Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
265. zsolt71 (válaszként erre: 264. - 117b1693d0)
2012. ápr. 12. 14:30

Fájós nyak (csuklyásizom), illetve a legfelső csigolyák melletti kis izmok átmozgatására, "masszírozására" a következő pózban használd a gépet:


ÜLJ rá középen, háttal a konzolnak. A két kezeddel támaszkodj meg oldalt, magad mögött a platón. Tenyerek hátrafelé néznek, kar a testhez szorítva. A nyakad az előbb írt módon nyújtsd felfelé egy kicsit, mintha át akarnál lesni egy magas kerítésen :-) Ebben a helyzetben a hátad ugye nem függőleges, hanem a hátratett kéz miatt a konzol felé dől. Ez azért jó, mert így éppen meg tudod támasztani hátul a fejed a konzollal... :-)


A kezeddel valójában a plató szélét/sarkát fogod, nem csak támaszkodsz, mert úgy "elpattog" a kezed a nagy rázkódásban :-) A nyújtott és testhez szorított kéz miatt a vibráció az első "laza" ponthoz, tehát éppen a nyakadhoz/csuklyásizmokhoz jut el!


A fokozatatot tapasztald ki, hogy neked mi a kényelmes. Én 18-20 körül szoktam, érzetre olyan, mint egy bivalyerős vibrációs masszírozó.


Ja, és mivel nő vagy, szerintem a sport melltartó nem hülyeség ennél a póznál... :-) Én pasi vagyok, és hát látom, hogy az én mellkasom mennyit mozog tőle... :-D


Itt tehát a feszes karokon keresztül a teljes vibráció az egész felső testre jut. A "pipiskedés" miatt a nyaki részt kiválóan átmozgatja, de előre is jut a rezgésből jócskán! Nagyon alacsony fokozaton nem próbáltam, lehet, hogy ott humánusabb... :-)


Jó próbálgatást kívánok!!!

264. 117b1693d0 (válaszként erre: 263. - Zsolt71)
2012. ápr. 12. 12:48

Szuper ötlet a súlyzó, igaz nálunk a legkisebb 3 kilós. Tudom, hogy a mozgás miatt máshogy hat a kis súly, mint egyébként, de azt hiszem ezt bátran kipróbálhatom. El is viszem holnap.


A lábtartást próbáltam már variálgatni, kipróbálom a "csámpást" is :)))


Ahol én használom, a gép előtt szem magasságban ki van téve néhány okosság a vibrációs tréningről, azt szoktam olvasgatni. Így egyenes a fejtartásom.


A nyak nyújtogatás is megnézem, de azért írd csak le a másik "trükköt" is :)))

263. zsolt71 (válaszként erre: 262. - 117b1693d0)
2012. ápr. 12. 10:33

A múltkori Flabélos tájékoztatón is feltette vki ezt a kérdést, mármint hogy elengedve vagy kapaszkodva máshogy hat-e a gép. Azt a választ kaptuk, hogy nincs jelentősége. Ha úgy érzed, hogy fogva biztonságosabb, akkor hajrá.


De elengedve viszont lehet a karral is dolgozni, oldalra/előre/felfelé nyújva más-más területek rezegnek jobban... :-) Sőt, érdemes beszerezni 1 vagy 2 kilós kézisúlyzókat, ezekkel még lehet fokozni a hatást! Így sem izzasztó vagy megerőltető, de azok a vendégeink, akik így használják, nagyon szép eredményeket érnek el!


A P2-nél a 15-ös és 18-as fokozatoknál különösen jól lehet a 4 fejű combizmot dolgoztatni, ha nem csak ellazítod/behajlítod a térded, hanem kicsit "csámpásan" állsz, tehát a lábfejeid picit befelé állnak! Így állva és enyhén behajlítva hat rá a legintenzívebben, ennél jobban behajlítva viszont már a láb/comb egyéb részeire hat jobban :-)


Én azért szerettem meg nagyon a Flabit, mert külön trükközés nélkül is alaposan átmozgatja az embert, de egy-két ilyen "pózzal" célzottan is lehet erősíteni.


Egy másik javaslat: amikor állsz rajta, legyen "arisztokratikus" a fejtartásod! Az emberek szeretik nézni a kijelzőt, vagy csak gyárilag jobb lefelé nézni... A láb lehet enyhén hajlított, a hát, de főleg a nyak és a fej lehetőleg legyen egyenes! Sőt, a nyak legyen egy picit úgy nyújtott, mintha éppen nem látnál át a kerítésen és leselkedni szeretnél... :-) Jól lehet érezni, ahogy a gerinc melletti tartóizmok dolgoznak így.


A nyakizmokra van még egy "trükk", de azt majd legközelebb írom, mert már így is hosszú... :-D

262. 117b1693d0 (válaszként erre: 261. - Zsolt71)
2012. ápr. 11. 18:46

Ne csináld már, én feltoltam rögtön az elején a maximumra, hogy nézzem "mit tud a gép", aztán szóltak, hogy azért nem a maximumon kellene kezdeni, mert nem az a lényeg, hogy bírom-e :DDD


Holnap kipróbálom a P3-at is, bár nekem bőven van még miből fogynom.


A P2-nél úgy találom, hogy ha enyhén ellazítom/behajlítom a térdem, akkor a belsőcombot is egészen jól megdolgozza.


Hülye kérdés: Van-e jelentősége a konzol melletti karnak? Én nem szoktam fogni, feltételezem, hogy opcionális, az egyensúly megtartását segíti. Vagy mégsem?

261. zsolt71 (válaszként erre: 260. - 117b1693d0)
2012. ápr. 11. 16:27

Ha a P2 "fogyasztó" program, akkor a P3-ra "formásító" vagy "feszesítő" jelző illik leginkább. A fokozatai: 2-10-15-18-25. Az első két perc altató, de a vége kárpótol... :-) Kicsit olyan, mint a rodeo bika a Vidámparkban, csak győzzél rajta maradni! :-D

Na jó, azért nem ennyire durva, de ezen még én is kapaszkodom...

260. 117b1693d0 (válaszként erre: 259. - Zsolt71)
2012. ápr. 11. 15:54

Maximálisan egyetértek veled. A fehérjebevitel mindenképpen jól jön utána. Előtte nem árt olyasmit inni, ami azért a vércukorszintet is stabilan tartja. Ez főleg olyanoknál fontos, akik reggel ezdenek és hajlamosak szédelegni (túl alacsony a vércukorszintjük).


Glükóz tartalmú italok ilyenkor különösen jók.


Én most 2x10 percre állok be. Nekem az első 10 perc simán 6-os szint, majd megcsinálom a P2-es programot.


De kíváncsivá tettél, hogy mi az a P3, még nem néztem meg:))

259. zsolt71 (válaszként erre: 255. - Riti)
2012. ápr. 11. 11:34

Flabi után közvetlenül, illetve kb. még egy óráig "illik" nem enni, viszont INNI annál többet!!! Ez segít a méregtelenítésben (is), a felgyorsult anyagcsere, a jobb vérkeringés + sok-sok tiszta víz együtt csodákra képes :-)


Egy intenzívebb, 20 perces P2 vagy P3 program után pl. egy jó fehérjeturmix viszont kifejezetten segíti az izmok regenerációját, megfelelő tápanyaghoz juttatja őket.


Flabélos előadáson hangzott el, hogy egyszerre 20 percnél hosszabb edzésnek nincs értelme... Baj nem lesz belőle, de felesleges. Mivel jelentősen igénybe veszi az izmokat, ezért hosszabb időre van szükségük a regenerációra.


Napi 1 x 20, vagy elosztva 2 x 10 perc bőven elegendő, nem érdemes jobban "siettetni" a dolgot :-) A hízás sem két hét alatt történt, hagyjunk időt a szervezetnek átállni erre az új életformára, mármint a RENDSZERES mozgásra, főleg, ha korábban szinte semmi nem volt... Sokkal többet ér, ha a Flabizás mellett odafigyelünk a megfelelő táplálkozásra és folyadékbevitelre, a kettő együtt fog TARTÓS eredményt hozni!

2012. ápr. 11. 06:44
Nem próbáltam. Én a flabélost vettem meg, a másikról csak olvastam.
257. 117b1693d0 (válaszként erre: 255. - Riti)
2012. ápr. 9. 13:21

Utána én kb. egy-másfél órával eszem, de semmi tudományos, csak így jön ki a lépés.


A perceknek meg mostmár utána nézek. Nem biztos, hogy jó emelgetni. Mármint, hogy sok értelme van egyben lenyomni többet.


Amit én csináltam eddig, az egyrészt 6-os fokozat, illetve a P2-es program egymás után. Vagy én emelgettem 10 percig, aztán 10 perc hasizomra 3-ason (lábtartós).

256. Riti (válaszként erre: 253. - 117b1693d0)
2012. ápr. 9. 12:59
Te milyen gyakorlatokat csinálsz rajta ? És milyen fokozaton? Én azokat csak amik a dvdn vannak úgyhogy jó lenne még pár gyakorlat. Én 18as fokozaton szoktam. Te mióta használod,mik a tapasztalatok ?
255. Riti
2012. ápr. 9. 12:53
nekem a flabelosnal azt mondták hogy egyszerre max10percre állják rá,de most már én is 20át fogok. Én elosztottam eddig napi 3x 10 percre reggel délután és este,de ezentúl a délutáni edzést akkor megemelem perccel. Az ok,hogy2 órával egyek előtte,de utána mikor lehet? tud ebben valaki segíteni,mert én van,hogy reggel munka előtt állok rá ehgyomorra.
2012. ápr. 9. 10:46

[link]


Az amcsik már jó pár éve tapasztalják a vibrációs trénerek hatásait, itt rengeteg info van (olyanoktól, akik nem értékesítenek gépeket).

253. 117b1693d0 (válaszként erre: 252. - Riti)
2012. ápr. 9. 10:33

Szerintem érdemes a kajával kapcsolatos időtartamot betartani, persze ez attól is függ, hogy mit ettél. Minél nehezebben emészthető, annál jobb, ha betartod.


Mondjuk nekem ezzel kapcsolatos tapasztalatom nincs, mert mindig reggel edzek rajta.


20 perceket simán szoktam edzeni. Nem tudok róla, hogy különösebb bajt csinálna. Inkább a fokozatosság a lényeg (szerintem). De ezzel kapcsolatosan várom én is mások véleményét vagy, hogy mit mondtak erről a Flabélosnál a szakértők.

252. Riti
2012. ápr. 9. 08:07

Hello!

Még egy kérdés , ti mennyire tartjátok be, hogy 2 órával étkezés után szabad csak ráállni a gépre és utána mennyi idővel lehet enni? Mert ezt a 2 órát én soknak tartom. És a max idővel amit rajta lehet tölteni hogy álltok? Szerintetek hamondjuk 2-3x 20 percet állnék rajta mi történne?

2012. ápr. 8. 13:37

Még egy link lelkesítőnek (független trénerek véleménye, ajánlása, angolul):

[link]

250. Riti
2012. ápr. 8. 13:35

Sziasztok!

Én nem rég vettem egy flabélost itthonra. Főleg a combom körfogatát szeretném csökkenteni. Napi2-3x 10 percet használom 18-as fokozaton és közben gyakorlatokat is csinálok,majd a 10 percek végén még plusz 5-10 perc fekve ill ülve. Remélem ha az étkezésre is figyelek valóban használni fog.

249. 117b1693d0 (válaszként erre: 248. - 4b6a2525df)
2012. ápr. 6. 15:37

Elhiszem, hogy nem lesz könnyebb az idő előrehaladtával, hisz a szervezet anyagcseréje lassul (eleve kevesebb kajával lehet megtartani a súlyt, ha még fogyni is akarsz, akkor az ugye a bevitel még kevesebb kell, hogy legyen). Aztán egyéni adottság is, hogy mire, hogyan reagál a szervezet.


Viszont ez a masina azért nagyon jó, mert ha nem a fogyásra figyelsz, akkor is van sikerélmény. Érezhetően jobb lesz a kondid viszonylag rövid idő alatt, ez majd egyre jobban inspirál más téren is. De ha már csak azt vesszük, hogy az ízületeid, izmaid, csontozatod állapota javul, akkor ez nagy lépés az egészségmegóvás terén (és jól jön ez minden korosztálynak).

248. 4b6a2525df (válaszként erre: 247. - 117b1693d0)
2012. ápr. 5. 20:26
Hát ez igy van. De 57 évesen kicsit lassabban megy.
247. 117b1693d0 (válaszként erre: 246. - 4b6a2525df)
2012. ápr. 5. 19:04

Ha azokat már nem eszed, amiket kerülnöd kell, akkor csak a mennyiséget kell belőnöd jól.


Fél kiló fogyáshoz kb. napi 700kcal-lal kell mínuszban lenned. Ezt megteheted úgy is, hogy a súlytartó adagot alig csökkented és többe edzel.

Bár én az elején mindenképpen csökkentenék a kaján is.

246. 4b6a2525df (válaszként erre: 244. - 117b1693d0)
2012. ápr. 5. 17:57

kösz a biztatást:)

Muszáj mennie, mert ez a testzsírmérés kicsit kibillentett:( Bát tudtam (hisz látom magam a tükörben), de azért olvasva rosszabb volt:(


De sebaj.


Mostmár csak egy jó diétát kell találnom, mert kötve vagyon a kezem, ugyanis voltam a metodic felmérésen és ott "kiosztották", hogy mit nem ehetek:)

Nem sok maradt amit igen:) Az ebédet tőlük rendelem,de a többi étkezést nekem kell(ene) beszabályoznom.


Na jó, a tiltott dolgokat már elhagytam, de ez a fogyáshoz kevés:(

2012. ápr. 4. 23:46

Mit találtam???

[link]


Röviden a lényeg, hogy összehasonlították különféle módszerrel fogyó csoportok eredményeit 6 hónapos kúra végén, majd a kúrát követő fél év végén. Az eredmény, akik diétával és hagyományos edzéssel kombinálva fogytak, azok jojóztak, míg azok akik diétás étrend mellett vibrációs trénerrel edzettek, azok meg tudták tartani az elért eredményeiket.


Ráadásul azt is megfigyelték, hogy a vibrációs tréner hatékonyabban veszi fel a harcot a zsigeri zsírok ellen is, mint pl. az aerobic.

244. 117b1693d0 (válaszként erre: 242. - 4b6a2525df)
2012. ápr. 4. 22:12
Szerintem pont a 6-os billent ki a legjobban. Biztosan menni fog a tíz perc is egy-két hét múlva :)
243. 117b1693d0 (válaszként erre: 241. - Zsolt71)
2012. ápr. 4. 22:09
Ezért nem is értettem, hogy máshol miért nem adnak információt. Ráadásul a cég előadásokat tart rendszeresen a vevőinek, ahol bárki kérdésére válaszolnak (akár orvosira is, hisz a szakmai igazgatójuk sem egy ismeretlen orvos).
242. 4b6a2525df (válaszként erre: 239. - 117b1693d0)
2012. ápr. 4. 19:47

Igen, sikerült:)

Hát azt tudtam, hogy nem egy jó eredmény lesz:(, de majd ezek után:)

Mostmár napi 3x használom, abból 1x fekve.

Igaz, még a 6-os fokozatot csak 5 percig merem használni.


(lentebb irtam, hogy egyensúlyi zavaraim voltak az első héten, de elmentem egy előadásra, ott beszéltem a doktornővel és mióta az útmutatásainak megfelelően használom (2,5 hete) azóta jól vagyok:)


Legelőszőr akkor fogom magam megmérni -súlyra és centire is- amikor már 10 percet tudom a 6-os fokozatot használni.

241. zsolt71 (válaszként erre: 239. - 117b1693d0)
2012. ápr. 4. 17:01

Az említett elemzés nem kicsit szubjektív, viszont valótlanságot tartalmaz... :-) Azt írják, hogy ők mindkét gépet forgalmazták, így talán feltűnhetett volna nekik az a 3db gomb a Flabélos konzoljának az alján, amit úgy hiányolnak. Természetesen a Flabit is lehet a lenti részén szabályozni, nem kell kijönni a fekvőtámaszból hozzá :-)


Túl sok helyet nem dob ki a gugli, ahol ezt a V3000-et használnák, a honlapjukon is az áll, hogy 2011-ben tört be a piacra. Én is szívesen olvasnék tapasztalatot róla, mert ez a teszt nem teszt, szerintem.


Persze én a Flabit szeretem, nálunk ez van. Mielőtt megvettük, igyekeztem összeszedni minden fontos infót róla, hogy a vendégeinknek a legtöbbet segíthessük. A géphez valóban van egy részletes leírás, de azért doktori nem kell a használatához... :-) Viszont tényleg nem árt tudni, hogy az egyes programok és fokozatok melyik testrésszel mit csinálnak. Összeraktam egy pár oldalt, nálunk ki van téve, a vendégeknek ezeken mutogatjuk el!


Ha kérdésetek van, írjatok, szívesen segítek!

2012. ápr. 4. 12:27
Megmértük, sok, de ezt tudtam, majd ha lejárom a bérletet akkor újra mérjük.
239. 117b1693d0 (válaszként erre: 238. - 4b6a2525df)
2012. ápr. 4. 11:12

Sikerült?


Hogy haladsz a tréninggel?


Ott ahol a zsírmérés lépéseit leírják van egy összehasonlító elemzés a Flabélos 3000 és a Horizon Fitness V3000 gépekre.


Próbálta már valaki a másik gépet, a Horizont?

238. 4b6a2525df (válaszként erre: 236. - Borokajn)
2012. ápr. 4. 10:34
De klassz:) Köszi. kinyomtATTAM, MOST MEGYEK ÉS KIPRÓBÁLOM:)
237. 117b1693d0 (válaszként erre: 234. - Borokajn)
2012. ápr. 4. 10:07
Nem próbáltam, mert erre komolyabb gépet használok (inbody), de láttam, hogy vannak rajta érintkezők.
2012. ápr. 4. 09:37
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook