert húha dolgozik (!!!), azoknak nem esik jól, ha a pasi szereti/tiszteli/becsüli annyira, hogy mondjuk néha megcsinál valamit otthon pusztán azért, hogy jobb, kevesebb legyen a nőnek?


Ne haragudjatok, de eleve úgy állitják be egyesek, mintha pusztán az, hogy dolgozik, valami extra kiválóvá tenne bárkit is. Nálam ez alap, saját magammal és pláne egy apával szemben. De ezt látom a környezetemben is.


Amig otthon voltam, én bizony folyamatosan pakoltam, és a kúszómászó korszakban naponta legalább egyszer porszívóztam, sokszor többször is egy-egy jól sikerült etetés után.


Nekem elég stresszes a munkám, de idegileg bent még soha nem tudtam úgy lefáradni, mint otthon 2 gyerekkel. Azt nem tudom, hogy ez az ikrek miatt volt-e igy, vagy különböző korú gyerekekkel is ilyen. Most már 5 évesek, ez teljesen más, mint akár 1 éve is volt.

132. EsztyMorgan (válaszként erre: 117. - Csillag29)
2013. nov. 13. 23:25

Nálunk is ez a módi.

Párom sokat dolgozik mostanság, a fizetést ideadja, mert a csekkeket én fizetem be, de ugye előtte megbeszéljük,h ez az megy a csekkekbe, ennyiből bevásárlunk és x összeg marad a hónapra. Nála is marad pénz erre-arra de azt meg inkább a kislányunkra költi. Hál istennek nem az a sörözős fajta.

Most,h még itthon vagyok nem is várom el,h ő intézzen bármit is a házimunkából. Most is éjszakás, reggel hazajön első dolga,h főz nekünk egy kávét. Kb ekkor már a lányunk is felkel.. akkor meg apu-feeling van ezerrel, de amint lecseng az apu imádat - egy kis rábeszélésre - akkor mi megyünk le a gyerekkel a konyhába főzni, apu meg aludjon. Hétvégén meg ha itthon van, akkor sokat van a gyerekkel így nekem van egy kis nyugim de csak olyan szempontból,h ilyenkor tudok kicsit bonyolultabb kajákat főzni mint pl. brassói és társaik.

131. 130454e42d (válaszként erre: 130. - A0c1361e44)
2013. nov. 13. 23:19
Kicsit irigyellek :) De ha sikerülne rendelőben elhelyezkednem akkor nem annyira :)
130. a0c1361e44 (válaszként erre: 128. - 130454e42d)
2013. nov. 13. 23:16
Érdekes. Nálunk reggel 8- este 8-ig van rendelés.
129. Kistanítónéni (válaszként erre: 128. - 130454e42d)
2013. nov. 13. 23:14
Az SZTK-ban nálunk is hasonló a helyzet. Kettő után már nem nagyon van rendelés.
128. 130454e42d (válaszként erre: 127. - A0c1361e44)
2013. nov. 13. 23:12
Nálunk 2-kor a szakrendelőkben megáll az élet, sőt, 1 óra utánra sem adnak időpontot.
127. a0c1361e44 (válaszként erre: 124. - 130454e42d)
2013. nov. 13. 23:11
Én sztk-ba járok fogdikohoz és délután 5-6 közötti időpontjaim szoktak lenni, mert előtte dolgozok.
126. Mazsinka (válaszként erre: 125. - Kistanítónéni)
2013. nov. 13. 23:08
A házimunka megosztása csak akkor jogos, ha mindketten munkahelyen dolgoznak, s hazaérve azt meg kell osztaniuk, plusz a gyerekek körüli tennivalók. Mivel a férj dolgozik, így addig az asszony dolga a lakást rendben tartani, ügyet intézni. Ami elvárható tőle az nem a mosogatás, hanem az, hogy a gyermekeivel legyen, miután hazaért. Ez felróható neki, ha nem így tesz, de a házimunka nem. Az meg régen rossz, ha erre nincs igénye, kedve önszántából, akkor nem is kellett volna gyerekeket nemzenie, és lehetne munka után kompizni, sörözgetni, lazulgatni.
125. Kistanítónéni (válaszként erre: 123. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 23:00

Én itt inkább a hozzászólásokra reagáltam. Nagyon sokan nekiugrottak a fórumindítónak, hogy nem igaz, hogy nem tudja megoldani egyedül, meg szegény férj dolgozik. Meg időközben kiderült, hogy nem is nagyon segít és a pénzt sem adja haza, és még ezek után is többen a férjet védték.

Amúgy meg mindenki úgy él ahogy neki jólesik, de sokszor úgy érzem hogy a nők reagálnak a legellenségesebben, ha valamelyik nőtársuk megosztja a férjével a házimunkát.

Sokszor nekem is csak a szám nagy, én is nagyon küzdök a férjemmel mióta visszamentem dolgozni. De legalább igyekszik, meg támogat, meg megérti, ha elfáradok és minden délután és hétvégén iszonyú sok időt tölt a gyerekeivel.

124. 130454e42d (válaszként erre: 123. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 22:40
Nem minden fogorvoshoz lehet bármikorra időpontot kérni, ha délelőtt akkor lehet sztk, ott 2-kor, 3-kor vége az életnek.
123. Mazsinka (válaszként erre: 122. - Kistanítónéni)
2013. nov. 13. 22:38
Abszolút nem erről van szó. A fórumindító reggel nem bír velük, ha menni kell oviba, vagy ha beteg valamelyik, esetleg akkor, ha be van jelentkezve a fogorvoshoz, miközben a férje DOLGOZIK. Nem arról, hogy este ki és mit csinál, miután hazajött apuka. Miért nem akkorára kér időpontot, amikor már otthon van a férje? Miért délelőttre, s utána panaszkodik, hogy nem jön haza a melóból? Amit gáznak tartok én is, hogy kunyizni kell a pénzért, meg nem törődik a gyerekekkel munkán kívül-de nem emiatt lett kiírva a fórum, jelzem. Ez csak a későbbiékben szivárgott ki.
2013. nov. 13. 22:27

Szerintetek, ha egy nő otthon volt 10 órát a gyerekeivel, hozta-vitte őket, bevásárolt, főzött, mosott, megcsinálta a házimunkát, akkor nem érdemelné meg, hogy időnként fél órát este feltegye a lábát és lazuljon, vagy beszélgessen egyet a barátnőivel, míg apuka megfürdeti a gyerekeket, vagy játszik egy fél órát? A férj, ha dolgozott nyolc órát, meg utazott kettőt, meg felteheti a lábát és egész este bámulhatja a meccseket?

Mert a fórumindító leírása alapján én úgy látom, hogy a háztartás és a gyerekek minden terhe ráhárul. Pedig úgy mentek bele a kapcsolatba, hogy tudták vannak gyerekek, sőt közösen vállaltak még egyet. Vagy apuka feladatai a gyereknemzéssel véget érnek?

121. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 22:23

Persze, hogy meg van néhány óra alatt. Mosni a gép szokott, porszívózni nem kell minden nap, sikamikálni sem kell minden nap.

Sokszor úgy érzem, hogy a mai nők között csak olyan van, aki állandóan takarítana vagy aki soha. A nők manapság nem ismerik a munkabeosztást, stb.

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 118. - Kistanítónéni)
2013. nov. 13. 22:21
Gondoltam, hogy valaki fogja ezt írni, de akiről te írsz az a bejárónő, ahogy írtad is és nem az anyuka, aki történetesen gyesen van. neki senki nem fog fizetést adni ezért.
2013. nov. 13. 22:14
Nem akarom elhinni, hogy akkora kunszt megcsinálni a napi házimunkát. Akár gyerek mellett is. Ha nincs időm ötfogásos ebédre, se kedvem, se semmi, akkor odadobok egy rántott levest, serpenyőbe be a hús, rögtön mellé a zöldség, hadd párolódjon. Ennyit az ebédről. Porszívózni, törölgetni sem kell minden nap. A mosogatás és társai meg pikk-pakk megvannak. Nem hinném, hogy 8-10 órába telik mindezt ellátni.
118. Kistanítónéni (válaszként erre: 115. - A0c1361e44)
2013. nov. 13. 22:12
Házimunkáért sokan adnak fizetést: csak aki kapja az nem feleség, hanem bejárónő. Elég jól ki lehet számolni egy bejárónő bére alapján, hogy mennyi hozzáadott értékkel bír a nők otthoni tevékenykedése.
117. Csillag29 (válaszként erre: 114. - Cippora)
2013. nov. 13. 22:11

Én is pontosan így gondolom :D

Bár a fórumindítónál felháborítónak tartom, hogy a párja nem adja oda a párjának a fizuját , hisz Ő van otthon Ő intézi a csekkeket a bevásárlást. Vagy ha az ember nem adja le a fizut akkor intézze Ő a pénzügyeket és hazafelé bevásárolhatna.

Nálunk én kezelem a pénzt beosztom de páromnál is marad erre arra :D

Ja és ha este hazajön akkor Ő fürcsizteti a kisfiát meg együtt vacsiznak, mert olyankor csak apa jó :) (de ez páromnak nem teher)

Viszont pl ma bent kellett maradnia túlórázni és mivel délelőtt szendvicset vitt elglasszáltam hozzá egy adag gyrossal, gyerekkel. És örült neki!

Egy kapcsolat nem csak van tenni is kéne érte!!!

Megbeszélni a problémákat és nem forumot indítani!

116. Kistanítónéni (válaszként erre: 114. - Cippora)
2013. nov. 13. 22:10

A GYES/GYED nehéz időszak. Kiesel a munkából, eltávolodnak a barátaid, anyagi függőségbe kerülsz egy pasitól és egész nap mindent úgy kell megoldanod, hogy egy vagy több gyereket kell szórakoztatnod, nem alszod ki magad, mert a kicsi gyerkőcök keltenek éjszaka stb. Mindent csináltam nap közben csak nem pihentem. Nekem a munkahelyi meló könnyebb és kevésbé stresszes, mint otthon lenni a gyerekekkel. Az ikrekkel mindenképp. Ettől függetlenül jobban szeretek otthon lenni velük, mint dolgozni.

Érdekes, hogy amikor valami ok miatt apuka van otthon a gyerekekkel egy-két napot, akkor tőle senki nem vár el mást, mint a gyerekek ellátását és ennyi. Nem szoktak párhuzamosan kitakarítani, mosni, bevásárolni, főzni stb. Pedig az apukák idejébe is ugyanúgy beleférne.

És lehet, hogy amíg GYES-en vagy belefér az idődbe minden, csak amikor visszamész dolgozni, akkor már nagyon nehéz változtatni, mert persze a férj könnyen megszokta a jót.

Egyébként e miatt tetszik nekem a skandináv modell, hogy néhány hónapot apuka legyen otthon a gyerekkel. Egyből más lesz a hozzáállása a dolgokhoz és sokkal jobban meg fogja becsülni a házimunkát és a gyereknevelést.

2013. nov. 13. 22:05

Én még mindig nem gondolnám, hogy katasztrófa a férj.

Ez bizony szoktatás kérdése. Ha az elejétől megosztották volna az összes teendőt, akkor most nem ez lenne. Hát persze, hogy a férj nem akarja feladni a kényelmes életét, amihez szoktatták.

Ezt bizony a nők szúrják el, majd amikor a rózsaszín köd felszáll, akkor meg jön a nyafogás.

Nem egyszerű a házimunka sem, és az sem, hogy valaki elmegy minden nap dolgozni, és persze a férj kemény fizikai munkát végez, napi x órában. Láttatok már burkoló térdet? tudjátok, hogy fájhat a dereka? Milyenek lehetnek a kezei...

Nekem az a véleményem, hogy ha valamelyik fél otthon van, akkor annak kell végeznie a házimunkát, aki meg dolgozik, annak meg pihentnek kell lennie, hogy a munkáját megfelelő állapotba tudja elvégezni, hiszen az általa megkeresett pénz biztosítja a család jólétét. A házimunkáért senki nem fog fizetést adni, legyen az bármilyen nehéz, összetett, stb.


Majd ha a fórumindító elmegy dolgozni, akkor kell nagyon figyelni arra, hogy ne az legyen, hogy a munka mellett a teljes háztartást neki kelljen ellátnia, mert akkor már neki is szükséges lesz, hogy kipihent legyen.

Jelenleg el kell fogadnia a helyzetet. Van nagymama, aki tud segíteni, így nem is értem, hogy miért kellene a férjnek elkéredzkednie, otthon maradni, stb.

114. Cippora
2013. nov. 13. 21:55
Mert amikor valaki otthon van a nap 24 órájában a gyerekkel akkor miért olyan nehéz kitakarítani meg főzni???Én ezt sose értettem,nagyon maximum két óra ráfordítással minden megvan...ha a nő is,férfi is dolgozik az más,ott nyilván kell a munkamegosztás,de nekem személy szerint nem lett volna pofám még a 10 órát güriző párom befogni házimunkázni minden este,mikor én délelőtt 10-11-re végeztem mindennel,és onnantól már csak a gyereké meg a pihenésé voltam...kicsit nevetséges is lett volna...ezt most nem címezem senkinek egyébként,csak így eszembe jutott,mert mostanában hajlamosak a nők valami eszméletlen bonyolult és nehéz időszaknak beállítani a gyest,gyedet.
113. EsztyMorgan (válaszként erre: 112. - Kistanítónéni)
2013. nov. 13. 21:31

Nagyon - nagyon egyetértek!

Nem azt mondom,h ne legyenek meg a feladatok megosztva, de hát könyörgöm... a házimunka sem olyan egyszerű néha. Nekem csak egy gyerek van de az esetek többségében (amikor párom nem melózik) ötször állok neki, mire ki tudok pakolni a mosógépből, mert vagy akkor pakolja ki a dobozát ami persze az útban van, vagy akkor kér enni vagy csak szimplán olyat csinál amit nem szabad. Meg hát hadd ne ecseteljem, aki benne van, sejtheti,h miről beszélek.

Az nem tudom vagyis nem értem,h miért alap,h egy nő legyen fertig háziasszony, tökéletes anya, az ágyban is teljesítsen 11100% százalékot de az apa keresi a pénzt 'azt jól van. Ő az isten a nő meg tűrjön. Amúgy meg szerintem csak egy kis törődésre vágyik a fórumindító nem pedig megváltásra,h mindent a feneke alá toljanak.

2013. nov. 13. 21:24

Szerintem meg katasztrófa a férj hozzáállása. Mert jó, hogy ő dolgozik, de anyuka mit csinál egész nap? Malmozik? Nem! Mos, főz, takarít, bevásárol, rendezi a három kicsi gyereket. A férj is otthon van délután öt órától mégsem segít semmiben? Hétvégén néha befűt, meg kilencig alszik? Ez szerintem a vicc kategória. Miért nem tud ő bevásárolni hazafelé a melóból, vagy vigyázni este a gyerekekre, amíg anyuka fogorvoshoz megy? Jó, hogy a fórumindítónak most annyi a dolga, hogy ellássa az otthoni teendőket, de ez elég megterhelő, és nagyon monoton, neki is járna a nyolc óra meló után egy kis lazítás. A pénzügyek kezelése meg felháborító. Mert jó, hogy a "hős" férj dolgozik, de ha nem adja haza a pénzt, akkor nyugodtan otthon is ülhetne és segíthetne a házimunkában.

Biztos van rengeteg nő, aki sokkal nehezebb helyzetet megold egyedül, meg nem nyafog, de szerintem ez akkor sem normális. A nők saját maguk hülye szemlélete miatt tehetnek arról, hogy a férfiak még mindig lenézik a házimunkát és nem veszik ki a részüket belőle. Ott ahol meg mindketten dolgoznak végképp felfoghatatlan, hogy miért nem osztják meg a házimunkát és a gyerekek körüli teendőket a házaspárok. Persze, ha első perctől kezdve ehhez szoktatjuk a férfiakat, meg GYES alatt úgy gondoljuk, hogy ez rendben van, akkor később nehéz ezen változtatni. És sokszor éppen a nők szólják meg azokat a nőket, akik megpróbálják megosztani a terheket. A nő is ugyanolyan ember mint egy férfi, ugyanazokkal a jogokkal és kötelességekkel a háztartáson belül és az élet bármely területén, és nem ingyen rabszolga.

2013. nov. 13. 17:29
Hát nem értelek barátnőmnek 4 gyereke van 2 kisiskolás egy ovis meg egy pici a férje külföldön dolgozik (10 hetente töltött itthon 1 hetet) mégis meg tudta oldani. Akkor is amikor nem volt kocsi . És akkor is amikor a picivel kórházba került. Lehet felelőtlenség volt bevállalnod a 3. gyereket . Ha ennyire nehézséges az ellátásuk az mellett, hogy írod anyukád sokat segít.
110. licsi (válaszként erre: 90. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 17:04
Nem nagyon érthető, hogy mit vársz a párodtól. Azt akarnád, hogy mindig, ha beteg valamelyik gyerek, ha neked dolgod van, fogorvoshoz mész például, akkor ne menjen dolgozni, hanem vigyázzon ő a gyerekekre? Ha 30 napból 28-at anyukád ott van, és segít vigyázni rájuk, akkor pláne nem értem. Fogorvoshoz gondolom nem jársz minden nap, ezt anyukáddal is tudnád előre egyeztetni. Ha nem bírod a sok munkát, megegyezhetsz a férjeddel, hogy például hazafelé a munkából vásároljon be ő, vagy a te külön programjaidat időzítsed akkorra, amikor a párod már hazaért a munkából. Ha ő hétvégén én rá segíteni, akkor hétvégére hagyd azokat a munkákat, amiket ő elvégez. :)
109. Cippora (válaszként erre: 99. - EsztyMorgan)
2013. nov. 13. 17:02

Más egy gyerek,meg más 3 vagy 4 .

Nekem is egy gyerekem van,a párom heti 6 napot dolgozik,én nem szülnék 3-mat mert autó mellett is azt mondom nem tudnám 3 gyerek életét megoldani.Ezt mérlegelni kell!!!Ennyi!Vagy akkor tényleg ahogy lentebb írta valaki,ha ennyire szemét meg gáz apuci,akkor váljon el,biztos könnyebb lesz...

108. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 16:56
Ezt bizony tudnod kellett volna házasság és gyerek szülés előtt. Nem tudom elhinni, hogy egyik pillanatról a másikra lett ilyen.
2013. nov. 13. 16:50

Hát ezen a biciklis dolgon kiakadtam :( Mért visz egy 6 éves egy 4 évest ????? Mért nem oldod meg kiskocsival(bicikli után szerelhető) vagy a 2 éves a gyerekülésben a 4 éves a nyergen és tolni a 6 éves meg sétál.

Párod értetek dolgozik. De azért néha Ő is segíthetne. Az én párom is dolgozik de ha hazajön kisfiam csüngg rajt ílyenkor csak apika van Ővele vacszik fürdik :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook