Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Receptek fórum

Receptek (beszélgetős fórum)


2020. szept. 24. 19:57
Én a Sió 100%-os 1 literes paradicsom levet szeretem, beleteszem a gombócokat, abban főnek (a vízben főttet én víz ízűnek érzem) kb. 45 percet takarékon, addigra olyan szépen besűrűsödik, hogy rántás sem kell bele. A végén teszek hozzá 2 evőkanál cukrot, azzal még 1-2 percig főzöm. Finom :)
2020. szept. 24. 19:55
Jajj de jók vagytok! Köszönöm szépen! Arányokat nem is kell, én soha nem méricskêlek. Köszönöm! Szépen sorban kipróbálom így őket. :)
12. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. szept. 24. 19:54
én is nosztalgiával gondolok még a jól lepirított tojásos nokedlire is,édes fejes salátával.sosem sikerül olyanra.
11. Bless the child (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. szept. 24. 19:49
S budget paradicsom a legjobb
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. szept. 24. 19:47

A húsgombócokat forróvízbe teszem, a paprikákat is beledobom a vízbe, a paprikát nem szereti a családom, de az ízét igen.

Amikor megfőttek a gombócok, akkor kiszedem a vízből.

Van amikor rántom, van amikor nem, én mindig Aranyfácán paradicsomsűrítményt használok, nekem ez a kedvencem.

Ezt vagy a rántásra teszem, vagy simán és a lével, amiben főtt a gombóc és paprika hígítom fel a sűrítményt annyira, amennyire szeretem a sűrűségét, majd beleteszem a gombócokat is. Gyakran saját befőzésű paradicsomlevet is teszek bele. Így még rottyan egyet és kész is. Általában annyira édesítem, ahogy a család szereti.

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Tumbo2)
2020. szept. 24. 19:44
Úgy is jó. Én azért töltöm, mert a férjem így szereti, bár ő sem eszi meg a paprikát, de az íze jobban belefő a gombócba;)
2020. szept. 24. 19:44

Egyébként Horváth Ilona szakácskönyvében egy az egyben menzás kaják vannak!


Nekem anyukám szakács volt és sok-sok éven át egy olyan étteremben főzött, ahol a sulink menzája volt. Én azért imádom a menzakaját, mert anyukám is nagyon hasonlóan készítette az ételeket. Persze, otthon azért kicsit variálta, de sokszor kértük, hogy pont olyat főzzön otthon is, mint a suliba:DDD

7. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. szept. 24. 19:43
vagy belevágok egy paprikát,azt úgy sem eszi senki.
6. Channa* (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. szept. 24. 19:41

S-buget sűrített paradicsomszószt és öntök hozzá egy kis vizet is.


[link]


Ez a legjobb.


Tehát, 2 dobozzal beleteszek a lábosba, megsózom, borsozom, beleteszem a gombócokat (én mindig teszek bele 2 db olyat is, amit paprikába töltöttem), és kb. 30 percig főzöm, majd berántom.


Gombóc: nem tudok arányokat írni, mert ránézésre csinálom;)

kb. 70 dkg darálthús, 20 dkg rizs és fűszerek (só, bors, pirospaprika, vegeta).


Ezzel a paradicsomszósszal piros lesz rendesen;)


Ja, anyukám volt, hogy üveges lecsóból csinálta és az is fincsi volt nagyon.


Én azért nem teszek cukrot a paradicsomszószba, mert kiderült, hogy fiam azért nem ette meg, mert édes, így én és a férjem akkor cukrozzuk, amikor esszük.

5. Scherlock (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. szept. 24. 19:29

Felteszem a vizet paradicsomlével( fél literes dobozos) meg konzerv paradicsommal, amiben vannak hámozottak is a lében. Fűszerezem, amit fejből nem tudok, szóval azt mindig jól meglesem előtte a Goggle Jóbarátomnál, és kb fél óra múlva összeturmixolom, és ebbe a muttyba főzöm a gombócokat. Édesítőszerrel sose cukorral. Dijéta":D

Aztán mikor megfőttek a játékosok, paprikás rántást csinálok.


Lyoo' szokott lenni... :)

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. szept. 24. 19:20
Én vízbe felteszem a gombócokat. Mikor gyöngyözik a víz akkor ráöntöm a paradicsomot. Mikor a gombócok megfőnek pedig berántom. Mielőtt lezárom előtte cukrozom.
2020. szept. 24. 19:14

Akkor én már élnék is a lehetőséggel.


Ki hogyan készíti el a paradicsomos húsgombócot?

Ezerféle paradicsommal próbáltam (üveges, konzerves, házi) egyik sem jó. Túl színtelen, a cukrozâs ellenére savanyú marad. Én olyan menzâsat szeretnék enni. Közepesen sűrű állaggal, isteni îzes, fűszeres gombóccal, édesen.


Várom! Köszi! :)

2020. szept. 24. 19:10

Szép estét, és jó szurkolást!


Annyira boldog vagyok, hogy rátaláltam erre a nagyon hasznos és praktikus tippeket tartalmazó fórumra!


Végre valaki, aki vette a bátorságot, és megnyitotta!


Ezer hála és köszönet!


PS.: Kár, hogy képeket nem lehet beilleszteni.

2020. szept. 24. 19:04

Mivel nincs fóruma a recepteknek (én nem találtam), így nyitok egyet. Itt könnyebb is rá kérdezni dolgokra, ha nem egyértelmű a recept, mint privátban.

Ha esetleg mégis van fórum, akkor elnézést!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook