Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért fényképezik magukat a tinilányok? fórum

Miért fényképezik magukat a tinilányok? (beszélgetős fórum)


1 2
39. MetalBridget (válaszként erre: 35. - 480b578442)
2011. jan. 17. 11:04

Szia! :)


Na éppen a saját párom és a barátaim, haverok példájával szerettem volna jönni Neked, hiszen tisztában vagyok azzal, hogy Velük ismeretlenül senki nem merne szóba állni, de hidd el, hogy fantasztikus emberek, hatalmas szívük van, bármikor számíthatok rájuk, mert soha nem hagynának cserben :))


Nekem még nincs gyerekem és megmondom őszintén, hogy nagyon is félek attól, hogy milyen szülő leszek...Félek a kamaszkortól is, de bízom benne, hogy kiskorban is lehet valamelyest "irányítani" a gyereket, hogy a kamaszkora már kevésbé legyen drasztikus :)


A fotózkodásról pedig még csak annyit, hogy igen bevallom, én is szoktam sorozatokat készíteni magamról, ha mondjuk épp be van állítva a hajam, ha épp szükségem van egy jó képre, hogy feltöltsem valahova, vagy az önéletrajzomhoz kell. És mivel én tanultam a fotózást, ezért ilyen téren elég igényes is vagyok, ergo sok képet csinálok, és később válogatok belőle, valamint nem a tükörben fotózom magam :D De ez már részletkérdés :) A lényeg és talán a legfontosabb: Nem készítek magamról félpucér és mellmutogatós képeket, de még, ha készítenék SEM tölteném fel az összes közösségi oldalra, ahol minden fiúnak ÉS férfinak is a 16-18 éves lányokra csorog a nyála, aztán pedig csodálkozik, ha kapja a gusztustalanabbnál gusztustalanabb leveleket, ne adj' Isten, még meg is erőszakolják egy sötét utcában! :( Arról nem beszélve, hogy erkölcstelennek tartom az ilyen lányokat...

Tisztelet ugyan a kivételnek, de sajnos manapság sok szülő nem foglalkozik a gyerekkel, hanem elintézi annyival, hogy nesze a havi 10-20 ezer forint zsebpénz, azt csinálsz, amit akarsz :(


Én ettől szeretném megóvni a gyerekeimet :)) Én tisztelettudó, erkölcsös gyerekeket fogok majd nevelni, és ha ehhez esetleg az kell, hogy minél kevesebbet lássanak ebből a rohadó világból, akkor nem fogom hagyni, hogy ilyen helyen nőjenek fel...

38. Bri* (válaszként erre: 37. - 480b578442)
2011. jan. 10. 10:59

Okosan tetted, hogy elengedted. Ha ezeket felvázolod neki előre, úgysem hiszi el, és Te leszel a rossz Anya, így viszont tényleg a saját bőrén tapasztalta meg a dolgokat.

A virtuális barátokat el kell fogadni. Sajnos manapság egyre kevesebb a normális szórakozóhely, ahol ismerkedni, barátkozni lehet, és ahová Te is nyugodt szívvel elengeded. Sokan ezért inkább otthonról ismerkednek. Nekünk ez furcsa, de el kell fogadnunk. Nagy veszélye is van a dolognak, mert "messziről jött ember azt mond, amit akar". Könnyű "belezúgni" egy virtuális, "kreált" emberbe, aztán nagyot csalódni. Meg óriási veszélye van abból a szempontból is, hogy ki tudja, ki adja ki magát egy tini fiúnak/lánynak.

Az én gyerekem még csak 7.-es. Előre félek a középiskolától, hogy milyen lesz az osztályközösség, az új haverok, hogyan találja meg a helyét az idegenben.

Csak a jó nevelésünkben bízhatunk. :)

37. 480b578442 (válaszként erre: 36. - Bri*)
2011. jan. 9. 22:51

Köszönöm:)

Így van mi kamasz gyerekek szülei akik benne vagyunk és tényleg bele is akarunk kicsit olvadni az életükbe másként látjuk.Jókat mondtál neki én is szinte ugyan ezeket a hétvégén .Nálunk is hasonló szitú volt tegnap.A lányomat néhány ismerős, barátnő elhívta biliárdozni.Voltak benne virtuális barátok (én így hívom az msn-en kialakított ismerettséget amire persze én nagyon haragszom )szóval 3-ra beszélték meg, hogy találkoznak egy belvárosi normális nem lebúj helyen. Egész héten erre várt mert ott volt egy fiú akivel kölcsönösen tetszettek egymásnak bár még találkozni most találkoztak előszőr.

Megbeszéltük, hogy 7-re de legkésöbb 8-ra itthon lesz a barátnőjével jönnek haza aki tőllünk 3 megállóval lentebb lakik.Nos fél 6-kor feldúltan jött haza és mondta, hogy mekkorát csalódott, milyen egy társaság és ő ilyen zűlött kölykökkel nem marad ott tovább, semmi lényegeset nem csináltak mindenki széthúzott, a barátnője a pasijával etyelgett (15 éves kislány és csak én fél év alatt 4 fiúról tudok akikkel járogatott már)az egyik fiú pedig aki mellesleg egy szót nem váltott vele valakinek azt mondta, hogy képen jobban néz ki mint élőben, na ettől háborodott fel a legjobban és mondta, honnan tudja milyen amikor hozzá sem szólt.Én pont ugyan ezeket mondtam neki. Ha valaki a külsőd alapján ítél azzal ne foglalkozz nem érdemli meg a társaságodat valószínüleg te ezektől az emberektől értékesebb vagy. Nem akartam elengedni de örülök, hogy így tőrtént mert legalább a saját bőrén tapasztalta és így látom, hogy erős jellem aki ki tudja szűrni ki a neki való társaság viszont ma sokat beszélgettünk és azt mondta szinte minden fiatal ilyen és sajnos már jóformán ezt fogadják el természetesnek. Ezért viszont sajnálom ezeket a gyerekeket mert nekik nagy erő és jellem kell nekünk pedig sok odafigyelés amíg nem sikerűl a saját közegüket megtalálni.( Mi most kezdtük a középiskolát erre még ez is rásegít negatívumként)

36. Bri* (válaszként erre: 34. - 480b578442)
2011. jan. 8. 15:02

Egyetértek veled! Nekem van egy 13 éves fiam. Jó gyerek ( a durrogást, lustaságot , meg a "lesz*rom a világot" leszámítva :), mindent megbeszélünk. Azt mondta, hogy én vagyok a legjobb barátja. Az osztálytársai már kezdenek cigizni, csavarogni stb.

Van egy kislány, aki tetszik neki, egyidős a fiammal. MSN-en beszélgetnek, mert nem egy helyen laknak. A kislány az a "magamat fotózom" típus, Szilveszterkor reggel 7-ig bulizott a haverokkal egy szórakozóhelyen. Kérdezte a gyerekemet, hogy ő hol, mondta, hogy a suli tornatermében (velünk volt ott egy buliban). Kérdezte a kiscsaj, hogy kivel. Mire az én gyerekem írta, hogy haverokkal.

Utána elbeszélgettem a gyerkőccel, hogy ez a kiscsaj vagy nem az igazat írja, vagy túl nagystílű, nem tudom, a szülei hogy engedik ezt meg. Mondtam neki, hogy ő értékes és ha egy kiscsaj kedvéért másnak akar látszani, mint ami, ha neki így nem felel meg, akkor nem is érdemli őt meg.

Úgy láttam, hogy igen komolyan elgondolkodott rajta. De hát a hormonok!

Egyébként nem tudom, milyen ferde világ ez a mostani, amikor a 13 évesek már csajoznak/pasiznak. Én még ezt nagyon korainak tartom. Van mire koncentrálnia, hát tegye!

35. 480b578442 (válaszként erre: 30. - MetalBridget)
2011. jan. 7. 23:43

Még valami.

Megnéztem a képeidet és hát nekem első benyomásra a te barátod is zűllött képű késdobálós fickónak tűnik pedig lehet, hogy valójában teljesen más.

Na látod ezért nem szabad látszat alapján ítélni főleg nem egy tinit akinek a személyisége most van kiforróban és szinte napszakon belűl változik.

34. 480b578442 (válaszként erre: 30. - MetalBridget)
2011. jan. 7. 23:03

Azoknak is biztos van valami stiklijük vagy épp titokban fényképezik magukat.

Én is kamaszlány anyukája vagyok és szerencsére olyan a viszonyunk, hogy mindent elmond a lányom és bizony sokszor hallom, hogy az osztálytársak legalább 80%-a semmit nem oszt meg a szülőkkel amit a szülők persze jóhiszemüleg nem is sejtenek.

A lányom már többszőr megkapta osztálytársaktól, hogy miért mondd el nekem mindent. Pont a napokban beszélgetés közben mondta a lányom, hogy baromi nagy a húzóerő és nagyon nehéz a ,,normálisabbaknak normálisnak" maradni.

Egyébként pedig ha visszagondolunk a mi kamaszkorunkra ugyan fordúljon már minden szülő magába és gondolkozzon már el azon ő milyen kamasz volt:)

Na persze ezt már mindenki elfelejtette vagy nagy titokban tartja a gyerek előtt és akkor ne csodálkozzon ha a gyereke sem fogadja a bizalmába.

Nagyon nehéz egy kamaszgyerek szülőjének lenni.

Én azt tapasztalom sok szülő ilyenkor veszi le a figyelmet a gyerekéről holott pont ilyenkor kívánnak 2-szer olyan figyelmet, tanácsot és megértést.Van olyan barátnője a lányomnak akiről többet tudok mint a saját szülei mert velem osztja meg és a szüleinek foggalmuk nincs róla.


,,miket írtatok ezekről a tinikről"

Vagyis a tinikről.

Lehet, hogy ezek a tinik kicsit butácskán csinálják a tiniségük villogtatását de amelyik kutya ugat..., viszont nálam az alamuszi nyuszi szlogenje gyanúsabban működik:)

Csak 1 példát a sok közzül elmondanék.

A lányomnak még nem volt barátja de természetesen mint minden egészséges tini ő is érdeklődik a fiúk iránt.Ha egy fiú tetszik neki annak a képét közösségi oldalakon mindig megmutatja.Hát megmondom eddig még egyik sem nyerte el a tetszésemet amit ki is nyílvánítottam. Borzosfejű, fültágítós, pirszinges fiúk.

Hozzáteszem a gyerekem a ,,jobbfajtához" tartozik és még okos is persze engem is megrémíszt mikor ezeket a fiúkat látom.Viszont!Azt mondta erre a lányom anya nem ismered őket ezek aranyos fiúk.

Erre én elkezdtem előadni nekem milyen fiuk tetszenének. Szokásos szülők kedvence jólfésült kellemes megjelenésű stb.na és persze példákat is mondtam (bár nem sokat találtam)erre a lányom elkezdte ám mondani az érdekes érveket ezekre a fiúkra mint példáúl idegbeteg, veri a lányokat és hasonlók. Persze nem lehet egy kaptafára venni őket de én már rugalmasabban kezelem ezeket a kamaszkori ,,divatokat" és szeretem megismerni a személyeket mielőtt véleményt mondok és más itélkező szülőnek is azt javasolnám vegye észre fátol az erdőt.

33. Veronika27 (válaszként erre: 32. - Bri*)
2011. jan. 7. 21:46
Ez teljesen igaz, főleg ha visszagondolok magamra :D
32. Bri* (válaszként erre: 30. - MetalBridget)
2011. jan. 7. 20:11
Nehogy azt gondoljátok, hogy olyan könnyű dolog az a nevelés. Tinédzser korban teljesen ki tudnak fordulni magukból a gyerekek.
31. tixtina (válaszként erre: 30. - MetalBridget)
2011. jan. 7. 11:33
Nagy igazságot írtál:))
2011. jan. 7. 11:25

Sziasztok! Olvasgattam, miket írtatok ezekről a tinikről...hmmm...nekem csupán 1 kérdésem volna ezzel kapcsolatban:


A többi tini, akik nem csinálják ezt, vajon miért nem teszik? Ők volnának a bénááák? A "nemtrendi"-k? Ők a kakukktojások?


Neeem! :D Ők kérlekszépen nevelést kaptak a szüleiktől és nem méregdrága telefont, ruhákat, ékszereket...sorolhatnám :)))


Köszönöm a szót! :D Üdv!

2011. jan. 6. 23:52
Ez a divat nem kell ezt komolyan venni mindaddig míg félmeztelen képet nem csinálnak mert az az én értékítéletembe sem fér bele.De valóban ahogy valaki előzőekben leírta sokkal gázabb mikor itt a hoxán a szülése történetét meséli el valaki vagy a milyen színű zokni van rajtad és milyen wc papírt használsz és hasonló gügye forumokat sokkal gázabbnak tartom.
28. Bri* (válaszként erre: 27. - Csillubaba)
2011. jan. 4. 15:27
Ez csak részlet-kérdés. A szüleinket akkor is idegesítette. Én egyébként meg sem nézem az ilyen libák lapját a közösségi oldalon. Letiltom a hírfolyamukat, vagy visszaigazolom, utána pedig kitörlöm őket.
27. csillubaba (válaszként erre: 26. - Bri*)
2011. jan. 3. 21:26
lehet csakhogy azt nem látta ország-világ
26. Bri* (válaszként erre: 25. - Huldra)
2011. jan. 3. 15:56
Szerintem nekünk is voltak dolgaink anno, amivel kiakasztottuk a szüleinket/felnőtteket, csak már igyekszünk nem emlékezni rá! :)
25. Huldra
2011. jan. 3. 14:58
A fiatalok valamivel mindig kiakasztják az idősebb generációkat. Egy rohanó, szélsőségektől nem mentes világban gondolom ez látványosabban zajlik.
2011. jan. 3. 14:53
Mert nincs aki lefényképezze őket és még nem találták meg az időzítőt a sok alkalmazás között a telón. :-)
23. csillubaba (válaszként erre: 18. - Bri*)
2011. jan. 2. 23:36
tényleg szerencse..már a fiúkat kell félteni a mostani csajsziktól.
22. globus (válaszként erre: 20. - Wiki76)
2011. jan. 2. 23:35
Lesz ez még rosszabb, majd nézünk nagyobbat kb. 20-25 év múlva. Lehet, hogy az akkorira majd ők is :))
21. globus (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. jan. 2. 23:33
És azonnal 14-en lájkolják! :D
20. wiki76
2011. jan. 2. 23:24

A mai technika könnyíti meg ezt nekik.A mi időnkben volt a fényképezőgép,amivel el lehetett ballagni előhívatni a képet.Aztán meg max a suli faliújságjára biggyeszthettük volna ki.

Se mobil se net se facebook..cserébe volt szemérem illem erkölcs.

19. 7839f357fa (válaszként erre: 1. - Marmar)
2011. jan. 2. 22:17
Kis hülyék, azért csinálják.
18. Bri*
2011. jan. 2. 21:28

A helyi napilapban is minden nap van egy-egy kiscsaj, aki kiteszi mindenét, stb. és odaírják, hogy a szüleinek akar kedveskedni vele. Hát én baromira örülnék! :)

Még szerencse, hogy két fiam van. :)

17. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Marmar)
2011. jan. 2. 20:28
:D igen ez gáz
2011. jan. 2. 19:54
Nem csak a tinik akarnak feltünést kelteni! Én azon is meglepődtem, hogy pocakos fehérneműs képet is feltesznek velem egykorúak, hogy a férjüknek lesz meglepi, és még lehetne sorolni!
15. Marmar (válaszként erre: 14. - Veronika27)
2011. jan. 2. 19:50
Akkor nem csak nekem tűnt fel és idegesít. :)
2011. jan. 2. 19:40
Az hagyján, hogy csücsörítenek, de még a szemüket is elkerekítik, a szemöldöküket meg felhúzzák. Kurva idétlen, csak nem tűnik fel nekik.
2011. jan. 2. 18:38

Jajjj-Ettől kapok agybajt.

Hülye trend.,az biztos.Már a 8 éves fiam is csinálta-brrr....!!!:DDDD

12. Bri*
2011. jan. 2. 18:13

Náluk most ez a trend. Ezt mi nem érthetjük.

Azért kel felülről fotózni, hogy a cici mutasson valamit,már ha nincs :)

Mondjuk azt sem értem, hogy miért írja le minden nő itt a szülés-történetét.

Nekem ez hasonló...

2011. jan. 2. 16:49
Ált. azért is, hogy különböző közösségi oldalakra feltehessék őket, és "trendik" legyenek :)) ami nem baj, ha 16-tól felfelé csinálják, de ha lenne egy 13-14 éves lányom, aki ezt csinálja, a pofám leszakadna, magyarul megmondva :) Nem beszélve a melttartós-bugyis képekről, ami sztem felnőtt korban se normális dolog.
2011. jan. 2. 16:41

ezen csak azért akadunk ki, mert már nem vagyunk tinik :o)

annak idején rajtunk is kiakadtak a felnőttek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook