Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1332. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1331. - Dette)
2016. nov. 28. 20:32
köszönöm a jókívánságokat, majd írd meg hogy sikerült a műtét és hogy vagy.
1331. dette (válaszként erre: 1324. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 27. 21:04

Szia,

nagyon szépen köszönöm a válaszod és a kedves szavaid.Remélem minden úgy lesz ahogy leirtad, és csak az első pár nap lesz kellemetlen, gyorsan begyógyul a seb és nem lesznek nagy fájdalmaim. A klimaxos tüneteket is szivesen elhagynám. Nem tudom anyukádnak mikor volt ilyen mütétje, de neki és neked is nagyon jó egészséget kivánok!

1330. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1329. - Léna17)
2016. nov. 26. 21:10
hát ha gyulladáscsökkentőt írt fel, akkor szerintem ő is vagy petefészek gyulladásra vagy egyéb gyulladásra gondolt főleg ha ciszta egyéb elváltozás nincs csak ez lehet. most szerintem hétfőig a fájdalomcsillapítás lenne a legcélszerűbb amíg dokihoz jutsz esetleg Cataflánod nincs otthon? illetve még az Algopyrin is nagyon jó nekem egyszer epegörcsöt szüntetett meg 2 db.
1329. Léna17
2016. nov. 26. 20:14

De mi lehet a baj?


Hüvelyi ultrahangot csinált, nincs ciszta sem más elváltozás. Azt nondta szépen látszik a megvastagodott nyálkahártya, szépen menzesz előtt. Jobb petefészkem volt az aktív a hónapban. Amúgy nekem a bal oldalam fáj.


Szóval, nem lehet komoly baj elvileg.

Vagy valamit nem vett észre?


Szedem azt a gyógyszert, amit az orvos felírt. Mindenképp elmegyek egy másikhoz, amint véget ér a menzeszem.


De addig szerintem megőrülök.

1328. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1327. - Léna17)
2016. nov. 26. 20:07
hát az biztos, hogy egy másik dokihoz kéne menni. ha gyulladáscsökkentőt írt fel az mondjuk jó, de ha a fájdalom ilyen erős próbáld meg ügyeletesben az Aflamint nekem kettős felkartörésnél megszüntette a fájdalmat tehát borzasztó erős. de ha ne adj ég nem adják recept nélkül mondd el a gyógyszertárosnak mi a gond és kérd meg ajánljon valami erős fájdalomcsillapítót amit recept nélkül kiadhat mert az azért nem megoldás hogy ennyire fáj.
1327. Léna17 (válaszként erre: 1326. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 26. 19:58

Hétfőn szerintem hiába megyek, mert megvan, így nem tudnak megvizsgálni vagy ráfogják, hogy ez a bajom.


De ez nem normális menzesz görcs, nem ilyen szokott lenni, meg a vérzés mennyisége állaga is fura nagyon.


Fekszem, felhúzom a bal lábam és olyan szinten hasít belém a fájdalom, hogy nem tudom szavakkal leírni.


Én máskor vettem már algoflex m-et, nekem nem volt jó, sajnos.


Nagyon félek, hogy mi van, ha nem múlik el a vérzés, vagy össze-vissza fogok vérezni.

5 éve vilt kismedencei gyulladásom, fél évig kínlódtam vele, akkor volt az, hogy 2-3 hétig megvolt, utána pár napig nem.

Akkor sem találtak nálam semmit.


Jah most is tenyészették a vizeletem, negatív az eredmény.


Félek, hogy ugyanaz lesz mint 5 éve.

1326. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1325. - Léna17)
2016. nov. 26. 19:20
szerintem ha nem hatnak a gyógyszerek amiket felírt illetve ő nem lát semmit és ez így szerinte rendben van, akkor mindenképpen menj el másik dokihoz, ha visszamész ehhez, akkor sem fog többet látni (gondolom.) más, a kolleganőm nagyon erős alhasi fájdalomra (ő borzasztóan felfázott és petefészek gyulladása lett) az algoflex M-ből vette azt a fajtát aminek az előneve vagy "super" vagy "forte" tehát nagyon erős fajtája az A.M-nek vett be. Azt említette, hogy 2 db különböző színű gyógyszer van benne, amit egyszerre kell bevenni sajnos nem is túl olcsó,de megszüntette az extra erős fájdalmat. Kifejezetten nőgyógyászati gondokra való és nem csak menzeszre, szerintem ügyeletes gyógyszertában is kapsz. de hétfőn próbálj meg másik orvoshoz is elmenni. gyógyulj meg.
1325. Léna17
2016. nov. 26. 19:01

Sziasztok!


Voltam nőgyógyásznál, azt mondta, nem lát semmit, minden rendben van.

De azért felírt egy gyógyszert a fájdalmaim miatt, egy nem szteroid gyulladáscsökkentőt. Napi kettőt kell szedni 5 napig. Ha ezután is van fájdalom, akkor vissza kell mennem.

Amúgy a ciklusom 27. napján vizsgált, másnap, pontosan 28. napon megjött.

De a fájdalom nem a szokásos menzesz görcs, valami más. Nem tudok hason feküdni egy ideje a fájdalomtól, sok mozdulat során fáj. Hiába szedem a gyógyszert, már a felénél tartok. Ráadásul a menzeszem nagyon fura. Sokkal kevesebb, mint lenni szokott, és alvadékosabb.


Mi van velem?


Miben lesz más, ha visszamegyek az orvoshoz? Most nem látta, hogy baj van, akkor meg majd látni fogja?


Iszonyatosan ideges vagyok.

1324. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1322. - Dette)
2016. nov. 24. 19:48
volt a családban ezért tudom részletesen, ha hasfeltárással műtenek a műtéti hegek és egyéb egy pár napig fájni fog erősebben és nagyon vigyázni kell hónapokig a vágás miatt nehogy szétnyíljon de ne olyan nagyon borzalmas fájdalomra számíts csak elviselhetőbbre amelyre vannak nagyon jó fájdalomcsillapítok, a kórházban is adnak már az első naptól. Pár hétig úgy fogod érezni, mintha egy űr lenne a hasadban, de ez az érzés hamar megszűnik. a legjobban a vágásra kell vigyázni (ha keresztbe nem szabad nyújtózkodni nehogy szétnyíljon) de szépen gyógyul. klímax stb. anyunál nem volt. ne aggódj szépen fog gyógyulni túlzott fájdalmak nem lesznek (a műtét utáni pár nap kellemetlen) jobbulást kívánok
1323. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1321. - Léna17)
2016. nov. 24. 19:41
szerintem is valami erős felfázás lesz ami gyulladást okozott, mert a ciszta nem fáj legfeljebb nyom picit. ha felfázás szerintem arra nagyon jó gyógyszereket lehet kapni DE most jutott eszembe. a kolleganőmnek ismeretlen eredetű (nem menstruációs) erős hasfájása volt és kipróbálta az forte Algoflex M-et ez 2 db különböző színű gyógyszer egyszerre kell bevenni és a borzasztó erős hasfájása megszűnt pár óra alatt,szerintem ha kapsz is gyulladáscsökkentőt emellé ezt ki lehetne próbálni ha nagyon fáj a hasad
1322. dette
2016. nov. 23. 23:33

Sziasztok!

Sajnos nekem rosszindulatú petefészek daganatom van, ami miatt a jövőhéten fognak megoperálni.Petefészkek és méheltávolitás lesz, hasi mütéttel. Volt valakinek közületek ilyen? Tudtok nekem tapasztalatokat irni, mi várható az operáció után? Gyógyulás, klimax.....stb-vel kapcsolatban mire készüljek?

1321. Léna17 (válaszként erre: 1320. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 23. 20:25

Nem, semmi bajom egyébként. Peteéréskor éreztem fájdalmat, de az állandósult. Napokon belül kell megjönnie.


Felfázás gyanú is fennáll. A vizelettenyésztés eredménye is holnap lesz meg.


Bár kaptam Monuralt, az nem segített

1320. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1319. - Léna17)
2016. nov. 23. 19:50
hát ha fáj nem hiszem, hogy ciszta mert az inkább kellemetlen és picit nyomja a hasad de nem fáj. de holnap ha mész orvoshoz, akkor biztos sikerül megoldania a gondot. de ha fáj akkor lehet inkább egy petefészek gyulladás, nincs hőemelkedésed?
1319. Léna17 (válaszként erre: 1317. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 23. 19:44

Nekem eléggé fáj.


3 hónapja még tuti semmi sem volt, akkor látott nőgyógyász utoljára, azt mondta, hogy tökéletesek a szerveim.


Két hete fáj nagyon, ennyi idő alatt csak nem lehet óriási baj, ebbe kapaszkodom.


Holnap elvileg fogad az orvos este.

1318. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1315. - Elizabath)
2016. nov. 23. 18:59
szia ha a dokid megállapította a cisztát akkor azért rendelt vissza uh-ra hogy meg tudja nézni nőtt e pár hét alatt. nem kell félned gondolom ki fogják venni ezt általában vagy érzéstelenítésselvagy "kis" altatással végzik (nem annyira megterhelő altatás és rövid ideig tart)az altatássa nem fáj a műtét és utána sincs szinte semmi fájdalom. ne stresszeld magad nem lesz baj
1317. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1316. - Léna17)
2016. nov. 23. 18:55
szia, petefészek k gyulladásom még nem volt de ciszta igen és innen tudom, hogy a ciszta (és elvileg a mioma sem) fáj, csak esetleg (de ahhoz mr nagyon nagynak kell lennie) picit feszül tőle a hasad. a ciszta olyan érzés mintha lenne a hasadban valami talán picit mintha a terhességhez lenne hasonlítható. szerintem mindenképpen kéne egy ultrahang ami kimutatná ha van
1316. Léna17
2016. nov. 23. 16:50

Sziasztok!


Remélem, olvassa valaki és tud segíteni.


Másik fórumban már írtam a helyzetemről...


Egy ideje folyamatosan hüvelygombám van, hiába múlik el, hamar vissza is tér. De ezzel együtt húgyúti fertőzés is kialakul.


A húgyúti fertőzés nálam egyetlen dologbab nyilvánul meg, erős alhasi és deréktáji fájdalomban.


Most is erős alhasi fájdalmam van, el is küldtek a laborba, kitenyésztik a vizeletem, de ez kb. 1 hét.


Addig is kaptam antibiotikumot (Monural 1 tasak).


A fájdalom csak fokozódik napról napra. Nem tudok aludni, hason feküdni egyáltalán nem tudok, de más pózban is fájdalmat érzek. A meleg enyhíti a fájdalmam.


Arra gyanakszom, hogy ez inkább valami más probléma. Petefészek gyulladás, ciszta vagy mióma.

A fájdalom egyébként peteérés óta tart, ma van a ciklusom 26. Napja, tehát kb. 2 hete fáj, nagyon.


Már van időpontom nőgyógyászhoz is, de arra is várnom kell, hiába magánrendelés.


Tapasztalatokat szeretnék kérni, milyen tünetekkel járt a ciszta, stb..


Előre is köszönöm!

1315. elizabath
2016. okt. 21. 21:54
Sziasztok először is azért irok mert elvok keseredve ma voltam nőgyogyásznál ahol petefészek cysztát állapitot meg ami endometrium 11,3mm es . Bal ovariumba 32*21mm es cystikus képlet, jobb ovarium policystikusan degenerált 35*25mm es mellette paraovariálisan 39*18mm es cystikus képlet. Nagyon félek babát tervesztünk de az élet ettől meg fosztot számomra sajnos nincs remény. Ugyanis nem jött meg a menseszem se ma 14 napja. Van valakinak aki hasonlo cipőbe jár? Kérlek irjátok meg. Jövhéten kell ultrahang vizsgàlatra mennem csak nem tom miért?
1314. Krisztina1997 (válaszként erre: 1313. - AnnitaHU)
2016. szept. 21. 20:45
Szia!Azóta már túl vagyok a nagyműtéten,a szövettan negativ lett ,adenomyosis a méhben,endomezriozis a petefészekben.A doki szerint ezek okozták a magas CA szintet,de a jövő héten lesz egy ujabb CA szint ellenörzés.Erre kiváncsi leszek.Amúgy a HE4 szintem negatib volt a műtét előtt.Teli volt a kismedencém gyulladással is.
1313. annitaHU (válaszként erre: 1312. - Krisztina1997)
2016. szept. 20. 21:03
Szia! A CA125 emelkedett lehet endometriozisnal is! Gondolom azota kiderult miert volt magas! Engem Juliusban mutottek borderline daganattal petefeszek es cseplesz eltavolitas volt,de nekem a CA 125 nem volt emelkedett csak a He4! Megkerdezhetem nalad mi volt a gond?
2016. aug. 20. 17:34
Sziasztok!Teljes kipakolàs előtt àllok ,még van egy két vizsgàlatom ,mert magas lett a CA125markerem és az MR-ivel kizàrunk minden rosszat.Volt valakinek tapasztalata ,hogy a markerja magas lett ?Mi okozza ?A HE4markerem negativ , a CT és kismedencei MR negativ lett. Miután kivesznek mindent visszacsökkennek az értékek?Köszönöm :Krisztina
1311. Yubee (válaszként erre: 1309. - Dormi79)
2016. aug. 20. 09:03
Szia, köszi a válaszodat. Azóta is tart a fájdalom, voltam kórházban 5 napot, antibiotikumot kaptam, az erős fájdalom csökkent, de a fájdalom megmaradt, derékba sugárzó. A Ca 125 "7" értéket mutatott, laborom jó, Mr semmi kórosat nem talált, nem értem..és az orvosok se. Talán az antibiotikum nem volt megfelelő. Elképzelhető az hogy a cisztarepedésnél történt valami drasztikus és történt valami a petefészkemmel amit az orvosok nem vesznek észre ultrahangon? Vagy esetleg még sérv?
1310. Gillian28
2016. aug. 18. 16:27
Sziasztok! Van köztetek olyan, akinek funkcionàlis cisztája van rendszeresen? Nekem a cickafark+palástfű teáktól szépen elmúlt, de most nyaralàs közben nem ittam és megint lett egy, most 4,5 cm-es, próbàlom a teákkal elmulasztani... A dokim megnyugtatott, hogy ez attól is lehet, ha több tüsző érik meg, és az egyik nem reped meg. Mert amúgy megjött időre. Van valaki hasonló helyzetben? Mennyire gyakori ez? Remélem, ezúttal is elmúlik pàr napon belül... Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kìvánok! :)
1309. Dormi79 (válaszként erre: 1308. - Yubee)
2016. aug. 3. 05:57
Szia szerintem elv par nap.Nekem 5 es 3.2es volt kozbe veteltem es azzal a cisztak is eltuntek kb 5nap volt gorcsok derekfajas.
1308. Yubee
2016. júl. 30. 12:25
Sziasztok, 4.3 cm-es petefészekcisztám volt, 2 hete volt egy küretem rendellenes vérzés miatt, majd azt követően fájt a petefészkem, hasam, derekam és tegnap tetőzött.. iszonyatos tolófájás szerű fájások, lábba sugárzó. Majd elmentem dokihoz, aki úgy látta ultrahangon, hogy összerogyott a ciszta, megnyomkodott, de azóta is fájdogál a petefészkem, derekam, lábam. Meddig tart ez cisztarepedés után? Köszönöm szépen a válaszaitokat!
1307. annitaHU (válaszként erre: 1306. - AnnitaHU)
2016. jún. 23. 12:54
Azt nem irtam,hogy 6 evvel ezelott volt borderline daganatom es sajnos el kellett tavolitani az egyik petefeszkem! Most emiatt aggodom nagyon, ha rossz eredmenyt kapok akkor nem marad petefeszkem es gyermekem sem lehet! Esetleg van itt valaki akinek volt bordeline daganata?
1306. annitaHU (válaszként erre: 1299. - Halenda)
2016. jún. 23. 12:50

Szia Halenda!

A HE4-63,6

CA125-12

Rizikoindex 12,5 magas kockazat!

Voltam MR vizsgalaton ahol a cisztan belul talaltak egy novekmenyt es keves hasuri folyadekot ami miatt nem zarhato ki a rosszindulatusag gyanuja! Hetfon megyek Ultrahangos tu biopsziara amitol parazok rendesen! Veled mi tortent?

1305. f8db0709b8 (válaszként erre: 1304. - Szima28)
2016. máj. 12. 12:26

14 éves korom óta én is cisztával küzdök...

Köszi :)

1304. szima28 (válaszként erre: 1302. - F8db0709b8)
2016. máj. 12. 12:18
Azt mondták Mindenre fel kell készülnöm mert mr nem az első cisztám.remélem nekem is lesz majd babám neked és a babának minden jot!Köszi a választ.
1303. szima28 (válaszként erre: 1278. - Petyó86)
2016. máj. 12. 12:15
Szia.hasonlo cipőben járunk nekem is egy petefészkem van amin ciszta van :'( jelenleg kórházban vagyok mert ugy volt hogy megműtenek ma de délelőtt közölték hogy lebetegedett az altatos doki igy majd holnap műtenek.nagyon félek mert mg mimcs babám és szeretnék.a laborom jo de a doki azt mondta h Mindenre fel kell készülnöm.:(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook