Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Praktikus tanácsok az éhség leküzdésére fórum

Praktikus tanácsok az éhség leküzdésére (beszélgetős fórum)


2010. márc. 10. 20:46
alma, nyers krumpli
29. bugi83
2009. máj. 30. 10:39
egyél,de csak mértékkkkel. mem unaloműzésből.
28. vdia79
2008. márc. 12. 11:18
Sokat inni!
27. Munya (válaszként erre: 26. - 8a897208fc)
2008. márc. 12. 11:18
:)))) Pont ezt akartam írni :)
2007. nov. 9. 22:22
Praktikus tanács: enni kell.
2007. szept. 23. 21:44
hát én ha éhes leszek és nem akarok kajálni mert fogyózok akkor vizet szoktam inni az eltelít aztán meg megpróbálom elterelni agondolataimat, lekötöm magam valami tevékenységgel, meg bíztatom magam hogy de kibírom, meg ügyes vagyok, meg erős vagyok meg ilyenek, nekem bevállt mindig :O)
2007. aug. 5. 14:51

Szia!


Szerintem attól függ,hogy milyen típusú fogyi csinálsz.Ha szénhidrátszegény diétát,akkor olyan nasit (elterelö ,pici falatkakajákat) lehet csinálni,amiben fontos a ch alacsony tartalma.Pl:sajtdarabkák.

Ha zölddiétán vagy,akkor egy kis uborka,ilyenek.

Ha gyümis alapún,akkor mondjuk alma.

Ha kalóriaszámlállósan,akkorértelemszerüen alacsony kalóriájú vagy majdnem üres kalóriájú ételekkel,italokkal segíthetsz az éhségeden.

Jó lenne tudni melyik diéta módszert választottad.

Amúgy éhség ellen, a rendszeres ivás (ásványvíz,gyógynövénytea) sokat segít,de fontos,hogy rendszeres legyen..pl:2óránként egy nagy pohár víz,közben pedig fél óránként kortyolgatás(2-3 korty).Èn csináltam anno léböjtöt is..és egyeltalán nem voltam éhes,amikor csak ittam(no,itt ennél gyakrabban),de akkor is kell inni,ha nem vagy szomjas.Segít,hogy legyen a pocidban valami,de ne fájjon a fejed sem.

Jó ötlet még egy pohár kefír,vagy joghurt egy kis korpával.

Sokszor kell enni,de keveset és az általad kiválasztott diétában engedett ételek közül választani megfontoltan.

Vagy az is segíthet,ha sok salátát eszel.Persze nem nyakonöntve jó kis hízlaló öntettel,hanem csak a nyers sali+olyan zöldségek,amiket szeretsz(ubi,paprika,paradicsom) egy kis citrommal+olivaolajjal(módjával) + füszerekkel.Sokat lehet enni belöle és eltelít,ha egy idö után megszokja az ember,hogy öntetmentes:))..ha böségesebbet akarsz,akkor kis fetasaj vagy mozzarella bele.Ha ehhez még sütsz egy kis csirkemellet natúran,kész egy föétkezés:))no,ha ilyen stílusú a diétád.

Amúgy ha gyümileveket iszol,akkor hígítsd fel ásványvízzel felesben, s akkor sok kalóriát és szénhidrátot spórolsz meg.Söt,üdítöbb is..igaz szokni kell:)))No,persze nem minden diéta engedi a gyümiket,mert elég hízlalóak a magas cukortartalmuk miatt.

Szóval sok trükk van..de a rendszeresség , a folyadék és a nem éhezés nagyon fontos!!

23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Rosewood)
2007. aug. 5. 14:13
Igen, a rostokat kihagytam, az is nagyon nagyon fontos, én legalább napi 10dkg zabpelyhet, vagy két magvas tk zsemlét minden nap megeszek, pont emiatt. A folyadék fogyasztás is fontos mellé, meg a fejfájásra is jó lehet. (víz)
2007. aug. 5. 14:09

Köszike!


Megfogadom, mert ez nagyon rossz! És könnyen beszerezhető dolgok....

Hálás köszönet!!

2007. aug. 5. 14:09
nagy kanál zabkorpa vagy lenmag, sok folyadékkal. Pl édesítős teával. Én a lenmag ízét nagyon szeretm!
20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Viktoria101)
2007. aug. 5. 14:08
ha a fejed is megfájdul, enni kell! keveset, de enni...
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - Viktoria101)
2007. aug. 5. 14:06
Bocs, hogy megkérdeztem, de tudnom kellett tényleg jogosan fogyózol-e:))) Nekem az édesítőszeres forró kakaó órákra segit, és kcalban nem olyan sok, meg az alma is jó, vagy light cola esetleg a fogmosás vagy a mentolos cukorka
18. viktoria101 (válaszként erre: 16. - 91d4989ab9)
2007. aug. 5. 13:56

Szijja!


160 cm vagyok, és kb. 78 kg! Szóval igen....:(

2007. aug. 5. 13:37
Én olyan dolgot keresek, ami elfoglalja a kezemet. Közben ugye nem lehet enni. Pl. goblein, kézimunka, takarítás, kertészkedés, jövős-menős ügyintézés. Kevés pénzzel elindulni, hogy a boltok közelében ne tudj elcsábulni. Hát ennyi.
16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Viktoria101)
2007. aug. 5. 13:35
Viki, egyél:)) hány kg vagy, milyen magas?
2007. aug. 5. 13:33

Én is most kezdtem a fogyit! Máskor is csináltam már, de csak egy darabig bírom. És nem azért adom fel, mert ehetnékem van, hanem mert nagyon fáj a fejem,leesik a vérnyomásom, fáradékony vagyok, és így nem egyszerű dolgozni. Mit tehetek ellene?

Köszöntem

2007. aug. 4. 08:47

Ha dolgozom, akkor nekem bejön általában a szénsavmentes ásványvíz és a cukormentes bogyó (T..T..), ezzel elvagyok egy ideig..., aztán úgyis jön egy ügyfél (vagy a főnök), akivel sok gond van, és akkor már úgysem jut időm az éhségre gondolni... :))

Itthon is igyekszem gyakran vizet, vagy édesítőszeres teát inni..., de a legjobb tényleg a mozgás, mert ha tornázok, utána már igyekszem inkább levegőhöz jutni, mint kajához... :)))

2007. aug. 1. 23:22
Én egy pohár tejet szoktam meginni.
12. Vica30
2007. aug. 1. 22:59

Egy pohár meleg ital csodálatos. Ez lehet meleg víz, tea, üres leves (én csak a kockát szoktam megfőzni).

No meg a mozgás - egykettőre elfelejtem a gondom.

2007. aug. 1. 22:01
egyél valamit ami belefér a fogyókúrádba, pl alma
2007. aug. 1. 21:58
Ne tarts otthon édességet,ha kapsz,gyorsan ajándékozd el,vagy dobd ki,és ne vegyél.Ha éhes vagy,próbálj nem gondolni rá,felejtsd el.Gondold végig,utána milyen jó,amikor ráállsz a mérlegre,és -1,-2,....-10 kg! :)
2007. jún. 25. 15:15
ne gondolj rá egyébként meg csak futás vagy úszás MOZGÁS
2007. jún. 24. 13:54
Egy hetes tengerparti nyaralás alatt -3 kg.A nagy meleg miatt alig volt étvágyam.
7. Róbertgida (válaszként erre: 2. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 24. 13:48
Ez az aprócska trükk nálam is bevállt.
2007. jún. 18. 09:25
Én 35kilótól szabadultam meg.Igaz,közben válóperem is volt.Az a lényeg,hogy az agyadban döntsd el,életmódot változtatsz.Nem csak a fogyókúra ideje alatt,hanem egész életedben.Igaz a mondás:Az leszel,amit megeszel.
2007. jún. 12. 17:23
Meg egy jo tanacs szensavmentes asvanyviz tomenytelen mennyisegben.
2007. jún. 12. 17:23

Sziasztok

Az a baj az emberiseg tobbsegevel es velem is ,hogy potcselekves az eves es abban lehet oromunk is.

De ha elhatarozzuk magunkat ,hogy fogyozunk akkor le kell kotni magunkat en pl nem unatkozom dolgozom ,takaritok,kerteszkedek stb...,nem szabad annak jarni a fejunkben hu nem ehetek most mi lesz, hogy fogom en kibirni teljesen at kell rendeznunk mindent a fejunkben es ha ez megvan johet a fogyokura es egy nagyon jo tanacs legalabb 1 heten 3-szor tornazni es ha elertuk az idealis sulyt akkor is figyelni kell arra mit eszunk es mennyit de a torna akkor is elengedhetetlen.

2007. jún. 12. 15:57
Gyümölcstea (nagyon fincsi) estére egy nagy bödönnel!
2007. jún. 12. 15:46
Nekem a fogmosás egy darabig segít. Kaja helyett fogatmosok.
2007. jún. 12. 15:45
Érdekelne, hogy kinek mi jött be, ha éhes, de nem akar enni.Mivel lehet elterelni a figyelmet az éhségről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook