Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Normális ez a reakció? fórum

Normális ez a reakció? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Szemtelenke)
2017. máj. 9. 17:26

Meghúztad, mint Mihály bátyám a kalamárist.


Melyik útirányon is szoktál közlekedni? :)

...mert arra nem megyek!.. :)


Jól van, csak viccelek.


Persze, kellemetlen lehet mindkettőtöknek..Majd megnyugszik a kárvallott!

98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 95. - Furmari)
2017. máj. 9. 17:07
Hát a pirosnál valóban így járt...
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - F4e7e8321e)
2017. máj. 9. 17:05

Teljesen felesleges így válaszolni.


A jogszabályból nem az az értelmezés adódik, hogy "Azt tartom normálisnak, hogy szétnézek és ha jön autó, akkor várok." Nem, nem kell várni, mert ott a gyalognak van elsőbbsége. Az egy más kérdés, hogy - szintén a törvény szerint köteles szétnézni, és nem ész nélkül lelépni. De attól még neki van elsőbbsége, az autónak meg kutya kötelessége megállni.


Egyébként nyugi, én is ezen a világon élek, igen, tudom, hogy nem így szokták, kár ezen ennyire pörögni.

96. Furmari (válaszként erre: 91. - Zsanci79)
2017. máj. 9. 11:19
Néha úgy sajnálom, hogy itt nem lehet lájkolni a hozzászólásokat, erre adnék egyet...
95. Furmari (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2017. máj. 9. 11:15
Szerintem kissé túlreagáljátok ezt. "Minősíthetetlen stílus" ?? nem azt írta, hogy káromkodva ordít a nénikkel. A "Mi van mama, nem kell a nyugdíj?" nem azt jelenti, hogy dögölj meg, hanem egy ironikusan feltett kérdés azzal kapcsolatban, hogy az illető esetleg nem félti-e az életét. Azért ettől van sokkal rosszabb, nem értem, miért zsanci lett az Ősparaszt (nagybetűvel). Velem is előfordult, hogy álltam a pirosnál gyalogosként, mellettem a néni elindult, hajszál híján elütötték, ledudálták, mire még neki állt feljebb. Nézett ránk, többiekre, mintha várná, hogy egyetértünk vele. megkérdeztem tőle, hogy azért a színeket tetszik ismerni ugye? Nem érzem magam bunkónak emiatt. Hogy idős és ezért tiszteletet érdemel? Szerintem, nem érdemel tiszteletet senki pusztán a kora miatt, abban az esetben, ha úgy viselkedik, mint egy ötéves.
94. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 93. - Fehérke111)
2017. ápr. 7. 13:47
És ez így is van.
93. fehérke111 (válaszként erre: 89. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 7. 13:03
Amikor én tanultam vezetni, az uram számtalanszor kihangsúlyozta, hogy elsőbbsége annak van, akinek megadják :-))). (Teljesen mindegy, hogy autós vagy gyalogos :-)))
92. gribedli*** (válaszként erre: 90. - F4e7e8321e)
2017. ápr. 7. 12:14

Ez pontosan így van, lakott területen egyébként is van az a forgalom, hogy nem tudunk csak úgy száguldozni, mert nincs is hely, szóval alapjáraton sok helyen màr eleve 30-al megy az autós. De ha hússzal megyek és vizes úton kényszerülök hirtelen fékezni, sajnos a telefonáló, körül se néző gyalogosbôl akkor is hamburger lesz, vagy tolószékes. Én kapnék 5 évet, de ő többet veszít ezen.


Én is amikor gyalog vagyok, ezeket figyelembe veszem. Egy csomó helyen az autôs szemébe süt a nap és nem árnyékol kellően az a kis bigyó. Vagy sötétben vizes úton az autók világítása 100 felé visszaverődik a pocsolyából és nehéz meglátni a gyalogost. Cseppet sem a janizásról szól ez,főleg nem egy anyukának aki a gyerekét hurcolàssza és már amúgy is igyekszik balesetveszélyesen vezetni,erre valami hülye elévág a féktávon belül.

91. zsanci79 (válaszként erre: 90. - F4e7e8321e)
2017. ápr. 7. 09:56
Jaj, felesleges magyarázkodnod. Itt mindenki mindíg olyan szent, soha senkire nem mondanak egy rossz szót se az életbe, példamutató életet élnek, csak ők a toleránsak, mindenki más egy agresszív állat, igaz, itt a fórumon azonnal előszeretettel nem valami hízelgő jelzőket aggatnak a másik nyakába, de az életbe Ők soha senkire semmit, a megtestesült türelem és jó szándék....hmmm Mint minden gyalogos, aki piros lámpán közlekedik :DDDD
90. f4e7e8321e (válaszként erre: 88. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 7. 09:31

Lehet, hogy nem úgy fogalmaztam, hogy tökéletesen ábrázoljam a szituációt, amiről beszéltem, és ami nagyon gyakori sajnos.

Lehet, hogy azért, mert én egy magyar irigy mélybuta jani vagyok. Vagy nem. :)


Nem veszem magamra a jelzőket, mert nem tudhatod, hogy vezetek, milyen a mentalitásom, mennyire vagyok előzékeny még akkor is, amikor éppen a "seggemben jön" egy kamion vagy késésben vagyunk, kivágnak elém stb.


Akkor utólag - ha már így megelőlegezted a bizalmat :) - elmondom: az alatt a 23 év alatt, amióta vezetek, mindig is tiszteltem a gyalogosokat, mindenkit átengedek és a zebrát, kereszteződéseket megfelelő figyelemmel közelítem meg.


Sétáltam 10 évet a nyugati másik oldalon, tudom, miről van szó.


Az én pár mondatom arról szólt, hogy ha lefékezek harmincra a zebra közelében (mert le szoktam), és nagy hirtelen elém lép valaki, aki csak előre néz (mert ha szétnézne, talán megállna, éppen emiatt, mert látná, hogy túl közel vagyok, és kellemetlen hirtelen beletaposnom a fékbe), akkor leszek ideges. De nem magyarázkodom, mert ugyanazt felesleges leírni megint.

Fékeztél már le harmincról nullára ilyen dolgok miatt? Akkor tudod, hogy nem kell száguldozni ahhoz, hogy kellemetlen legyen.


És sétálni is szoktam.

Azt tartom normálisnak, hogy szétnézek és ha jön autó, akkor várok. Ha átenged, átmegyek, megköszönöm. Ha nem, nem lépek elé, mert tudom, hogy nem biztos, hogy meg tud állni.

Mert az igaz, hogy vannak jogszabályok, de kint az utcán, a valóságban mindenkinek figyelnie kell a másikra, nem csak az autóval közlekedőknek.

(bicajosok, mocisok, gyalogosok stb.)


Én úgy vezetek, hogy nyugodt a lelkiismeretem, és ha rászorulok más toleranciájára, akkor remélni fogom, hogy azt kapom majd, amit adtam.

89. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 88. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 7. 09:27
Én gyalogosként mindig megvárom, hogy valóban megadják-e az elsőbbséget. Nem ugrálok ész nélkül a zebrára, mert hiába állapìtanák meg a halálom után, hogy nekem volt elsőbbségem, nem igazán vígasztalna.
88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - F4e7e8321e)
2017. ápr. 7. 08:33

Ne haragudj, nincs igazad. A gyalogátkelő helyet úgy kell megközelíteni, még ha távolról nem látsz senkit akkor is, hogy biztonságosan meg tudj állni, amennyiben mégis szükséges lenne, amibe beletartozik az utasod biztonsága is. Bizony nem érdekes, hogy ő néz szét, vagy sem, hanem a te dolgod ezt biztosítani. Ha ő körülnéz, akkor is leléphet. NEKI VAN ELSŐBBSÉGE OTT, ÉS KÉSZ. Ez a magyar irigy mélybuta mentalitás, hogy az a jani, aki a kocsiban ül.


Sétálj egy kicsit akár akár csak a határ másik oldalán úgy nyugatabbra. Én amikor először jártam arra gyalogos hátizsákos turistaként le voltam döbbenve, hogy az autók akkor is lelassítanak csigatempóra, ha senki sincs a környéken. Csak mert ez a szabály. És érdekes, ők ráérnek erre?


Sajnos itt az ország összmentalitása ilyen, és ez azért baj, mert az ember korpa közé keveredik. Én is azt érzem, ha betartom a szabályokat, akkor vagyok életveszélyben a magyar utakon. Gáz.


Ezzel nem azt mondtam, hogy nincs hüle gyalogos, de a világ összetétele olyan, hogy van benne bamba, öreg, gyerek. Lehet, 30 év múlva te szorulsz majd a másik toleranciájára.

2017. ápr. 6. 21:22
Gyalogátkelőhely témában: amikor 3 méteren belül vagyok, és úgy lép le elém valaki, hogy szét sem néz, vagy szétnéz, de leszarja, mert "ha lelépek, akkor meg kell állnia", akkor legszívesebben kiszállnék és leüvölteném. Az persze eszébe sem jut, hogy a gyereknek milyen lehet padlofeknel a gyerekulesben elorecsapodni. Lenyeg, hogy neki csikorogva megallt valaki.
86. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2017. ápr. 6. 20:14
:DD
85. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2017. ápr. 6. 18:44
:D
84. gribedli*** (válaszként erre: 81. - Lonna4)
2017. ápr. 6. 18:44
Elgurult a bogyó?
83. andi6020 (válaszként erre: 81. - Lonna4)
2017. ápr. 6. 18:21
Mindegy, ne is válaszolj! Úgyis csak egy orbitális, ide nem illő faszságot írnál.
82. andi6020 (válaszként erre: 81. - Lonna4)
2017. ápr. 6. 18:19
Melyik kérdésemre válaszolsz? Mi igen?
81. Lonna4 (válaszként erre: 62. - Andi6020)
2017. ápr. 6. 16:04
Igen ! Legközelebb hajts végig rajtuk! Hogy mernek tokolni?
80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 17:22
:-)))
79. Panna.33 (válaszként erre: 75. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 17:21
Reméljük, akkor már nem olyanokkal, akiken nem múlik a dolog.;)
78. Panna.33 (válaszként erre: 74. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 17:20
Hááát, ez úgy tűnik nem volt igazi helyszínelés, inkább csak rábeszélték, hogy ismerje el a felelősségét. Sajnálom.:(
77. gribedli*** (válaszként erre: 75. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 17:16
:DD
76. gribedli*** (válaszként erre: 74. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 17:16
Sajnálom,el tudom képzelni a szitut, szegény:/
75. 31bc25d879 (válaszként erre: 66. - Panna.33)
2017. ápr. 5. 17:13
...és képzeld mikor szembesül azzal, hogy a kiabálástól nem lesz nagyobb... na, akkor, hogy fog kiabálni:)
74. 31bc25d879 (válaszként erre: 69. - Panna.33)
2017. ápr. 5. 17:08

De volt. Épp arra járt egy rendőr autó. De a két f.szjankó védte egymást, tanú nem volt. Az én gyönyörűm meg megijedt, fiatal volt. Nyilván nem volt még akkor annyi és olyan gyakorlata mint a kilométereken át szlalomozó gyökereknek.

Persze írt a biztosítónak, magyarázkodott, felhívta a srácokat is, de nem vállalták a vétségüket.

Ezért írtam a tanulópénzt. A lényeg, hogy nem lett baja és személyi sérülés nem történt. Legközelebb fotót készít és azonnal felhív minket vagy a férjét.

73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Szemtelenke)
2017. ápr. 5. 17:05

Nem normális. Ez az egész világ nem normális. (Bár kb. 2 percig még érthető.)

Én ezért nem vezettem, inkább majd meghaltam 4 gyerekkel, meg buszoztam napi 3 órát.


Most értem meg arra, hogy igen, vezetek, és ebben az is benne van, hogy én fogok hibázni. Én nem gondolom azt, hogy "én ilyet soha". Csak remélem.


Nem lehet mást tenni, még ha hibás is vagy, elnézést kérsz, és a lehetőségekhez, kötelességekhez mérten teszed a dolgod. Az, hogy ki hogyan reagál, pláne hosszú távon, az őt minősíti, nem téged.


Nyilván nem szándékosan mentél bele, ember meg hibázik. Ennyi.

72. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Panna.33)
2017. ápr. 5. 17:02
:D
71. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Lonna4)
2017. ápr. 5. 17:00

De van, te írtad a 23-as és 31-es hszben, hogy akkor is, ha tököl a gyalogos, jogos.


Ráadásul én (vagy gondolom, Andi se) nem szoktam beszólni se, max zavar, de nincs annyi időm ezekre, hogy még be is szóljak, talán még pofát se vágok hozzá, de jogom van hülye szokásnak tartani. Ahogy lejjebb la principessa kifejezte magát, hogy aki vezet, az egyből agresszív állat, nos, ugyanúgy gondolhatom, hogy aki meg tököl a zebránál, az hülye. Miért is ne?

70. Panna.33 (válaszként erre: 68. - 31bc25d879)
2017. ápr. 5. 16:56
Én akkor haragszom a mamikákra, amikor a zebránál várok a gyerekkel, meg még jopár anyuka szintén, és nem várja meg a zöldet, hanem lelép. Aztán magyaráztam meg a gyereknek, hogy miért is jó, ha betartjuk a szabályokat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook