Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
295. 117b1693d0 (válaszként erre: 294. - Zsolt71)
2012. ápr. 16. 12:23

Sose kell kapaszkodnom, a maximumon is próbáltam már kíváncsiságból, de ott se.


Ezeket a nyújtós gyakorlatokat egyébként alacsony fokozatosan jobb csinálni, legalábbis az eddig látott leírásokból erre következtetek. De logikus is, mert a túl sok izommozgás mellett, mert nem könnyű hatékonyan nyújtani.

294. zsolt71 (válaszként erre: 293. - 117b1693d0)
2012. ápr. 16. 12:12

Erre is van trükk... :-) Holnap próbáld ki a következőket, ha van kedved:


1. Állj lazán, a kezeidet emeld fel és picit nyújtózz felfelé, mintha a plafont akarnád elérni.

2. Ebből a tartásból LASSAN törzshajlítás balra és jobbra, finoman, nem mélyre. Érzed, ahogy húzza a derekad! Nem kell sokáig kitartani, csak úgy "normálisan", mint ahogy a földön is csinálnád. Én közepes fokozaton (10-es) szoktam, de majd érzed, hogy mi a kellemes: jobban "rángasson" vagy inkább vibráljon... Te úgyis kísérletezősebb vagy, majd kitapasztalod! :-)


Van egy húzósabb is, ezt csak akkor próbáld, ha egyébként sem kell kapaszkodnod a Flabi fogantyújába...

Fordulj HÁTTAL a konzolnak. Kezek a magasban, és szépen, LASSAN kezdj el előre hajolni. SEMMID ne legyen megfeszítve, próbálj annyira laza maradni, amennyire lehet. A végső póz egy lógó kezű előrehajlás, amennyire tudod és még kényelmes.


Ennél a gyakorlatnál ne használj magas fokozatot, mert arccal fogsz padlót fogni... :-) Éppen csak mozogjon a gép, 3-5 között. Ezt úgyis érzed majd, hogy mi a kényelmes. Ja, és nem árt, ha valaki azért ott áll előtted és elkap, ha mégis borulnál... Viccesnek hangzik, de nem az, a jó egyensúlyozás itt alap!!!

293. 117b1693d0 (válaszként erre: 292. - Zsolt71)
2012. ápr. 16. 11:41

Persze, olvasom, főleg amcsi, ausztál és újzélandi véleményeket.


Eddig a pivotal mellett tettem le a voksom és nem azért, mert nem tetszik a konditermi erősítős változat (szívesen vennék akár kettőt is, ha nem kellene kifizetni :D).


Viszont nálam a fogyáson túl (amit egyébként ésszerű étrend mellett mindkét típusnál el lehet érni), az egyik nagyon fontos, hogy legyen masszírozó hatása. Vagyis, hogy ha nem akarok edzeni, de ültem egész nap, akkor "kilazítsa" az izmaimat. Ha ezdeni akarok, akkor van mivel. A derék, hát lazítása nekem és a páromnak fontosabb, mert sokat ülünk, általában rossz tartásban hosszú időn át.

292. zsolt71 (válaszként erre: 291. - 117b1693d0)
2012. ápr. 16. 10:23

A vibrációs gépeknek alapvetően két típusa van: a Flabélos az ún. "Pivotal" típus, a fix középpontú plató bal és jobb oldala föl-le mozog. Általában 0-50 Hz közötti tartományban változtatható a sebességük (a Flabi a jobbak közé tartozik, 0-40 Hz-es a tartománya), az amplitúdójuk (a kimozdulás felső és alsó pontja közötti különbség) 5-15 mm közötti (a Flabi 13 mm).


A másik típus az ú.n. "Lineal", függőleges elmozdulású plató. Ezek jellemzője a magasabb Hz tartomány (25-60 Hz), viszont a kisebb amplitúdó (3-5 mm). Ha jól tudom, pl. a Power Plate ebbe a csoportba tartozik.


Külföldi fórumokon azt tapasztaltam, hogy erős a harc a két típus gyártói és használói között... :-) Mindkét oldal próbálja bebizonyítani, hogy a másik típusú vibráció miért nem annyira hatékony, mint az övé, sőt, ennél durvább fikázások is mennek!


A Flabélost gyártó és forgalmazó OTO Bodycare cég nem tavaly alakult, elég régóta vannak már ezen a piacon. Nézzétek meg a Flabi árát külföldön: Angliában az "otthoni" verzió is GBP 2.400, tehát több mint duplája az itthoni árnak! Náluk forgalmaznak szalonokba szánt, megerősített mozgó alkatrészekkel rendelkező Flabikat is, ezek már 3.300 - 3.600 fontba kerülnek, tehát bőven millió forint felett van az áruk...


A szalonunkba most érkezik a második gép, mi is és a vendégeink is csak pozitívan tudunk róla nyilatkozni. Mielőtt a vásárlásról döntöttem, alaposan átnéztem a hazai kínálatot. Főleg a használók tapasztalatai érdekeltek, mert jó marketing szöveget talán még én is tudnék érni... :-) Fontos volt a gyártó ismertsége, és a hazai képviselet is. Természetesen az ár is sokat számított a döntésemben.


Én úgy gondolom, hogy edzőterembe más gép való, olyan, amin eleve jobb edzőruhában tréningezni. De kisebb szalonokba, mint pl. a miénk is, illetve otthoni használatra a Flabi egy abszolút ésszerű választás. Főleg, ha otthon két vagy több ember is RENDSZERESEN használná. Heti 3 x 20 perc egy embernek, helytől függően kb. 4.000 Ft. Egy év alatt ez 200 ezer. Két embernél már be is hozza az árát, ha VALÓBAN rendszeresen, tehát még a 12. hónapban is megvan az a heti 3 x 20 perc... :-D


De a statisztika ennél azért rosszabb! Csak kevesen vannak, akik tényleg ÉLETMÓDOT akarnak váltani és a mozgást az életük részévé akarják tenni. Nekik marad a kampányszerű fogyás, a "jövő hónapra bele szeretnék férni a kedvenc farmerembe" típusú, rövid távú cél... Ezzel semmi baj nincs, de ha valaki tudja magáról, hogy könnyen veszít a lelkesedésből, akkor inkább érdemesebb maradni a bérletnél valamelyik szalonban :-)

291. 117b1693d0 (válaszként erre: 290. - Shanee)
2012. ápr. 15. 18:09

Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy milyennek találod. Mondjuk én abból csinálnék egy dupla adagot, a múltkori tapasztalat alapján. Bár, lehet, hogy jobb, ha mégis eggyel kezded, aztán majd fokozatosan növeled a tétet :D


Egyelőre nem lövöldözöm el mindenféle luxus gyakorlatokra a bérletemet, de itthonra nekem is lennének ötleteim. Na, majd meglátom, hogy mikor jutok el odáig. Egyelőre még a mindenféle független oldalakat bújom és nézem, hogy milyen szempontok alapján érdemes választani, illetve, hogy nálunk egyáltalán mi elérhető.


Aztán lehet, hogy a végén Flabélos lesz a sok olvasás vége :D

290. Shanee (válaszként erre: 289. - 117b1693d0)
2012. ápr. 15. 17:38
köszi, akkor azt hiszem, én is meghagyom jövő hét utánra, amikor már a saját gépemen csinálom :)
289. 117b1693d0 (válaszként erre: 288. - Shanee)
2012. ápr. 15. 15:07

Igen, teljesen jó. Először kétkedtem, mert max. csak 3-as fokozaton javasolt a táblázat szerint. Aztán kipróbáltam, ha ráteszed a lábad és hagyod lötyögni a lábtartóval, anélkül, hogy tartanád, akkor érződik, amint a párhuzamos hasizmokat mozgatja.

Mondjuk erre tökéletes a hasprés is, viszont sokaknak még az is nehezen kivitelezhető pl. gerincsérv vagy ilyesmi.


Én egyelőre a hasizmot meghagyom magamnak, nem fogyasztom vele a bérletemet.

288. Shanee
2012. ápr. 15. 12:16
Valaki kipróbálta már fekve a lábtartóval? Állítólag hasra jó, de ahova én járok, ott nem láttam lábtartót. Hétfőn mindenesetre rákérdezek, de addig érdekelne a tapasztalatotok. Köszi :)
287. 117b1693d0 (válaszként erre: 285. - Shanee)
2012. ápr. 14. 21:50
Vibrációs trénereket kőkemény sportolók is használnak, különféle típusokat, különféle okból. Egyébként meg külön jó, hogy erre még teljes sminkben és miniszoknyában is ráugorhat valaki. Így várhatóan irodaházak közelében is megjelennek majd. Mert egyáltalán nem mindegy, hogy valaki zsibbadásig ül a fenekén egész nap, vagy egyszer-kétszer rááll egy ilyen gépre cigiszünet helyett...
286. Shanee (válaszként erre: 279. - Agi0403)
2012. ápr. 14. 20:17
Szia Ági! Lehet, hogy hatásosabb lenne, ha 3*20 perc helyett 6*10 percet csinálnál. De ez csak egy ötlet, hátha bejön. de akkor is idő kell, szóval csak kitartás, és fő, hogy élvezd :)
285. Shanee (válaszként erre: 284. - 117b1693d0)
2012. ápr. 14. 20:14
:D Nagyon beindultam, mert most lett meg a véreredményem, és elég gáz, szóval muszáj lefogynom! De egyébként nagyon élvezem a flabit, főleg, hogy nem vesz el túl sok időt az életemből. Két helyen is dolgozok, és általában a két műszak között megyek, és este, ha végeztem. Az első hozzászólások egyikében olvastam, hogy ez luxuscicáknak való a kommentelő szerint. Mondjuk jót nevettem, amikor írta, hogy a csaj holtra kisminkelve, miniszoknyában stb felugrik, oszt 15 perc múlva leugrik, és telefonon közli, hogy ő ma mekkorát edzett :) De én érzem, hogy dolgoznak az izmaim, és ez a lényeg, meg hogy kezdenek lötyögni a farmereim :)))
284. 117b1693d0 (válaszként erre: 280. - Shanee)
2012. ápr. 14. 17:56
Segítség, sárgulok!!!!! :D
283. 117b1693d0 (válaszként erre: 279. - Agi0403)
2012. ápr. 14. 17:55

Betartod azt, hogy a bevitt kalória legalább 3-át elfogyasztod az ebéddel bezárólag és estére már csak némi fehérjét eszel, de semmi esetre sem szénhidrátdús ételt?

Ugye iszol legalább 1,5-2 liter vizet vagy legalább herbateát?


Mi az a nem nagyon sok eredmény?


Tarts ki, mert az egészséges fogyás sajnos lassú és mindenképpen kitartás kell hozzá (kár, hogy nem lehet megvenni :D)

282. 117b1693d0 (válaszként erre: 276. - Shanee)
2012. ápr. 14. 17:17

És még szinte napra egyszerre kezdtük!


A centijeimet nem tudom elég pontosan sose adtam össze. A derekamra koncentrálok, onnan 20-25 centinek le kell mennie. A többi ezzel együtt annyit fog alakulni, hogy azokkal külön nem foglalkozom.

281. 117b1693d0 (válaszként erre: 275. - Zsolt71)
2012. ápr. 14. 17:10

Zsolt, az tök mindegy, hogy csökken a zsírsejtek száma vagy sem, mert olyan picire össze tud húzódni, hogy ez nem is olyan fontos. De azt tudtad-e, hogy egyetlen zsírsejt extrém esetben akár egy kiló zsírt is képes tárolni?! Na, ez szerintem megdöbbentőbb :D


Sajnos az izom, ha túl sokat mozog valaki és nem megfelelően étkezik, akkor bizony leépül, hiába várunk izmosodást. Ezért nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű fehérje fogyasztása (nem kell itt se túlzásba esni).


A legtöbb izom stimuláció hiányában leépül, érdekességképpen megjegyzem, hogy az arcizom nem (Bell-féle arcbénulás miatt családi érintettség okán utána olvastam ennek anno).


A vibrációs trénerek szerintem megkönnyítik a mozgás terén kevésbé elszántak életét, már akinek azért megfogalmazódik az igény, csak elnyomná a lustaság :D (most itt nem beszélek a valami miatt korlátozottakról, számukra ez egyértelmű megváltás, ha a kondíciójuk megengedi a használatát)

280. Shanee (válaszként erre: 279. - Agi0403)
2012. ápr. 14. 17:00
Én hetente 5* megyek 2*10 percre és a 6. napon 1*10 percre. a vasárnap pihenőnap. De csak addig, amíg meg nem jön itthonra a gép :) És az remélem, jövő hét vége lesz. Akkor vasárnap sem lesz szünet :)
279. agi0403
2012. ápr. 14. 16:41

Sziasztok!


Végigolvastam pár oldalt a hozzászólásokból, mondhatom, lelkesítőek vagytok! :-)


Én 1 hónapja csinálom, heti 3x 20perc, eddig nem nagyon sok eredménnyel :-( Pedig diétázom is...


Sebaj, ma voltam, és már kihúzott, egyenes háttal, felemelt fejjel csináltam, és tök jó érzés volt a hátamnak!


Szóval köszönöm nektek az ötleteket, meg a lelki erősítést! :-)


Ági

278. zsolt71 (válaszként erre: 276. - Shanee)
2012. ápr. 14. 13:06

Lehet ám még fokozni a "csámpázást"! :-D

Én állandóan kísérletezem vele, és tényleg döbbenet, hogy olyan helyeken érzem a hatását, ahol azt sem tudtam, hogy egyátalán izmom van... :-)


Ha már kicsit unalmas a P2 program, és ez a comb/fenék témakör prioritást élvez, javaslom kipróbálásra a 25-ös fokozatot és az afeletti régiót! Ez már valóban az igazi edzés kategória, még fittebb egyének számára is. Na, 25-ös fokozaton 10 percet "csámpázni", illetve próbálgatni, hogy egyenes/kissé rogyasztott/jobban rogyasztott lábakkal a comb/fenék/derék mely részeire és hogyan hat, az újabb meglepiket tud okozni...


Éppen egy órája csináltam egy ilyen menetet, 10 perc P2, és utána 10 perc 25-ös fokozaton, játék a pózokkal. Számomra most igazolódott az a sok helyen írt "szlogen", hogy 10 perc Flabi 40-50 perc edzőtermi munkával ér fel. Aláírom, hogy 10 perc P2 is rendesen átmozgat, de az a kellemes, de jól érezhető "fáradtság"-állapot, ami a konditermi futás/bicikli után szokott lenni, az csak ezzel a kombóval volt meg nekem. Itt érzem igazán, hogy nem csak mozgatja, hanem rendesen terheli is az izomzatot, ami viszont az izmok fejlődéséhez elengedhetetlen! Akinek tehát ilyen típusú, kicsit intenzívebb izomerősítés igénye (is) van, annak a felsőbb fokozatok hasznosabbak.


Természetesen nem csak a combok/fenék esetében igaz ez, hiszen a vállak/karok erősítésére alkalmas pózokban is ugyanilyen intenzív a hatás. Vagy abban a pózban is, amit pár nappal ezelőtt írtam a csuklyásizom és a nyak legfelső csigolyái melletti kis tartóizmok erősítésére. Ezek a fokozotatok viszont tényleg kemények, főleg akkor, ha egy-egy pózt legalább egy-egy percig rendesen kitart az ember! Az első időkben nem érdemes és nem is ajánlanám, hogy egyszerre 10 percig 25-ös fokozaton próbálkozzon valaki!!! Pár perc, hogy milyen az érzet, vagy előtte pár alkalom P3-as program, ahol a 6-8 percek közötti szakasz ezen a fokozaton megy, így ad egy kis ízelítőt... :-)


Még pár hónap, és kiadunk közösen egy könyvet "Flabélos tapasztalatok és edzéstippek" címmel... :-D Megírni szinte nem is kell, csak összekopizzuk az itteni beírásokat és kész is!

277. 4b6a2525df (válaszként erre: 273. - Zsolt71)
2012. ápr. 14. 12:16

Nagyon jó:)

A vásárlásnál engem sem a súlyom motivált, hanem az, hogy tuti, hogy mozogni fogok napi 2-3 alkalommal.

(pedig motiválhatott volna a súlyom is:(, de igy 60 felé már inkább a mozgás, a csontritkulás elkerülése... a motiváció.

Ha még fogyok is, hát az a hab a torán:)

276. Shanee
2012. ápr. 14. 12:08
Jelentem, én márc. 21-én kezdtem Flabizni, és a 3. 10-es bérletem felénél járok. Isteni, imádom, és ami a legjobb, csak napi 2*10 perc. Ja, nem ez a legjobb, hanem az, hogy már látszik, hogy feszesebb a sejhajom, meg a combom :) Kilóban még semmi, centiben nem tudom, mert csak tegnap mértem le magam, de arra jutottam, hogy összességében kb 60 cm-től kell megszabadulnom. adtam magamnak 10 hónapot, és tegnaptól étrendbeli változásokat is eszközöltem. Mondjuk a férjemet sajnálom ezért, de ez van :) A gépet egyébként én is megrendeltem, elvileg 20-a után jön meg, már alig várom. És az anyukám is fogja használni nálam, ő is jár flabizni. Zsolt, nagyon tetszett, amiket írtál, ez a "csámpázás" nagyon bejött, a "tárogatóizmom" jelezte, hogy van, létezik, él :) Beverly, egyetértek, nálam is a fogyás most az elsőszámú cél, és majdnem egyidősek is vagyunk, szóval csak lelkesen!
275. zsolt71 (válaszként erre: 274. - 117b1693d0)
2012. ápr. 14. 10:54

Mindhárom bekezdéssel egyetértek!!! :-)


Viszont most olvastam egy eléggé kiábrándító dolgot, amiről eddig még nem tudtam... :-( Amikor zsírégetésről vagy a lerakódott zsírból való fogyásról, akkor valójában a zsírsejtek száma nem csökken!


A cikkben úgy írták, hogy a zsírsejteket legjobban egy lufiként lehet elképzelni, melyek száma nagyjából a pubertás korig nő, onnantól viszont állandó (néhány esetben, pl. kóros elhízás esetén nőhet, de nem csökken). Amikor hízunk, akkor ezek a lufik "dagadnak", telnek meg, fogyáskor meg leapadnak, "összeesnek".


Ezzel szemben az izomsejtek és szövetek mennyisége ÁLLANDÓAN változik!!! Ez "növésben" nem rossz hír, de ha abbamarad a stimuláció (edzés), akkor viszont szinte azonnal elkezd csökkenni...


Állandó edzés (intenzív testmozgás) esetén az izmok fejlődnek (most nem testépítésről beszélek, az ennél fokozottabb igénybevételt jelent), így a test kalóriaigénye, -felhasználása is folyamatosan nő. Ezért mondják sokan, hogy ha eleget és rendszeresen mozogsz, akkor (majdnem) mindegy, mennyit eszel. Mármint ésszel és mértékkel, de semmiképpen nem kalóriákat számolgatva és bűntudattal egy-egy sütizés után :-)


Itt nyer igazi értelmet a fogyókúra helyett választott ÉLETMÓDVÁLTÁS! Az egyik egy időszakos és sokszor keserves dolog, a másik élethosszig tart és csak az eleje furcsa, amíg meg nem szokja az ember... :-) Aztán már megszokássá válik, sőt, sok esetben még meg is szeretjük ezt az újfajta életvitelt, amiben a mozgás természetes, nem pedig muszáj.

274. 117b1693d0 (válaszként erre: 273. - Zsolt71)
2012. ápr. 13. 19:55

A fogyás most központi téma nálam, mert végre jó irányba halad a súlyom :D

De az biztos, hogy olyan egy 10 perces edzés úgy felpörget, hogy egész napra kitart. Nem vagyok enervált stb.


A fogyás után is van haszna, mert megtartani a súlyt még nehezebb, mint lefogyni. A szervezet 2 évig nagyon intenzíven próbálja visszaszerezni az elvesztett kilókat.


Az egészet úgy látom, mint az alkoholizmust. Nincs gyógyult, csak tünetmentes. Ha az ember egyszer meghízott, akkor le tud fogyni, de bármikor könnyen visszahízhat, ha elereszti magát. Na, erre baromira jó a vibrációs edzés, mert ehhez nem kell pszichés rákészülés és sok idő, mint ami nálam pl. a futópados edzéssel jár (1 óra edzés, másik 1 óra átöltözés-visszaöltözés, zuhanyzás, hajszárítás; ehhez azért idő és elszántság is kell). A Flabélosra meg csak rááll az ember, mint a mérlegre :D

273. zsolt71 (válaszként erre: 271. - 117b1693d0)
2012. ápr. 13. 17:11

Tökéletes reklámembere lehetnél a Flabélosnak... :-D


Elfoglalt, rohanó ember, akinek fontos az egészsége és a külalakja is. Tudja, hogy ezért tenni kell, nem bízza a véletlenre és nem keres kifogásokat. Megtalálja a megoldást (Flabi), beilleszti az életébe, érti, hogy miről szól, használja, örül neki és főleg az eredményeknek. Ráadásul ezt még meg is osztja másokkal, ezzel segítve sok embernek.


Az külön jó hír, hogy esetleg még meg is tudod vásárolni a gépet. Ha többen is vagytok rá otthon, és nem végzi a pincében/padláson pár hét vagy hónap múlva, akkor igazán ésszerű döntés. Még akkor is, ha a kitűzött fogyási célod elérése után már nem minden nap és nem 20 percet fogod használni, hanem ritkábban.


De olyanról sem hallottam még, aki folyamatos és intenzív használat során egyszercsak elfogyott volna... :-) A napi (vagy kétnapi) mozgásigényt kiválóan kielégíti, esetleg még a szomszédot is ráengedheted néha, és akkor még vele is jót teszel! :-)


A fogyás mechanizmusáról könyvtárnyi irodalmat találsz. A legtöbb helyen leírják, hogy a szervezet nagyon egyedi módon reagál minden változásra. Van, akinek nehezen indul be a fogyás, itt az elszántságnak és a kitartásnak nagyobb szerep jut. Másoknál könnyen indul, aztán stagnál, később megint újra indul. Van, akinél viszonylag egyenletes, de az a fránya "utolsó" két kiló csak nem akar lemenni... :-) De ez nem a Flabélos (vagy más eszköz) hatásosságának a változása. A Flabi ugyanúgy 10 percig fog neked rezegni X fokozaton, mint két hete vagy egy hónapja. A te tested reagálja le másként. Egy viszont biztos: MINDIG reagál, az izmok mindig mozognak. Addig fogsz fogyni, amíg a kalóriafelhasználások magasabb, mint a beviteled (most nem kitérve a fehérje-szénhidrát-zsír arányának fontosságára).


Szóval, a vásárlási döntésednél az "ilyen jó eredményt hoz" értékelésénél a kilókon kívül mást is tegyél mérlegre: jobban érzed magad? kedveled a mozgás ezen fajtáját? rugalmasabb, ruganyosabb vagy? korábbi hát- vagy derékfájások csillapodtak, megszűntek? szebb, feszesebb a bőröd? jobb az anyagcseréd? Ezek mind a járulékos hasznai a fogyás mellett. Nem annyira látványos, mint a mérleg, de igazából melyik számít jobban???


Nekem az, hogy úgy egészében jobban érzem magam tőle és jobban nézek ki, mintsem az, hogy x vagy x-2 kg van a mérlegen... De természetesen mindenkinek más a fontos, én csak a saját véleményem és a vendégeink tapasztalatait tudom itt megosztani veled, veletek.

272. 117b1693d0 (válaszként erre: 270. - Zsolt71)
2012. ápr. 13. 16:23
Most megyek és beteszem a súlyzókat a kocsiba, mert reggel elfelejtettem. Igaz, hogy csak hétfőn kell, de itthon úgyse használom és a reggeli rohanásban hétfőn is elfelejteném :D
271. 117b1693d0 (válaszként erre: 270. - Zsolt71)
2012. ápr. 13. 16:21

Én ezeket nem bízom a véletlenre, meg holmi ránézésre, csináltattam egy testtömeg analízist. Alapvetően minden rendben van velem, nem vagyok vízhiányos, rendben vannak a csontjaim, izmaim (olyannyira, hogy az átlagnál jóval több is), már "csakW a hájamtól kell megszabadulni :D


Flabélosra járok minden nap, kivétel most húsvétkor, mert az ovi miatt kihagytam egy teljes hetet. Normális esetben hétvégén van két nap szünet. Annyi belefér.

Rögtön reggel "letudom". Most a második bérletet már úgy járom, hogy 2x10 perc minden alkalommal, mert ezt találom a legjobbnak. Az elején én állítgatom, kezdem 6-on és a végefelé pár percre feljebb tolom. Aztán meg megcsinálok egy P2-est.


Most nem is variálok és ha szerencsém van megszakítás nélkül tudok menni. Kíváncsi vagyok, hogy ezzel is meglesz-e a másfél-két kiló mínusz.


Egyébként megéri megvenni, legalábbis én azt tervezem, hogy ha még 2-3 bérlet ilyen jó eredményt hoz, akkor bizony itthon a helye egy ilyen gépnek (anyagilag kb. egy év alatt kifizetem az árát, ha a bérleteket és a benzinárat összeadom, akkor még az amortizációt és az időkiesést nem számoltam). Ráadásul itthon ketten is tudjuk használni.

270. zsolt71 (válaszként erre: 269. - 117b1693d0)
2012. ápr. 13. 16:06

Na, erről írtam, csak máshogy... :-) A jelek szerint te rendszeresen és intenzíven használod, 3-4 hét alatt lejártál egy 20-as bérletet. Ez gyakorlatilag napi használatot feltételez, gondolom, bele tudtad illeszteni a napirendedbe ezt a 10-10 percet...


Ez, illetve a kajálásra való ODAFIGYELÉS, tehát nem vmi drasztikus kúra EGYÜTT meg is hozta az eredményt. Ha kilóban méred, akkor úgy. Én azt szoktam mondani, hogy inkább centikben (ruhaméretekben...) érdemes mérni a változást, mert általában kilóban később vagy kevesebb jelentkezik.


Egyszerű az ok: a tréningekkel az izmok fejlődnek, erősödnek, nőnek. Azonos térfogatnyi zsír (háj) viszont kisebb súlyú. Tehát a zsír kezd elfogyni, viszont párhuzamosan az izomzat mérete és tömege nő. Emiatt el is tűnik súly, viszont egy sokkal hasznosabb súly meg megjelenik! Ez a hasznos súly lesz a záloga a további fogyásunknak: az izmok működéséhez kalória kell, ehhez kell a legtöbb! A több izom nagyobb kalóriaszükgégletet jelent, amit a szervezet egy idő elteltével a zsírraktárak lebontásából tud biztosítani (normál kalóriabevitel mellett).


Aggódni nem kell, súlyemelő vagy bicikliversenyző combja senkinek nem lesz a Flabitól... Rugalmasabb, ruganyosabb, feszesebb, tónusosabb izmai viszont igen és ez a lényeg!!! Sőt, olyan izmait is megmozgatja, amiről nem is tudott korábban... Többek között ezért mutat jó eredményeket az időskori inkontinencia kezelésében is, hogy ne csak a fogyásról beszélgessünk mindig... :-)


A lógó bőr miatt ne aggódj, inkább feszesebb lesz, ráadásul éppen jó helyeken! Múltkor ajánlottam a kézisúlyzó használatát, ez pl. kiváló a "plöttyedt a karom" szindrómára... :-) Elsősorban a váll és tricepsz területét lehet így tuningolni, 6-os és 10-es fokozatok között.


A cellulitisz kezelésében is szép eredményeket tud felmutatni, de ezt egyéb módszerekkel még érdemes megtámogatni. A leghatékonyabb módszer a "műanyag" kaják és italok kiiktatása, napi legalább 2 liter TISZTA víz csodákra képes, Flabizás mellett pedig egyenesen kötelező!!!


Jó edzést kívánok! :-)

269. 117b1693d0 (válaszként erre: 268. - Zsolt71)
2012. ápr. 13. 15:23

Ugyan még csak egy 20-as bérletet jártam le, március 20-án kezdtem, de már érzékelem a változást. A mérleg is mutatja, úgyhogy folytatom.


Persze, ehhez a kajálásra is oda kell figyelni, de bőségesen eszem, igaz este már csak falatokat és kerülöm a szénhidrátdús ételeket, max. belecsipegetek, de nem eszem dupla adagot belőlük, mint korábban (mert ezektől hítam meg, mint általában mindenki, hisz nagyon zsírosakat csak kevesen esznek, viszont szénhidrátdús kajákat annál többen, főleg, ha könnyen felszívódó szénhidrátról van szó)


Ha minden 20 alkalommal lemegy 1-2 kiló az havonta 2-4 kiló. Ennél többet nem is igazán szeretnék fogyni, mert 40 évesen nem kockáztatom meg, hogy lógjon a bőröm, ha eddig szerencsésen megúsztam.

268. zsolt71 (válaszként erre: 267. - 117b1693d0)
2012. ápr. 13. 15:07

Angliában több mint 1.000 szalonban lehet használni, nálunk van még hova fejlődni... Ott viszont többféle Flabit árulnak, van az "Otthoni" változat, és van "Profi" változat is, ez utóbbit ajánlják a szalonoknak. Annyi a különbség, hogy a profi gép belső, mozgó alkatrészei jóval tartósabb anyagokból vannak, amik bírják az egész napos strapát.


A nálunk kapható Flabi - a forgalmazó állítása szerint is - otthoni használatra való. Az már kérdés, hogy hányan tudják otthonra megengedni maguknak... A szalonoknak viszont egy jó ár/érték arányú eszköz, még akkor is, ha a gari időn belül valószínűleg többször lesz szükség szervizelésre. De ez már a forgalmazó problémája... A miénk is volt már gyógyításon, de ez benne van a pakliban.


10 x 10 perc edzés = 1 ruhaméret fogyás... Ez jól hangzik, csak senki nem gondolkodik (illetve csak kevesen...) Minden Flabi hirdetésben le van írva, hogy egy 10 perces tréning 40-50 percnyi edzőtermi munkának felel meg. De ha azt mondanám, hogy ha több évnyi tunyaság után, heti háromszor elmegyünk futópadra, biciklire vagy hasonlóra, és három hét után egy egész ruhamérettel leszünk kevesebbek, akkor mindenki engem hülyézne, hogy "naaa, ahhoz azért egy kicsit több kell".


Valóban több kell, időben, elszántságban, étkezésben, életmódban! A Flabi nagyon sokat tud segíteni, legalább 50%-ot ad hozzá a sikerhez! De a másik 50%-ot nekünk kell hozzátenni... Első sorban reális célok kitűzésével, a csodavárás kiiktatásával :-) Lehet vele fogyni több ruhaméretet is, de ahogy a hízás sem napok és hetek alatt történt, mint inkább hónapok és évek alatt, adjunk már neki (meg magunknak) egy kicsit több időt...


A Flabélos nem fog lefogyasztani senkit! Viszont mindenkinek maximálisan segít a fogyásban, aki ezt komolyan gondolja!!! A Flabi rövid idő alatt rendesen megdolgozza az izmokat, 10 perc alatt valóban annyi az izommunka, mint 40 perc edzőtermi tréning alatt. 10-15 ilyen alkalom már megmutatja a változást, főleg akkor, ha ez megfelelő étrenddel (nem koplalással!!!) is együtt jár.


De nagyon szerencsés alkatú az, akinél ez a fogyás már egy ruhaméretnyi (magyarul: beleférek-e az eggyel kisebb farmerembe)... Nincs olyan, hogy "hasból szeretnék fogyni"! Ha fogyunk, az mindenhonnan megy, és onnan a legkésőbb, ahova a legelőször rakódott... :-) Ha pl. a fenekünk kezdett nőni és utána a többi, akkor a régi farmer lesz az utolsó, amin a változást le tudjuk mérni!


Szóval, tessék csak használni a Flabélost, szuper dolog, csak reálisan kell látni a helyét az életünkben. Helyettünk nem fog életmódot váltani, viszont segít a szükséges mennyiségű mozgásban, ráadásul mindezt "baráti" időráfordítás mellett.

2012. ápr. 13. 12:40

Tetszik, hogy egyre több szalon kezdi használni ezeket a gépeket, ráadásul kombinálják is a kezeléseket, amikkel még jobb eredményt lehet elérni, pl a szepitoterapia.hu oldalán.

Ez a cég elég objektíven írja le a dolgokat és nem ígéri le a csillagokat az égről, mint ahogy valamelyik nap egy belvárosi szalon tette, szerintük heti 3-4 tíz perces edzéssel 3 hét alatt egy ruhaméretet lehet fogyni. Mekkora lehet szerintük egy ruhaméret? :DDD

266. 117b1693d0 (válaszként erre: 265. - Zsolt71)
2012. ápr. 12. 16:06
Köszi!:)
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook