Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Poratka allergia gyógyítható, kezelhető valamilyen módon? fórum

Poratka allergia gyógyítható, kezelhető valamilyen módon? (tudásbázis kérdés)


16. -Mimi-
2013. febr. 12. 22:27

Van az úgynevezett allergén specifikus immunterápia, olvass utána a neten, segíthet megszabadulni az allergiától. :-)

A leírtakon kívül én használok atka elleni matracvédőt.

2013. febr. 12. 22:10
költözzetek barlangba, uszodába...
2013. febr. 12. 21:46
Orrsprah helyet használjatok sósoldatott mi azt használjuk csak néha használjuk az előirt orrspraht emiatt az égő érzés miatt meg volt hogy teljesen kiszáritotta ezért a doki ezt ajánlotta
13. eandi78 (válaszként erre: 9. - Rika1)
2013. febr. 12. 21:42
Orrspray-t én sem használom naponta. Ha előírt szerint használom ég tőle az orrom. 2-3 naponta használom, így kapok annyi levegőt, hogy ne érezzem úgy a fejem, mint egy lufi. Éjjel meg mindegy, csak szájon kapok levegőt, de már hozzászoktam.
2013. febr. 12. 21:40

Nálunk elöször a fiamnál volt igazolt allergia poratka ..stb utána nekünk szülőknél is kijött sőt kisebbik fiamnál is.

Padlószőnyeg fel laminált padló le,60 fokon mosás,sok szellőztettés nekünk olyan porszivonk van ami vizbe teszi a felszivott port nem takaritó gép ez csak sima vizes porszivó van egy szer amit nekünk korházba szakrendelőbe adnak vagyis veszük azzal lefujom ágyat ,kisszőnyegeket meg amit nem tudok mosni ha lefujom 3 ora mulva ki kell porszivózni állitolag kinyirja a poratkát nevét privátba megirom nem tudom valahol lehet e kapni amugy valami fertőtlenitő ,tollpárnát iktasd ki plüsállatokat is ha kisebb van néha 1 napra fagyóba betenni akkor kiöli onnan a poratkát,ezt kispárnával is megcsinálhatod bár én mosok mindent ami befér a mosogépbe .

11. Rika1 (válaszként erre: 10. - Lacuslacus)
2013. febr. 12. 21:33
Van ilyenem is! Tényleg csak dicsérni tudom! :)
2013. febr. 12. 21:28
Azért szerintem érdemes lenne a szobába venni egy légtisztítót! Nem arra gondolok, ami félmillióba kerül, hanem van azért olyan is ami úgy 10 ezer körül van, és ionos. Ez azért jó, mert a levegőben lebegő atka izék "leesnek" a földre. Nem tuti ez sem, de egy kicsit ez /is/ segít! Nálunk virágpor ellen szinte tökéletes. Kombinálva sóslevegő fújóval, de ez már más téma.
9. Rika1 (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2013. febr. 12. 21:18

Orr dugulás nekem általában hajnal felé jön és valami kocsonyás váladék amit felkrákogok. Nah, ez borzasztó. Gyógyszerem Loratadin Hexal napi 1 tbl. Tulajdonképpen a legrosszabb része az, hogy ha tornázom és felmegy a pulzusom 140 felé, nah akkor légszomjam lesz. Ezt utálom a legjobban. Orr spray-t is kaptam, de nem használom, mert mellékhatásnak rá van írva orr nyálkahártya gyulladás. A légszomj magától elszokott múlni.


A szőnyeg az tuti nem jó...

8. eandi78 (válaszként erre: 7. - Rika1)
2013. febr. 12. 21:07
Mindezt betartva gyógyszer sem kell neked? Főleg orrdugulásom van, de gyógyszer és orrspray is kell. Alaposan porszívózok, matracot is, port vizes ruhával törlök. Ágynemű antiallergén 95 fokon mosható. Szőnyeg viszonylag sok, nem tudok lemondani róla. Itthon ritkán vannak tüneteim gyógyszer mellett. Autóban, ha már rég volt porszívózva orrdugulás és úgy érzem mintha égne belül az orrom.
2013. febr. 12. 20:52
Azért túlzásnak tartom a heti háromszori hajmosást, én sem teszem pedig allergiás vagyok por és poratkára is. Egy éve derült ki. Védekezni ellene tényleg nehéz. Portörlés nedvesen..és a porszívó is az legyen. Nekünk plüss ágyunk volt..kidobtam. A tapéta sem igazán jó, de rajt vagyunk hogy fokozatosan megszűnjön. A por száll a szobában kintről is bejön és atkástól is akár. Ágyneműt a fagyasztóba egy napra__megöli az atka tojásokat és az ürüléket. Tulajdonképpen nem az atka a veszélyes, hanem az ürülékében van egy fehérje vagy mi..az a bűnös.
6. kryssz (válaszként erre: 5. - Arrival)
2013. febr. 12. 20:35
Mik a tüneteid? Úgy hallottam, hogy biorezonanciával kezelhető, ezt szeretném kipróbálni.
2013. febr. 12. 20:27

Nincs megoldas :(

En 15 eve szenvedek tole ...

2013. febr. 12. 20:21
Mi emiatt vettünk olyan porszívót, ami nagy részét kiszippantja a matracból, létezik ilyen, nem kamu. Hát most itt nem írjatom ki, mi a neve, de privátban szívesen megírom.
2013. febr. 12. 20:08
Hát a poratka az emberi elhalt hámszöveten él..ha azt kiiktatod elpusztul... Főzhető ágynemű ,gyakori cserélés,szőnyeg nuku...hajmosás gyakran heti 3x..és testradíros tusolás:DDD
2013. febr. 12. 20:02
Nem gyógyítható, kezelhető. Sűrű hajmosás, akár naponta, legalább hetente ágyneműmosás, legalább hatvan fokon. Szőnyeget, padlószőnyeget, plüssizéket likvidálni. Teszttel igazolt allergia esetén tabletta, orrspray, szemcsepp. :(
2013. febr. 12. 19:54
Poratka allergia gyógyítható, kezelhető valamilyen módon? Mert elvileg a Poratkától megszabadulni nem lehet. :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook