Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2013. ápr. 13. 20:10

Igen, nálunk is van, hogy nagy mosakodást rendez, sokszor és sokáig nyalakodik. De van olyan nap, hogy kevesebbet. Evés után mindig megmosakszik. Meg a nagyobb alvások után is szokott.

Ma elég jól elvoltunk, délelőtt takarítgattam, nagyon segített pl. amikor söprögettem. :-)

Amikor felmostam, akkor kicsuktam az erkélyre, nahát egy idő után nagyon haragudott. De sajnos nem jöhet be, amíg fel nem szárad a vegyszeres víz. Inkább haragudjon 10 percig, mint hogy baja legyen tőle. Délután pedig nagyot aludt.

Furminátor szuper, de a hasát ma sem hagyta megfésülni. A hátát meg a farkát egy kicsit igen. A kis hülyére nagyon kell figyelni, mert ami kijön belőle szőr, azt megeszi. Hát pont azért csinálom, hogy ne nyelje le, erre amit kiszedek, az lenyeli? Nem normális. :-)

2013. ápr. 13. 18:58

szokta vakarni igen,de vmelyik reggel arra keltem hogy csak csilingő csilingő (tudjátok a nyakába a csengő)mert hát vakarta a buksiját....de lehet csak nekem volt szokatlan :D


a ti cicótok is néha szokott egész nap nyalakodni ? enyém ma kivételesen nem alszik hanem mosakszik meg mosakszik :DD

2013. ápr. 13. 17:58
Sokszor vakarózik? Na nem, akkor szerintem nem para, minden cica vakarja a fülét néha. Azt nem hiszem, hogy a nyakörvtől lenne..
2013. ápr. 13. 13:00

én adok nektek mentát :DD...


én meg észrevettem hogy a cicóm megint rázza a fejét meg vakarja a nyakát..mint mikor egyszer a fülébe voltak vmik....aszem megint itt az ideje a csepegtetésnek.....vagy a lehet a bolhanyakörtől van??

2013. ápr. 12. 19:59

Jaj, lemaradtam, próbálok mindenre reagálni.


Szundika, remélem, beválik a nyakörv.


Szafaripók, fogalmam sincs, hol lehet macskamentát beszerezni növény formájában, talán Szundikánál? :-) Egyébként én is szeretem a mentás italokat.


Pocok, köszi a tippet, de én sem vagyok karomvágás-párti. Az a cica alkatrésze, neki az kell. Nem igazán van itt a lakásban miben fennakadnia. Az az igazság, hogy nagyot nem is karmol (az nagyon ritka, és inkább a lábra támadásnál csinálja), inkább csak belekapaszkodik a kezembe, amitől pöttyöt szúr, meg kis felületi karmolásokat csinál. Iszonyatosan vékony és elég száraz a bőröm, borzasztó könnyen sérül. Lehet, hogy másnak meg sem látszana ennyi. És ahogy öregszem, egyre lassabban gyógyul minden sérülés (konyhai balesetek is, vágás, megégetés). Most is ebben a percben vettem észre egy karmolást, amit meg sem éreztem, hogy mikor történt, nem is csinált semmit, kicsit játszottunk, de nem is vadult. És most nézem, hogy úgy néz ki, mintha tiszta erőből megkarmolt volna. Egyébként javul a helyzet, a cica nemsokára egyéves lesz, és látom, hogy talán már nyugszik lefele, kevésbé vad, kevésbé támad. Talán majd egyszer megint úgy fog kinézni a kezem, mint Szonja előtt. :-)

2013. ápr. 12. 17:08

amúgy nyáron istenifinom citromos-mentolos jeges italt szoktam csinálni belőle :DDD lehet én is macska vagyok?:DDD muhahah mijaúúúú


pocok--vicces lehetett a cicátok ahogy felakadtak :Dvmelyik nap pont azt láttam hogy egy cicó mászik fel a kerítésen majd mikor felmászott nembirta magát áthúzni a másik felére :D pedig nem is volt kövér cicus...:D de olyan aranyos volt :DD


amúgy az enyémnek is beszokott akadni a körme a radiátorba :D ilyen rácsos vmi...mindig tyapáskodik olyankor.. :DD

2013. ápr. 12. 17:04

basszus ez a macskamenta?


http:// img1.indafoto.hu/7/5/50115_632ad1a427967e4bef22caa70e70c5ca/15238763_5669cf15e50e4d9d26ade3733cb413e4_m.jpg



mert akkor kimegyek a kertbe és a kert televan ilyennel :DD

ez olyan mint a rendes menta nem?mert én csak annak hívom ami a kertbe is van...de ugyan ilyen kék virágocskák is nyílnak rajta :DD

393. szafaripók (válaszként erre: 383. - Libus2000)
2013. ápr. 12. 15:05

Nekem első sorban azért kellene maga az élő növény, mert valamiért tetszik maga a virág. Lehet, tudat alatt én is macska vagyok, és vonz.

Amúgy a perzsámat szintén nem hatotta meg, hogy ilyen cseppekkel átitatott játékot kapott, de a "sima" háziaknál látszott, hogy gerjednek rá!:)

392. szafaripók (válaszként erre: 388. - Szundika90)
2013. ápr. 12. 15:04

Á, a legtöbbre rá is van írva, hogy méretre kell vágni.

Mi Bolfo-t szoktunk venni a dögnek tavasszal, azt is vágni kell.

Most is épp akartam venni, de egy nyereményjátékban nyertünk Foresto-t. Remélem bírni fogja macsek, mert eddig csak a bolfotól nem dagadt be a szeme...:(

391. pocokfarok (válaszként erre: 389. - Libus2000)
2013. ápr. 11. 23:17

Es ha levagnad a cicus kormet? :$ Vagy ez mar volt tema itt?


Habar en nem vagyok koromvagos parti, ha cica, akkor ahhoz jar a korom-karom is. Szerintem ...

De ha ilyen harcias cicarol van szo, hogy meg a fesules is kinszenvedes, akkor tan meg kene probalni. :$

Mi regen rendszeresen vagtuk a karmaikat, mert nalunk javasolt is a sulyuk miatt. Amilyen kis hulyek, beleakad valami a kormuk, mondjuk fenn akad a keritesen es log a kormenel fogva ... hat 10 kilot nehezen bir el egy cica korom, kiszakadhat neki. Volt is mar, hogy talaltam kiszakadt kormot. Szegenykemnek ott azota se nott korme. :(


De ujabban mar nem vagjuk nekik! Figyelunk, nehogy felakadjanak valamibe, de tan koruknal fogva sem csinalnak mar akkora hulyesegeket, mint regen, szoval nincsenek is olyan helyzetben szerencsere, hogy indokolt lenne a vagas. :D

2013. ápr. 11. 22:00

én is ma megfésültem...a szokásosnál is szebb lett....de még milyen hangosan dorombolt....elővettem a kajáját és ráült hogy az az övé......



biztos szépen nézhetsz ki mikor összekapar.....örülök h az enyém nem csinál ilyet.....sőt nem is tudom mikor kapart meg úgy ......max 1_2...

2013. ápr. 11. 18:57

Nem hiszem, hogy elveszti a hatását, gondolom, az egészben benne van az az anyag, ami szükséges. És hogy tetszik a nyakörv a királylánynak?

Nekünk meg kinőtt a cicafű, még rövidke, de már rágható. Kitettem az erkélyre, már meg is rágcsálta. A fésülés nem nagyon akar menni, megint csak néhányszor tudtam végighúzni rajta a furmit. Aztán persze erőltettem, meg is kaptam a magamét, megint összekarmolta a kezem. De ezzel a kis fésüléssel is sokkal több szőr kijött, mint a régi fésűvel egy teljes fésülésnél. Szóval az eszköz jó, már csak a macskát kéne hozzá megjavítani. :-)

2013. ápr. 11. 17:28

jaja eltűnt mindenki...hiána jön a tavasz :DD


na akkor neked is lesz cicaszőr párnád :DDD



én meg ma vettem bolhanyakörvet.....:D de olyan hosszú volt hogy muszály volt elnyírnom belőle (de csak mert ha nem vagyok itthon képek megfojtani magát vele :D amilyen tyapa)

remélem nem vesztette el a hatását mert elvágtam...

2013. ápr. 11. 07:34
Na jól eltűnt mindenki. Hogy vannak a cicák? Nekem meghozták tegnapelőtt este a furminátort, de még nem tudtam rendesen kipróbálni, mert a kis királylánynak nem volt kedve hozzá. De amit párat tudtam vele húzni, tényleg nagyon sok szőr kijön. Remélem, ma már hagyni fogja rendesen.
2013. ápr. 10. 20:51
halihóóó :DD
2013. ápr. 9. 16:08

Ha bírja a cica a nyakörvet, akkor tényleg az a biztos, ha rárakod. Szerintem az enyém kitérne a hitéből, ha ráraknám. :-)

Macskamentát szerintem bármelyik állatboltban kapsz, persze nem a növényt, hanem spray-t, vagy cseppet.

384. szundika90 (válaszként erre: 383. - Libus2000)
2013. ápr. 9. 13:49

nemvolt időm lemosni a lábát mert pont mentem el...csak annyi időm volt h összetakaritsam...mikor meg hazajöttem már szerintem lenyalta vagy lepotyogott róla a kis kávésszemek.....


most azon gondolkodok h vegyek e bolhanyakörvet...átnéztem a szőrét nem láttam semmit,de jobb félni mint megijedni...

hm kipróbálnám a macskamentát....rögtön befújnám vele a kaparófát...hol lehet ilyet beszerezni?

2013. ápr. 9. 10:17

A macskamenta egy növény, amire állítólag gerjednek a cicák. Mindenféle formában lehet kapni a kivonatát, állítólag jó, ha rákened/csepegteted/fújod a játékra, a kaparófára, mert az odavonzza a cicát.

De mint írtam, nekem nem jött igazán be a dolog. Legalábbis az a csepp, amit én vettem, az nem.


Na szép műsor lehetett ez a tegnap reggeli. Megmostad a lábát? Vagy lenyalogatta, és pörgött a kávétól egész nap? :-)

2013. ápr. 8. 16:04

milyen az a macskamentás vmi amiről beszéltek??


amúgy ma reggel gyönyörűen bemutatkozott a kisasszony...kiengedtem őt folyosóra hadd járkáljon..erre mit csinál na mit?........van egy kis kávézóasztal a folyosón tele hülyeségekkel plussz anyum ott cigizik na és kávéscsészéje....

ő persze ráugrott nemtudom pontosan hogyan történt de csak a nagy csörömpölést hallottam...levert mindent kávé kiömlött...plussz volt egy díszcsésze amibe kávészemek voltak..na azok is szanaszét repültek :DD gondolhatjátok mi volt itt reggel :DDDlehet bekadt a körme az abroszba és vitt mindent...


a lába tiszta kávé volt azóta kávésnéninek hívom :DD

2013. ápr. 8. 15:09
Na az nincs. Egyszer vettem csepegtetőst, meg volt olyan játék is, ami elvileg macskamentás volt. Hát én nem láttam, hogy a cica jobban gerjedne rá, mint a többire.
2013. ápr. 8. 11:37
Macskamentája nincs véletlenül valamelyikőtöknek?? Mármint a virág, élő formájában...:)
2013. ápr. 8. 11:34

Jaj ez tényleg aranyos. Na ez az, amire én alkalmatlan vagyok. Se türelmem, se kézügyességem. Az ilyesmi kimarad az életemből.

De neked drukkolok, hogy jól sikerüljön! :-)

Egyébként igen, cicafüvet vettem, de nem a dobozost, hanem valami zacskóst. Párszáz forint volt, próba-szerencse, remélem, azért kinő.

Ha nem, akkor én is újitok valahonnan tövestül.

2013. ápr. 7. 19:41

http:// www.portaldeartesanato.com.br/materias/664/mundo%20%E2%80%9Cpet-work%E2%80%9C


ezt nézzétek meg milyen cuki :D főleg a lógó cica....szeretek ilyen kratív dolgokat csinálni....jobban utánna nézek és csinálok egyett....jó kis vendégváró :D

377. szundika90 (válaszként erre: 376. - Libus2000)
2013. ápr. 7. 19:40

majd holnap világosba átvizsgálom :DDD

igen igen féreghajtót szoktunk venni..de mondom tojik lenyelni.....


direkt cicáknak való füvet vettél?de nem olyat amit lehet kapni egy fűrészporral teli dobozba és azt ültetted át...

na majd ha nyár lesz én meg a kertből kapálok egy kis füvet és én is elfogom ültetni :D

2013. ápr. 7. 19:23

Szerintem, ha a cicában nem látsz semmit, akkor nem belőle jönnek. De jól nézd át a szőrét, mert a bolha olyan is tud lenni, hogy icipici fekete pöttyök csak,de azt is látod, ha szétborzolod, szétfújod a szőrét. A nyakörv biztos jó, meg a cseppentős is.

Oltatni évente egyszer kell a cicát. Valami kombinált oltást adnak neki, ami veszettség, meg nem tudom, hogy mi ellen véd. De ha kijárós a cica, akkor adnak neki mást is. Legalábbis nekem így mondták, hogy ha úgyis csak bent van, akkor elég az egy oltás. Amit lenyeletnek vele az a féreghajtó. Nekünk megcsinálta a doki, simán bedugta a szájába. Ezek az állatorvosok tudnak valamit. Olyan egyszerűnek tűnik náluk beadni egy gyógyszert, vagy belenézni a fülbe, szájba, stb. Aztán próbáld meg otthon, kitör a háború! :-)

Vettem ma cicafüvet, és elültettem egy cserépbe. Hát ez a kis furfangos rögtön tudta, hogy az övé, már kétszer is ott sírt a szekrény alatt, aminek a tetejére tettem a cserepet. Nagyon szeretné megkapni. De hát még nem lehet, majd ha kinő... Addig csak a földet szórná szét. :-)

2013. ápr. 7. 18:50

csajok lenne egy kérdésem....az a gondom hogy mostanába az ablakpárkányba mindig találok vagy 2-3 kisebb méretű bogarakat...azt gondolom hogy a macskám bolhás és belőle származnak..mert télleg csak egy iciripiciri vmik......szerintetek is az lehet?oké így nehéz megmondani.....pedig megnéztem a cicámat és nem láttam mozgolódni benne semmit,mert mikor egyszer vagy 20at szedtem ki belőle vagy többett.....akkor ahányszor beletúrtam a szőrébe ott szaladt a bogár..:S


pedig most fürdettük meg bolhák ellenei samponnal......lehet csak vhonnan bemásznak és egy átlagos bogarak csak.....?


ti mit használtok bolhák ellen???gondolkodok hogy vegyek neki nyakörvet....szerintetek használ az vmit???..........a patikába vettem régen ilyen nyakba csöpögtetős vmit aszem most reklámozzák is a tv-be.......


nah meg mindig kérdezni akarom hogy ti szoktátok olytatni a cicótokat?ha igen mire??én minden évbe 1x szoktam.....nem is tudom pontosan mire,de aszem férgek ellen ez tuti....veszettség talán meg még vmire.......mikor jön a doki mindig veszünk ilyen kis orvosságot amit lekéne nyeletni a cicával...de persze sose nyeli le..pedig húsba is csempésztük már....de már anyum a szájába is berakta egy kis erőszakkal....

374. szundika90 (válaszként erre: 372. - Pocokfarok)
2013. ápr. 7. 11:19

most nézem milyen nyuszicombocskái vannak ám cicódnak :DDD

én tegnap nem voltm itthon és hát mit ne mondjak nagyon hiányzott az én kis hercegnőm.mihejst beléptem a szobába azt mondtam neki hogy:hol az én kis nyuszipörköltem :DDDD és pörkölt előjött :DD

2013. ápr. 7. 09:16

Nagyon édes a babaruha, gondoltam, hogy az. Persze, így egyszer poénból, meg a fénykép kedvéért oké, de egyébként én nem adnék ruhát a cicára. Egyébként minek is. Egyrészt benti cica, másrészt, ha járna is ki, hát azért van a bundája, hogy melegítse. Amúgy meg csak zavarná szegénykét. Szerintem ez nekik olyan lehet, mintha nekünk páncélban kellene mászkálni. :-)

Az előbb volt műsor, jégkockával játszott a cica. Az erkélyen adtam oda neki, de persze egyet befocizott a lakásba, a szőnyeg alá, az meg elolvadt, és szegény annyira vicces volt, ahogy túrt a szőnyeg alatt és kereste. :-)

Sajnos nem jött meg a furminator, talán majd kedden. Ismerős hozza, ki kell várnom. Mindegy, addig marad a sima kefe.

2013. ápr. 6. 21:14

Ah, ez nem az o ruhaja! :)

Anyu vette turiban, de nem a cicanak, hanem mivel anyu rendkivul kreativ, igy a babaruhaban is latott valami fantaziat, hogy mit is lehetne belole alkotni, es apro penzert megvette. En meg, amikor meglattam, hat azonnal ra kellett eroszakolnom a macsekra! :D De nem turte am, felallni nem tudott/akart benne, pedig nem volt kicsi ra, csak egyszeruen zavarta. Fekudni volt csak hajlando benne.

Pedig mondtam anyunak, hogy mostmar a szurke cicust csak es kizarolag pulcsiban lehet kiengedni az udvarra, mert abban legalabb nem bir szokni! :D

2013. ápr. 6. 20:35
jaj de cukker a cicó....pont kérdezni is akartam már tőletek h van e vkinek cicaruha......enyém tuti nem tűrné meg,de a tied egy igazi divatmacsek....
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook