Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


21630. Czuki1
2020. márc. 6. 18:15
Sziasztok! Próbáltam vissza keresni a beszélgetésekben,de nem igazán találtam amit szerettem volna. 39 éves vagyok. Van egy 4 éves kisfiam. 3 éve derült ki hogy korai petefészek kimerülésem van. 8 inszeminaciónk volt utána magánban, de egyik sem sikerült (az orvos akihez jártunk csak szépen lehúzott minket :( ) az AMH szintem akkor már 0,02 volt... most jutottunk el oda hogy akkor legyen petesejt donációval a második babánk. Viszont itthon csak a Róbertbe és Geniumba lehet menni vagy van akinek van egy jó orvosa akihet tud ajánlani és ő végig tud segíteni ebben? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket !
21629. beus009 (válaszként erre: 21627. - Lilluci)
2020. márc. 6. 16:14

Szia. Szerintem naluk fogogatlo hrlyett ez a protokoll. Nagyjabol hasonlo az osszetetel gondolom amig szedned, nem jon meg.

Azzal tisztaba kell lenned h ciklusfelepites alatt/beultetes utan a sokszorosat kell szedned hosszu heteken at. Az osztrogent osszessegebe 15 hetig szedtem 3x1 +utolso heten 2x1. A progit meg sokkal tovabb🤔

De nem aggodtam hiszen se elotte se utana nem lesz tobb ilyen hormonlöket.


Vannak azert jotekony mellekhatasok is. Kezdodo 2 tipusu cukorbeteg voltam mar joval terhesseg elott ami szulessel elmult. Barmit eszek az oras cukrom 7 alatt marad🤗

21628. bargab (válaszként erre: 21622. - Berti2)
2020. márc. 6. 14:51

Hátha van benne hasznos információ:

[link]

21627. Lilluci
2020. márc. 6. 13:28

Köszönöm a válaszod!

Igen,tudom hogy igazad van.Csak nem értem,hogy miért olyan hormonnal kezelnek,amire egyébként nincs szükségem.Esetleg ha nem lesz gyerekem,legfeljebb elpatkolok.

Az ember(lánya) annyira kiszolgáltatott...😟

21626. 27e1112a7b (válaszként erre: 21625. - Lilluci)
2020. márc. 6. 13:15

Szia!😊

Minden lombikos gyógyszer tájékoztatójában fogsz olvasni ennél még cifrább dolgokat is!

Akik itt vannak,rengeteg megpróbáltatáson és lombikon vannak túl.

Én már nem olvasom el ezeket,mert akkor én sem csinálnám,vagy paráznék állandóan!

Biztosan senki sem tudja,hogy mit okoznak ezek a gyógyszerek hosszú távon!

A legelfogadottabb nézet az,hogy akinek van hajlama a rákra,annál beindíthatja a folyamatot,akinek nincs ,annak nem lesz daganatos megbetegedése ettől sem!

Aki meg hajlamos rá,annal lombik nélkül is lesz!

Biztosan ezt senki nem tudja neked megmondani,neked kell döntened,hogy vállalod-e a kockázatot,vagy sem!

Szerintem itt is tudni kell,hogy hol a határ,mikor nem szabad már folytatni az egészségünk érdekében!

(Gondolom pár kezelés nem okoz gondot,de nagyon sok igen!)

21625. Lilluci
2020. márc. 6. 13:02

Sziasztok lányok!

Nagyon boldog vagyok,hogy rátaláltam erre a fórumra.Végigolvastam az elejétől,együtt örültem,és sírtam veletek.Minden kismamának,-anyukának gratulálok,és szurkolok annak,aki még “harcban van”.Segítséget szeretnék kérni tőletek!

44 éves vagyok,tavaj februárban veszítettem el 7.-ill.11 hetesen egy spontán ikerterhességem.😢Komolyan mondom..,azt hittem,belehalok a lelki fájdalom a.Azóta a 3. orvosom “fogyasztottam”..Az első gondatlansága miatt halt el a terhességem,majd váltottam.A következett két szaktekintély,akikben szintén csalódtam.Leveleztem több meddőségi klinikával,de a koromra hivatkozva egyik fele már levélben elhajtott,másik fele telefonon.

Majd felmerült a petesejtdonoros lombik,amitől eleinte elzárkóztam,majd rengeteg utánaolvasás után megbarátkoztam a gondolattal.Nekem már van 2 gyermekem,akik nagyok,viszont a férjemnek még nincs..

Soha nem volt régen teherbeesési problémám. Tegnap voltam az Iscare Klinikán Szlovákiában első konzultáción. A lényeg hogy a segítségeteket szeretném kérni!femoston tablettát kellene szednem két hónapig,Hogy a donorral összehangolják a ciklusom. Ezt Magyarországon nem is lehet kapni, ott rögtön kiváltottuk, majd itthon fordítóval lefordítottam a használati utasítását.Majdnem frászt kaptam, mert többekközött Megnöveli a mell rák kockázatát. Pedig az Ösztradiol szintem úgy tudom normál értéken Belül van.

(211,7 pmol/l a 3. ciklusnapon)Vagy esetleg rosszul tudom? Én most ott tartok, hogy be sem merem szedni, csak nem tudom mit csináljak?Kérlek segítsetek, szedte ezt már valaki közlitek?

Esetleg kérhetek helyette fogamzásgátlót?

Ne haragudjatok, hogy kicsit hosszúra sikeredett.

Szép napot mindenkinek!

21624. beus009 (válaszként erre: 21610. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 21:30

A kinti orvosom javaslatara hagytam en is abba a bromot beultetest megelozo napon.

Azt mondta utana mar felmehet...ez tavaly aprilis 20 an volt. Nem okozott problemat, holnap lesz 9 hetes a kislanyom❤

21623. Berti2
2020. márc. 5. 21:04
Azt olvastam még, hogy akinek gond volt a pajzsmirigy értékeivel, annak havonta érdemes a 3 pasjzsmirigy értéket nézetni, mert nagyon hajlamos le-fel elszállni, és vetélést és magzatkárosodász okozhat!
21622. Berti2 (válaszként erre: 21619. - 27e1112a7b)
2020. márc. 5. 20:57

TSH-ról és prolaktinról:

Háát, Csajok!

Ma jövok Bp, Alföldy doki endokrin rendeléséről...

Igazodjon el az ember:(

Magas prolaktinra szedek évtizedek óta Bromót, fél évente rendelnek vissza (nem is értem, miért ilyen gyakran). Az volt az ukász, hogy terhesség esetén 6. hét után soronkívüli kontroll, de nem mentem vissza, csak most 22...

Jól le lettem b..va. Mondtam, Pozsonyban az volt az utasítás, hogy hagyjam abba (én 6.héten hagytam el). Erre felháborodott, hogy ki mondta, nahát... Mondtam, hogy teljesen mesterséges volt (ösztr. + progeszteron). erre csak rázta a fejét, hogy a 12.hétig kell és pont. Kinn meg mindenütt elhagyatják! Szerintem /ha az elhagyósnak hiszel:DD/ nem beülti után érdemes elhagyni, mindenképp sikeres esetben csak. Mert ha szedetik is, annyira nem lehet káros, és ha nem sikerül netán, elszáll az értéked és lehet kezdeni megint a beállítást. És nekem ilyenkor több ízben nem az elhagyás előtti gyógyszer mennyiséggel állt vissza ugyanarra a szintre, hanem többel, és utána lehetett lassan visszacsökkenteni a szokásos adagra. Amúgy nem kell kontrollálni a terhesség alatt, de irtó megugrott nekem.

A másik a TSH. Csak azt méretik nekem állandóan, T3,T4-et nem. Nekem 1o. héten 0.66 volt. Az asszisztensnő mondta, hogy ne is húzzam fel a dokit, ezt ne mondjam. 1-2 között kell legyen terhesség alatt,(ez olyan, mint teherbeeséshez is 2 alá szeretik, hiába jóval tágabb a referencia tartomány) ha lemegy, az is gáz, vetélést és idegrendszeri bajokat okoz. Rögtön kész lettem (az orvost nem kérdeztem, mert elég paprikás volt), de a neten trimeszterenként megtaláltam a határértékeket, és elég tág, erre megnyugodtam kicsit. Azt írta még, hogy a sok jód pótlás is okozhatja (ami megvolt..), meg a baba is használ fel, befolyásolja a szintjét nagyon a terhesség. Nekem semmikor nem volt a pajzsmirigy értékeimmel baj, és a timeszterenkénti kötelező vérvételekben sem szerepel a listán!Akkor most fontos nézni, vagy nem?! Most 1,07 lett az érték, erre a doki nem mondott semmit.

Nem kell mennem, csak majd szopi után 3 hónappal, nem kell nézni már semmit...


Szólni kell terhes prolaktin és progi méréskor is, hogy terhes vagy és nagyon kiugró lesz a szint. A Synlab pontos értéket ír, de az sztk-s beutalósnál nem szaggatták magukat hígítani nálam.

21621. 27e1112a7b (válaszként erre: 21620. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 14:33
Szívesen!😊
21620. Audreyenn (válaszként erre: 21619. - 27e1112a7b)
2020. márc. 5. 14:10

Ez így világos és érthető 😊

Nagyon köszönöm !

21619. 27e1112a7b (válaszként erre: 21617. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 13:55

Vissza kerestem neked,amit Berti írt erről nemrég:


Természetes esetben szedni kell a Bromót , mert ha visszamegy a prolaktin, sárgatest elégtelenséget okozhaz, az pedig progihiányt, vetélést.


Mesterséges progeszteron pótláskor pozi teszt után elhagyatják, nekem is ezt tanácsolta Iscare. Ekkor már nem gond, ha elszáll, terhességben eléggé megemelkedik.

21618. Deda77 (válaszként erre: 21609. - Mancs75)
2020. márc. 5. 13:54
Ja azt nem tudom😂de ezek szerint van olyan h alap, mert a down az szamomra az! Gondolom a karyotip az ugyanaz mint nalunk a karyotipizalas! Irsz majd ha irt a reprofit? En is rakerdeztem Zlinre! Koszi
21617. Audreyenn (válaszként erre: 21615. - FuriosoNorthStar)
2020. márc. 5. 13:42
Köszönöm ! Az előző lombiknál a sikeres teszt után pár héttel hagytad abba? Azért izgulok ennyire , mert a beültetés napján még njncs beágyazódás stb, és nem okoz -e gondot ha a gyógyszert meg elhagyom és esetleg megugrik a prolaktin szint ...
21616. 27e1112a7b (válaszként erre: 21614. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 13:33
Nincs mit!😊
21615. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 21614. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 13:30

Nekem is a Brnoi doki (BT) mondta, hogy az ET/FET napján hagyjam abba. Abba is hagytam. Egyelőre úgy tűnik, minden oké.


(Egy előző lombiknál az ET-nél norprolacról átállítottak Bromo-ra és pár hét után mondta az itthoni doki, hogy hagyjam abba. )

21614. Audreyenn (válaszként erre: 21613. - 27e1112a7b)
2020. márc. 5. 13:24
Köszönöm szépen !😊
21613. 27e1112a7b (válaszként erre: 21612. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 13:22
Nekem ezt mondta.😊
21612. Audreyenn (válaszként erre: 21611. - 27e1112a7b)
2020. márc. 5. 13:16
Tehát akkor nem a beültetés napján kell abbahagyni hanem sikeres teszt esetén ?
21611. 27e1112a7b (válaszként erre: 21610. - Audreyenn)
2020. márc. 5. 13:13

Szia!

Nekem azt mondta az endokrinológusom,hogy ha sikerül a beültetés,akkor azonnal abba lehet hagyni!

Rákérdeztem,hogy tuti?-mert azt hallottam,hogy 12.hétig ajánlott szedni,de azt mondta,hogy nem okoz gondot,a Merckformint kell a 12.hétig szedni,biztos azzal keverem.

( nem kevertem,én így tudtam 😆)

21610. Audreyenn
2020. márc. 5. 12:22

sziasztok!

Bromocriptin szedésével kapcsolatban beültetés után kinek mit mondott az orvos , meddig kell szedni?

Magas prolaktin miatt évek óta szedem, így rendben van az érték. Most lesz beültetés és az eddigi lombikos doki 8. hétig kérte a szedést, a mostani cseh orvos pedig azt mondta a beültetés napján hagyjam abba. Tanácstalan vagyok...

21609. Mancs75 (válaszként erre: 21608. - Deda77)
2020. márc. 4. 17:30
Mit értesz alap genetikán? Van olyan? :) Nekem az Iscare azt írta a levelében, hogy ezeket nézik a genetikán: kariotip, Down kór, veleszületett süketség, cystikus dibrózis, izomsorvadás. Nem tudom, a kariotip az-e ami nálunk kariotipizálás néven fut. Mi végül a Reprofit mellett döntöttünk, ők viszont nem részletezték, mit takar a genetikai vizsgálat. Jó hogy szóba hoztad, rá is kérdezek. :)
21608. Deda77
2020. márc. 4. 17:06
Csajok ti tudjátok h a donort milyen genetikai vizsgálatnak vetik alá? Nekem csak annyi tájékoztatást adtak, h cisztás fibrózis és karyotipre szűrték! Szerintetek az alap genetikán felül nézik ezt,vagy ennyit néznek és pont!
21607. Talanmajdmost (válaszként erre: 21605. - Lexyke)
2020. márc. 2. 12:00
Köszönöm szépen Lexyke!
21606. Mancs75 (válaszként erre: 21600. - Danke85)
2020. márc. 1. 22:06
Akkor örülök neki, hogy ez is egy előrelépés volt. Remélem, legközelebb teljes sikerrel jártok.:)
21605. lexyke (válaszként erre: 21604. - Talanmajdmost)
2020. márc. 1. 18:54
Szia, nekem a nőgyógyászom csinálta, 350 ezer ft, 14 nap kb az eredmèny.ugyanolyan ciklust kell felépiteni, mintha beültetés lenne, ha a hormonokon kivül szedsz pl. Vérhigitót, vagy prednisolont, azt is ugyanugy szedni,/ szurni kell.fontos, hogy a mintavétel előtt a 120 órás progeszteron szedés legyen meg, viszonylag pontossan.
2020. márc. 1. 17:24

Kedves Lányok. ERA teszttel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ki hol csináltatta, ill. hogy működik tulajdonképp, és mennyibe kerül.. ha jól értelmezem, Spanyolországba küldik ki a mintát, amit itthon vesznek le valahol?

Előre is köszönöm a válaszokat!

21603. Odriii85
2020. márc. 1. 17:10

Csajok, jelezne nekem az, akinek pozitív lett az APS vizsgálat? Most volt az 1. vérvétel, ami kimutatta. Higított tromboplasztin 50 és 500x lett pozitív, ill. az LA 1 normalizált ráta és az APTI-LA. Milyen tapasztalatok vannak és milyen esélyek így teherbe esni? Ki milyen kezelést kapott? Köszi előre is az infókat.


Csak hogy ez ne legyen elég, korábban voltam cukorterhelésen is, cukor rendben volt, de az inzulin kiugrott 60 percnél 100-ra, így egyenlőre 180 gr szénhidrát diétát kell követnem, nagyjàból igyekszem :)

21602. huszka
2020. febr. 28. 20:05
Sziasztok Lányok! Írna nekem privátban olyan, akinek sajátsejtes beültetése volt Csehországban? Köszi
21601. Nita05 (válaszként erre: 21594. - Danke85)
2020. febr. 28. 15:24

Szia Danke85!

Köszönöm a válaszodat és a biztatást.

Sajnálom, hogy nem jött most össze Neked :-( de én úgy gondolom, hogyha a teendencia javuló az nagyon jó jel a következő beültetésre nézve.

Teljes szívből drukkolok!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook