Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régen miért fényképezték a halottakat? fórum

Régen miért fényképezték a halottakat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. papája (válaszként erre: 25. - NomNom)
2022. jan. 28. 18:47

Az adatlapomra feltettem a térképet, ahol láttuk a falu lakóinak fényképeit.

A fotóművész adatairól is képet.

2 fotón pedig a kiállítás képei szerepelnek.

Az első fotós képen a bal felső sarokban van az egyik koporsós kép.

2022. jan. 28. 18:12
Sosem tudnám feldolgozni, ha egy halott gyermeket látnék.
43. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 18:01
Meg korbeallta a ravatalt a csalad es ugy fotozkodtak
2022. jan. 28. 17:58
Emlékállítás. A halál nem számított mindig olyan tabunak, mint a mai modern társadalmakban.
41. Channa* (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2022. jan. 28. 17:53

Elhiszem!


Apukámat azért néztem meg, mert nem akartam, hogy a nagymamám egyedül menjen megnézni a fiát.


Mivel apukám látványa nem volt borzalmas, ezért, amikor meghalt a nagymamám, egy kis viszolygás sem volt benne,óm. Meg is simogattam...

2022. jan. 28. 17:45
Ha az élők modellt állnak a fényképezéskor, akkor az elhunytak modellt haltak?
39. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2022. jan. 28. 17:01
én talán világgá futnék.a húgom találta meg az öcsémet fölakasztva,mivel én nem otthon laktam,mire odaértem már elvitték őket, a kovid miatt az öcsémet,meg az anyámat nem láthattuk.az unokahúgom mondta,mikor utoljára látta az apját,akkor már régóta lélegeztetőgépen volt,tudta,hogy meg fog halni.
38. Bless the child (válaszként erre: 37. - Channa*)
2022. jan. 28. 16:54
Amennyi halottat láttam eddigi pályafutásom alatt, már többet nem szeretnék látni
37. Channa* (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2022. jan. 28. 16:45

Én igen.

Az apukámat a boncasztalon láttam. Az anyja, azaz a nagymamám, mindenképpen meg akarta nézni.

55 éves volt, amikor meghalt, és nagyon jól nézett ki. Akkor vettem észre, hogy milyen jóképű...


Aztán láttam a nagymamámat is, olyan volt, mintha aludna.


És az unkatesóm 3 éves kislányát. Olyan volt, mint egy alvós baba.


Ja, és egy ismerős temetésén is nyitott koporsó volt. De ő nem nézett ki jól. Utána azt kérdeztem a nőrokonaimtól, hogy ilyenkor nincs senki, aki megigazítsa, hogy nem így nézzen ki?


Egyébként egyik sem volt borzasztó.

Semmi rossz érzést nem keltettek bennem. Nyugodt, pihent volt az arcuk (kivéve az ismerősét). Letettek minden gondot, fájdalmat...

36. Channa* (válaszként erre: 23. - NomNom)
2022. jan. 28. 16:39
Erről írtam én is.
35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
2022. jan. 28. 15:33
bár én mindig utáltam,ha fényképeztek.
34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 28. 15:32
míg él.
33. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 32. - Papája)
2022. jan. 28. 14:14

"Maga az ötlet, hogy egy kis település minden lakójáról képet készítenek és azt jókora táblákon kiállítják nagyon tetszik."


Szerintem is szenzációs ötlet egy kis falusi közösség életében.

Kár, hogy magyarban nincs olyan.

32. papája (válaszként erre: 25. - NomNom)
2022. jan. 28. 13:57

Sajnos nem emlékszem a település nevére, de megpróbálok utána nézni.


Maga az ötlet, hogy egy kis település minden lakójáról képet készítenek és azt jókora táblákon kiállítják nagyon tetszik. A meglepetésen túl az is "tetszett" hogy a még el nem temetetteket is maguk kézé valónak tekintették.

31. tumbo2 (válaszként erre: 29. - *karolin*)
2022. jan. 28. 13:48
én sem.hát a nyitott koporsó,szerintem borzaszó,
30. ,zumba
2022. jan. 28. 13:47
Nem készültek fotók a családunk elhunyt tagjairól, de láttam egyik nagymamámat halva fekve, mert otthon hunyt el, illetve a nagypapámat is.Semmi visszás érzés nem alakult ki bennem, ebben a pillanatban is "látom" őket magam előtt ahogy írom e sorokat.Van rokonomról egy koporsós fotó, a családunk egyéb fényképei között elfér, hiszen valamikor ő is élő családtag volt.
2022. jan. 28. 13:42
Én sem láttam. És nem is nézném meg. Fordítva is igaz, a halottamat se tenném ki szemlére.
28. tumbo2 (válaszként erre: 23. - NomNom)
2022. jan. 28. 12:54
jézus,én már 70 éves vagyok,de életeben nem láttam halottat.kettő a kórházban halt meg,négyet meg elvitték,mire odaértem.de nem is szerettem volna látni egyiket sem.
27. NomNom (válaszként erre: 25. - NomNom)
2022. jan. 28. 12:48
Akarom mondani megragadtam. 😂
26. NomNom (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 12:48

Egy ilyet találtam hirtelen, és a cikket is amit olvastam, BBC-n nem NG-n.

De itt a Wikipédia cikk róla:

[link]

25. NomNom (válaszként erre: 21. - Papája)
2022. jan. 28. 12:45
Tudom megtagadtam a lényeget, de emlékszel esetleg a város nevére? Voltam már sokszor Tallinnban de távolabb nem. Jó lenne vidékre is utazni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - NomNom)
2022. jan. 28. 12:43
Én is láttam,mai szemmel kicsit morbid.Emiatt a fórum,hogy mi miatt csinálták mindezt?Puszta emlék miatt?
23. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 12:42
Múltkor arról találtam egy cikket (talán NG?), hogy régen magával a halottal fotózkodott a család. Egy csomó képet gyűjtöttek ahol a család pl a halott nagymama körül áll, nagymamát meg kitámasztva ültették mintha még élne. Kisgyerekkel is lattam ilyen fotót. :/
22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 12:14
Nálunk sosem készül fotó a temetéseken. Senkiről.
2022. jan. 28. 11:36

Édesapám ez évben lenne 100 éves. Négyen voltak testvérek. Egyik testvére 17 évesen, a negyvenes évek elején halt meg. Nagyon jó minőségű fénykép készült róluk. Koporsóban a fiatal lány, körülötte a szülők és testvérek.

Ez az egyetlen kép készült róluk, közösen. A 6 személyből mindössze hármat ismertem. Ez a fotó számomra nem bizarr, nagyon is fontos kincs.


Ma már másként gondolkodunk és cselekszünk.


Van egy emlékem. Észtországban jártunk (kb. 20 éve) egy tengerparti kis településen a buszmegálló mellett különös fotókiállítást rendeztek.

Adott időpontban, a dátumot jelölték, 3 napon belül lefényképezték a település valamennyi lakosát. Volt olyan kép, ahol 1-2 ember szerepelt, volt amelyiken egy egész népes család. A bizarr az volt, hogy 2 halottat is lefényképeztek koporsóban és ez is a kiállítás része volt.

20. globus (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2022. jan. 28. 10:50
Ahelyett, hogy élveznék az előadást, telefont lóbálnak :)
19. globus (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2022. jan. 28. 10:49
A szelfizéssel elveszett a fotózás azon tartalma, fontossága, amiért régen érdemesnek találtuk megörökíteni a pillanatot. Bocsánat, hogy ezt mondom, ma minden szaré'-hugyé' fotót csinálunk, csak mert lehet. Egy-egy képnek talán lesz értéke valamikor, többség megy a szemétbe, amikor telefont cserélünk.
18. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 10:27

Nekem az a benyomásom, hogy a 80-90-es évek pont az a forduló volt, amikor a nem túl tehetőseknek is lett fényképezőgépe, és ezért mindent lefényképeztek, amit lehetett. Mert régebben amit írtál is, az 1800-as években, teljesen más szokások miatt fotózták le a halottakat.


A mai Rubint Rékás jelenségre meg szerintem az a magyarázat, hogy az emberek egyszerűen nem gondolkodnak, nem gondolnak bele. Mivel ott van a zsebünkben a telefon mindig, és szó szerint bármit megörökíthetünk a másodperc tört része alatt, sokaknak ez annyira az életük részévé vált, hogy koncerten végig a kezükben van és kameráznak, múzeumban, állatkertben, születésnapon.... Akkor temetésen miért ne?

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 10:18

Az idős rokonaim szokták mondani, hogy fotózzuk őket gyakran, hogy legyen kép róluk, hogy legyen mire emlékezni és ne utólag legyen siránkozás, hogy még egy fotónk sincs róluk.


Nálunk elég ritka a koporsós temetés, tényleg csak azoknak van ilyen, akik életükben ragaszkodtak ehhez.


Ha egy halott "jó állapotban van", akkor nem is tudom, hogy megkérdezik e, hogy nyitott legyen a temetésen a koporsó.


A nagymamám és egy szinte baba rokonomnak nyitott koporsós temetésük volt, azaz a ravatalozóba a koporsójuk nyitva volt.

Nem vagyunk celebek, így a média nem játszott szerepet, és a temetésen résztvevőknek nem jutott eszébe senkinek, hogy fotózzon.


Én már azon is kiakadtam, hogy az unokaöcsém szórásos temetését valaki felvette videóra és volt olyan "kedves", hogy elküldje a felvételt. Szerencsére nem az anyjának küldte, hanem a nővérének...

Az illető nem rokon volt, hanem haver...

16. 37e1ff8723 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 28. 10:10
Mi az összefüggés? Ki fél? Szerintem ízléstelen ilyenkor fényképezni. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogadom el a halált. De nem arra akarok emlékezni, hogy meghalt, hanem arra, hogy élt, és milyen volt akkor.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook