Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Protein shake tapasztalatok fórum

Protein shake tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2014. ápr. 6. 18:18
Miglio= millio (utalom a t9-et)
62. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Puncska)
2014. ápr. 6. 17:35

Akkor mar tobb miglio irto jó testu fitnesses csajszi es srac regola vese nelkul szaladgalna:DDDD


A NAPI feherjeszuksegletet igyekezz igazi kajabol betolni, a turmix olyan 30-ig (tehat 3x10 g, ha 1 adag 10g feherje) mehet.


A turmix nem kaja hanem kiegeszito!

61. c306628484 (válaszként erre: 59. - Puncska)
2014. ápr. 6. 10:22

A másik kérdésedre a válasz:

Igen, pl. Ha reggel siet a suliba vagy meloba és nincs időd mondjuk egy rantottát összedobni, pár perc alatt kész a tápláló reggeli : forralsz 2,5 dl vizet, abban menjen pl. 40 gr. Zabkorpa, ha kicsit lehült elkevered 1 adag fehérjeporral es kész is a fincsi tápláló reggeli. Ha még ennyi időd sincs akkor egyszerüen vizzel készitesz egy adag fehérjeturmixot, raksz bele 40 gr zabkorpát vagy zabpelyhet es megiszod.

( sose keverd tejjel mert a tej bevonatot képez a gyomor falán és a fehérje nem tud felszivodni rendesen)


Persze unalombol nem ajánlom a fehérje ivasat 2 étkezés közt, meg desszert helyett sem, főleg ha nem akarsz gyakran költeni rá, mert azért nem olcso mulatsag. Viszont ha pl. Keszitesz valami ch szegény sütit abba nyugodtan belesütheted. Ha érdekel van egy nagyon jo proteinbomba turotorta receptem a naplomban, vagyis a linkje. Én abba is tettem és tök finom lett, ráadásul nem hizlalo süti. ;)

60. c306628484 (válaszként erre: 59. - Puncska)
2014. ápr. 6. 10:15

Helyettem a kérdésedre válaszoljon ez a cikk:

[link]

59. Puncska (válaszként erre: 58. - C306628484)
2014. ápr. 6. 09:48
Tehat pl. Rendes etkezesek koze is beiktathato egy-egy protein ital. Es mi a helyzet a vesére karos hatasaival? Ez valos? Sok helyen olvastam de valos erveket meg nem lattam mellette. Es ha 2gr per testsullyal szamolom a napi feherjeszuksegletet akkor nem tudom h lehet karos, ha tul sem lepem a hataromat.
58. c306628484 (válaszként erre: 57. - Puncska)
2014. ápr. 4. 18:58

Mindenképpen hadsznos, fogyassz pihenőnapokon is magas feherjetartalmu eteleket. Mar csak azert is, hogy ami izmot az edzéssel és kajálással magadra szedtél a megvonással ne azt fogyassza el a tested energiaként.

Én minden nap magas feherjetartalmú, alacsony ch tartalmu etrenden vagyok minden nap. Az edzésnapokon csak annyi különbség van, hogy közvetlen edzés után megy egy adag fehérjeturmix.

2014. ápr. 4. 18:35
Ha edzés nélküli napokon is fogyasztok magas protein tartalmú ételeket, pl. alacsony zsír és szénhidráttartalmó, 18 g proteines krémtúrót, az ugyanolyan hasznos, mint az edzés utáni fogyasztás, vagy felesleges?
56. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Puncska)
2014. márc. 23. 21:51

Hat ez azert nagyban fugg attol is, hogy mit is edzettel. Egy kemeny edzes utanra ertettem. Termeszetes, hogy ha tobb kaloria van a kajaban, amit megeszel utolag, mint amennyit elegettel, lehet, hogy nincs ertelme az egesznek, de igy semminek nincs. Sulyzos edzes utan mehet vagy egy kemenyebb kardio utan is.


Testsulykilogrammonkent (zsir nem szamit bele) elegetsz percenkent 0,12-0,18kcal-t.


Hogy mennyi a zsirod, nagyjabol (nem pontosan, de nagyjabol) a bmi-vel szamolhatod ki. Amennyi a bmi, tegyuk fel, hogy jo esetben annyi % rajtad a zsir. Ezt atszamitod kg-ra es kivonod a sulyodbol.


Na, matekora utan, mindaz, ami marad, az eget csak kaloriat edzes soran, az a sovany tomeg rajtad:)))


Pl. Egy 20-as bmi mellett egy 50kg-os emberkenek 10kg zsir es 40kg a tobbi.


Percenkent eleget 40x0,12kcalt --> 4,8 kcalt


Egy 20 perces edzes soran ez lehet akar csak mindossze 96 kaloria. Ez kb 30g rizsben mar benne van (masfel evokanal szarazon mert rizs)


Ezeket vedd figyelembe!;)

55. Puncska (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2014. márc. 23. 19:38
Akkor ezek szerint az edzes utani etkezesnel nem kell a "ma csak salatat vacsizok" fogadalmat megtenni, mert szepen hasznosul a hus, rizs kombo is.
54. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Puncska)
2014. márc. 23. 18:21
Nem, ellenkezőleg, jobban felhasználhatsz egy cukormentest, mert olyan shaket csinálsz belőle, amilyet akarsz. Ha az étrended pont engedélyezi, akkor turmixolsz bele gyümölcsöt is, és mindjárt van benne cukor is, ha pedig éppen aznap nem a legjobb választás, akkor nem teszel hozzá semmi mást. Ha mandulatejjel turmixolod, már abban is lesz egy kis ch és zsír, ha hozzáteszel egy fél banánt vagy egy fél csésze fagyasztott bogyós gyümölcsöt, akkor is lesz ch, amennyi egyszerű cukrokból bőven elég. Az edzés után háromnegyed órával komplex ch-kat szoktak ajánlani. Közvetlenül edzés után a turmix (és attól függ, gyümölccsel, vagy anélkül, hogy milyen a napod, mi fér bele), és háromnegyed órán belül egy komplex étkezés, "real food", csirke-zöldség, vagy csirke-rizs, vagy hal-zöldség, stb. Lehet benne keményítős valami (barnarizs, durumtészta), kis adag, kell bele 20-30g fehérjét tartalmazó husi, és zöldség. Esetleg, aki nagyon szűk étrenden van, annak csak a zöldséggel és a keményítő nem, de egy kimondottan kemény edzés után még szépen felszívódik az izmokba a rizsből, tésztából is, úgyhogy akik edzenek, a 90%-uk igenis eszik edzés után rizst is a husija mellé.
2014. márc. 22. 20:19
De olyat is talaltam, h szenhidrattartalombol 14g cukor a 2.5 deciben. Nem vettem ilyet, mert nem tudtam h ez mit jelent. Sok, nem sok, jo, nem jo? Mert a zsir meg csak 1g volt es 175kcal az egesz
2014. márc. 22. 19:41
Szerintem azmsem jo, ha egyaktalan nincs cukor a shakeben, mert edzes utan azert az ember cukra is leesik rendesen, nem art, ha vmi visszateszi a helyere.de azt hiszem, legalabbis lattam olyat, amiben a cukor csak termeszetes tejcukrot jelent, nem hozzaadottat
51. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Puncska)
2014. márc. 21. 18:07

Általában havonta lehet emelni fél vagy 1kg-al, ha kezdő vagy és soha nem súlyzóztál előtte. Haladóknak, vagy olyanoknak, akik már életükben valamikor csinálták, és nem "szűz" az izomzatuk, hetente is lehet próbálgatni egy-egy nagyobb súlyzót egy szett erejéig.


És van egy pont, ahonnan általában nehéz elmozdulni, ez a te maximumod. Lehet innen is fejlődni, csak várni kell. Lehet, hogy évekig megmaradsz annál a súlynál vagy csak nagyon nehezen megy a nehezebbekkel, nagyon kevés ismétlésig, de azért próbálkozni kell.


Ha korábban nem súlyzóztál, használd ki, hogy a friss súlyzózók az első évben elérik azt a maximumot, amire valaha is képesek lesznek, ha egy jó edzésformát választottak, mert ebben az első évben nagyon jól reagál a szervezet.

50. c306628484 (válaszként erre: 45. - Puncska)
2014. márc. 21. 14:04
Mindenképp emeld a súlyokat ha már könnyen megy a jelenlegivel. Az izom hozzászokik elég hamar a terheléshez. Én 3 hetente emelem.Persze mellette étkezésre is figyelj, ha izmot szeretnél. Menjen sok fehérje: hús, túró, cottage cheese, halak, esetleg fehérjeturmix.
49. 25800e2d09 (válaszként erre: 45. - Puncska)
2014. márc. 20. 21:22

lehet emelni a súlyt de nem kell túl sokat. én most beálltam a 20-25 kilókra (csigs gépeken) kéziben pedig a 4-5 kilósok illetve vállra a 2,5kilósra. egyelőre elég. tricepszre meg az 5 kilós


lábra viszont már kell a 30-35 kiló

48. Lidércke35 (válaszként erre: 47. - Puncska)
2014. márc. 20. 20:51

Az igen!

Én még nem tartok ott, karra 2,5 lábra pedig 1,5 kilósokat használok.

Ezt én is tapasztalom magamon, hogy elég hamar elkezdtem látni a változást.

Vezetsz naplót?

Én igen, van benne pár kép hogy épp hogy állok, mondjuk nagyon nem szeretnék izmos lenni, csak annyira hogy szépen körvonalazódjanak.

47. Puncska (válaszként erre: 46. - Lidércke35)
2014. márc. 20. 20:43
Szia! Köszi a választ. Egyébeként ezt amúgy is észrevettem,hogy viszonylag gyors a változás súlyzós edzéstől. Nem gondoltam volna, de nagyon hamar észrevettem magamon, hogy igenis izmosodtam és formásodtam is. Sokkal lassabb változásra számítottam, mint amilyen. Én kargyakorlatokat 4 kiloval végzek, a felüléseket pedig 2.5 kilos tárcsával.
46. Lidércke35 (válaszként erre: 45. - Puncska)
2014. márc. 20. 20:37

Szia!

Én amikor már nagyon könnyen csinálom a súlyzós feladatokat, emelek rajtuk. Szeptemberben kezdtem újra Rékázni, akkor 1,5 kilósokat használtam, most tartok 2,5 kilónál, szerintem 1 hónap és újra emelek rajtuk fél kilót. Minél nagyobb súlyzóval dolgozól annál szebbek lesznek, hamarabb épülnek az izmaid. Legalábbis magamon ezt tapasztalom.

2014. márc. 20. 18:31
Edzéssel kapcsolatban kérdeznék még. Szükséges-e hogy az edzések előrehaladtával feltétlen növeljem a súlyokat, amikkel dolgozom, vagy ha maradok a megszokott mennyiségnél, akkor is érek el változást az izomzatban?
2014. márc. 10. 11:35
Itt sem:)
43. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2014. márc. 10. 11:33
Itt meg nem terem meg :-D
42. gribedli*** (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2014. márc. 10. 11:24
Amit pucolni kell, azt is megpörkölik, héjastul, de én is ezt veszem, a hozzáférhető legtermészetesebb ez. Frisset, amíg nem terem a szomszédban, nem ehetünk:)
41. 25800e2d09 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2014. márc. 10. 10:50
Paradox valóban, de pont ezért szoktam enni, meg a vastartalma miatt mivel 10x magasabb mint bármelyik zöldségnek. Hát olyan nagy zsákos kimérőst is szoktam venni amit pucolni kell, az se jó??
40. gribedli*** (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2014. márc. 10. 10:46

Ez inkabb a sozottra vonatkozik, gondolom, mert azokat szoktak olajban kisutni tartositas celjabol, viszont a nyers magok ellenkezoleg, gyulladascsokkento hatassal vannak.


Egyik jele, hogy ilyen zsirsavakbol levo hiany van, pattanasok es a felkaron levo pattanasok. Ilyenkor sokan pont azt gondoljak, hogy az a baj, hogy olajos magokat esznek, holott nem maga az olajos mag, hanem az, ahogy elkeszitettek, es valojaban hianyuk is van ezekbol, vagyis a nyers valtozatokban talalhato tapanyagokbol, paradox, nem?:) Az osszes party-mix olajos mag keverekek mind olajban kisutott magvak, ertektelen sz@rsag. Bar akinek ehhez van szokva a szajize, biztos rosszabbnak tartja a nyerset, frisset, sotlant.

39. 25800e2d09 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2014. márc. 10. 10:22
Jáj nem úgy, hálistennek nem allergiás vagyok csak kiragyásodok tőle. XD de durván, néha eszek picit és másnapra biztos hogy kijön 1-2 pötty... na de mandulát kb 10 éve nem ettem.. kipróbálom, hátha.
38. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 25800e2d09)
2014. márc. 10. 09:42
Ja, es meg az jutott eszembe, hogy vajat is hasznalhatsz hozza, de akkor mar inkabb egy muzliszeletnel jarunk, az original flapjack az vaj-mez kevereket hasznal a zabpehely megkotesere. A feherjeszeleteknel hazilag ugy altalaban nem tesznek vajat soha, mert maga a csoport, akik felhasznaljak, eleve zsirtalanul eszik mindent, szoval nincs ra szukseg, a mogyorovaj feherjeben gazdagabb es kevesebb zsir van benne.
37. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Eandi78)
2014. márc. 10. 09:38
Szivesen. Nagyon sok hasonlot talalsz, ha beguglizod, hogy flapjack recipes. Megbolondithatod aszalt gyumikkel is stb.:)
36. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 25800e2d09)
2014. márc. 10. 09:35

Ha allergias vagy mindkettore, akkor esetleg megprobalhatsz egy kicsit tobb mezet tenni, mert ez is jol ragaszt, de a ch banja.


Mondjuk meg mindig jobb, mint egy anafilaktikus sokk;)


A mogyorovaj(peanut butter) es a mandulavaj (almond butter) kozott az a kulonbseg, hogy a mandula az tenyleg olajos mag, es pl paleosok fogyaszthatjak, illetve aki allergias a mogyorovajra, nem biztos, hogy az a mandulara is. Mert a mogyorovajhoz hasznalt amerikai mogyoro az huvelyes es nem olajos mag.


Mondjuk van, aki mindkettore allergias, ilyenkor tok mindegy, de ha tudod, hogy te konkretan a huvelyeseket nem birod, akkor a mandulaval meg probalkozhatsz.


Porkolt mag az alapanyaga ezeknek a vajaknak de a porkoles koncentralja is az allergias faktorokat (viszont tartosit!) ugyhogy ha frissen kell kis mennyiseg, akkor porkoles nelkul is elkeszitheto.


Lenyege, hogy 85%mag es 15% hozzaadott olaj (altalaban napraforgoolaj)


Pl. 85g hamozott mogyorohoz vagy hamozott(es sutoben 10 percig porkolt) mandulahoz, amit ledaralunk, hozzaturmixolunk 1-1,5 evokanal olajat es egy pici csipet tengeri sot. Addig kell turmixolni, amig kremes allagot nem kapsz. A bennuk levo olaj is kicsapodik, ilyen majonez allagu kellene, hogy legyen, botmixerrel tovabb tart, de nem lehetetlen:)


Leteznek meg crunchy valtozatok is, ahol egy kicsit darabosabbra hagyjak. Annyira konnyu elkesziteni, hogy felesleges megvenni, vagy utana jarkalni, ha nem talalsz, a legtobb amerikai haziasszony maga kesziti el, olcsobb is es termeszetesebb (en is ilyen blogokon talaltam a recit). Mert gyarilag biztos "belecseppen" egy kis transz palmaolaj vagy hasonlok...

35. 25800e2d09 (válaszként erre: 33. - Eandi78)
2014. márc. 8. 13:40
igen ám de az én szervezetem nem igazán tolerálja a mogyorót.. mondjuk a mandulát meg semmilyen zsíros magot.
34. eandi78 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. márc. 8. 12:01
Köszi a receptet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook