Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti iskolákról tudtok infót? fórum

Pesterzsébeti iskolákról tudtok infót? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 4. 20:11

Az Attilával óvatos lennék. Az utóbbi években elég sokat esett a színvonal. Több megcsömörlött, kiégett nevelő került az iskolába. Számonkéréskor a gyerekek megkapják a kérdéseket és a válaszokat is(!), egy hétig gyakorolják, majd mindenki örül, hogy milyen jó a statisztika. Egy attilás ötösnél ma már szinte többet ér egy 3-4-es egy kevésbé neves kerületi iskolában.

Ja, és van nem tagozatos osztály, csak nem favorizálják annyira, mert a támogatások a tagozatos osztályok után járnak. Szinte már csak a pénzről és a statisztikáról szól az Attila.

Csak egy példa: volt olyan osztály, amelyik úgy kapott félévi jegyet informatikából, hogy szinte nem is találkoztak a szaktanárral. Félévkor az ofő beírt mindenkinek néhány jegyet visszamenőleg, majd lezárták őket. A gyerekek meg csak az online játék oldalakat ismerik.

2013. jan. 8. 09:31
Tavaly volt iskolabörze a Csiliben. Érdemes szerintem elmenni és kiválasztani pár sulit és saját szemeddel is megnézni a nyílt napon.....
2013. jan. 8. 09:29

A József attilában nincs nem tagozatos osztály. Vagy ének-zene, vagy nyelv.

Ha nem oda tartoztok, akkor a beíratkozás előtt fel kell telefonon hívni az igazgatónőt, hogy nagyon jókat hallottál az iskoláról és szeretnéd, hogy a gyereked odajárjon stb..., mert ha csak odamész beíratkozásnál és nem vagy körzetes tuti elutasítják.

Tudjátok közhely, de sokminden függ a tanárnénitől is. Nekünk most jár oda egy ismerősünk és dícsérik nagyon, de főleg a tanárnénit.

33. 79editke (válaszként erre: 29. - 0465c7034e)
2012. szept. 11. 11:02
Szia! pedig én az Attilába szeretném, de normál osztályba, arról mit hallottál???? És csak az udvara miatt lehangoló? vagy a tanítás azért jó???
32. 79editke (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 11. 11:01
Igen olvastam... De most oda ment az ovis társunk elsőbe, és el vannak ájulva, hogy milyen jó... Én nem oda szeretném, hanem az Attilába, de NORMÁL osztályba, tehát nem tagozatosba, és arra is azt mondták, hogy NEEE. Mert magatartásproblémás gyerekek járnak ilyen osztályokba.......
31. Tina87 (válaszként erre: 29. - 0465c7034e)
2012. szept. 10. 09:32
köszi hogy megosztottad velünk...
30. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 27. - 79editke)
2012. szept. 9. 16:50
Oda ne!!Olvasd el mit írtam lentebb.Borzalom,amit ott folyik tanítás címén!
2012. szept. 9. 14:46

Mi is most vagyunk nagycsoportosak. Nekünk is jó lenne minél több iskoláról infó, így ha van akkor hajrá osszátok meg.

Én is megosztom, amit összehallottam.


Nagy László: Alsó tagozat erős, felső gyenge, a gimnáziuma pedig harmat gyenge. Régen nagyon jó volt a híre ezért még mindig nagyon sokan jelentkeznek oda és éppen ezért ha nem körzetid, akkor be sem tudsz kerülni.


József Attila: Jó iskola, csak nem nagyon jutott pénz a fejlesztésekre ezért igen korszerűtlen. Van ének tagozata és Német nemzetiségi osztálya. Utóbbiba ha be akarsz kerülni kotorjál elő valami német "rokont", hogy tudj vele példálózni, hogy felvegyék a gyermeked. Mi körzetileg ide tartozunk és voltunk most szólni, hogy mi még maradunk egy évet oviban. Borzasztóan lehangoló a suli olyan pici udvarral hogy ilyen picit még nem láttam. Sehol egy fű és az alsósoknak valami. Csak beton és padok. Igazgatónő olyan volt mint egy szigorú tanárnéni, még én is úgy éreztem hogy vigyázban kell állnom. :)


Vörösmarty: Sokan félnek a sulitól a sok kisebbségi körzetes miatt. A suli csodaszép. Annyira felújították, hogy csak na....... 3 osztályt indítanak. 1 általános osztályt a kisebbségi körzeteseknek, 1 kiemelt angolos osztályt és 1 sportosztályt. Sportosztály le van szerződve a Honvéd vizilabdásokkal, Pesterzsébeti Jéghoki klubbal, Szinkronúszó klubbal és a Csepeli Kajak- Kenu Klubbal. Szóval ide igazi sportoló gyerekek járnak. Nekik a tanóráikon kívül van heti 3 szakosztályi edzésük a választott sportágban, ahova külön busszal viszik őket.

15-20 fős osztályok. Igazi európai minőségű tantermek, eszközökkel. Új igazgatónőt kapott pár éve és nagyon kezébe vette a dolgokat. Kiemelt angolos tagozaton 8. év végén nyelvvizsga.....


Na én ennyit tudok, de várom a további infókat én is.

28. lawine
2012. szept. 4. 21:38
Én is a Stormfeldbe jártam (most Gyulai), akkor nagyon jó volt, most inkább csak rosszat hallok róla. A tanároktól is és az ismerősöktől is. A lázár utcainak viszont jó híre van, öcskös is oda megy majd ha megérik rá!:)
27. 79editke (válaszként erre: 26. - 79editke)
2012. szept. 4. 12:46
Vagy inkább Hajós?????
26. 79editke (válaszként erre: 5. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 4. 12:46
Szia/Sziasztok! Az én fiam is jövő szeptemberben kezdi a sulit. Mi is Hajósba vagyunk körzetesek, de az Attilába szeretném vinni, mert jókat halottam róla. De olvastam rosszat is: pl.: "Nem ajánlom.Poroszos módszerek, a gyerek beskatulyázása, rosszabb képességű/hátrányos családok gyerekeivel nem törődnek a tapasztalataim szerint,persze az én tapasztalataim egy osztályra korlátozódnak.Az iskola állapotáró lsokat mond,h már az alapdolgokat sem tudják pótolni." - háát most nagyon elbizonytalanodtam. Mert ráadásul azt is mondják, ha nem tagozatosba osztályba iratom az sem jó. Pedig én normálba szeretném íratni. Szerintetek???? Köszönöm a válaszokat előre is!!!
25. Tina87 (válaszként erre: 24. - Sokimm)
2012. szept. 4. 09:04
köszi a választ :)
24. sokimm
2012. szept. 3. 10:50

A Török Flóris ált. isk. alsó tagozata jó, a felső már picit gyengébb.

A legjobb a grassalkowich, ez német kéttannyelvű, aztán van még a nyír utcai (talán Fekete László? a neve), ott is az alsó tagozat a jobb hírű.

Van még a páneurópa és még 1 suli, de azokat nem ismerik, akiktől kérdeztem.


Elnézést a késői válaszért! :) Ez egy 4 gyermekes család véleménye, akiknek a legkisebb gyermeke 16 év körüli, tehát az egész életüket soroksáron élték le. A legnagyobb srác pedig orvosnak tanul. :)

23. Tina87 (válaszként erre: 21. - Szilvita)
2012. aug. 30. 21:34
oké köszi, még nem tudok semmit, erzsébet és soroksár jöhet szóba :)
22. homern (válaszként erre: 21. - Szilvita)
2012. aug. 30. 19:38
Pestimrei :)
21. Szilvita (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. aug. 30. 18:58
Ha erzsébeti ovi, abban tudok párról infót, és szeptembertől még többet fogok tudni. Ha érdekel, szólj!
20. homern (válaszként erre: 19. - Tina87)
2012. aug. 30. 18:47
ne is mondd,én már az ovival bajban vagyok...
19. Tina87 (válaszként erre: 18. - Homern)
2012. aug. 30. 18:45

jövőre leszünk elsősök :P

nagy dilemma ez a milyen a jó iskola kérdés...

18. homern (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. aug. 30. 18:39
hülyeséget írtam,persze nem csak elsősöket tanít,csak már ott járt az eszem,hogy ha jól emlékszem jövőre kap újra elsősöket
17. homern
2012. aug. 30. 18:37

Az unokatestvérem a József Attila általánosban tanít elsősöket :) ő igazi kis tyúkanyó tanítónéni akit imádnak a gyerekek ,betölti az életét az egész tanítónéniség,sok gyereknek szinte pótanyukája :)

múzeumpedagógus is egyeben,nagyon jó dolgokat szokott kitalálni a kicsiknek,járkálnak egy csomó helyre velük.


a lánya ide járt,ő a legerősebb elte gyakorlóba ment utána,most egyetemista.

2012. aug. 30. 18:32
Sztem a József Attila még mindig jó iskola.Jár oda is ismerős gyerek,klasszisokkal más.Nem a külcsín számít :)
2012. aug. 30. 18:31
Gyulaiba (Stromfeld) jártam 8 évet. Imádtam ;) jó tanárok, uszoda is van.
14. Tina87 (válaszként erre: 13. - Sokimm)
2012. aug. 30. 18:30
köszi előre is...érdekelne kinek milyen volt, mert én nem itt nőttem fel.
13. sokimm (válaszként erre: 12. - Tina87)
2012. aug. 30. 18:29
Ha soroksárt is bele lehet venni az egyenletbe, akkor megkérdezem a soroksári volt osztálytársaimat, ők benfentesebb infóval szolgálnak majd. (ha jön válasz, azonnal megosztom veled itt... :) )
12. Tina87 (válaszként erre: 10. - Sokimm)
2012. aug. 30. 18:28
Erzsébeti vagy Soroksári lenne jó, mert sorin lakunk, de erzsébeten megyek át a munkába.
11. Tina87
2012. aug. 30. 18:27
Igazából nem tudom mi a jobb...én humánba jártam, semmi extra...Soroksáron van ének vagy német.
10. sokimm (válaszként erre: 6. - Tina87)
2012. aug. 30. 18:26
tehát lánykád van. Ez esetben valami táncikára küld a fitnessbe. :D (és a sulit még mindig az Attilát ajánlom)
9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 6. - Tina87)
2012. aug. 30. 18:25
Sportolhat iskolán kívűl is.Maga a tanulás,a tudás fontosabb :) Vidd sportolni és keress neki egy jó sulit.A tesi már kötelező szeptembertől amúgy is minden nap :)
8. sokimm (válaszként erre: 4. - Sokimm)
2012. aug. 30. 18:25
ui.: sportolni küld el kajakozni a dunapartra (majd ha elég érett már), vagy focizni a gödörbe, esetleg tenisz, vagy még van az esmtk pálya is foci, vagy gyephokizni (asszem ez a neve). A fitness2000 konditeremnél pedig csomó küzdősportot tanítanak, piciknek is. A suliba az elmét csiszolják, az edzőtársakkal pedig a fizikumát (akárhol máshol). (szerintem)
2012. aug. 30. 18:24
A Gyulai az a volt Stromfeld vagy melyik, de most állítólag más lett.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook