Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1242. Bennyba
2014. febr. 10. 01:02

Udv!


Irtam már egyszer a fórumba. Kozre adtam egy teakúrát, csak megosztanam hogy azóta egy holgy visszajelzett hogy felszívódott a cisztája, és nem kellett muteni. Akkor mégegyszer:


(és bocsanat, korábban 11 cm-es cisztát irtam, ami anyukámnak volt és felszivodott, de csekkoltam a papírjait és 5x7 cm-es vólt valójaban, nem mintha változtatna azon , hogy rendbejott. A veséjében is volt sok apró, abból legutobb már csak kettot találtak, petefészekben már nincs, pedig ott is ketto volt, jobba - balba.


6 Hetes kúra

----------------------

3 egység körömvirág

1 egység cickafark

1 egység csalán


Ezt osszekeverni. 1 csesze vizhez 1 evokanalnyi kell.

Naponta 1,5 litert inni ebbol.

Plusz reggegel és este 1 csésze zsurló és 1 csésze korpafű tea és bele 3-5 csepp madársóska kivonat!!! (ezt nehéz beszerezni, ezért jó a novény frissen préselt leve (sárga a virága)

Édesanyám a madarsóskát ette nyersen is a kertből frissen (zsíroskenyérhez), gyakran tyúkhúrral egyetemben.


A tyúkhúr eheto novény(nem egy gasztro élmény)

-de en is szoktam néha enni-

És amit csak most hallottam róla:


Nagyon el van terjedve a mai emberi szervezetben a ciszta, egyik természetgyógyász - reflexológus szerint naponta


20 - 25 szál, 10 - 15 cm nagyságú tyúkhúrt megmosva és apróra vágva elfogyasztva (nyersen és/vagy fagyasztva),


5 - 6 hét után a ciszta eltűnik a szervezetből (pl.: májból, veséből, agyból...),


melyet állítólag CT vizsgálatok is igazolnak.


forrás:


[link]



Tudom hogy aki nagyvárosban lakik ott kérdéses a két novény beszerzése, de vidékieknek nagy sanszal a kertben is lesz.


Édesanyám 1 évben ketszer megismetli a kúrát, de a 6 hetes kúra után legalább 8 hét pihi. csak utanna lehet újra csinalni.


gyógyúlást mindenkinek.

szeretettel

Balazs

1241. Vedo75 (válaszként erre: 1240. - Arrival)
2014. febr. 2. 13:57
Úgy szeretném ha felszívódna, és sosem jönne elő..:)
1240. arrival (válaszként erre: 1239. - Vedo75)
2014. jan. 30. 16:05

Ekkora cisztaval en is varnek, siman felszivodhat! Bar attol

Is fugg, milyen ciszta.

1239. Vedo75 (válaszként erre: 1237. - Allanis)
2014. jan. 30. 13:27

köszi, Ma voltam vérvételen. Mondtam dokinak, h hát lehet túl kéne esni ezen. Azt mondta nem olyan nagy (5*3cm) ha jó lesz a tumormarker-hét- akkor várhatunk akár szept.ig is. mert 10 ből 9nőnek felszívódik. Még szoptatok, ez is bezavarhat, mától beteg a cici, nem adok hátha ez is segíti a hormon rendeződést. De ha már ott voltam vérvételt műtétire csinálta, kaptam ekg, mellkas rtg.beutalót is. Remélem jó lesz most is a tumor szint. Szívesen túl lennék rajta, nem szeretem, hogy ott van, de műtét is..ha nem muszáj...

Egyik ismerős most jár talpreflexológiára (egyéb ok), férjem szerint butaság, de ki tudja, lehet használ..szerintetek felesleges oda járni cystaval? amig írta a beutalót, pont mondta, h embereknél ha van hasi uh.biztosan van vmelyik szervében cysta. Most várok 1 hét az nem sok..

1238. Vedo75 (válaszként erre: 1236. - Arrival)
2014. jan. 30. 13:21
köszi,
1237. allanis (válaszként erre: 1235. - Vedo75)
2014. jan. 29. 10:10
Engem laparatómiával műtöttek és előző nap be kellett feküdnöm, volt beöntés, műtét után katéter, és az ötödik napon engedtek haza. Az unokahugomat laparoszkópiával műtötték és gyakorlatilag ugyan ez volt nála is, pedig nem egy helyen műtöttek. Szóval nem tudom, hogy hol mi a "módi", de nálunk így volt.
1236. arrival (válaszként erre: 1235. - Vedo75)
2014. jan. 28. 23:18
Aznap reggel bemesz, beontes az miert kellene?? Ilyenrol szo sincs. Reggel bemesz (vagy elozo nap este- attol fugg, pl. Szegeden a korhazba csak aznap reggel kell bemenni), es attol fugg, hogy mutenek. Ha huvelyen keresztul, aznap johetsz haza, ha laparoszkopia akkor 1-2 nap, ha laparotomia, akkor 3-4 nap. Ha nincs komplikacio.
1235. Vedo75
2014. jan. 28. 21:51
Sziasztok, én ma voltam dokimnál és sajna szept.óta uo.nagy a petefészek cisztám.5*3,4cm. Előzőleg is volt tumor marker nézés, akkor jó lett vártunk, most csüt.megyek vérvételre..de erősen hajlok a műtét felé. Nem szeretem, h ott van vmi ami elrákosodhat..Egyébként nem érzem, nem fáj, semmi bajom. Engem az érdekelne, h milyen a műtét? és hogy jól gondolom-e, hogy előtte nap be kell feküdni, beöntés stb.másnap műtét és ha minden ok akkor 3-4nap és jöhetek haza? A kisebbik lányom 2 éves sietnék..én nem tudtam, h ez ekkora műtét, azt hittem egyszerűbb, de hát nem...én azért is sürgetném, mert menni szeretnék dolgozni, és sehol se jó, ha azzal kezdek ja 1hét kórház, meg nem tudom mi még , gondolom ekg. ilyesmi is kellhet...izgulok. Most, h megnézett, megnyomkodott érzem h ott fáj.
2014. jan. 28. 11:13
Én is ilyen tünetekkel fordultam, kiderült, hogy nekem is ilyen betegségem van, de az első orvos nem foglalkozott vele, a másik, akihez elmentem, igaz, pénzért, de megvizsgált, és egy 500 ft-os gyógyszert írt föl. Majd megyek vissza hozzá, és akkor kiderül, mi újság.
1233. allanis (válaszként erre: 1232. - Niko1983)
2014. jan. 28. 08:58
Szia! Nekem jan.15-én volt az operáció laparatómiával (szóval engem is vágtak). A bal petefészkemen volt egy hatalmas ciszta, sajnos a petefészket is el kellett távolítani, a szövettani eredményért a héten megyek. Én nem érzem, hogy puffadt lennék, a vágás körüli terület egy kicsit kemény még, de egyébként mást nem veszek észre. Attól tartok, hogy idővel esetleg a jobb oldalon is kialakul a ciszta. Neked javasoltak valamilyen megelőző kezelést, írtak fel valamit?
1232. Niko1983
2014. jan. 21. 22:10

Valaki esetleg aki mostanában esett át műtéten???

Nekem jan.10.én volt és tudni szeretném normális e ha puffadt a hasam??? Laporoszkóppal indult de nem tudták úgy kivenni így felvágtak, mindkét petefészkemen volt ciszta a jobb oldalon szeptembertől januárig 2cmről 4cmre nőtt a másikat csak november közepén fedezték fel, dermoid ciszta ami már 5cm volt.Jelenleg itthon lábadozom de zavar nagyon, hogy nagyobb a hasam mint eredetileg volt.

1231. E1978
2013. dec. 22. 14:17
Köszi a választ!
1230. arrival (válaszként erre: 1229. - E1978)
2013. dec. 21. 22:47
Ugy tudom igen, par napig fajhat utana!
1229. E1978
2013. dec. 21. 22:21
Lehetnek utó fájdalmak?Mert ettől függetlenül még érzem azért.Sőt néha hányinger is kiséri.A menstruációm is most fog megjönni pár nap mulva.Vagy esetleg az lehetséges hogy a sűrű folyadék a hasüregbe került és lassan szívódik fel?
1228. arrival (válaszként erre: 1227. - E1978)
2013. dec. 21. 17:36
Valoszinu kifakadt es felszivodott. Azert szerencsere a cisztak nagy resze ilyen. Szerencsed volt !
1227. E1978
2013. dec. 21. 10:06
Nem tudom hogy ennek koszonhetem,de a lenyeg hogy nincs.nekem nagyon szurt mig meg volt.az orvos ajanlotta hogy varjak hatha felszivodik,ha nem akkor műtét.de most ugy örülök.par napja volt egy iszonyat fajdalmam.masnap elmentem megnezetni es azt mondta az orvos hogy nincs mar ott
1226. E1978
2013. dec. 21. 09:57
Tiens Maca tablettat szedtem az 5x4 cm -es cisztam kozel egy honap alatt eltunt.egy probat mindenkepp meger
1225. panda911
2013. dec. 19. 22:47
Sziasztok. Engem 2hete műtöttek, bal petefészkemen csecsemőfej nagyságú cystát találtak, nőgyógyászom azt mondta, hogy azonnal meg kell műteni. Kissé ledöbbentem a hírtől, álmomban sem mertem gondolni, hogy ez velem meg történhet, hiszen csak 22 éves vagyok. Semmi panaszom nem volt, 3-4hónapja csak annyit vettem észre, hogy fel vagyok puffadva, megnőtt a hasam, és nehezemre esett lehajolni. Mindenkinek ajánlom, hogy menjen el legalább egyszer nőgy.-hoz, mert sosem lehet tudni, hogy minden rendben van e odalent.
1224. arrival (válaszként erre: 1223. - Csinoska2012)
2013. dec. 19. 14:28

Valoszinu nem tudsz mast csinalni, mint varni.

Lehetoleg cickafarkat ne igyal, mert attol csak no a ciszta.

2013. dec. 19. 13:06
Tanácsot kérnék.5 éve mütöttek petefészek cystával,most van egy 20 hónapos kislányom akit még szoptatok, hetek óta görcsölök,kiderült megint cysta van mko. petefészkemben,gyógyszert nem szedhetek a szoptatást miatt, mütétre nem mennék,hogy tüntessem el, mert igy a menses sem tud megjönni.
1222. mgagi (válaszként erre: 1221. - CsillagTM)
2013. dec. 18. 11:44

Van benne vmi.

Én ezt nem tudtam és anyukám nekem anno ezt ajánlotta hogy elmúljon a cisztám. De nem múlt el. akkor egy időben ittam azóta sem.

1221. CsillagTM (válaszként erre: 1219. - Kistonusbt)
2013. dec. 17. 20:08
én is hagynám a cickát a helyedben, az cisztásít...
1220. arrival (válaszként erre: 1219. - Kistonusbt)
2013. dec. 16. 14:05
En pont ugy tudom, hogy a cickafark teatol epphogy jobban no a ciszta, mert segiti az osztrogen termelest
2013. dec. 16. 13:15

Sziasztok!

Nálam egy hete találtak egy 46x36mm-es cisztát a jobb petefészkemben, hat hetet kaptam, hogy eltüntessem...

Nagyon sokat jártam utána, többek között ezeken a fórumokon is olvasgattam, így én úgy döntöttem, hogy a cickafark kúra elvén kísérletezek. Én minden reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt megiszom 2 dl cickafark teát, és este tusolás előtt veszek egy cickafark füves ülőfürdőt. Emellett talpreflexológushoz is járok.

Nem tudom, milyen eredményeim lesznek, de megírom nektek, ez is egy tapasztalattal több! :)

Mindenesetre konzultáltam a háziorvosommal is, szerinte ez így nagyon jó kúra, áldását adta rá.

Már csak öt hetem van, szurkoljatok! :)

1218. nikike87
2013. dec. 9. 19:23

Sziasztok!

A dokim azt mondta, amikor voltunk varratszedésen, hogy 20-a körül fog megjönni,mert 20-án műtöttek.De ma amikor voltam délután pipilni, barnás szinű volt bugyim, meg a wc papír is,pisilés után.

Ez nem jelent rosszat? Nem baj ha előbbb jön meg, mint ahogy az orvosom mondta?

1217. arrival (válaszként erre: 1216. - Nikike87)
2013. nov. 29. 13:10
Az elsore tudok valaszolni, mert mutoben dolgozom: maris furodhetsz :)
1216. nikike87
2013. nov. 29. 12:28

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Tegnap voltam varratszedésen. Eszemben is volt, hogy mit szeretnék kérdezni az orvostól,de nem minden jutott eszembe.

És elfelejtettem két dolgot megkérdezni.

Mikortól lehet zuhanyozni?

És mikortól lehet szexuális életet élni? :)

1215. nikike87 (válaszként erre: 1214. - Edina30)
2013. nov. 27. 17:59

Köszi szépen :). Nem feltétlenül van szükség a műtétre,csak ha sok idő elteltével sem szívódik fel.

Sokkal jobban érzem magam nélküle:):)

Mármint a ciszta nélkül :)

1214. edina30 (válaszként erre: 1212. - Nikike87)
2013. nov. 27. 17:40
Szia! Voltam nőgyógyásznál, de nekem még nincs olyan nagy és egyenlőre nem kell foglalkozni vele viszont kontrollra kell majd mennem. Az egyik petefészkemen van egy 2,5 cm-es a másikon több 1 cm-es. Különösebb tünetem nem volt, néha fájdogál az alhasam. Remélem nem lesz belőle semmi. Neked jobbulást kívánok :-)
1213. nikike87 (válaszként erre: 1212. - Nikike87)
2013. nov. 27. 10:25
A műtét nem volt olyan vészes, mint amire számítottam. Csak aműtét után volt nagyon rossz,amikor nem birtam felkelni. Fájt a vállam, mind a kettő, nem birtam a hátamon feküdni, mert annyira fájt a bordáim, a melleim alatt. Ez elvileg azért volt, mert a levegő volt még a rekeszizmokban, a gáz miatt, amit műtét közben kaptam. A műtét helyei vagyis az a 4 luk ami van a hasam alatt az nem fáj.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook