Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért merül le az elem is, és az akkumulátor is olyan hamar a fényképezőgépemben? fórum

Miért merül le az elem is, és az akkumulátor is olyan hamar a fényképezőgépemben? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. márc. 30. 09:03
A tölthető ceruza akkuknál figyeljünk a piktogarmokra is! Vannak szerényebb képességűek, amelyek csak elemlámpába, fali órába, távirányítóba valók. A nagyobb teljesítményt igénylő fényképezőgépekbe, vakukhoz olyanokat használjunk, amelyeken ezek rajza is látható, ezek 2100mAh felettiek. Minél nagyobb a szám, annál jobb, de persze drágább is. A Ni-Mh akkuknál már van korszerűbb is, de az még drágább, viszont garantáltan nincs memória effektusa.
2013. aug. 6. 13:18

2 gép vanaz egyik can... az kb 5 - 6 éves lehet. Napokba még fotóztam vele pár képet. Most már nem olyan sokat, mert nem igazán van mit. Kisebb a kijelzője. Akksikat használok. Van több fajta is. Persze egyszerre mindig azonos márkát teszek... Bírja valameddig...

És másik sams. Nagyobb kijelzővel. Az 4 éves lehet.

Hamar lezabálta az akksikat. Ha frissen feltöltöttet teszek bele, max egy kis led világít, az optikája ki se jön. :(

Utolsó jópár beírás után azt hiszem az elem ahol érintkezik, megtisztítom fülpickálót mártom alkohoholba. Eszembe jutott már ez, de még nem csináltam meg. Egy próbát megér.

enov... 2750mah ilyen akksira tettem szert, mennyire ismeritek?

Tény nem volt csillagászati ára...

38. 83e25137af (válaszként erre: 36. - 02dd40895d)
2011. jún. 16. 13:51

ezek számomra teljesen ismeretlenek de a fotózáshoz gondolom nem kapcsolódik..


egy márka van még amiről tudom hogy C.Z lencséket használ az a H.asselblad

37. 83e25137af (válaszként erre: 35. - 02dd40895d)
2011. jún. 16. 13:27

oh igazad van.. :D


DE a so.ny nem ebben jár élen (mármint a képalkotás). de a C.Z lencse valóban jó de nem a legjobb. :)


a leica meg a Panákban van és mérföldekkel jobb mint a so.ny.. a Sonynak most egyetlen zászlóshajója a 3D kamerája. a többi olyan csak van kategória..

2011. jún. 16. 13:23

Előzőhöz. A gyártó Németország, de földmérési műszereket gyártó részlege Svájcban van.

Esetleg a Ke.n-Pil.ard cégről, vagy a Wi.dről hallottál-e?

2011. jún. 16. 13:12

Németország, Jéna, C.rl Ze.ss? Mond neked valamit? És a SO.Y?

Gondolom, a világ egyik vezető helyen lévő, kép és hangrögzítés terén élenjáró cég nem véletlenül szereli ilyen objektívekkel!

És a Leitz(sche) Camera rövidítése? (Mindkét szó első 2 betűje)

34. 83e25137af (válaszként erre: 33. - 02dd40895d)
2011. jún. 15. 13:59

akkor én bátorkodom kettőt említeni. Ca.non Nik.on :)))


ezek évtizedek óta ezzel foglalkoznak. és az objektívjeik saját gyártásúak. Szóval ha már objektív akkor JAPÁN szigorúan. (nézz meg egy sport közvetítést. virítanak a fehér(csontszín) obik. az bizony mind Can.on ezek nem német meg bármilyen európai lencsék..

de az összes japán saját lencsét használ. nem tudom milyen típusokra gondoltál de ezek szerint az már agyon alja kategória amiben "noname" lencse van...

33. 02dd40895d (válaszként erre: 32. - 83e25137af)
2011. jún. 15. 10:45

Igazad van! Valóban a legtöbb fényképezőgép gyártó saját gyártású (vagy "nevenincs" márkájú) objektívvel szereli a gépeit.

Viszont a "komolyabb" gyártók (szándékosan nem írtam márkákat a reklám elkerülése miatt) nagy tapasztalattal rendelkező német, vagy svájci gyártóktól szerzi be, legalább a lencséket. Fontos ugyanis a torzításmentesség és fényerő! (Hogy csak a legfontosabbakat említsem)

32. 83e25137af (válaszként erre: 31. - 02dd40895d)
2011. jún. 14. 14:14

egyetértek veled. Különösen az utolsó két mondatoddal. egy kis kiegészítéssel

rendszerint az objektív márkája azonos a váz márkájával és csak a tükrösök illetve néhány bridge esetében cserélhető. a kis kompaktoknál ez nem elválasztható.

2011. jún. 14. 08:53

Azt hiszem, a hozzászólók szinte minden létező lehetőséget kimerítettek, ami a problémát okozza.

Annyit azért még tanácsolnék, hogy a tölthető (elemeket) akkumulátorokat célszerű lenne beméretni feltöltés után és akkor is, amikor a gép jelzi, hogy lemerültek. Az ugyanis, hogy egy gép számára mi a "lemerült" még nem biztos, hogy az "tényleges kisült állapotot" jelent.

A bemérés szinte bármelyik órásműhelyben (akár díjmentesen is) elvégeztethető. (De egy ált. isk. fizikaszertárában is található olyan műszer, mellyel a mérés megoldható.

Ha valaki mégis új gép vásárlása mellett dönt - a sok egyéb tanács mellett - annyit javasolnék, hogy mindenképpen olyan gépet vegyen, amelyik gyárnak hagyományai vannak a fényképezőgép, képrögzítő berendezések gyártásában!

Egy márkás objektív többet számít, mint a - manapság divatos - pixelhalmozás!

30. Sort
2011. jún. 14. 01:17
Egyet el kell fogadni. A elektronikai eszközök a idő haladtával egyre több energiát igényelnek a működésükhöz. Mindegyik. Ennek oka a bennük lévő vezetők oxidálódása. A vezető alkarések kizárólag fémből készülnek, és minden fém oxidálódik. A oxidréteg pedig növeli a ellenállást, tehát a energiaigényt. E ellen nem lehet sokat tenni. Aki ért hozzá, szétszedheti, és alkohollal megtisztíthatja a alkaréseket, de a nyomtatott áramkörökkel nem lehet mit kezdeni. Egyébként, ami rengeteget esik egy digitális fényképezőgépben a a LCD kijelző. Sajnos ahogy öregszik, ennek is egyre több energia kell a működéshez.
29. sonysony (válaszként erre: 28. - Szilvamama)
2011. jún. 13. 22:15

Igen! Itt van az igazság! A normál szárazelem cellánkénti feszültsége 1,45V - 1,55V. A "tölthető elemek" (akkumulátorok) cellafeszültsége 1,33V - 1,38V. Ezek mérési és nem elméleti értékek. (Már kapható magasabb feszültségű akkumulátor is - igen borsos áron). A fényképezőgépekbe általában kettőt kell tenni, ez azt jelenti, hogy akár 0,4V-tal alacsonyabb már behelyezéskor egy feltöltött akkumulátor pár feszültsége mint a szárazelemé. Sajnos sok bóvli elemet árusítanak (igaz kedvező áron) ami azután szinte azonnal kidobásra kerül.

Az hogy mekkora "energiát képes leadni" az a kapacitásától függ, tehát attól, hogy hány milliamperórás (mAh). Ebbe itt most nem igazán kívánok belemélyedni ...

28. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. jún. 13. 21:52
Az újratölthető ceruzaelemek nem 1,5 V-osak, tehát jóval kisebb energiát képesek leadni. Én is belefutottam ebbe, a hagyományos vaku vígan működött velük, a digitális gépek hipp-hopp leszippantották. Általában 1,2 - 1,3 V-osak, de nézd meg!
2011. jún. 13. 09:56
Az én hordozható telefonomnak volt ilyen problémája, ebből eredően kezdtem kutakodni akku témában, és akkor egy szakember azt mondta, hogy nagy tévedés, ha aszt hisszük, hogy a fényképezőgépek, telefonok sima tölthetős akkuval tartósan működnek. Tipustól függően speciális akkujuk van, és úgy kell keresni. Ha rákerestek az akkura a neten, nem sok spec.forgalmazót hoz fel, én is egy sopronival beszéltem. Ott tényleg felvannak sorolva a márkák és a tipusok. Én műszaki analfabéta vagyok, csak azt írtam le, amit nekem is tanácsoltak.
2011. jún. 13. 09:29

A mi Canon gépünknek is ugyanez a problémája,régebben 2-3 hónapot kibírt az akku töltés nélkül,most 5 fotó után lemerül.Vettünk új akkukat,de azzal sem lett jobb a helyzet.Sajnos itt a városban nincs szervíz,ahová a gépet elvihetnénk,de akit kérdeztünk,azt mondta,valszeg zárlatos a gép,és azért meríti le ilyen hamar az akkukat.

Szóval,ha teheted,azért érdemes szervízben megnézetni a gépet,ha az új akkukat is ilyen hamar lemeríti.

2011. jún. 13. 09:10
Az állásban is lemerülnek az akkumulátorok, és az sem mindegy, hogy milyen típusút használsz. A jó minőségűt kell megvenni.
24. access
2011. jún. 13. 09:10
Figyelembe kellene venni az aksi kapacitását is. Minél nagyobb az MAh annál tovább bírja. Lehet kapni már 2600 vagy 2700 vagy akár 3000 MAh kapacitásút is. Persze a típus is lényeges.
23. 83e25137af (válaszként erre: 20. - Salabakter)
2011. jún. 13. 09:02

a mostani gépem mindennapi használatos de nyúzva van. tükrösöm még nincs. csak tervben :)


az a régi sem volt profi gép :)

22. 83e25137af (válaszként erre: 19. - Salabakter)
2011. jún. 13. 09:01

na nekem az 2 nap alatt összejön néha :) (oké. válogatni kell de pl egy nagyobb vihar alkalmával 150 is összejön akár 1 óra alatt :)


mondjuk az enyém lítium akksis. 1000 mA-es. és jobban bírja mint néhány elemes (ceruzaakksis)

2011. jún. 13. 08:59
Nem lehet, hogy a kijelző képernyője eszi meg? Nekem elég nagy kijelzős - sajnos - és én is hamar le szoktam merülni emiatt. (kikapcsolni meg nem lehet a kijelzőt)
20. salabakter (válaszként erre: 16. - 83e25137af)
2011. jún. 13. 08:46
Szerintem csak a profi fényképészeknek kell a drága gépekbből mindig a legújabbat venni,főleg tartalékba,én a sima,háztartási,nyaralásos,teszveszelős használatra gondoltam:)
19. salabakter (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2011. jún. 13. 08:40
Mondjuk én bőven csak hetek alatt csinálok 300 képet!!!Még tán annyit sem.De jó akksival egy nyaralást egyszer töltve kibírnak a minőségi akkuk.Persze mikor vesszük,a dátumot meg kell nézni,hogy tényleg újak legyenek:))
18. d@nu
2011. jún. 13. 08:35
A mi gépünkkel ugyanez volt a gond, 5 éves. Elvittük szervizbe, megnézték, közölték, hogy semmi baja a gépnek, sajnos ilyen ócskák a mostani "minőségi" újratölthető elemek. Ajánlottak egyet, ami ránézésre "no name" és azzal szuperül működik, napokig egy töltéssel.
17. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - Mariann7533)
2011. jún. 13. 08:25
Mármint ha intenzíven használom.Amúgy hetekig nem kell tölteni.
16. 83e25137af (válaszként erre: 13. - 4c07880d46)
2011. jún. 13. 08:24

én a helyedben vinnék egy tartalék gépet.. az a tippem hogy nem csak az elem a gond.. (ahogy írtad van új is) lehet már nem veszi fel az elektromosságot


viszont egy tippem még van. alkohollal kicsit törölgesd meg az érintkezőket. talán kicsit jobban vezeti majd.

2011. jún. 13. 08:23

Sziasztok.

Próbálj meg új akkumulátort venni bele.

Nekem is ez volt a gond tavaly,pedig már négy éves a gépem.

Vettem bele aksit,és órákig bírja vele.

Az én gépem Fuji.

14. 83e25137af (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2011. jún. 13. 08:22

na azt megnézem hogy folyamatos használat mellett (vaku nem automatán használva) HETEKIG elmegy :)

egy elem egy töltéssel használattól függően 90-300 kép közöttig használható. fényképeztem már nem keveset. szóval tapasztalat. :)

13. 4c07880d46 (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2011. jún. 13. 08:21
Köszi szépen, azt teszem, hátha még kibírja a nyaralást...
12. 83e25137af (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2011. jún. 13. 08:20

sajnos ez a fogyasztói társadalom ára.. gyártás gyártás gyártás..

én most vettem egy gépet és ha 4 évig kihúzza akkor már örülök. pedig szintén nem gagyi...

11. salabakter (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2011. jún. 13. 08:18
Én sima elemmel nem is tudok csak max.1 képet készíteni.Vegyél komoly akkumulátort bele,aminek 1500-1800 körül van darabja,azzal nekem hetekig elmegy újratöltés nélkül,pedig az én gépem is 6 éves.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook