Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1272. E1978
2014. szept. 2. 21:49
Sziaszok. 10 hónapja volt egy jobb oldali petefészek cisztám ami eldurrant,és aztán nyoma sem volt ultrahanggal sem.De azóta van egy jobb oldali folyamatos medencecsont körüli szúró fájdalmam.ami éjjel erősebb.Nem tudom mi lehet ez és mi okozza,csak aggaszt ,hogy azóta fáj.Van valakinek tippje?Érzett valaki már ilyet?
2014. júl. 4. 12:27

Sziasztok! Jár még valaki errefelé? A segítségeteket szeretném kérni. Nekem a doki 3 hete egy "zölddiónyi" nagyságú 3,5x4,5 centis cisztát diagnosztizált a jobb oldalon, ráadásul kétrekesz cisztát. Utána visszamentem 1 héttel később, de mégsem nézett meg UH-val (pedig ő hívott vissza), merthogy még nem ment le a ciklus, azt mondta majd menzi után megnéz. Viszont most várom a menzit és már késik is, már napok óta úgy érzem mindha készülődne de semmi. Dokihoz csak 10 nap múlvára kaptam időpontot, remélem akkor végre megnéz UH-val attól függetlenül hogy megjött-e. Babát szeretnénk...


Nektek is késett a cisztától, és mennyit? Utána mégis megjött magától vagy csak valamilyen gyógyszerrel? Hallott valaki kétrekeszes cisztáról, mit kell tudni róla? Aki babát szeretett volna a ciszta után hogy sikerült, vagy mellette lett terhes?

1270. Bella9005 (válaszként erre: 1265. - Bartaldora)
2014. máj. 19. 18:51
Csajok megint én vagyok meg a pánikom! Felírta nekem a doki a symicia foggtlót...első 1 hónapban minden szupi volt a pecsételő vérzést eltekintve ami el is múlt. de most 2. levél 6. szemnél....mintha megint érezném azt mint mikor diagnosztizálta a cisztát...pedig ugyebár a foggátló csak segítene ezen....tudom, hogy az első 3 hónapban semmi sem meglepő, meg lehetnek ilyen alhasi fájdalmacskák, feszülés...de szerintetek előjöhetett megint??? :(
1269. Bella9005
2014. ápr. 15. 15:29
Hát nálam most nem tudom mivan, beszedtem a gyógyszereket, és ma megjött. Azt mondta a doki h ha fájni fog az a jó. De nem igazán fáj, csak néha görcsöl egy kicsit, de egyáltalán nem olyan nagy fájdalom, mint az előző amikor a falat kapartam. Most akkor felszívódhatott teljesen? Csütörtökre nem fog elmúlni így csak jöv héten mehetek uh-ra.
1268. arrival (válaszként erre: 1267. - Eliii)
2014. ápr. 9. 16:55

Nekem pontosan 11 honapja tart ez. Ez az eljaras, hogy varnak, altalaban 3-6 honapot mielott megmutik. A sisztak nagy resze magatol eltunik.

Kitartas, mast nem tudsz tenni.

1267. eliii
2014. ápr. 9. 14:45

Sziasztok!

Kb 2 hónapja folyamatosan nőgyógyászhoz járok. Február elején elmentem a dokihoz, panaszom a következő volt: erős fájdalmat éreztem alhas jobb oldalon, görcsölő, mintha lüktetne. A doki azt mondta UH után, hogy lát valamit, nem feltétlenül cisztát, de nem tudja miaz. Ez volt csütörtökön és azt mondta menjek vissza hétfőn. Mivel kis városban lakok, nem sok lehetőségem van a dokik között válogatni, így elmentem a magándokihoz, aki miután megvizsgált, azt mondta, hogy enyhe PCOra gyanakszik. Mivel gyulladásban volt a szervezetem, ezért először a gyulladást kellett megszüntetni. Visszamentem március elején. Hozzá kell tennem, hogy mióta jelentkeztek a fájdalmas görcsök a jobb petefészkemnél, azóta fennálltak, mindennaposak és van hogy annyira fáj, hogy lábra se bírok állni. Szóval, visszamentem és akkor azt mondta, hogy enyhe PCO gyanú, mert elvileg ennek vannak fokozatai, kinek súlyosabb kinek kevésbé. Kaptam gyógyszert és 2 hét múlva visszakellett mennem. Még mindig fájt mindennap. Visszamentem. Ekkor észrevett a képen egy hatalmas tüszőt, úgymond domináns tüszőt (Jobb petefészkem: 33×36 mm, benne egy 29×30mm domináns tüsző) Annyit mondott, hogy "ha az elkövetkező napokban akkora fájdalmat érzek, mint még soha, akkor örülhetünk, mert ez a domináns tüsző megrepedt. Ha 3 hónapig bennem van úgy, hogy nem reped meg, azmég nem jelent rosszat. Könnyen lehet, hogy felszívódik, ez jelenti a jóindulatú cisztát, viszont ha nem szívódik fel, akkor műteni kell. Ezért májusba gyere vissza, hogy UHt csináljunk." Na mondhatom, az a nagy egetrengető fájdalom elmaradt. Helyette ugyanúgy megmaradt a folytonos "majdbekakilok" nyilaló görcsös fájdalom. A menzeszem ma jött meg, szóval valószínű volt tüszőrepedésem, de nem hinném, hogy az a domináns tüsző lett volna, mert a doki azt mondta, hogyha megreped, akkor a fájdalom is megszűnik. Úgyhogy most várom a csodát, semmi fájdalomcsillapító nem hat. Valakinek volt már ilyen, vagy ehhez hasonló panasza??? Ha kérnék a háziorvostól beutalót vérvételre, akkor abból valamit meglehetne állapítani?? Mert egyszerűen nem tudok már mit kezdeni ezzel a tudatlansággal. Köszönöm a segítséget!

1266. Bella9005 (válaszként erre: 1265. - Bartaldora)
2014. ápr. 9. 09:39
Azt mondta a doki h valószinű fog fáj ha megjön, és az a jó ha most fájni fog. :/ Reggel és este kell bevennem 1-1! A másikból is ugyanígy. Na majd lesz valahogy... csak essek már túl rajta :)
1265. bartaldora (válaszként erre: 1264. - Bella9005)
2014. ápr. 8. 21:02
Én addig kapartam a falat, amíg nem mentem el dokihoz, és nem írt föl valamit. El fog múlni szerintem a fájdalom, nekem is elmúlt pár tabletta után. Hogyan kell szedned?
1264. Bella9005 (válaszként erre: 1263. - Bartaldora)
2014. ápr. 8. 13:38
Szedem, nincs vele bajom. Viszont most elkezdtem görcsölgetni és pont a felénél tartok ( van még 5 napra való bogyóm) Mondta a doki h valószinű nagyon fájni fog a menstruációm (most is) de ha már most fájdogál, mi lesz akkor. Tuti a falat fogom kaparni. :( Ha nyomkodom a hasam ahol a ciszta van, ott már viszont nem fáj, nem érzek semmit.
1263. bartaldora (válaszként erre: 1260. - Bella9005)
2014. ápr. 5. 17:05
Nem olyan régen nekem is ezt a Norcolut nevű gyógyszert írta föl a doki cisztára. Semmi extra nem volt. Szedtem, néha-néha ilyen szúró fájdalom volt azon az oldalon, ahol a ciszta volt, de nem volt nagy, csak borsószemnyi. Kb. 10 db volt a dobozban, mindennap 1-et kellett bevennem két részletben. Nem nagy összeg, kb. 500 ft. Utána megjött a menzeszem, és visszamentem. Aztán megállapította, hogy rendben van minden. Különben én is ledermedtem, mikor a doki közölte, hogy cisztám van. De szerencsére amikor beszedtem, elmúlt, azóta még nem voltam nála panasszal.
1262. arrival (válaszként erre: 1260. - Bella9005)
2014. ápr. 5. 11:50
Ahogy elottem is irtak, a cisztak nagy resze magatol felszivodik 1-2 menstruacios cikluson belul.
1261. CsillagTM (válaszként erre: 1260. - Bella9005)
2014. ápr. 4. 17:22
azért ez nem sok infó. sima cisztánál 5-6 centiig nem műtenek. a 2-3 centis meg semmiség, általában betokozódott, ki nem repedt tüsző. kár, h nem tudod a méretet és a típust, leleteden nincs rajta?
1260. Bella9005
2014. ápr. 4. 13:53

Sziasztok!

Új vagyok itt, és még új dolog nekem ez a ciszta dolog. Tegnap állapította meg a doki, hogy a bal oldalamon van egy ciszta. Nem közölte mekkora, én meg annyira lehültem, hogy el is felejtetem megkérdezni. Kaptam 2 gyógyszert Rantudil fortét és Norcolut-ot. 10napig kell szednem aztán megjön és utána kell mennem kontrollra. Van aki szedte ezt a gyógyszert? Tapasztalat? Mennyi az esélye annak h nem kezd el összemenni? Eléggé félek, nem szeretném ha műtétre kerülne a sor :(

1259. jgyorgyi (válaszként erre: 1258. - Bpklara)
2014. febr. 27. 15:57

Aranyos vagy, köszi:)

Mi is olyan 4-6 héttel számolunk. De az a lényeg hogy akkor otthon azért majd jöhet-mehet, nem kell túl sokat feküdnie.

Én először le akartam beszélni a Péterfyről, de nagyon szimpi volt neki a doki.Meg is beszélte vele, és elvállalja.

Köszi a bíztató híreket:)

1258. bpklara (válaszként erre: 1257. - Jgyorgyi)
2014. febr. 26. 10:55

Ha fizikai munkát végez, akkor ajánlatos a 6 hét gyógyulási idő kihasználása. Egyébként én 3 hét után már mindent meg tudtam csinálni, na jó nem álltam neki szenet lapátolni meg fát vágni...

A Péterfyben nagyon fognak figyelni rá egyébként, én maximálisan meg voltam elégedve mindenkivel, a nővérek nagyon hálásak bármilyen apró ajándékért, de meg is dolgoznak érte. Szorítok anyukádnak!

1257. jgyorgyi (válaszként erre: 1256. - Bpklara)
2014. febr. 25. 14:37

Szia

Köszi a választ:)

Igazából én nagyon pozitívan állok hozzá:)

Csak annyi mindent olvasni a neten, főleg mindenki mást mond a gyógyulási időről.

Akkor a kórház kb 5-6nap?

Neki amúgy semmilyen tünete nem volt,csak nagyon rég volt szűrésen, és most, hogy múlt hónapban elment, akkor vettél észre nála. A doki meg megijesztette, hogy nagy és azonnal intézkedni kell. De akkor majd megnyugtatom.

És kb mikor lehet szted újra dolgoznia, mert ez is nagyon érdekli anyut. Főleg,hogy fizikai munkát végez.

1256. bpklara (válaszként erre: 1255. - Jgyorgyi)
2014. febr. 18. 20:16

Szia! Nyugodj meg, nagyon jó helyre kerül anyukád.

Engem is ott műtöttek, bár másik orvos. Kb 5-6 nap alatt túl lesz rajta. Műtét után semmi fájdalmam nem volt, csak a mozgás volt kellemetlen. Igazából csak addig feküdtem egész nap, amíg a kórházban voltam,otthon tettem-vettem takarékos üzemmódban. Attól hogy egy ciszta nagy, még nem kell rögtön arra gondolni, hogy rosszindulatú. Lásd az én példámat.Egyébként fáj is neki ez a hatalmasra nőtt ciszta? Nekem szörnyen kellemetlen volt,hetekig szenvedtem a tompa alhasi nyomástól, aztán egyszer csak léket kapott a cisztám.....

1255. jgyorgyi
2014. febr. 17. 22:32

Sziasztok!


Anyukámnál (48éves) találtak egy hónapja egy 17cm cisztát a bal petefészkén. Március 10-re van hasi műtétre kiírva.

Szeretném megkérdezni attól,akinek volt hasonló műtétje,hogy milyen gyógyulási idővel lehet számolni? Mennyit kell utána feküdni? Nagyon- nagyon fájdalmas a dolog?

Még hátra van neki a tumormarker vizsgálat, de biztos vagyok benne, hogy időben megtalálták.

A Péterfyben fogja valószínűleg dr. Végh György műteni. Valakinek valami tapasztalata van a dokiról?

A válaszokat köszönöm előre is.

2014. febr. 14. 19:03
Nem próbáltátok még a homoktövis húsolajat?Nálam is találtak cisztátis,miómát is.Sőt a cisztám szivárgott is.A szivárgás az teljesen elmúlt,mióta használom,kiváncsian várom a kontrol röntgent.
1253. bpklara
2014. febr. 14. 16:19

Nekem 4 éve volt egy 13x6 cm nagyságú egyrekeszes cisztám. Még doki is meglepődött vizsgálatkor. Fájt is rendesen a hasam, rengeteget jártam pisilni. Mellette ugyanazon a petefészken volt még egy csokicisztám is, plusz miómák a méhemben. Természetesen nagyműtétre küldtek. A műtét előtt 2 hónapig tököltek különböző vizsgálatokkal. Ez idő alatt a nagy cisztám kilukadt és mire műtétre került a sor, el is tűnt.Természetesen a műtét azért így sem vált okafogyottá....

Méh+bal petefészek ugrott. Most a jobb pf.-en van egy nagy ciszta, bár kisebb, mint a múltkori. Nem engedem, hogy hozzányúljanak egyelőre.

1252. Bububomba (válaszként erre: 1251. - Youlcsi)
2014. febr. 13. 15:02

Azithromycin a neve, 3 db volt benne.

Én is csodálkoztam, mert általában 5 cm-ig próbálkoznak csak gyógyszeres kezeléssel.

1251. youlcsi (válaszként erre: 1249. - Bububomba)
2014. febr. 13. 14:57

mit kaptál? nyilván vmi széles spektrumút, ami akár jó is lehet rá... hiszen ha ennyire fáj, lehet, hogy gyulladás is van, és ahol az van, ott van baktérium is általában... szóval sztem inkább megelőzés jelleggel adta a doki...

a 9 cm nagy. nagyon nagy...

1250. youlcsi (válaszként erre: 1246. - Bububomba)
2014. febr. 13. 14:55
ha ennyire fáj, menj vissza! én ezt tenném...
1249. Bububomba (válaszként erre: 1247. - Arrival)
2014. febr. 13. 14:37

Köszi hogy válaszoltál. Igazából én is csodálkoztam, hogy miért írt antibiotikumot, amiben a tájékoztató azt írja, hogy felsőlégutra van.

Melegvizes palackot használok egész nap. Valószínű előbb visszamegyek. :/

1248. arrival (válaszként erre: 1243. - Bennyba)
2014. febr. 13. 12:22
Jol hangzik amit irtal, bar sajnos ehhez eleg sok ido kell, igy en pl nem tudnam megcsinalni. Napi 13 ora munka, 3 ora utazas , a tobbi az eves es alvas :(
1247. arrival (válaszként erre: 1246. - Bububomba)
2014. febr. 13. 12:09

Ha szerencsed van felszivodhat. Antibiotikumot nem tudom mire adtak? A ciszta attol nem csinal semmit.

Probalj melegvizes palackot a fajdalomra. Remeljuk segit :(

1246. Bububomba
2014. febr. 13. 11:19

Sziasztok!

Erős alhasi fájdalmakkal elmentem nőgyógyászhoz, kiderült, hogy van egy 9,5 cm-es cisztám. Kaptam rá erős antibiotikumot, és a következő mensi után mennem kell vissza ellenőrzésre. Bár nem sok jóval kecsegtetett. Folyadék mellett szövetet is tartalmaz. A gyógyszert már beszedtem, de egyszerűen a fájdalom szinte elviselhetetlen, még másfél hét van, hogy megjöjjön. Nem tudom mit csináljak. Legszívesebben visszamennék most, a nagy fájdalom miatt.


Volt valakinek ekkora? Mi lett a sorsa?

1245. Bennyba
2014. febr. 10. 15:03

Ki lehet hagyni belole a cickafarkot, ha félelmek vannak vele kapcsolatban. fuben-faban az orvossag, ha nem égeto a helyzet (pl: azonnal muteni kell, mert életveszelyes) akkor szerintem mindenképp érdemes természetes gyógymódhoz nyúlni elobb. Teljesen felesleges felsorolni a gyógyszerek okozta mellékhatásokat, járulékos problémákat. Mindenkinek szíve -joga hogy mit választ, és ez így van rendjén)))


Én azért mertem megosztani ezt a receptet, mert személyes tapasztalat volt vele a családban, és egy orvos asszisztenstol kaptuk, aki a SOTE orvosi levéltárából kapta, de ami a slusz poén hogy anyukám nogyógyásza elkérte a leírást, ami egy konzervatív orvostól azért szép teljesítmény.)))


Visszatérve a cickafarkra, minden egyes ember sejtszinten megismételhetetlen lény(tudatával egyutt), ennélfogva mindenki másképp reagalhat ilyen vagy olyan anyagokra, elemekre, csak általanossagba mondható el hogy ez vagy ez jó erre és erre a betegségre, mert ami az egyik embernél mukodik, elofordul hogy a másiknal már nem mukodik (vagy más hatasfokkal),


És ehhez még hozzájon hogy dolgozni kell az embernek a tudatával is ha beteg.(ez már az én tapasztalatom)


Jó egészséget

1244. bartaldora (válaszként erre: 1242. - Bennyba)
2014. febr. 10. 06:11

Én nem próbáltam ezt a kúrát, nekem gyógyszert adtak rá, de azt olvastam valahol, hogy a cickafark tea nem hogy elmulasztja, hanem még inkább segíti a ciszta kialakulását.

Nem akarok persze vitatkozni, mert mint írtam, én gyógyszert kaptam.

1243. Bennyba
2014. febr. 10. 01:45

Egyebkent Vannak más leirások is, pl Maria Treben Egeszség Isten patikajaból cimu konyve



Illetve Szabó Gyuri bácsi (Bukki fuves ember)


Petefészek ciszta, mióma

×


Belsőleg kell elfogyasztani egyik nap egy csésze cickafark, a következő nap pedig diólevélbőlkészített teát legalább két hónapig, reggel éhgyomorra. A diólevél nagyon jó vértisztításra, a cickafark pedig óvja, védi a női szerveket, növényi ösztrogént tartalmaz, mindenféle női gyulladásos betegségre jó. Ha a diólevélben található csersav irritálja a gyomrot, étkezés után igyák meg.

Felváltva, diólevél és cickafark teával kell irrigálni, egyik nap az egyik teát, másik nap a másik teát használva. Ehhez a teából egy púpozott evőkanálnyit 3 dl vízzel le kell forrázni, 20 percig lefedve állni hagyni, majd leszűrni. A felével kell irrigálni reggel úgy, hogy a folyadék minél mélyebben hatoljon be a méhszájhoz (pl. fekvő testhelyzetben, feltett lábakkal), a teát a lehető leghosszabb ideig visszatartva. A megmaradt teát hűtőben letakarva kell tárolni, majd este meglangyosítani, és ugyanúgy irrigálni vele, mint reggel. (Irrigátort patikákban lehet vásárolni.)


Forrás

[link]


Érdemes a boltjába vásárolni, mert talán a legjobb minosegu gyógynovényeket tole lehet beszerezni,(Budapest, Bank utca 4.)


Az én leirásom a SOTE orvosi leveltárából szarmazik,, (egy aszisztensnotol kapta anyukám a kerepesi korházban anno)


Ezen kívul akitol nem áll messze a meditáció, van egy nagyon egyszeru, 10 perces MINDENNAPI gyakorlat (kinek mennyi az ideje), Kényelmes pozició akár ulve széken, lényeg az egyenes gerinc, ha másképp nem megy megtámasztva,1-2 perc ellazulás, néhény mély lélegzet, utánna visszaállni normál légzesre, lerakni a napi gondokat ))... utanna vizualizálni a problemás helyen a cisztát, valamilyen negatív formában (pl sotét folt, jégtomb), és elképzelni egy fehér gyógyító fényt ami akár kivulrol érkezik és eltunteti a negatív energiákat - jeget felolvasztja, sotetseget eloszlatja( vagy egyszeruen csak egy egészseges petefészket kell vizualizalni, és azt hogy egeszséges a test)- aki nyitott rá))))



És csak még egy tapasztalat nem a témában: Gyuri bácsi feketenadályto tinkturája nagyon bevált lumbágos szuleimnél, a lumbális gerincre és keresztcsontra kenve, 1-2 órán belul csokken a fájdalom


Udv

B.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook