Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piskóta sütés "tuti" módszere fórum

Piskóta sütés "tuti" módszere (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 10. 07:01
"tutirecept ,hogy mindent jol fel kell verni,helyesen adagolni minden belevalot es amikor sutod ne nyitogasd az ajtot/ja es elomelegitett sutoben susd!/.
22. cimpi (válaszként erre: 21. - Vikyci)
2015. jan. 30. 20:47

A lisztet ne cseréld le teljes őrlésűre, mert

nem lesz olyan finom(én kóstoltam már olyat, hát..nem ízlett)Több cikket is olvastam,hogy a teljes kiőrlésű liszt és a belőle készült termékek

rosszabbak(egészségügyileg)mint a sokat szidott fehér liszt.(lényege: a teljes kiőrlésnél több káros anyag,permetezőszer,penészek,gombák kerül ki a külső héjből)Szóval nehéz manapság eligazodni..

21. Vikyci (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2015. jan. 30. 18:37

Nálam is púpozott kanál a liszt. :-) Cukor egyre kevesebb, de van amikor teljesen édesítőre cserélem.

A lisztet is le kellene cserélnem teljeskiőrlésűre, de azzal még nem próbáltam, nem tudom nem lenne-e túl nehéz tőle a tészta.

20. Vikyci (válaszként erre: 13. - Luca81)
2015. jan. 30. 18:36
Szerintem ha ragad a teteje, akkor még nyers. Süsd egy kicsit tovább.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Vikyci)
2015. jan. 30. 14:27

Tökéletes!!

Én is így tanultam. Még esetleg annyit, hogy a piskótához grízes-lisztet és nem a fehér-finom lisztet használtam. Illetve amikor a lisztet adagoltam a tojáshoz, akkor púpozott evőkanál, a cukornál csapott evőkanállal mértem. A sok cukor ugyanis "lefelé húzza" a tésztát.

Mindig tökéletes piskóta lesz így belőle!!!

18. kleeri
2015. jan. 30. 14:24

ahány tojás, annyi kanál cukor és liszt, csak én a tojássárgáját külön kikeverem a cukorral és a sütőporral és úgy teszem a fehérjébe, óvatosan keverem össze,

a sütés elején a sütőt nem nyitogatjuk, végén tűpróba

mindig jó lesz,

14 évesen sütöttem az elsőt és azóta sem tudom elrontani, ez a legegyszerűbb sütemény

17. puritan (válaszként erre: 4. - Vikyci)
2015. jan. 30. 07:34
pont így csinálom én is, sose dekázok, mert néha nagyobb, máskor kisebb formában sütöm, ahány tojás, annyi kanál liszt és cukor :)
16. Mion
2015. jan. 29. 20:49

Én úgy szoktam, hogy pl.: 6 tojás, 6 ek kristálycukor, 6 ek liszt, 1 cs.sütőpor,pici só.

- felverem a tojásfehérjét a pici sóval

- egyenként adagolom hozzá a sárgákat

-leveszem a robotgépről, kanalanként hozzákeverem a lisztet,de óvatosan, nehogy a hab összetörjön.

- kizsírozott, kilisztezett tepsibe öntöm, előmelegített sütőbe teszem.


Én akkor szoktam késznek nyilvánítani, amikor már érezni az illatát és elválik a széle a tepsitől.


Ennyi :)

15. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Luca81)
2015. jan. 29. 20:43

En eleinte letakarom alufoliaval, kulonben megegne -az en sitomben tuti.

Kb.20 perc mx. Utana leveszem

14. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Zefex)
2015. jan. 29. 20:41

Nalam is ugyanez,ami bevalt :) ha kakaosat akarok, akkor csokkentek picit a lisztbol es kakaoport hasznalok...

Sok sikert!

13. Luca81
2015. jan. 29. 20:36
És mitől nem lesz ragadós a teteje? Mert csinálhatom bárhogy, mire kihűl mindig ragad a teteje.
2015. jan. 29. 20:35
Az én tuti receptem: 6 egész tojást 24 dkg kristálycukorral és 6 evőkanál vízzel 15 percig mixerrel keverni, majd hozzáadni 24 dkg lisztet és 2 kávéskanál sütőport.
2015. jan. 29. 20:29

Köszönöm Nektek, majd megírom mi lett az eredmény :)


További szép estét kívánok Mindenkinek!

2015. jan. 29. 20:28

A sütésnél van a lényeg: jól fel kell melegíteni a sütőt, majd azon a magas hőfokon 10-15 percig kell sütni. A magas hő szépen felhúzza a tésztát, és akkor vissza lehet venni 150-160 fokra, így a felmagasodott tészta ráér szépen átsülni.

Amíg ezt nem mondták nekem, addig csinálhattam bármilyen recept szerint, sosem volt jó. Vagy szalonnás, vagy sületlen, vagy fullasztó volt.

9. zefex (válaszként erre: 7. - Ancsika688)
2015. jan. 29. 20:20
Igen, ez is fontos, nem szabad a sütőajtót nyitogatni.
2015. jan. 29. 20:20

A recept nálam is, mint Vikycinél, ahány tojás annyi kanál cukor és liszt, csipet só a tojásfehérjéhez.

A tojásokat óvatosan kell szétválasztani, nehogy sárgája is hozzá keveredjen, mert akkor nem verődik fel. Én a tojásfehérjét verem fel először, amikor már jól habosodik, hozzáadagolom kanalanként a cukrot. Utána hozzákeverem egyenként a sárgákat, majd a lisztet. Előmelegített sütőben kb 160 fokon kb 30 percig (tűpróbáig) sütöm. Nekem így eddig mindig sikerült.

Sok sikert! Majd áruld el, neked melyik recept jött be :D

7. ancsika688 (válaszként erre: 6. - Ancsika688)
2015. jan. 29. 20:15
Közben,nem a végén:))
6. ancsika688 (válaszként erre: 4. - Vikyci)
2015. jan. 29. 20:14
Én is így szoktam,csak annyit még hozzá,hogy nem szabad kinyitni a sütőajtót,kb. 15 percig.
2015. jan. 29. 20:07

Szia!


Az én modszerem a felvert tojásfehérje, ( hideg viz ), cukor, tojássárgája és liszt.

Az arányok például 6 tojás, 12 evökanál viz, 12 evökanál cukor és 12 evökanál liszt. Nekem ez vált be ;)

De lehet pici sütöport is hozzáteni ha valaki biztosra akar meni.

2015. jan. 29. 20:07

Én így szoktam:

ahány tojás, annyi kanál cukor és liszt.

Tojás szétválasztva, sárgájába bele a cukor, habverővel kihabosítom, majd felverem a habot is, összeöntöm, bele a liszt és pici sütőpor. Óvatosan összeforgatom (tálat forgatom, fakanállal alá-alá nyúlok).

Sütőpapíros tepsiben sütöm, először magas hőfokon, aztán alacsonyabban. Akkor van kész, ha megnyomva nem "recseg"

2015. jan. 29. 20:06

Az én receptem, nekem így szokott sikerülni. Közepes tepsihez: 4 tojás (külön a sárgája, külön a fehérje), 12 dkg cukor, 8 ek. víz, 12 dkg liszt, fél csomag (6 gramm) sütőpor


Sárgájához: víz, cukor és ezt habosra keverni (míg szépen ki nem fehéredik, nem tudom másképp megfogalmazni)

A liszthez keverni a sütőport, majd ezt a tojássárgájához adni és fakanállal elkeverni.


A legvégén a tojásfehérje habot beleforgatni a masszába.


Előmelegített sütőbe kb. 180 fokon tűpróbáig sütni. 10 percig nem szabad kinyitni a sütőajtót, hogy nehogy megfázzon.

Mindig így csinálom. 5 tojásnál - 16 dkg liszt, cukor, 6 tojásnál: 24 dkg liszt,cukor


Viszont, ha tömörebb tésztát szeretnék, pl. gyümölcstorta, akkor 3 tojás - 9 dkg liszt, cukor, 6 ek. víz. :)

2015. jan. 29. 20:02

Az előbbi lukacsosabb lazább tészta lesz a második módszer a babapiskótához hasonló tésztát eredményez. Mindkettő jó, ez attól függ milyen a végcél :)

Én ha ilyen piskóta szerűt csinálok akkor a habot utoljára teszem bele, nem szabad gyorsan kavarni és szigorúan tilos ütögetni a kanalat az edény széléhez vagy magát az edényt. Ekkor a buborékokat szednénk ki.

2015. jan. 29. 19:55

Sziasztok!


Segítséget szeretnék Tőletek kérni, kinek milyen módon sikerült jó piskótát sütni. Több oldalon olvastam, hogyan kell, de inkább egymásnak ellenmondó recepteket találtam. Egyik szerint tojássárgája, cukor, liszt és a felvert fehérje. A másik szerint tojássárgája, cukor, felvert fehérje és a liszt. Ekkor nem törik nagyon össze a hab? Nem éppen az a lényeg, hogy minél több levegő maradjon benne?


Köszönöm annak aki megosztja velem neki melyik sikerült.


Üdv. Aileron

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook