Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pfizer oltás után erős hasi görcsöm van menzeszkor. Ez oltási reakció? fórum

Pfizer oltás után erős hasi görcsöm van menzeszkor. Ez oltási reakció? (tudásbázis kérdés)


2021. máj. 24. 13:27

A Moderna a Pfizer ikertesója, annál a vakcinánál kifejezetten sokan írják, hogy ilyen hatással lehet a ciklusra.

Magamon is tapasztaltam.


Egyébként nagyon érdekes a cikk, Parapluie, végre van valami értelmes magyarázat, nem csak a stresszt okolják. Magam is ilyesmire gondoltam, és rám is illik.


Amúgy az összes vakcina és a fertőzés után is találkozni ilyennel, nem csak a pfizernél.

Én el is bizonytalanodtam a 2. adaggal kapcsolatban a mostani ciklusom után...

De aztán belátom, hogy még így is muszáj.

9. Veronika00729 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2021. máj. 24. 12:49
Lehet...nekem is volt eü. kétszer, most 9 mm-es a méhnyálkahártya vastagság, az orvos nem indokolja megint. Arról nem is szólva hogy a második eü. után sem múlt el.
8. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Veronika00729)
2021. máj. 24. 12:46
Lehet oltás nélkül is megjött volna. Nekem háromszor is lejátszotta hogy 5 hónap után megjött. Csupa öröm boldogság :)Harmadszorra eü.lett belőle. De azóta hál'istennek semmi.
7. Veronika00729 (válaszként erre: 4. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 24. 12:44

Én is Pfizer oltást kaptam. 51 éves vagyok. Mensesem már 5 hónapja kimaradt. A 2. oltás után (febr.04) március 30-án mensesem újból jelentkezett, de teljes zűrzavar, 2 hetente, jobb esetben 3 hetente jelentkezik, közti barnázással Hormonértékeim jók. Covidos nem voltam, illetve nem volt semmiféle tünetem.

Az orvos érthetetlen, találgat hogy a covid oltás okozza ezt, vagy covidos voltam tünet nélkül.

Meddig tart ez a zűrzavar?

2021. máj. 22. 09:46
Nem voltam covidos.El sem járok sehova.Oltás után jött meg kb 3 héttel,majdnem egy hétig volt meg.Erős fájdalmaim voltak.Nehezen múlt el.Amúgy is szokott görcsölni,de nem ennyire,és nem ilyen hosszú ideig.
5. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 4. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 21. 14:54
Nem facebookos, hanem facebook :D
2021. máj. 21. 14:53

Most olvastam egy facebookos csoportban:


SARS CoV-2 Fertőzést követő Vérzészavarok

A pandémia során saját praxisomban igen sok vérzészavarral találkoztam, illetve találkozom, mely időben a Covid fertőzéshez köthető.

Ezért döntöttem úgy, hogy megosztom a tapasztalataim, hátha ezzel segíthetek kollégáimnak illetve ilyen problémával küzdő nőknek.

Leggyakrabban a vérzészavar a betegséget követően 3-6 hónapban jelentkezik, döntően közti vérzés formájában, illetve menzest követően elhúzódó vérzés képében.

Ritkábban ciklus teljes felborulása, illetve menzes kimaradása volt tapasztalható. A páciensek között többségben voltak azok akik betegek is voltak, de volt akinek semmilyen tünete nem volt, „csak” pozitív tesztje.

Az elvégzett ultrahangos vizsgálat során legtöbbször erősen megnagyobodott és PCO-s szerkezetű petefészkek ábrázolódtak, illetve ritkábban perzisztáló tüsző, és némely esetben kis méretű ciszta volt látható valamelyik petefészekben.

Laborvizsgálat során összesen 3 alkalommal észleltünk menopauzára jellemző magas FSH és LH illetve alacsony ösztrogén és kifejezetten alacsony progeszteron értékeket, pedig mindhárom esetben 37 év alatti páciensekről volt szó.

Mivel a szakterületem az Insulin Rezisztencia, ezért cukorterheléses vizsgálatot (OGTT) is végeztünk, amely során 4 esetben volt észlelhető kóros vércukor és inzulin szint, illetve minden vizsgálat során észlelhető volt kifejezett D-vitamin hiány.

A korábban már diagnosztizált és beállított kezeléssel bíró Inzulin rezisztenciával küzdő páciensek körében is igen gyakran volt észlelhető, „indokolatlan” visszaesés.

Röviden összefoglalva valószínűsíthető a covid fertőzés diabetogén hatása (melyet számos intézet kutat világszerte többek között: a King's College London és a Monash Egyetem kutatócsoportja) áll a vérzészavarok hátterében, mely magyarázza az észlelt ultranag és laborvizsgálatok nagy részét.

Terápiás javaslatom pedig 20 gr myo-inositol naponta kiegészítve 3 mg fólsav szedésével, illetve a szénhidrát bevitel csökkentése és egyenletessé tétele, kerülve a gyors felszívódású szénhidrátokat.

Rendszeres cardio jellegű sport is sokat segíthet, és egy gyógynövény a bartátcserje is hasznos lehet a felborult hormonháztartás normalizálódásában Ebből napi 400 mg fogyasztása javasolt, napi 6-9000 Ne D3 vitamin szedésével.

3 hónap elteltével javasolt egy labor és ultrahang kontroll, annak megítélése céljából hogy szükséges-e folytatni, vagy kell-e kiegészíteni ezen kezelést.

2021. máj. 20. 11:18
Köszi!
2021. máj. 20. 11:10
2021. máj. 20. 11:03
Pfizer után nagyon erős hasgörcs menzeszkor.Volt valakinek?Soha nem volt még ennyire rossz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook