Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reálhozam kifizetés fórum

Reálhozam kifizetés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7200. kisbögre
2011. szept. 14. 12:30

És megint kiről volt szó legfőképpen???

Az AXÁRÓL!

Rohadékok, jól átqrták az emberek agyát!

7199. bariba (válaszként erre: 7198. - Klenca)
2011. szept. 14. 12:07
7198. klenca (válaszként erre: 7197. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 14. 07:48
Mikor lesz? Vagy már volt? Tudsz egy linket, ahol újra meg lehet nézni?
2011. szept. 13. 06:43
Nézzétek ma este az RTL-en a Házon kívűlt!!!
7196. Balkán
2011. szept. 12. 07:58
Bocs! 7218!
7195. Balkán (válaszként erre: 7193. - Kálmi77)
2011. szept. 12. 07:58

Sziasztok!

A 7219. hozzászólásom alapján küldd el a neved és címed az ott található e-mail címre.

7194. etniez (válaszként erre: 7192. - Mojszika)
2011. szept. 9. 17:43

Így van!


A pszáf az fogja vizsgálni, hogy a valós összeget kaptad-e meg, nem azt hogy mit írt ki a kalulátor..

Nagy pofára esés lesz azoknak, akik azt hiszik hogy a téves kalkuláció eredménye jár neki.


"A harmadik hullámban kerül sor szeptembertől annak az ellenőrzésére, hogy a tagok a jogszabályoknak megfelelő összeget kapták-e meg a pénztártól reálhozamként, illetve tagdíj-kiegészítésként. Az ellenőrzés során egyedi eseteket is vizsgálnak, azaz pénztáranként több száz tag aktáját kiemelve ellenőrzik, hogy esetükben jól számolták-e ki a reálhozamot, vagy sem."

7193. Kálmi77
2011. szept. 9. 16:50

Sziasztok!

Én is hasonlóképpen jártam, mint itt többen és nem tudom hová menjek, kihez forduljak.

OTP mny. pénztár tag vagyok/voltam 2000 óta, tavaly októberben léptem át az Aegonhoz. Meg is kaptam a papírt az OTP-től annak rendje módja szerint, hogy mennyi Tőke és Hozam ment át az új mny. pénztárba. Az elszámolás szerint a hozam ekkor 236.527.- HUF volt.

Aztán jött a váltás lehetősége, gondoltam visszalépek és maradok az államiban.

Az Aegon honlapján nagyon sokáig csak a hozam összege szerepelt, ami akkor már 265.800.- HUF körül volt, bíztam benne, hogy ebből azért már csak jut/jár valamennyi.

Csak nem jött a levél, sem értesítés, sem semmi, gondoltam felhívom őket, mert a reálhozamot továbbra sem tudtam megnézni a honlapon.

Érdeklődésemre - TAJ szám stb. bemondása után - az ügyitéző közölte, hogy egy büdös forintot sem kapok mert - és számomra ez a furcsa - az OTP-nek ilyen meg olyan rossz volt a portfóliója, stb.

Tehát, amit nem értek:

1; az még oké, hogy majd' 11 év alatt csak ennyi volt a hozamom, de honnan a fenéből tudja az Aegonos hölgyike, hogy milyen portfólióm volt az OTP-nél és az mit hozott nekem a konyhára!?

2; ha tudja is: én átvittem a "pénzemet" hozzájuk, mégpedig úgy, hogy tisztán látszik az elszmolásból, hogy mennyi Tőke és mennyi Hozam ment át, ergo hogyan hivatkozhat a múltbéli - egyébként növekedési - portfólióm sikerességére, ha egyszer ez az összeg átment és náluk van??

Egyik családtagom ugyanígy átlépő volt, csak ő az ING-től ment át ugyanígy az Aegonhoz és hasonló - pár ezer forintos eltérés volt - hozamra több, mint 80 ezret megkapott reálhozamként.

Ha valaki tud valami okosat, légysz segítsetek, hová forduljak, mit tegyek!? Nem látom értelmét bemenni az Aegonhoz és ráborítani valakire az asztalt, de nem akarom annyiban hagyni sem a dolgot.

Szeretném, ha az illetékesek közül valaki számszerűsítené ezeket a dolgokat és elmagyarázná, ugyan miért is nem "jár" egyetlen forint sem, több, mint negyed millió forint hozamból.

Felvállalom magam névvel, címmel, nincs semmi titkom és szívesen csatlakozom olyanokhoz, akik hasonlóképp jártak.

Vérlázító, hogy mit megmernek tenni és az is, hogy megtehetik...

7192. mojszika
2011. szept. 9. 15:20

[link]


OLVASSÁTOK EL! FONTOS!!!

7191. Balkán
2011. szept. 9. 15:01

Sziasztok!

Lehet mondani sok mindent, de szerintem cselekedni kell. Azok jelentkezését várom, akik hasonlóképpen hozzám, az AEGON-tól a közzétett összegnél jóval kevesebbet kaptak. Én a PSZÁF-on kívül most a Selmeczi Gabriellának írtam (írok) levelet, amelyben arra hivatkozom, hogy mivel ez több embert érint, így közérdek! (a PSZÁF-nál is erre hivatkozva kérek vizsgálatot). Ehhez viszont kellene néhány konkrét személy legalább neve és lakcíme. Aki úgy gondolja, hogy nem csak beszél vagy itt ír róla, hanem felvállalja, azt kérem, írja meg nevét és lakcímét (esetleg a közzétett és a másodszor közzétett - csökkentett - hozam összegét). Elsősorban az AEGON tagok jelentkezését várom. Hétfőn vagy kedden küldöm el a levelet, abba ezt szeretném beírni.

E-mail címem: barthane@vmtv01.t-online.hu

Csatlakozzatok! Ha semmi nem lesz, még mindig mehetünk bíróságra.

7190. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 7189. - Natalinka)
2011. szept. 8. 20:05
Szia! :))
7189. Natalinka
2011. szept. 8. 19:10
Sziasztok!
7188. flein
2011. szept. 7. 23:03
a páromnak is 643000volt a hozamés egy fillért sem kapott reálhozamnak
7187. jani2474
2011. szept. 7. 20:05

Szia!

Nem kamu.Direkt azért írtam példákat ,hogy sokan lássák milyen fejetlenség van.Nekem például 59 ezer volt a reálhozamom+önkéntes kiegészítés ,így elég szépen kaptam.De átrántottak engem is a majomprésen.Ez a fórum azért jött létre ,hogy megbeszéljük a mnyp-i problémákat.Nem áll szándékomban kamuzni.Sztem. a katonás havernál is fizetek pluszba önkéntes kiegészítőt a mnyp tagság mellé ,azért kapott olyan szépen.

7186. etniez (válaszként erre: 7184. - Jani2474)
2011. szept. 7. 18:41

A 697000 Forintos kamu. Vagyis egy esetben lehet, hogy nem az. Mégpedig akkor, ha a Honvédség évekig nem vallottba be (kb 3-4 évig), majd bevallotta és befizette. Ezután az apeh megpótlékolta és a hm befizette. Bár akkor is sok lenne, mert ...


Szóval ez kamu.

7185. etniez (válaszként erre: 7183. - Jani2474)
2011. szept. 7. 18:39

Mielőtt hülyeségeket írogatnál, tájékozódhatnál.


Minden reálhozam egyedi, mint az ujjlenyomat, több okból is.


1. befizetést dátuma a mérveadó

2. kiegészítésre nem jár reálhozam

3. pótlékot egy az egyben kiosztják a tagoknak


stb.


A lóvé az államnál van, nem a "biztosítóknál". Akik egyébként nyugdíjpénztárak és nem biztosítók, de mindegy.


Amit nem fizetnek ki reálhozamként, abból majd Orbán törleszti az államadósságot októberben.


Annyi hülyeséget sikerült összehordanod két posztban, hogy hihetetlen.

7184. jani2474
2011. szept. 7. 14:44
Ja pár adatot szeretnék megosztani veletek. Az egyik hivatásos katona ismerősnek az össz befizetése (Aegon) 697 ezer.Reál hozama 401 ezert kapott.Egy másik ismerősnél 647 ezres (Axa),kijött neki egy nagy 0 "nulla".Szóval sok mókás esett van itt...Egyik ismerősnél (Aegon) hölgy kapott 87 ezret, a férj meg 1800 Ft. Szóval ide-óda mellébeszélnek.Pedig a matek megmutatja,pár ezer Forint eltérés lehet....
7183. jani2474
2011. szept. 7. 14:33

Sziasztok!

Aki a hozam 55%-70 % nem kapta meg reálhozamként, nyugodtan kopogtathat a biztosítónál.Akár átlépő akár nem. A biztosítók bepróbálkoztak egy 25% -30% -os rétegnél a kevés,vagy 0 reálhozam kifizetéssel.Szóval akinek rossz lett a reálhozama nyugodtan menjen utána ,ha kell ablakon visszamenve. A biztosító mindig más ürüggyel küldi el az embert...Otp-mnyp ismerős kapott 21 ezer körül.Kicsit rálépett a tyúkszemükre már 51 lesz.Meg szorongatja őket.A törvényt tényleg a 2010 találta ki valami idióta.Reálhozam kifizetést.Itt már nincs mellébeszélés ,itt a "rossz" befektetésű biztosítóknak is csengetni kéne 55 % felett a hozamnak...

7182. bariba (válaszként erre: 7174. - Etniez)
2011. szept. 7. 11:15

OK.

Hát én is a számokra mentem rá, mik azok, amik nem egyeznek a korábbi kivonaton, na meg rá is kérdeztem bizonyos dolgokra. Kíváncsian várom a fejleményeket tőlük.

7181. bariba (válaszként erre: 7172. - Etniez)
2011. szept. 7. 11:12

Azt tudom, hogy nov., dec.re nem vontak, ne félj arra még a bérpapíron is figyeltem!

És képzeld el, pont ezt léptem meg július vége augusztus eleje felé, kértem az ING-et, hogy küldjön egy elszámolót a 2009. 11. 30-pal történt zárásról, erre azt írták, hogy majd a jelenlegi pénztáram (Generali, vagyis már volt) küldi meg a reál h. elszámolással együtt.


Majd jelzem, ha scanneltem és feltettem.

7180. anymam
2011. szept. 7. 09:54

sziasztok az axa-tól kaptam levelet melyben közli, hogy 460e-ft hozamra 0-a rálhozam na ez hogy jött ki nekik nem tudom.

hova forrduljak? írjátok meg légyszi!!!!!!!!

7179. jani2474
2011. szept. 7. 09:17
Bocsánat..Kisé elkanyarodtam a témától.Szóval ,ha valaki a Generali vagy Alianz al van problémája beszállok...
7178. jani2474
2011. szept. 7. 09:15
Izreal-ben.Már 125 000 ezer közép-kelet európai ingatlant és lakást hirdetnek.Ezek közül sok helyen még lakók is bent vannak...(Aki tud angolul) szívesen bemásolom neki a linket)
7177. jani2474
2011. szept. 7. 09:10

Mondok példát!

Kb 2 tucat emberrel elmentünk egy svájci frankos lefoglalásra ,ahol a bank törvénytelenül végrehajtót küldött.A tulaj fizetett még elég normálisan is.Összedobtunk egy ügyvédnek 25 papírt az 1 órás melójára. A végrehajtó fa**át behúzva elmenekült. A banknak megéri ha elszedi az emberektől az ingatlant.Mondjuk arra egy komoly külföldi(Izraeli) tulaj vetett szemet.A tulajt kisgyerek óta ismerem,azért is mentem el .3 kislányt nevel.Szóval sok mocskos dolog van ebben az országban.Ha lehetőségetek van rá menjetek el segítsünk egymáson!...

7176. jani2474
2011. szept. 7. 09:00

Sziasztok!

Hozamgenerált tőke? A kormány és a biztosítók titkos szövetséget kötöttek.Mindenkinek óda kelet volna adni a hozamot.Mert sok évig megforgatták a pénzünket. A kormány meg a lukakat tömködte be. A biztosítók meg kapkodva dolgoztak ,mert nem melóztak ennyit soha. Szóval a törvényalkotók is le voltak kenve.Jobban aggaszt ,hogy lesz-e nyugdíjunk?

Nem kéne hagyni,össze kell fognunk! Médiának is írogatok,de ott is tabu a mnyp cullangok.Hát hagyni kéne az embereknek egy öngondoskodási lehetőséget a befizetett pénzei után."A jövő reményét vesztett előtt elborul a világ!"

Elmegyek bárkivel is a végsőkig ,csak sokan lemorzsolódnak....

7175. etniez (válaszként erre: 7169. - Cilanita)
2011. szept. 6. 19:50
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a vége.
7174. etniez (válaszként erre: 7165. - Bariba)
2011. szept. 6. 19:48

Én tényleg segíteni jövök.

Sokan olyan leveleket írnak, hogy "nem értek egyet, kérek újraszámolást". Ezzel nem fog csinálni semmit a pénztár, megy rá egy sablon.


Ha viszont a számokat reklamálod (persze nem a légből kapott adatokkal), akkor ki lesz vizsgálva, át lesz nézve.


Az sem kiindulási alap, hogy a barátom/kollégám/szomszédom x összeget kapott én meg y-et és számolják újra.


Szedjétek elő, nézzétek át a számokat. Ha reálhozam szempontjából nem is fontos, de a későbbi nyugdíjban igen. És ez utóbbi százszor fontosabb, mint az a pár tízezer forint.

7173. etniez (válaszként erre: 7168. - Nadri7)
2011. szept. 6. 19:45
Mivel az Aegon a jogutódja az Uniqa-nak (és ezáltal az Axa Coloniának), ezért tőlük kérhetsz kivonatokat visszamenőleg. Hívd fel az üszijüket.
7172. etniez (válaszként erre: 7162. - Bariba)
2011. szept. 6. 19:43

2010.11 és 2010.12 tagdíja már nulla volt. Ha az hiányzik, ne keresd, költségvetésbe ment egyből.


Az átlépés két lépésben történik, általában fél év alatt zajlik te teljesen. Az átadó pénztártól kérj elszámolást, egyeznie kell a nyitóval.


Realizált hozam nincs. Az sima hozam. Ha mínusszal mentél át, akkor az átvevő pénztár dolga lett volna pluszba vinni, de ehhez több idő kellett volna szerintem. Igazából a részletes számokat kéne látnom, de az nem igazán megoldható.

Ha gondolod szkenneld be, szedd ki a személyes adatokat és tedd fel vhova és megnézem.

7171. nadri7 (válaszként erre: 7169. - Cilanita)
2011. szept. 6. 14:06

Én nem bízok benne h odafigyelnek a dolgokra...

én meg kishal vagyok h bármit is tegyek.

az érdek meg régen körvonalazódott, nem fizető polgárok zsebére dolgoznak/tak

amúgy nem igazán tiszta a számításuk mert mi alapján számolnak mikor portfóliókat ha jól emlékszem 2008ban kellett választani, addig hova fektették a pénzt?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook