Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Protein shake tapasztalatok fórum

Protein shake tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
3. Puncska (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2014. márc. 5. 10:13
Az izom a mozgás és táplálkozás kombinálásából él. Ha nem megfelelően táplálkozol, akkor hiába edzel, az izmaid sérülni fognak, és ha fogyókúrázol is, akkor az izmaidat fogod veszíteni, nem a zsírodat.
2. honeywald (válaszként erre: 1. - Puncska)
2014. márc. 5. 09:49
én semmit sem szedek, és semmi bajom. az izmot a mozgás táplálja.
2014. márc. 5. 09:33

Edzés (elginkább erő edzsés) után fél órával javallott nagyobb mennyiségű protein elfogyasztása, ez lehet bármilyen formában, hisz az izom sérül edzés során, és a regenerálódásával fejlődik, az izom pedig proteinből táplálkozik. Ételek, halak, húsok, sajtok, vagy folyadék, tej, shake-ek formájában. Úgy tudom, hogy egy ember napi protein szükséglete a testsúlyával megegyező szám grammban. Tehát egy 54 kilós embernek 54 gramm protinre van szüksége naponta. Természetesen a túlzásba vitt fogyasztása káros lehet, pl. vesére nézve, de úgy gondolom, ha ésszel fogyasztjuk, személyes szükségleteinknek megfelelően, akkor sokat segíthet. Nem nasinak fogyasztandó, minden fél órában! :)


Egy hete kezdtem el edzőterembe járni és protein shake fogyasztásán gondolkodom. Milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban? Milyen eredményt hoz, milyen típust fogyasztotok, használ e?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook