Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhesteszt előtt és után fórum

Pozitív terhesteszt előtt és után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
31. da5a93d992 (válaszként erre: 22. - Dizzz)
2008. ápr. 6. 13:27

Van egy oldal, amit ajánlanék, ahol vezetheted a hődet és szépen kirajzolja a hőgörbédet a program, valamint berajzolja azt is, mikor volt ovud. A görbédet pedig ki is nyomtathatod.

[link]

Ha nem szimpis hogy angol az oldal akkor itt egy másik, nekem kevésbé vált be (sok infót is találsz itt!!):

[link]


A hődet reggel még az ágbyna közvetlenül felkelés után mérd szájban vagy hüvelyben, hónaljban nem jó. Én digitálissal mérem csipogástól függetlenül 5 percig szájban.

Drukk neked/nektek! ;)

30. Vica79
2008. ápr. 6. 13:16

Sziasztok! Nem voltál túl hosszú Bartuseva. Nagyon jól leírtad. Jól látom a pozitív tesztedet? Nekem sajnos megint csúszott a mensim és ma reggel jött meg. Kicsit csalódtam, de sebaj. Új hónap, új lehetőség!

Jó hogy nyitottál egy ilyen topikot!

2008. ápr. 6. 11:16
remélem nem voltam túl hosszú. már különben alig birok magammal, ez a 24.napom. úgy tesztelnék, e még tök fölösleges. megpróbálom felfrissiteni a hőgörbém képét, hogy lássátok, akit érdekel.
2008. ápr. 6. 11:14

A tüszőrepedést követően a test hőmérséklete 2,5-7,5 tized fokkal megemelkedik

A tüszőrepedés után a hőmérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell.

A legtermékenyebb napok a hőmérséklet-emelkedés előtti 2-3 nap

A tüsző megrepedésekor minden ötödik nő kisebb-nagyobb alhasi fájdalmat is érez.

2008. ápr. 6. 11:13

és pár dolgok bemásolok ide, ami érdekes: NYÁK:

1. Menstruáció: a vérzés elfedi a nyákot. 2-7 nap - a napok száma változó

2.a. Száraz időszak: ilyenkor nincs nyák vagy minimális, nem figyelhető meg a hüvely nyílásánál. Ez a terméketlenség jele. Változó számú napok

2.b. Nedves időszak: ilyenkor a nyák sűrű, kevés, ragadós. Ez is a terméketlenség jele. Ez a váladék megfigyelhető a hüvelynyílásnál. Változó számú napok - akár két hét is!

3. Termékeny fázis: 1 vagy 2 nap alatt a nyák átalakul. Nyúlós lesz, átlátszóbb, tisztább, hígabb, több, és nedvesség érzést idéz elő a hüvelynyílásnál. Állaga leginkább a nyers tojásfehérjéhez hasonló. A tüszőrepedés előtt pár nappal indul be ez a változás. Az ovuláció napján a legsíkosabb a nyák, ez a csúcsnap. A termékeny fázis csúcsnapja csak az utána következő napon állapítható meg biztonsággal, amikor a nyák újra ragadóssá, sűrűvé kezd válni. Ilyenkor ragacsosodik a nyálka, és 1-2 napig még nem képez falat a méhszájon a hímivarsejtek kizárására. Általában 3-4 nap az ovulációig és 1-2 nap az ovuláció után.

4. Terméketlenségi fázis: ragadós, szárazabb, homályos vagy eltűnik a nyák. A ragadós nyák falat képez, nem engedi be a baktériumokat és a spermiumokat. Az ovuláció utáni időszak általában 14 nap a menstruációig.

26. 79d1943975 (válaszként erre: 22. - Dizzz)
2008. ápr. 6. 11:12

szia dizz!először is a fő fő honlap: [link]

ha itt valamit nem találsz, olyan nincs is.:-)

kezdd el mérni a hőd, ez a legfontosabb, és jegyezd fel.abból fogod látni az ovut. hány naposak a ciklusaid? ha kb 28 akkor a középső nap környékén van. de: amikorra a hőd megemelkedik,akkor már meg volt az ovu! de a legjobb ha veszel ovu tesztet, 5 db 2000 ft kb, és az ki fogja mutatni. amugy ovukor van akinek leesik egy picit a hő, de ez egyéni. nézd meg a örbémet, frissitem.

25. 79d1943975 (válaszként erre: 20. - Encike 2)
2008. ápr. 6. 11:08
szia!corax lh-t. és maradt egy db. egy ugye nem elég, mert a csiik erősödését kell fgyleni, de azért elhasználom.
24. Dizzz
2008. ápr. 4. 17:28
ahha, értem. Köszönöm szépen. Ha még lesz valami "idegtépő kérdésem", majd visítok:)
23. larat (válaszként erre: 22. - Dizzz)
2008. ápr. 4. 17:25
szia. peteéréskor felmegy a hőd, ovukor leesik. ha már megvolt az ovu akkor felmegy a hőd újra. a hőd felmenő ágában illetve amikor leesik akkor vagy a legtermékenyebb. De a nyákod is figyelheted. Tojásfehérjhez hasonló nyúlós akkor termékeny vagy, estleg nem nyúlik de több az is jó.
22. Dizzz (válaszként erre: 21. - Encike 2)
2008. ápr. 4. 17:05

Igen, szeretnénk. Nos a kérdéseim a következők:

Hogyan számíthatom ki az ovulációmat(az egyik oldalon azt írják, hogy leesik a hőmérséklet, a másikon azt, hogy fel kell mennie).

Ovuláció előőtt közvetlen, vagy utána érdemes próbálkozni?


Egyenlőre ennyi, sajna össze vagyok zavarodva kérdésügyileg...

21. encike 2 (válaszként erre: 19. - Dizzz)
2008. ápr. 4. 16:52
Mi érdekelne pontosan? Szeretnétek babát?
20. encike 2 (válaszként erre: 17. - 79d1943975)
2008. ápr. 4. 16:51
igen, ha már terhes vagy az lh kimutatja. De biztosabb a Hcg teszt. Milyen lh-t használtál?
19. Dizzz
2008. ápr. 4. 16:24

Sziasztok!

Én zöldfülüként szeretnék megtudni egyet s mást, mivel még nem voltam terhes, soha nem szedtem fog.gátlót, és gőzöm nincs, hogy hogy számoljam ki az ovulációm. Tudom, megdöbbentek, de olyan életem volt eddig, ami nem tette lehetővé, hogy ilyen dolgok foglalkoztassanak. Most, hogy tavaly nyáron férjhezmentem, itt az ideje..:)

18. larat
2008. ápr. 4. 16:11
hali. merre vagytok??
2008. ápr. 4. 16:00
ja, és kaptam egy infót, amit ki is próbálok, hogy a megmaradt ovu teszt a terhesteszt előtt kimutatja a babát, igy előbb azzal fogok tesztelni pénteken!!!!!!!!de hol van már az a péntek? egy hét.
2008. ápr. 4. 15:00
sziasztok! mindenkinek jó hétvégét!! tudja valaki hogy lehet excel táblát felrakni ide az adatlapra?
2008. ápr. 4. 11:18

Sziasztok!

Mi is probálkozunk, de konkrétan jövö hotol. Máj.-ban megyek rákszürésre és utána. Van 2 kislányom és szeretnénk 3. babát. Málnalevelet iszom majd palástot. Mérem a höm is.

14. larat (válaszként erre: 13. - Claudien)
2008. ápr. 4. 10:47
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
2008. ápr. 4. 09:05
Nekem valószínűleg most van peteérésem. Reggel már emelkedett a hőm, és tegnap este éreztem a szúrásokat.Nagyon várom a mai munkanap végét!!!
12. larat
2008. ápr. 3. 17:55

Nagy volt az öröm, mert végre teljesen negatív a citológiai eredményem:-)) ez a vakcina hatása:-)

claudien te most hol vagy a ciklusban?

2008. ápr. 3. 14:48
akkor hajrááááááá!!!
10. larat
2008. ápr. 3. 14:33
sziasztok ma voltam uh-n. van kettő 13 mm-es tüszőm.
2008. ápr. 2. 22:48
sziasztok! szerintem npedig mindenkinek össze fog jönni, csak az a kérdés hogy mikor. öröm volt olvasni hogy irtatok. sajnos én most jöttem elóból, holnap is ekkor érek haza kb, gy majd péntektől tudok irni. remélem nem árt a beágyazódás körüli időben ha 14 órát melózom, és ki vagyok, és ma sirtunk is ment kirugták a fél céget... szerintetek?!! :-( ahogy megvan a teszt, huzok táppénzre. drukk!!!! ja és én is teázom, és 2 hónapja próbálkozunk.
2008. ápr. 2. 11:55
Mi év vége óta próbálkozunk, de még nem jött össze. Nekem nehezebben fog összejönni, de van bennem egy félelem, hogy egyáltalán nem fog. Tudom, hogy nem szabad ilyenre gondolni, meg is próbálom. Én is kutatom a gyógynövényeket, hogy mi tud segíteni, de a homeopátia is jó.
7. larat (válaszként erre: 6. - Claudien)
2008. ápr. 2. 08:50
Az egész ciklusban barátcserje kapszulát. Mensi első napjától málnalevél teát a peteérésre, ovu-tól pedig palástfű teát a beágyazódásra és méherősítésre.
2008. ápr. 2. 08:39
Én is hőmérőzök. Milyen gyógynövényeket használsz?
2008. ápr. 2. 08:01

sziasztok!

Mi másfél éve próbálkozunk eddig sikertelenül. Most gyógynövényezek a cél érdekében meg hőmérőzök. Majd lesz valahogy. De feladni nem fogjuk az biztos.

2008. ápr. 2. 07:56

Sziasztok!


Mi a jövő hónaptól kezdünk próbálkozni.

2008. ápr. 2. 07:47

Sziasztok!

A férjemmel 8 hónapja nem védekezünk és még nem történt semmi!

Karácsony táján volt egy kis krízisem, bepánikoltam, hogy ugyan mi lehet velünk, elmentem a nőgyógyászhoz, kiírt mindenfajta vizsgálatot, kiderült, hogy lényegében semmi gond. Pár hónapig lakást újítottunk és örültem, hogy végre nem parázok, és nem "azon" görcsölök folyton... Most azonban újból rámtört a vágy a pici után!!!

2008. ápr. 1. 15:37

...beszélgessünk babavárásról, tervezésről, kételyekről, vizsgálatokról, tesztekről mindenről. Várlak titeket babatervező lányok!!

(természetesen a kisterhesek :-) is jöjjenek bátran tanácsot adni, igaz ez nem babás topic, de reméljük mielőbb ez lesz!)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook