Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Polariméter használata fórum

Polariméter használata (beszélgetős fórum)

5. k_nm
2015. szept. 6. 20:23
Georgina319, nagyon koszi :-) akkor ezek szerint, ha betoltom az olajamat, es elforgatom az egyenletes megvilagitasig, a leolvasott szam lesz az eredmenyem? Es attol fuggoen, hogy jobbra vagy balra, akkor minusz vagy plusz, igaz?
4. k_nm
2015. szept. 6. 20:21
Forever happy, ha en azt tudnam :-D szerdan kemiabol vizsgazom, a szakmam honositasaval bajlodok mar egy ideje, ez az egy vizsgam van, de ilyeneket otthon egyatalan nem tanultunk. Jartam par honapot kemai gyakorlatra, ott lattam a szerkentyut, de nem jutottam oda, hogy kiprobaljam. A tanarom megnyugtatott, hogy ugyse lesz a vizsgan, aztan meg majd megtanulom, ha kelleni fog. Kozben kezembe akadt egy regi vizsgafeladat, a lenolaj vizsgalata gyogyszerkonyileg, es az elso feladat a forgas...nem is tudom, mi a fene ez magyarul...optische drehung
2015. szept. 6. 16:39

A készülékhez speciális üvegküvetta tartozik, amelynek alját és tetejét szintén üvegből készült ablak zárja le azért, hogy a fény áthaladhasson rajta. A küvettába először desztillált vizet kell tölteni, majd pedig az optikailag aktív oldatot. A készüléket desztillált vízzel hitelesíteni kell, azaz be kell állítani a kétrészes látómező egyenletes megvilágítását. Az optikailag aktív oldat fényútba helyezésével ez az egyenletes megvilágítás megszűnik, de a készülék ún. analizátor-tárcsájának elforgatásával az egyenletes megvilágítás újra beállítható. Az elforgatás szöge tized fok pontosan leolvasható.

Adott oldatnál mért szög nagysága függ az oldat koncentrációjától és a fényúttól, azaz a küvetta hosszától.

Mivel a forgatóképesség az alkalmazott fény hullámhosszától is függ, a készülékhez speciális, sárga fényt kibocsátó Na-lámpa tartozik.

Rutin laboratóriumi vizsgálatoknál a vizelet cukortartalmának gyors meghatározásához ilyen elven működő készülékeket is alkalmaznak.

2015. szept. 6. 16:05
Mit akarsz vizsgálni vele?
1. k_nm
2015. szept. 6. 15:42
Tudja valaki, hogyan kell hasznalni a polarimetert? Kemikusok, gyogyszereszek, segitseg :-/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook