Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra fórum

Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
76. Beszi 79 (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 10:34
Ha mindig ezt néztem volna ,a mai napig nem lenne egy darab gyerekem sem.Élünk ahogy élünk,de őket nem hagnyám ki az életemből.Értük élek csak.Nem egyszerű,de ez van.És nincs pénz baby sitterre és csak egy munkás 20 éves autónk van amíg van.Még csak gyerekszobánk sincs.
75. 39dbe380da (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 10:34
Teljesen igazad van. De az ilyen típusú emberek nem ésszel csinálják a dolgokat, hanem ösztönből.
74. 861021szilvi (válaszként erre: 72. - 7a3a05277b)
2013. nov. 13. 10:33
Reggel 7-16 óráig viszont busszal megy mert nem hejbe van tehát 5:40 kor megy a busz és 16:44kor jön haza a busz
73. 7a3a05277b (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. nov. 13. 10:31
Olvasd el a további hozzászólásait is a fórumindítónak, más lesz a leányzó fekvése rögtön sajnos...
72. 7a3a05277b (válaszként erre: 67. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 10:31
Mennyit dolgozik egyébként? És miért mondta azt, hogy majd ha elmész dolgozni, az ne menjen az otthoni munka rovására?
2013. nov. 13. 10:30
Csak azt szeretem ebben a felállásban hogy ő egy gyerekkel nem tud mozdulni amikor esetleg el kell menni valahova pl:hétvégén elmegyek valahová és azt mondom hogy ugorjon el boltba a kicsivel akkor azt mondja elmegy boltba de akkor maradjak addig itthon a gyerekkel vagy mennyek el boltba és utánna intézzem a dolgom :)
2013. nov. 13. 10:29
Jócskán lehúzzátok ezt a szerencsétlen pasit, aki egész nap melózik, hogy eltartsa a családot. Mit kellene tennie? Eljönni nem bír, mert könnyen lapátra kerül. Megint csak azt tudom mondani, hogy akinek nem futja a három gyerekre, és olyan eszközökre, gépekre, tárgyakra pl. autó, amelyek jócskán megkönnyítik a gyereknevelést, a gyerekkel való dolgokat, akkor nem kell szülni egy halom gyereket. Ez persze utólag falra hányt borsó, de előbb is lehetett volna gondolkodni. Ha nincs nagyi, nincs pénz babysitterre, kocsira... akkor nagyjából lehetett sejteni, hogy megindulni valahová beteg gyerekkel pl. maga lesz a nyűg. Nem értem az embereket...
69. 103cacdfd2 (válaszként erre: 7. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 10:27
Ezeket a kerdeseket vele kell megbeszelni, nem velunk! Jol beleleptetek a darazsfeszekbe :(
68. 7a3a05277b (válaszként erre: 53. - Pzm3)
2013. nov. 13. 10:26
Feltételezem, neked nem mondja a férjed, hogy majd ha visszamégy dolgozni, akkor az ne menjen az otthoni munka rovására, sem azt, hogy amit te otthon dolgozol, az semmiség és azt sem, hogy oldd meg, mert ő is megoldja a saját dolgát.
2013. nov. 13. 10:25
Egyszer mondtam neki hogy így akár egyedül is élhetnék a gyerekekkel mert amint kellene a segítsége rögtön azzal takarózik hogy neki munkába kell mennie.....Azt válaszolta hogy akkor gondoljam azt hogy egyedül vagyok és muszály megoldanom egyedül :( aranyos nem???
66. 7a3a05277b (válaszként erre: 10. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 10:22
És ő mit tesz azon kívül, hogy dolgozik?
65. 7a3a05277b (válaszként erre: 7. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 10:21

2Rosszul esik amikor a fejemhez vágja hogy ő is megoldja a problémáit"


A saját és nevelt gyerekei betegségét nem tekinti a saját gondjának? Akkor kié?

64. Perseida (válaszként erre: 63. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 10:20
Jó nagy májer a főnök is! Be sem jelenti az alkalmazottat, plusz még ilyenekkel is vadítja, jól kihasználja csak a férjedet...
63. 861021szilvi (válaszként erre: 50. - 408020f45e)
2013. nov. 13. 10:16
Írtam azt is hogy ő a legjobb embere a főnöknek.Ha valami olyan munkát kell elvégezni aminek precíznek kell lennie akkor őt rakja oda a főnök...Ő az egyedüli aki tud burkolni és egyenesen le tudja húzni a betont...A főnöke is tudja hogy van 3 gyerek nemsokára 4 a háztartásba...És csak pujgatja a páromat hogy én milyen vagyok mert nem tudom megoldani és a párom hangot is ag a főnök véleményének és annak is hogy mennyire eggyet ért vele...Párom keresetéről meg annyit hogy önállóan eldöntötte hogy vesz cserepet mert majd egyszer szeretnénk bővíteni és még azóta is előlegeket kéreget mert azt a 180 ezer forintnyi cserepet meg kellett venni természetesen a véleményem nélkül :(
2013. nov. 13. 10:14
"Hozzád vágta"?! A saját gyerekei betegségével kapcsolatosan?
61. pzm3 (válaszként erre: 59. - Beszi 79)
2013. nov. 13. 10:04
Ez már megint egy másik helyzet.Ha anyuka is dolgozik akkor más a megvilágítása az otthoni feladatok megosztásának.Akkor igen is segítsen apa a háztartásban és a gyerekek körüli teendőkben.
60. 861021szilvi (válaszként erre: 27. - Iemma)
2013. nov. 13. 10:03
Nos igen!!!Párom is hazaér munkából és első a számítógép....Hétvégente is ha nem dolgozik segít feltéve ha van mit csinálni mikor felébred mert ugye kisfiunk fél 7körül ébred és én kelek vele apuka meg alszik 9-ig...Nálunk a fogorvos nem igy megy sajnos...Mutkor is lemondtam az időpontot mert a lányom beteg lett és azt mondta hogy ez nem igy működik és ha mégegyszer lemondom az időpontot akkor nem lát el többet :( Ja és az asszisztens meg a keze alá dolgozik a fogorvosnak tehát ő sem ér rá a kicsivel foglalkozni.
59. Beszi 79 (válaszként erre: 9. - Ittmost)
2013. nov. 13. 09:38
Nálunk is ez a szitu,és nem is zavart amíg otthon voltam gyes-en.Most hogy 1 éve dolgozom semmi nem változott és nincs túl nagy kedvem dolgozni így.Őszinte vagyok.Meló+ gyerekek kocsi nélkül és minden egyéb rám marad.De tényleg minden.Sok így.
58. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Iemma)
2013. nov. 13. 09:28
Tudom , h rengeteg múlik a kezdeteken , főleg azért , mert én annakidején elszúrtam ezt , és sajnos a fiammal is elszúrtam , pedig akkor is volt előttem olyan jó példa , amit inkább szerettem volna , ha úgy lenne nálunk is . Egyik kolleganénim akkoriban sokat beszélt arról , h náluk közösen a 2 fiát is bevonva rendezik a háztartás dolgait , mindkét felnőtt dolgozott , mindkét gyerek tanult , megosztották a munkát , nem szakadt bele egy a sokba . Biztosan örültek a menyei , h jó férj-alapanyagot kaptak .
2013. nov. 13. 09:16
Gondolkodj el, mert ket gyerekes anyukat felvallalni nem eppen egyszeru. Nehogy hoppon maradj a sok elvarasoddal!
56. iemma (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2013. nov. 13. 09:16

Ezen a hozzáálláson nekünk nőknek kell változtatni, mert maguktól nem fogják feladni a kényelmet. Egyébként meg csak a kezdet nehéz, amikor már kiveszik a részüket a házimunkából és rájönnek, hogy a vasalt tiszta ruha nem magától kerül a szekrénybe, a vacsora az asztalra és a szőnyeg sem öntisztító, akkor igenis jobban értékelik a párjukat is.

Nekem sem volt könnyű és néha még most is szólnom kell, hogy héhé ezt vagy azt jó lenne megcsinálni. Az én férjem is olyan volt, hogy ő tanult, anyukája meg mindent elérakott. De én a gyerek előtt is 12 órákat dolgoztam egy nap, ő meg néha fele annyit, kevésbé kötött munkája volt és hát hol finoman, hol kevésbé finoman :-) jeleztem mikor hullafáradtan hazamentem ő meg már több órája otthon ült a gép előtt, mosatlan meg a mosogatóban, hogy ez így nem fog menni. Szépen lassan kialakítottunk egy rendszert, de ehhez az kell, hogy a férfi ne tartsa természetesnek, hogy a nő körülugrálja, meg a nő se gondolja azt, hogy neki csak mert nőnek született az a dolga, hogy körbeugrálja a teremtés koronáját. Ezek több generációs beidegződések, amiket nehezen, de át lehet formálni.

2013. nov. 13. 09:15
Pároddal kell ezt megbeszélni nem velünk.Mi nem tudjuk megoldani, hogy vigyázzunk a gyerekre vagy takarítsunk...
2013. nov. 13. 09:11
A ferfinak elsonek kell lennie a munkahelyenek, akar tetszik, kar nem. Eppen eleg baj neki, hogy ilyen letbizonytalanagban el, es veled egyutt negy gyerek... Neked meg jobban oda kell pakolnod magadat. Szervezes kerdese! Ne akarj meg egy bort lehuzni rola! Sokakat nem kergetnek autoval meg... Van elet azon tul is...
53. pzm3 (válaszként erre: 50. - 408020f45e)
2013. nov. 13. 09:06
Így van.Nálunk is apa keresi a pénzt,én meg intézem az itthoni dolgokat.Ez nekem teljesen normális.Olyan van mondjuk,hogy például messzebb megyünk vizsgálatra valamelyik gyerkőccel,és akkor eljön a munkahelyről és elvisz kocsival.De az,hogy maradjon itthon vigyázni valamelyik gyerekre,és azért hiányozzon....???Én elhiszem,hogy nehéz a fórumindítónak,de ezt meg kell oldani.Nekem például anyukám is 300km-re lakik tőlünk,így segítségem semmi.
52. 55875e9863 (válaszként erre: 33. - 4740439ec6)
2013. nov. 13. 09:03

Teljesen egyetértek veled. Nekem is ez a meglátásom sajnos... :(

De nem lehet mit tenni, ha már gyerek van nehéz új életet kezdeni, de nagy valószínűséggel akkor is egy link pasas lesz a következő, a mai világban, olyan kevés az igazi férfi, hogy az szörnyű...


----> A fórum indítónak pedig annyit, hogy nincs egyedül ezzel, rengeteg esetben hasonló a felállás, de meg kell próbálni fokozatosan halványan a te javadra módosítani a hozzáállását. De csak te ismerheted a párod, mi innen nem tudhatjuk az összképet, hogy hol lehet javítani az arányokon.

A gyerekek miatt lényeges, ilyenkor már csak ez számít, hogy valahogy túlélje a család a mindennapokat. A pénzt pedig kemény kézzel kell kezelni, szerintem ő sosem látott normálisan működő háztartást, én megmutatnám neki, milyen ha az ő segítsége nincs és én sem tudok mit tenni.

Adj neki feladatot, meg kell neki mutatni, ő is szerves része, alap pillére a családnak, nem szállhat ki a felelősség alól, hanem igen is szükséged van rá, ahogy a kicsiknek is.

Mutasd meg neki, milyen amikor nincs miből enni, nincs mivel takarítani, nincs semmi, mert nem ad haza pénzt, és nincs miből meg valósítsd.

Elő kell adni neki a poklot, hogy észrevegye, ő tud ezek javítani, hogy családfenntartóként, hazaadja azt a pénzösszeget, amiből te meleg és tiszta otthont tudsz varázsolni, ahová neki is jól esik hazatérni a munkából. A férfiaknak, feladatokat kell adni, felelősséget kell a nyakukba tenni, nem lehet mindent 1 személyként vinni, mert ez már olyan minta ő nem is lenne csak te és a gyerekek, ennyi erővel egyedül is élhetnél, mert ugyanígy nézne ki a helyzet.


Tessék a háttérből meghajtani az úriembert, ne felejtse el, hogy neki is van fontos feladata, nem csak munka van neki, hanem otthon is van munka, mert van családja, akinek szüksége van egy férjre, apára... Remélem javulni fog a helyzet!

51. pzm3 (válaszként erre: 49. - Forrest2010)
2013. nov. 13. 09:01
Ez nekem olyan furcsa.Mi első pillanattól kezdve összeraktuk a pénzt.Soha semmire nem kellett kérnem.Elvettem és kész.
50. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 08:59

A leírtak alapján a párod nagyon szeretné megtartani a munkáját, mert gondoskodnia kell rólad és a 3 gyerekről. Nincs bejelentve, tehát sokszorosan aggódhat, hogy mikor teszik lapátra. Neked is nagyon nehéz, mert magadra vagy utalva, de próbáld nézni a másik oldalt is. Ha a késései vagy hiányzásai miatt kirakják, mi lesz veletek?! Az otthoni dolgokat valóvan neked kell megoldanod. Nagyon nehéz, tudom, voltam hasonló helyzetben. De még a megoldható hategóriában van. Ha a párod keresete sem lenne, akkor az már tényleg nagy baj lenne.Akkor a beteg gyereknek talán még gyógyszerre sem telne.

Innen próbáld meg nézni a dolgokat.

49. forrest2010 (válaszként erre: 42. - Pzm3)
2013. nov. 13. 08:57
Pedig van ilyen , nem is kevés ! ahol ad valamennyit , aztán slussz ! Aztán oldd meg , ahogy tudod !
48. nikletty (válaszként erre: 7. - 861021szilvi)
2013. nov. 13. 08:56

sajnálom... azt hiszem annyit kell mondjak, hogy vagy valahogy eléred hogy változzon kemény beszélgetés árán, vagy ez van, rossz párra leltél ezen oldalát nézve

még az első vérszerinti gyerekét is Te hordod???

bakker! Te ellátod, befogadod, de a minimum hogy ő akarja őt látni, hozni vinni. Ezek után hogy várod hogy rólatok hármotokról tenni akar.

A munka mögé bújik, persze, mikor munka van, munka van, ez nem kérdés, de azon felül némi segítség lehetne.

47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Forrest2010)
2013. nov. 13. 08:55
Bocsánat , nem suli , hanem ovi .
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook